Sociedad – Bilbao 0:2 (koniec) | Deportivo – FC Barcelona 2:1 (koniec) | Celta Vigo – Villarreal 0:1 (koniec)
Real Madryt – Real Betis 2:1 (koniec)
Real Sociedad
0:2 (0:1)
Athletic Bilbao
Niedziela 12.03.2017, 12:00 • Estadio Anoeta, San Sebastian • Hiszpańska LaLiga • Runda 27

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na inne relacje na naszym portalu! (14:04:11)
    Athletic wygrywa 2:0!

Athletic Bilbao wygrywa w derbach kraju Basków 2:0. Trzeba przyznać, że mecz był bardzo wyrównany. Obie ekipy miały swoje okazje, ale to goście byli dzisiaj skuteczniejsi. Niemniej jednak byliśmy świadkami niesamowicie emocjonującego spotkania!

90+3
    Już nawet gracze Realu Sociedad nie atakują z wielkim przekonaniem. Ostatnie sekundy tego meczu!

90+1
    Aritz Aduriz ucierpiał i leży na murawie. Przerwa w grze.

90
    Sędzia dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry!

90
    Żółtą kartkę otrzymuje Mikel Balenziaga (Athletic Bilbao).

89
    Ostatnie minuty mijają na Estadio Anoeta. Wydaje się, że niewiele może się tutaj stać graczom Bilbao. Poczekajmy jednak do ostatniego gwizdka.

88
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Iñaki Williams, na boisku pojawia się Óscar de Marcos.

87
    Sociedad atakuje ale nie na wiele się to zdaje. Wyjechał teraz z piłką poza linię końcową Jon Bautista i od bramki zacznie golkiper gości.

86
    Zmiana w drużynie Real Sociedad: z boiska schodzi David Zurutuza, na boisku pojawia się Esteban Granero.

85
    Trochę odpuścili sobie zawodnicy Realu Sociedad, bo wszyscy wrócili na własną połowę. Przy piłce długo utrzymują się goście.
    83. Iñigo Martínez trafia w poprzeczkę!

83
    Po dośrodkowaniu w pole karne gości piłka trafia w poprzeczkę! Gospodarze nie mają dzisiaj szczęścia!

82
    Wypad gości pod bramkę Realu Sociedad. Dwa dośrodkowania w pole karne, z którymi minęli się wszyscy gracze znajdujący się w szesnastce.

80
    Znów zagrożenie oddalone od bramki Bilbao. Goście spokojnie rozgrywają piłkę na połowie Sociedad.

79
    Żółtą kartkę otrzymuje Kepa Arrizabalaga (Athletic Bilbao).

Lukasz Samek

Gole: 28. Raúl García (kar.), 56. I. Williams

Kartki:   26. Illarramendi (RSC), 50. I. Martínez (RSC), 77. Berchiche (RSC) – 39. Muniain (ATB), 50. Laporte (ATB), 69. San José (ATB), 73. Etxebarria (ATB), 79. Arrizabalaga (ATB), 90. Balenziaga (ATB)

Strzały celne: 16:9. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 8:3. Spalone: 4:2. Foule: 15:22.
    Real Sociedad: Rulli – Odriozola Arzallus, Navas, I. Martínez, Berchiche – Prieto (C), Illarramendi, Zurutuza (86. Granero) – Vela, Juanmi (58. Bautista), Oyarzabal (74. Canales).
    Zmiany: Tono – Bergara, Canales, Elustondo, Granero, Jon, Rodrigues

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – Bóveda, Yeray, Laporte, Balenziaga – San José, Etxebarria (75. Iturraspe) – Lekue, Raúl García, Muniain (C) (59. Aduriz) – I. Williams (88. de Marcos).
    Zmiany: Iraizoz – Aduriz, de Marcos, Iturraspe, Rico, Saborit, Susaeta

Sędziowie: Jose Maria Sanchez Martinez