Kopenhaga – Ajax 2:1 (koniec) | Rostow – Man Utd 1:1 (koniec) | APOEL – Anderlecht 0:1 (koniec)
Gent – Genk 2:5 (koniec) | Olympiakos – Besiktas 1:1 (koniec) | Lyon – AS Roma 4:2 (koniec)
Schalke 04 – Borussia M. 1:1 (koniec) | Celta Vigo – FK Krasnodar 2:1 (koniec)
Olympique Lyon
4:2 (1:2)
AS Roma
Czwartek 09.03.2017, 21:05 • Stade Gerland, Lyon • Liga Europy UEFA • 1/8 finału

To już koniec emocjonującego widowiska w Lyonie! Ta para spokojnie mogłaby rywalizować w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Ostatecznie jedna z nich za tydzień, po rewanżu w Rzymie, będzie musiała pożegnać się z Ligą Europy. Bliżej awansu są Francuzi, jednak jak doskonale wiedzą kibice szczególnie z tego kraju, w piłce niczego nie można być pewnym przed końcowym gwizdkiem. Dziękuję za uwagę! (23:06:14)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały na bramkę: 12:8.
    Strzały niecelne: 5:3.
    Rzuty rożne: 8:4.
    Spalone: 2:1.
    Faule: 15:14.
    Olympique Lyon z dwubramkową zaliczką przed rewanżem!

90+5

90+4
    Bezbłędnie w drugiej połowie spotkania spisuje się Lopes. Kolejna dobra interwencja golkipera Lyonu po dośrodkowaniu z lewej flanki.

90+3
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Edin Džeko, na boisku pojawia się Stephan El Shaarawy.
    90+3. Alexandre Lacazette (LYO) - 4:2

90+3
    Gol dla Olympique!

Dopięli swego gospodarze i podwyższają prowadzenie! ALEXANDRE LACCAZETTE przymierzył zza pola karnego w same okienko bramki rywali!

90+2
    Kolejny raz świetną interwencją swój zespół przed utratą gola ratuje Alisson!

90+1
    O cztery minuty przedłużony zostaje ten pojedynek.

90
    Mocne uderzenie Emersona z dwudziestu pięciu metrów pod poprzeczkę, ale przytomnie broni golkiper Olympique.

89
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez drużynę ze stolicy Włoch grę z piątego metra wznowi Lopes.

88
    Potężnie z dystansu uderzał Tolisso i niewiele brakowało, a piłka mogła zatrzepotać w siatce! Bardzo dobra próba zawodnika Lyonu.

87
    Prosto w mur uderza Valbuena, ale zawodnicy Olympique będą mieli do wykonania jeszcze rzut rożny. Czy tym razem uda się zagrozić bramce rywali?

87
    Miejscowi wywalczyli rzut wolny w okolicach dwudziestego metra. Do wykonania już szykuje się Valbuena.

86
    Było gorąco pod bramką rzymian, ale ostatecznie goście choć na moment pozbywają się futbolówki z własnej szesnastki.

85
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Radja Nainggolan, na boisku pojawia się Diego Perotti.

84
    Nie opanował Salah futbolówki w polu karnym Olympique! Gdyby mu się to udało, zapewne byłby remis.

82
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Daniele De Rossi, na boisku pojawia się Leandro Paredes Leandro Paredes.

81
    Dżeko nie najlepiej złożył się do uderzenia głową i piłkę spokojnie wyłapał Lopes. Szansę na kontrę mają miejscowi.

80
    Tolisso po starciu z Manolasem upada w polu karnym drużyny gości, ale arbiter nakazuje grać dalej!

78
    Z narożnika pola karnego płasko uderzał Peres, ale jego strzał pewnie wybronił Lopes.

77
    Mądrze na połowie rywali rozgrywają akcję miejscowi. Zawodnicy Olympique musza wystrzec się błędów, które w pierwszej połowie kosztowały ich dwa gole.

76
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Rachid Ghezzal, na boisku pojawia się Maxwel Cornet.
    74. Nabil Fékir (LYO) - 3:2

74

To jest dżoker! Trzy minuty po wejściu na murawę NABIL FEKIR wpisuje się na listę strzelców! Francuz popisał się ładnym dryblingiem w polu karnym Romy, a następnie oddał niskie uderzenie w kierunku dłuższego słupka.

73
    Lopes zapracował nogami i wślizgiem wybił piłkę na szesnastym metrze. Zapowiada się ciekawa końcówka, gdyż obie ekipy mają apetyt na zwycięstwo.

71
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Emanuel Mammana, na boisku pojawia się Nabil Fékir.
    70. Ładna próba Valbueny:

70
    Golkiper Romy po raz kolejny ratuje swój zespół przed utratą bramki! Tym razem Alisson znakomicie interweniował po technicznym uderzeniu Valbueny!
    69. Dobrą dyspozycję prezentuje Alisson:

69
    Potężne uderzenie z dystansu oddał Laccazette, ale jeszcze lepszą paradą na rzut rożny sparował piłkę Alisson!

68
    Gonalons bardzo ładnie odebrał futbolówkę Peresowi nieopadal własnej szesnastki, ale rzymianie dość szybko z powrotem weszli w posiadanie piłki.

66
    Nakładką w Valbuenę wszedł Manolas, bezdyskusyjne żółtko pokazane przez arbitra graczowi drużyny przyjezdnych.

65
    Tym razem zdecydowanie trudniejsze do obrony, płaskie uderzenie Ghezzala, ale ponownie na drodze do bramki stanął Alisson!

65
    Miejscowi wznawiają grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego włoskiego zespołu.

63
    Ghezzal ładnie przełożył sobie futbolówkę na lewą stopę, a następnie uderzył z siedemnastu metrów. Piłka uderzona była jednak zbyt lekko i wylądowała w objęciach golkipera Romy.

62
    Tousart taktycznie faulował wychodzącego z kontratakiem Salaha i arbiter słusznie pokazał mu żółty kartonik.

61
    Fazio skutecznie blokuje dośrodkowanie jednego z rywali z lewego skrzydła. Kolejny korner dla Olympique.

60
    Bardzo blisko własnego pola karnego wymieniają się obecnie podaniami rzymianie. Nie stosują zbyt wysokiego pressingu ich rywale.

58
    Nieco opadło tempo tego spotkania. Mimo wszystko obecny rezultat korzystniejszy jest dla Romy, a więc do gospodarze powinni dążyć do zdobycia kolejnej bramki.

56
    Ghezzal zablokowany po indywidualnej akcji, korner dla miejscowych.

55
    Bardzo ofiarnie walczył o piłkę na przedpolu Lopes i ostatecznie w ostatniej chwili wyłapał ją spod nóg Salaha.

54
    Na wysokości linii środkowej boiska wymieniają się podaniami przyjezdni. Czekamy na jakiś bardziej zdecydowany atak Romy.

53
    Zaskakujące rozegranie rzutu wolnego De Rossiego, ale chyba sami w tym wszystkim podubili się Rzymianie.

51
    Zakręcił się Valbuena w polu karnym rywali i rzymianie mają szansę na wyprowadzenie kolejnego kontrataku.
    50. Ładne uderzenie Strootmana:

50
    Szybki kontratak Romy zakończony płaskim strzałem na bramkę, ale czujnie pomiędzy słupkami spisuje się Lopes.

49
    Chcą pójść za ciosem miejscowi! Kolejne ataki gospodarzy, ale teraz skutecznie bronią się przyjezdni.
    47. Corentin Tolisso (LYO) - 2:2

47

Ależ rozpoczęli drugą połowę gospodarze! Fenomenalna dwójkowa akcja Laccazette oraz CORENTINA TOLISSO, zakończona celnym trafieniem tego drugiego!

46
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Rafael, na boisku pojawia się Christophe Jallet.

46
    Rzymianie mają powody do radości!

Po pierwszej bardzo ciekawej połowie Olympique Lyon przegrywa z AS Romą 1:2! Francuzi nie składają jednak broni i konsekwentnie dążą do wyrównania. Czy im się uda? Przekonamy się po przerwie!

45+3

45+2
    Już zza linii bocznej zagarnął piłkę Emerson. Od autu wznowią grę miejscowi.

45+1
    Dwie minuty dolicza arbiter.

45
    Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Valbuena, ale Alisson nie dał się zaskoczyć i przeczytał jego zamiary. Bez zagrożenia pod bramką gości.

44
    I jeszcze jeden rzut wolny dla Olympique w okolicach pola karnego rywali. Muszą zachować czujność w defensywie przyjezdni.

43
    Uderzenie Gonalonsa zza pola karnego nie sprawia Alissonowi większych kłopotów. Dobrze ustawiony golkiper Romy spokojnie łapie piłkę.

41
    Emerson ostro faulował rywala na lewej stronie boiska i arbiter po raz pierwszy w tym spotkaniu sięga po kartkę.

40
    Napierają gospodarze. Nieustannie walczą o rezultat remisowy miejscowi, ale czy starczy czasu jeszcze przed przerwą?

38
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pojedynek główkowy zwycięża jeden z defensorów Romy i może odetchnąć obrona przyjezdnych.

37
    Tym razem to strzał Rafaela zostaje zablokowany. Czy któryś z kornerów przyniesie Lyonowi wyrównanie?

36
    Dośrodkowanie Rafaela z prawego skrzydła zostaje zablokowane i zawodnicy z Lyonu rozpoczną od rzutu rożnego.

35
    Rzymianie w pełni kontrolują obecnie to, co dzieje się na murawie. Dwa strzelone gole w meczu wyjazdowym to dla nich niezwykle korzystny rezultat.
    33. Federico Fazio (ASR) - 1:2

33
    Gol dla Romy!

Przyjezdni wychodzą na prowadzenie! Po fenomenalnym dośrodkowaniu De Rossiego z prawego skrzydła głową piłkę do siatki skierował FEDERICO FAZIO!

33
    Potężna bomba Nainggolana z okolic osiemnastego metra, jednak zawodnik Romy trafia prosto w jednego z obrońców. Chwilę później kolejny korner dla przyjezdnych.

32
    Ależ to była okazja! Salah świetnie zagrał futbolówkę do Strootmana, którego uderzenie w ostatniej chwili zablokował jeden z defensorów!

31
    Lopes bardzo pewnie wychwytuje futbolówkę po zbyt wysokiej wrzutce De Rossiego ze stałego fragmentu gry.

29
    Jeden z zawodników Lyonu wyraźnie ucierpiał w starciu z rywalem. Arbiter podyktował rzut wolny dla Romy, ale z rozegraniem będą musieli poczekać goście.

28
    Długo budowali swój atak na połowie rywali miejscowi. Ostatecznie futbolówkę bez większych kłopotów przejęli defensorzy AS Romy.

26
    Uderzenie w mur z rzutu wolnego, a następnie odgwizdany spalony. Przy piłce Rzymianie.

25
    Ghezzal powalony na murawę tuż przed polem karnym Romy! To będzie znakomita okazja dla Francuzów.

24
    Gra utrzymuje się obecnie w środkowej strefie boiska. Gospodarze z pewnością będą chcieli się ustrzec kolejnego błędu.

22
    Znakomita okazja przyjezdnych, jednak przerywa gwizdkiem arbiter! Zbyt szybko wyruszył do podania Dzeko.

21
    Kolejny rzut wolny dla Olimpique z dogodnej odległości. Czy tym razem uda się stworzyć zagrożenie pod bramką Rzymian.
    20. Mohamed Salah (ASR) - 1:1

20

Koszmarny błąd Diakhaby'ego! Strzelec gola dla Lyonu poślizgnął się na murawie. Bezlitośnie wykorzystał to MOHAMED SALAH, który pognał na bramkę rywali i uderzeniem po ziemii pokonał Lopesa!

18
    Od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska wznawiają przyjezdni.
    17. Kolejna próba rzymian:

17
    Sporo niedokładności w poczynaniach gości z Włoch. Przed momentem zawodnicy AS Romy w akcji ofensywnej za darmo oddali piłkę rywalom.

15
    Dżeko minimalnie ponad bramką uderzył piłkę po strzale głową. Precyzyjną wrzutką w tej sytuacji popisał się Salah.

14
    Lopes pewnie wyłapuje piłkę po niezbyt mocnym strzale rywala zza linii pola karnego.

12
    Ależ ładna akcja gospodarzy! Szybka wymiana podań zakończona mocnym, ale zablokowanym uderzeniem Laccazette.

11
    Miejscowi spokojnie utrzymują futbolówkę blisko własnego pola karnego. Nie spieszy się zawodnikom Olympique z wyprowadzaniem ataków.

10
    Bardzo donośny doping fanów Lyonu. Gospodarze są wyraźnie uradowani strzelonym golem, muszą jednak zachować czujność w defensywie.
    8. Mouctar Diakhaby (LYO) - 1:0

8

A jednak to miejscowi wychodzą na prowadzenie! Po dośrodkowaniu w pole karne Romy piłkę głową strącił Rafael, a następnie z odległości kilku metrów do bramki skierował ją MOUCTAR DIAKHABY!

8
    Kolejna znakomita szansa gospodarzy! Salah otrzymał idealne podanie na czternasty metr, ale przerzucił piłkę ponad poprzeczką!

7
    Dużo aktywniejsi od swoich rywali w tych pierwszych minutach spotkania są przyjezdni. Czy gra Rzymian przełoży się na wynik?
    5. Radja Nainggolan (ASR)

5
    Było groźnie w polu karnym gospodarzy! Nainggolan potężnie kropnął zza pola karnego, ale świetną paradą odpowiedział Lopes.

3
    De Rossi podciął rywala w środku pola, ale nie było to zagranie na kartkę. Od rzutu wolnego miejscowi.

2
    Rzymianie po czasie wyszli z własnej połowy, jednak ich akcja została przerwana przez arbitra. Udana pułapka ofsajdowa gospodarzy.

1
    Tak obecnie prezentuje się stadion w Lyonie:

Protokół meczowy:

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Mammana, Diakhaby, Morel – Tolisso, Gonalons, Tousart – Ghezzal, A. Lacazette, Valbuena.

Rezerwowi: Gorgelin – Yanga-Mbiwa, Ferri, Jallet, Darder, Fékir, Cornet.

AS Roma: Alisson – Manolás, Fazio, Juan Jesus – Peres, De Rossi, Strootman, Emerson – Nainggolan, Džeko, M. Salah.

Rezerwowi: Szczęsny – Leandro Paredes, Perotti, Totti, Vermaelen, Rui, El Shaarawy.

Sędzia główny: Anthony Taylor
    Asystenci: Jake Collin, Simon Bennett
    Sędzia techniczny: Adam Nunn.

Pierwszy gwizdek pana Anthony'ego Taylora zaplanowano na godzinę 21:05. Składy obydwu drużyn podamy Państwu około trzydziestu minut wcześniej. Szykuje się znakomite widowisko, bądźcie z nami!
    Oto rozjemca tego pojedynku:

Droga obu drużyn do 1/8 finału Ligi Europy rozpoczęła się nieco inaczej. Olympique rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów, gdzie przyszło mu się mierzyć z Juventusem, Sevillą oraz Dinamem Zagrzeb. AS Roma z kolei odpadła w eliminacjach do Champions League, ale zwyciężyła swoją grupę w Lidze Europy.

AS Roma:

Przyjezdni losy swojego dwumeczu w poprzedniej rundzie również rozstrzygnęli w pierwszym spotkaniu. Rzymianie rywalizowali z Villarealem i zwyciężyli na wyjeździe 4:0. W meczu rewanżowym AS Roma nie miała już takiego ciśnienia i uległa 0:1.

Olympique Lyon:

Gospodarze do tej fazy rozgrywek przeszli po ogromnym zwycięstwie w 1/16 finału. Olympique mierzył się z holenderskim AZ Alkmaar i w całym dwumeczu zwyciężył aż 11:2. Na ligowym froncie zespołowi z Lyonu wiedzie się zdecydowanie gorzej. Wydaje się, że w tym momencie jedyną szansą na grę w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów jest triumf w tegorocznej Lidze Europy.
    Oto komplet wylosowanych par:

Po pierwszych meczach rewanżowych w Champions League czas na starcia w 1/8 finału Ligi Europy! W jednym z ciekawiej zapowiadających się dwumeczów Olympique Lyon zmierzy się z AS Romą. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane we Francji, natomiast do rewanżu w Rzymie dojdzie równo tydzień później.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Gole: 8. Diakhaby, 47. Tolisso, 74. Fékir, 90+3. A. Lacazette – 20. M. Salah, 33. Fazio

Kartki:   62. Tousart (LYO) – 41. Emerson (ASR), 66. Manolás (ASR)

Strzały celne: 12:8. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 8:4. Spalone: 2:1. Foule: 15:14.
    Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael (46. Jallet), Mammana (71. Fékir), Diakhaby, Morel – Tolisso, Gonalons (C), Tousart – Ghezzal (76. Cornet), A. Lacazette, Valbuena.
    Zmiany: Gorgelin – Yanga-Mbiwa, Ferri, Jallet, Darder, Fékir, Cornet.

AS Roma: Alisson – Manolás, Fazio, Juan Jesus – Peres, De Rossi (C) (82. Leandro Paredes), Strootman, Emerson – Nainggolan (85. Perotti), Džeko (90+3. El Shaarawy), M. Salah.
    Zmiany: Szczęsny – Leandro Paredes, Perotti, Totti, Vermaelen, Rui, El Shaarawy.

Sędzia techniczny: Adam Nunn