0:1 (0:1)
Zagłębie Lubin
Wtorek 07.03.2017, 18:00 • Arena Lublin, Lublin • PKO Ekstraklasa • 21. kolejka
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Zagłębia Lubin. W drugiej połowie łęcznianie prezentowali bardzo ambitną postawę, jednak to nie wystarczyło, by doprowadzić chociażby do remisu. Przypomnijmy, że jedyne trafienie w dzisiejszym meczu wywalczył Filip Starzyński, który pokonał Sergiusza Prusaka w szóstej minucie. (19:54:55)

90+5

90+4
    Tymczasem za przekroczenie wyznaczonych zasad żółty kartonik obejrzał Woźniak. Słuszna decyzja Piotra Lasyka. Zawodnik lubińskiego Zagłębia przeszkadzał we wznowieniu gry.

90+3
    Nieźle dośrodkowywał Hernandez, lecz żaden z jego partnerów nie zdołał oddać celnego uderzenia. Kilka chwil później piłka znalazła się w objęciach Martina Polacka.

90+2
    Kompletnie nieudana próba strzału w wykonaniu Gersona. Jęk zawodu na trybunach. Za moment łęcznianie będą egzekwować rzut wolny. Kotłuje się w polu karnym "Miedziowych"!

90+1
    Kolejna nieudana akcja w wykonaniu podopiecznych Piotra Stokowca. Dobrze zachowała się defensywa Górnika Łęczna. Zielono-czarni chcieli szybko skontrować, ale ich starania spaliły na panewce.

90
    Spotkanie zostało przedłużone o cztery minuty.

89
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 2 443 widzów.

88
    Matei centrował do Bartosza Śpiączki, lecz ten nie zdołał oddać celnego uderzenia. Inicjatywa wróciła w posiadanie lubińskiego Zagłębia. Podopieczni Piotra Stokowca szanują czas i futbolówkę.

87
    Zgromadzeni widzowie próbują dodać łęcznianom otuchy. Nie można powiedzieć, że zielono-czarni nie starają się powalczyć o lepszy wynik. Gospodarze prezentują ogromną determinację, jednak na niewiele się to zdaje.

86
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Ján Vlasko, na boisku pojawia się Jakub Tosik.

84
    Mamy kolejną żółtą kartkę w tym spotkaniu. Przed chwilą sędzia Lasyk postanowił ukarać zawodnika lubińskiego Zagłębia – Jarosława Kubickiego. To była dobra decyzja. Nie mógł zachować się inaczej.

83
    Zupełnie niewidoczny jest Woźniak. Tymczasem lubinianie ruszyli z niezłą akcją. Uderzał Siemaszko, jednak futbolówka poszybowała obok bramki strzeżonej przez Sergiusza Prusaka.

82
    Łęcznianie lubią zdobywać gole w ostatnich fragmentach spotkań. Oni wierzą, że jeszcze wiele mogą tutaj zdziałać. Mają pomysły, próbują je realizować, jednak mają kłopot z dobrym kończeniem akcji.
    81. A to ciekawe...

80
    Do zakończenia dzisiejszego spotkania w Lublinie pozostało nieco ponad dziesięć minut. Niebawem już wszystko będzie jasne. Czy "Miedziowi" utrzymają ten rezultat do ostatniego gwizdka pana Piotra Lasyka? Czas pokaże.

79
    Teraz to lubinianie postanowili przyspieszyć, ale ponownie nie zdołali przechytrzyć defensywy Górnika Łęczna. Chwilę później za przekroczenie wyznaczonych przepisów ukarany został Przemysław Pitry.

78
    Ta druga połowa jest mniej ciekawa niż pierwsza. Łęcznianie próbują pokonać Martina Polacka, ale nic z tego nie wynika. Widać, że gospodarze są bardzo zdeterminowani, by wywalczyć dziś punkty.

Mateusz

Gole: 6. Starzyński

Kartki:   79. Pitry (LCZ) – 84. Kubicki (ZAG), 90+4. Woźniak (ZAG)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 11:9. Rzuty rożne: 11:3. Spalone: 0:2. Foule: 15:22.
    Górnik Łęczna: Prusak – Matei, Komor, Gérson, Leândro – Bonin, Danielewicz (57. Pitry), Tymiński (40. Sasin), Dzalamidze (73. Grzelczak), Hernandez – Śpiączka.
    Zmiany: Małecki – Sasin, Jarecki, Pitry, Askovski, Grzelczak, Dźwigała.

Zagłębie Lubin: Polaček – Todorovski, Madera, Guldan, Dziwniel – Woźniak, Łukasz Piątek, Kubicki, Vlasko (86. Tosik) – Starzyński (75. Siemaszko) – Buksa (62. Rakowski).
    Zmiany: Małkowski – Janus, Siemaszko, Rakowski, Tosik, Jagiełło, Mazek.

Sędziowie: Piotr Lasyk

Widownia: 2 443