Lorient – Olympique 1:4 (koniec) | Toulouse – Lille 1:1 (koniec) | Monaco – Nantes 4:0 (koniec)
AS Monaco
4:0 (3:0)
FC Nantes
Niedziela 05.03.2017, 21:00 • Stade Louis II, Monaco • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 28

To już wszystko na dziś z Monaco. Dziękujemy, że byli Państwo z nami, a także zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji na naszej stronie. Życzymy spokojnej nocy. (22:59:06)
    Monaco umacnia się na pozycji lidera:

Koniec spotkania na Stadionie Ludwika II. AS Monaco w pełni zasłużenie zgarnia komplet punktów i umacnia się na pozycji lidera Ligue 1. Dla podopiecznych Jaridima druga połowa była tylko formalnością. Po przerwie swoje trafienie dołożył jeszcze Fabinho z rzutu karnego. Co może cieszyć portugalskiego szkoleniowca gospodarzy to kolejne czyste zachowane przez jego drużynę. Goście zaś kończą serię czterech meczów bez porażki.

90+2

90+1
    Dobrze zapowiadającą się akcję gości przerywa dalekim wybiciem Kamil Glik.

90+1
    Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    Po dośrodkowaniu Lemara, najlepiej w polu karnym radzą sobie defensorzy Kanarków.

90
    Mendy popędził z piłką do samej linii końcowej i wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.
    89. Irvin Cardona miał szansę wpisać się na listę strzelców:

89
    Konta graczy Jardima. Płaskie dośrodkowanie z lewej strony Lemara do Cardony i dobrze radzi sobie między słupkami Dupe.

88
    Bezsensowne wejście Bammou od tyłu w nogi Fabinho, za co Marokańczyk został ukarany żółtą kartką.

87
    Piłkarze z Księstwa Monaco ostatnie minuty próbują dograć utrzymując się w posiadaniu futbolówki.

86
    Nieprzepisowo atakował rywala Gillet, za co sędzia odgwizdał rzut wolny dla gospodarzy.

85
    Z boiska schodzi kapitan Monaco. Germain dobrze wykorzystał nieobecność Radamela Falcao i wpisał się na listę strzelców. W jego miejsce Irvin Cardona.

84
    Piękny zwód Dirara, który założył siatkę przeciwnikowi. Następnie Fabinho wywalczył wrzut z autu na wysokości pola karnego.

82
    W zagraniach gości brakuje dziś dokładnego rozegrania. Teraz Dubois miał problem z opanowaniem trudnego podania.

81
    Świetna interwencja Bakayoko. Gdyby nie on to po podaniu Nakolumy Bammou wyszedłby z sytuacją sam na sam z bramkarzem.

80
    Dośrodkowanie Dirara w kierunku Germaina i dobrze uprzedził kapitana Czerwono- Białych Diego Carols.

Bartek Łojewski

Gole: 4. Mbappé Lottin, 44. Germain, 45+1. Mbappé Lottin, 59. Fabinho (kar.)

Kartki:   45. Jemerson (ASM), 66. Sidibé (ASM) – 42. Pardo (NAT), 88. Bammou (NAT)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 13:10. Strzały niecelne: 2:4. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 1:1. Foule: 10:16.
    AS Monaco: Subašić – Sidibé, Glik, Jemerson, Mendy – B. Silva (78. Dirar), Fabinho, Bakayoko, Lemar – Germain (85. Cardona), Mbappé Lottin (69. Moutinho).
    Zmiany: De Sanctis – Cardona, Jorge, Dirar, Moutinho, Tourè, Raggi.

FC Nantes: Dupé – Dubois, Djidji, Diego Carlos, Lucas Lima – Thomasson (46. Harit), Rongier, Gillet, Pardo (62. Bammou) – Sala (62. Iloki), Nakoulma.
    Zmiany: Riou – Iloki, Bammou, Harit, A. Touré, Stępiński, Walongwa.

Główny: M. Lesage
    Asystenci: D. Zitouni, M. Lombard
    Techniczny: T. Léonard