Genk – Gent 1:1 (koniec) | Besiktas – Olympiakos 4:1 (koniec) | FK Krasnodar – Celta Vigo 0:2 (koniec)
Ajax – Kopenhaga 2:0 (koniec) | Man Utd – Rostow 1:0 (koniec) | AS Roma – Lyon 2:1 (koniec)
Borussia M. – Schalke 04 2:2 (koniec) | Anderlecht – APOEL 1:0 (koniec)
Manchester United
1:0 (0:0)
FK Rostow
Czwartek 16.03.2017, 21:05 • Old Trafford, Manchester • Liga Europy UEFA • 1/8 finału

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (23:03:24)
    Manchester United awansował do kolejnej fazy Europa League:

Za nami już to emocjonujące spotkanie na Old Trafford! Miejscowy Manchester United nie bez problemów pokonał FK Rostow 1:0. W pierwszej połowie całkowicie dominowali podopieczni Jose Mourinho na murawie, ale nie potrafili pokonać golkipera gości. Po przerwie na listę strzelców wpisał się jeden z najjaśniejszych punktów ekipy Czerwonych Diabłów Juan Mata. Przyjezdni również mieli po przerwie swoje świetne okazje, jednak w decydujących momentach pięknymi robinsonadami wykazywał się Sergio Romero.

90+5
    90+5. Sergio Romero ratuje skórę Czerwonym Diabłom:

90+5
    No i wykazał się w ostatniej sytuacji Sergio Romero! Stał się on tym samym MVP tego spotkania! Wybronił on w kapitalnym stylu uderzenie z rzutu wolnego wykonywanego przez kapitana gości!

90+4
    W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry będziemy mieli jeszcze rzut wolny dla FK Rostow na 30. metrze od bramki Romero.

90+3
    Świetnie w tej sytuacji zachował się Valencia i wycofał on futbolówkę na szesnasty metr do wbiegającego Zlatana. Potężny strzał Szweda został zablokowany.

90+2
    Jose Mourinho póki co może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Do końca pozostały jednak jeszcze dwie minuty.

90+1
    Sędzia tego spotkania zdecydował się doliczyć do drugiej odsłony tej rywalizacji aż cztery dodatkowe minuty.

90
    Jak jednak pokazały powtórki to Bailly w poprzedniej sytuacji faulował Devicia, a nie odwrotnie. Wyraźny błąd popełnił więc arbiter, a goście stracili szanse na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

89
    Bailly niezwykle odważnym wślizgiem zdołał w tej sytuacji zagarnąć piłkę spod nóg rywala. Później zdaniem sędziego defensor był faulowany przez napastnika rywali Devicia.

88
    Również Fellaini zasługuje na słowa uznania. Zastąpił on na początku drugiej połowy kontuzjowanego Pogbe i spisuje się bardzo dobrze.

87
    Bukharov starał się jak najszybciej zatrzymać kontrę Czerwonych Diabłów i fauluje ostrym wślizgiem od tyłu Fellainiego. Zasłużył tym samym na żółtą kartkę.

86
    Juan Mata zbyt szybko wychodził w tej sytuacji za linię obrony rywali i po zagraniu Marcosa Rojo był na ofsajdzie.

85
    Antonio Valencia za swoją kolejną udaną interwencję otrzymuje owacje od swoich kibiców. Ekwadorczyk sługuje dzisiaj na miano jednego z lepszych zawodników na boisku.

84
    Nie spieszy się teraz miejscowym zawodnikom do wznowienia gry od wrzutu z autu. Później w dość prosty sposób tracą gospodarze futbolówkę.

83
    Jones fatalnie podanie piłkę w okolicy pola karnego rywali i naraził swój team na kontrę. Szybko jednak wszystko naprawił Fellaini.

82
    Czerwone Diabły starają się teraz przez jak najdłuższy czas utrzymać w posiadaniu piłki. Wymieniają kolejne podania w okolicy pola karnego rywali.

Dawid Czempisz

Gole: 70. Mata

Kartki:   87. Bucharow (RTV)

Posiadanie piłki: 67 % : 33 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 7:1. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 4:0. Foule: 8:11.
    Manchester United: Romero – Bailly, Smalling (C), Rojo – A. Valencia, A. Herrera, P. Pogba (48. Fellaini), Blind (64. P. Jones) – Mata, Mchitarjan – Ibrahimović.
    Zmiany: de Gea – P. Jones, Lingard, Carrick, Young, Rashford, Fellaini.

FK Rostow: Medveděv – Bajramjan (81. Kirejev), M. Mevlja, Navas, Kudrjašov, Terentěv – Noboa (C), Prepeliță (79. Děvič), Jerochin – Azmoun (61. Bucharow), Poloz.
    Zmiany: Gošev – Kirejev, Bucharow, Děvič.

Główny: Gediminas Mažeika
    Asystenci: Vytautas Šimkus, Vytenis Kazlauskas
    Techniczny: Dovydas Sužiedėlis
    Bramkowi: Donatas Rumšas, Robertas Valikonis