Genk – Gent 1:1 (koniec) | Besiktas – Olympiakos 4:1 (koniec) | FK Krasnodar – Celta Vigo 0:2 (koniec)
Ajax – Kopenhaga 2:0 (koniec) | Man Utd – Rostow 1:0 (koniec) | AS Roma – Lyon 2:1 (koniec)
Borussia M. – Schalke 04 2:2 (koniec) | Anderlecht – APOEL 1:0 (koniec)
Manchester United
1:0 (0:0)
FK Rostow
Czwartek 16.03.2017, 21:05 • Old Trafford, Manchester • Liga Europy UEFA • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Już w najbliższy czwartek czeka nas bardzo interesujący spektakl na Old Trafford, gdzie miejscowy Manchester United podejmować będzie FK Rostow. Faworytem meczu są rzecz jasna miejscowi piłkarze, którzy z wyjazdowego starcia przywieźli korzystny remis (1:1). Rosjanie jednak z pewnością będą chcieli sprawić sporą niespodziankę i pokazać się na arenie międzynarodowej. Czerwone Diabły powinny wystąpić w najmocniejszym składzie, więc na spore emocje z pewnością możemy liczyć!
    Manchester United w ostatnim spotkaniu w ramach FA Cup wystawił taką jedenastkę:

Manchester United:

Zespół ten w tym sezonie spisuje się dość przeciętnie. Co prawda wygrał już jeden puchar w obecnym sezonie (Puchar Ligi), ale i tak jest to zdecydowanie zbyt mało dla fanów tej drużyny. W ostatniej ligowej kolejce Czerwone Diabły zremisowały jedynie na własnym obiekcie z Bournemouth 1:1. W lidze podopieczni Jose Mourinho zajmują dopiero szóste miejsce. Z kolei w ostatniej rundzie Europa League Red Devils ograli francuskie AS Saint Etienne.
    W pierwszym meczu tych drużyn padł remis:

FK Rostow:

Rosyjski team w tym sezonie spisuje się bardzo przeciętnie. W ligowych rozgrywkach pasuje się na ósmym miejscu i w ostatnim meczu zespół ten zremisował bezbramkowo z Terekiem Grozny. W poprzedniej rundzie Europa League FK Rostow bardzo pewnie ograł Sparte Praga 5:1 w dwumeczu. W tych rozgrywkach najwięcej bramek dla zespołu zdobył Dmitri Poloz (dwa trafienia). Warto również zaznaczyć, że w meczu rewanżowym z Manchesterem United nie będzie mógł wystąpić Timofei Kalachev oraz Aleksandr Gatskan.
    Jose Mourinho z pewnością będzie musiał dość sporo rotować składem w najbliższych dniach:

Na to spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższy czwartek o godzinie 21:05 do naszej relacji!

Manchester United F.C.: Romero – Bailly, Smalling (C), Rojo – A. Valencia, A. Herrera, P. Pogba, Blind – Mata, Mchitarjan – Ibrahimović.
    Rezerwowi: de Gea – P. Jones, Lingard, Carrick, Young, Rashford, Fellaini.

FK Rostow: Medveděv – Bajramjan, M. Mevlja, Navas, Kudrjašov, Terentěv – Noboa (C), Prepeliță, Jerochin – Azmoun, Poloz.
    Rezerwowi: Gošev – Kirejev, Bucharow, Děvič.

Główny: Gediminas Mažeika
    Asystenci: Vytautas Šimkus, Vytenis Kazlauskas
    Techniczny: Dovydas Sužiedėlis
    Bramkowi: Donatas Rumšas, Robertas Valikonis.

1

2
    Rozpoczynamy emocje na Old Trafford w Manchesterze. Pierwszą ofensywną akcję wyprowadzają Czerwone Diabły.
    Portugalczyk może dzisiaj być raczej spokojny o wynik:

3
    Goście wyprowadzają pierwszy atak na lewej stronie boiska. Ostatecznie przegrywa tam rywalizację z Bailly'm napastnik FK Rostow Poloz.

4
    Spokojnie gracze portugalskiego szkoleniowca wymieniają podania na własnej połowie boiska. Rosjanie nie stosują wyższego podejścia pressingiem.

5
    Bardzo szybko miejscowi piłkarze wywalczyli pierwszy w tym meczu rzut rożny. Za moment wrzucać futbolówkę będzie Blind. Po jego dośrodkowaniu uderza głową Rojo i kapitalnie interweniuje golkiper gości! Później Ibra nie pokonał Medvedeva strzałem z ostrego kąta!
    5. Marcos Rojo mocno uderzał głową z ośmiu metrów:

6
    Manchester United gra dzisiaj innym systemem niż zazwyczaj w lidze. Widać, że Jose Mourinho chce sprawdzić również inne warianty dla swoich podopiecznych.

7
    Nie można zapomnieć, że dzisiaj szkoleniowiec gości ma do dyspozycji tylko czterech zawodników na ławce rezerwowych.

8
    Po dość szybkiej akcji Manchesteru United z dystansu uderzał Paul Pogba, ale trafił wprost w Zlatana Ibrahimovicia.

9
    Po zagraniu na dwudziesty Blinda piłka trafiła w rękę zawodnika FK Rostow. Będzie to świetna okazja dla Red Devils na strzał z rzutu wolnego.

10
    Potężne uderzenie z rzutu wolnego trafiło wprost w Prepeliță. Zawodnik potrzebuje po chwili przerwy na dojście do siebie.

11
    Drugi w tym meczu rzut rożny dla zawodników z Manchesteru. Tym razem wywalczył go Antonio Valencia.

12
    Zawodnik gości leżąc już na murawie został przez przypadek kopnięty przez swojego partnera z drużyny i znowu będziemy mieli krótką przerwę.

13
    Sporo miejsca na 25. metrze miał Mkhitaryan, jednak jego uderzenie z dystansu mija w sporej odległości bramkę Medvedeva.
    W tej sytuacji Rojo był bliski wpisania się na listę strzelców:

14
    Totalnie zdominowali środkową strefę boiska podopieczni Jose Mourinho. Rosjanie nie potrafią wyjść nawet z własnej połowy.

15
    To już kwadrans tego pojedynku za nami. Trzeci zawodnik rosyjskiego teamu leży na murawie i potrzebuje teraz pomocy medycznej.

16
    Poloz otrzymał bardzo dobre podanie na wolne pole i miał okazję na wyjście z kontrą. W porę wrócił jednak Paul Pogba i odbiera mu futbolówkę.

17
    Mata posłał kapitalne podanie na wolne pole do Ibry! Ten minął już bramkarza, ale później wygonił się za bardzo do linii bocznej boiska. Finalnie jego uderzenie wybronił ofiarnie golkiper gości!

18
    Warto w tym momencie podać statystykę strzałów. Manchester United oddał już pięć uderzeń, z czego dwa były celne. Z kolei goście jeszcze nie sprawdzili dyspozycji Sergio Romero.

19
    Ależ powalczył w tej sytuacji Ander Herrera. Odebrał on piłkę rywalowi na skrzydle i znowu Czerwone Diabły wychodzą z groźnym atakiem.

20
    Bardzo ładnie zrobił to Juan Mata. Przyjął on trudną piłkę z rywalem na plecach, a później niezłym podaniem znalazł w polu karnym Ibrahimovicia.

21
    Niezwykle szybko krąży piłka między kolejnymi zawodnikami miejscowego teamu. Ibra rozrzucił futbolówkę na skrzydło, ale po późniejszym dośrodkowaniu świetnie interweniuje Medvedev.

22
    Trzeba podkreślić, że FK Rostow aby awansować musi dzisiaj zdobyć bramkę na Old Trafford. Póki co nic na to nie wskazuje.

23
    Zaplątał się w dryblingu na trzydziestym metrze Paul Pogba. Wszystko starał się ratować uderzeniem, ale wyraźnie chybił celu.

24
    Trudno uwierzyć, ale w tym spotkaniu sędzia praktycznie nie użył jeszcze gwizdka. Gra jest niezwykle płynna i czysta.
    Okazale prezentuje się stadion gospodarzy:

25
    Ibra starał się przyspieszyć w tej sytuacji grę swojego teamu, ale jego partnerzy nie zrozumieli zamiarów Szweda.

26
    Świetne dośrodkowanie z prawego skrzydła posłał Ibra, a na szóstym metrze w ostatniej chwili uprzedził wbiegającego Blinda zawodnik gości.

27
    Wyraźnie w tej sytuacji były zawodnik Juventusu Turyn faulował w ofensywie swojego rywala. od rzutu wolnego grę wznowi Medvedev.

27
    No i mamy kolejne zagrożenie pod bramką FK Rostow! Po niezbyt pewnej interwencji defensora przyjezdnego teamu piłkę przejmuje na piątym metrze Mkhitaryan, a z tyłu wygarnia mu futbolówkę Medvedev! Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale gwizdek sędziego milczy. Z pewnością golkiper pomagał sobie w tej sytuacji rękami i Czerwone Diabły powinny mieć jedenastkę!
    27. Nikita Medveděv fauluje w tej sytuacji rywala, ale sędzia nie odgwizduje jedenastki:

29
    Po kompletnie nieudanej akcji przyjezdnej drużyny gospodarze mieli swoją pierwszą szansę na wyprowadzenie kontry. Fatalnie jednak zagrywa na wolne pole Paul Pogba.

30
    Co za piłki posyła dzisiaj Juan Mata! Tym razem uruchomił idealnym podaniem na wolne pole ormiańskiego piłkarza Czerwonych Diabłów, a ten w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki!

31
    Posiadanie piłki w tym spotkaniu jest zdecydowanie bardziej korzystne dla miejscowego zespołu (75%-25%).
    31. Henrich Mchitarjan marnuje sytuacje sam na sam:

32
    Piłka w tej sytuacji mogła odbić się od ręki defensora Manchesteru United w polu karnym, jednak sędzia słusznie nie wskazał na wapno.

33
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej odsłony tej rywalizacji. Całkowicie kontrolują boiskowe wydarzenia gospodarze, ale utrzymuje się bezbramkowy remis.

34
    Cały czas Antonio Valencia na jeden prosty zwód mija swojego rywala na skrzydle, ale nikt później nie korzysta z jego wrzutek.

35
    Mamy najlepszą okazję dla gospodarzy w tym meczu! Ibrahimović na pełnej szybkości wbiegł w pole karne, nawinął swojego rywala i potężnym uderzeniem w dalszy róg bramki trafił w słupek!
    35. Zlatan Ibrahimović huknął w słupek:

36
    Cały czas gospodarze dążą do zdobycia swojej bramki w tym spotkaniu. Jedna nawet przypadkowa bramka dla gości daje awans FK Rostow.

37
    Nie rozgrywa dzisiaj najlepszego spotkania Paul Pogba. Kolejny raz był on bliski straty w okolicy połowy boiska.

38
    Trzeba podkreślić jednak, że rosyjski team cały czas gra bardzo uważnie w defensywie i nadal utrzymuje swoje szanse na awans do kolejnej rundy.

39
    Po dośrodkowaniu Mkhitaryana z rzutu rożnego jego partnerzy nie potrafili wygrać w polu karnym pojedynku główkowego.

40
    Udziela się dobrze w defensywie podczas tego spotkania Poloz. To on był w tej sytuacji faulowany przez Mate podczas wyprowadzania kontry.

41
    Nieźle zapowiadała się indywidualna akcja Juana Maty na 25. metrze, ale faulował go jeden z wracających zawodników rosyjskiej drużyny.

42
    Kolejny powód dał właśnie Paul Pogba swojemu szkoleniowcowi, aby ten po przerwie zdjął go z boiska. Tym razem fatalnie uderzał Francuz z rzutu wolnego.

43
    Ibrahimović dał sobie odebrać piłkę dość daleko od bramki gości i przyjezdni starają się teraz dłużej utrzymać w posiadaniu futbolówki.

44
    Sędzia zapewne doliczy kilka minut do czasu trwania tego meczu. Mieliśmy na początku rywalizacji sporo przerw w grze.

45
    Antonio Valencia starał się znaleźć dobrym podaniem przed polem karnym Juana Mate, ale Hiszpana uprzedził jeden z rywali.

45+1
    Erokhin zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, jednak wyraźnie chybił celu. Był to więc jedyny strzał gości w tej części spotkania.

45+1
    Jeszcze w ostatniej akcji tej części gry miejscowi mieli kapitalną okazję! Na strzał z dwudziestego metra zdecydował się Pogba i Medvedev paruje uderzenie z trudem na korner!

45+1

Za nami już pierwsza odsłona tej rywalizacji. Mimo naprawdę ogromnej przewagi w sytuacjach strzeleckich i posiadaniu piłki gospodarze nie potrafią pokonać świetnie dzisiaj dysponowanego Medvedeva. Goście ustawieni są cały czas głęboko cofnięci na własnej połowie i z rzadka zapędzają się pod bramkę Romero. Bezbramkowy remis daje awans Czerwonym Diabłom, jednak w dalszym ciągu jedna bramka całkowicie zmienia stan rzeczy. Liczymy na dalsze spore emocje w drugiej części gry!
    Nadal czekamy na pierwszą bramkę w tym spotkaniu:

46

47
    Tym razem to goście wznawiają grę od środka boiska. W przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany.

48
    Paul Pogba leży na boisku i wymaga pomocy medycznej. Do wejścia na murawę jest już przygotowany Fellaini.

48
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Paul Pogba, na boisku pojawia się Marouane Fellaini.

49
    Kibice oklaskami żegnają schodzącego do tunelu Pogbe. Niebawem dowiemy się zapewne jak długa będzie przerwa Francuza.

50
    Fellaini uruchomił dobrym podaniem Mkhitaryana, a ten nieźle później zagrywał na wolne pole do Ibry. Szwed był jednak na wyraźnym ofsajdzie.

51
    Zakotłowało się teraz w szesnastce FK Rostow. Najpierw Ibra spróbował uderzenia z przewrotki, ale bez większego powodzenia. Później nie znalazł sobie miejsca na oddanie strzału ormiański pomocnik Czerwonych Diabłów.
    Valencia rozgrywa dzisiaj świetny mecz:

52
    W drugiej połowie również zdecydowanie przewagę mają gospodarze, ale nie ma to przełożenia na efekt bramkowy.

53
    Kudryashov świetnie ustawił się w defensywie i zatrzymał dryblującego do linii końcowej Juana Mate. Od bramki grę wznowi Medvedev.

54
    No i Sergio Romero musiał ratować skórę Czerwonym Diabłom! Azmoun minął rywala na dwudziestym metrze i uderzył w dalszy róg bramki, a argentyński golkiper odbija futbolówkę na korner!

55
    Po chwili mieliśmy wykonany rzut rożny ze strony FK Rostow i mocne uderzenie z dalszej odległości kapitana gości. Pewnie interweniuje jednak golkiper Red Devils.
    55. Sardar Azmoun był bliski zaskoczenia Romero:

56
    Po przerwie nie stwarzają już sobie tylu podbramkowych sytuacji miejscowi piłkarze. Teraz mamy jednak bardzo dobre dośrodkowanie Valencii ze skrzydła i niecelnie głową z jedenastego metra uderzał Ibrahimović.

57
    Wyżej atakują teraz swoich rywali goście z Rosji i stwarzają tym samym więcej problemów gospodarzom w rozegraniu akcji.

59
    W tym momencie Marcos Rojo i Eric Bailly starają się wspomóc partnerów w rozegraniu ofensywnej akcji. Nieźle przedarł się w szesnastce Ibra, ale jego wrzutkę wyłapał golkiper gości.

60
    Zdecydowanie przesadził w tej sytuacji szwedzki napastnik i wyraźnie faulował on w ataku swojego przeciwnika.
    A tak prezentuje się sektor gości:

61
    Będziemy mieli za moment pierwszą zmianę w zespole gości. Na boisku pojawi się pomocnik Bukharov.

61
    Zmiana w drużynie FK Rostow: z boiska schodzi Sardar Azmoun, na boisku pojawia się Aleksandr Bucharow.

62
    Również Phil Jones jest przygotowany do wejścia na boisko. Zastąpi on również kontuzjowanego Blinda.

63
    Jeszcze wstrzymana zostaje zmiana Anglika w miejsce Holendra. Być może reprezentant Oranje będzie w stanie kontynuować udział w tym spotkaniu.

64
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Daley Blind, na boisku pojawia się Phil Jones.

65
    Bukharov ładnie zgrywa piłkę na szesnasty metr do wbiegającego Poloza, ale uderzenie tego drugiego zablokował Bailly.

66
    Warto zauważyć, że dobre spotkanie w defensywie rozgrywa dzisiaj Marcos Rojo. Argentyńczyk jest najpewniejszym punktem defensywy The Red Devils w tym spotkaniu.

67
    Jose Mourinho przekazuje już ostatnie wskazówki do Rashforda. Napastnik lada moment zamelduje się na murawie.

68
    Z boiska najprawdopodobniej zejdzie Juan Mata. Trzeba jednak zauważyć, że Hiszpan w tym meczu kilka razy kapitalnie wypuszczał na wolne pole swoich partnerów.

69
    Mieliśmy małe zamieszanie na ławce rezerwowych Czerwonych Diabłów. Rashford na moment usiał znowu na ławce, a do zmiany przygotowywał się Young, jednak później wszystko wróciło do pierwszego zamysłu.

70
    Gol dla United!
    Strzelcem bramki JUAN MANUEL MATA.

No i mamy pierwsze trafienie w tym pojedynku! Najpierw piłkę w środku boiska stracili gracze FK Rostow i momentalnie z kontrą ruszyli podopieczni Jose Mourinho! Mkhitaryan centruje z prawego skrzydła i piętką odgrywa jeszcze futbolówkę Zlatan na szósty metr! Tam znalazł się wbiegający Mata i wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości!
    70. Juan Manuel Mata (MAN) - 1:0

72
    Zmiana została wycofana i Rashford znowu zasiadł na ławce rezerwowych. Niebawem na murawie zamelduje się z kolei Young.

73
    Noboa szukał podaniem w pole karne swoich partnerów, ale futbolówkę w porę zdołał przejąć Sergio Romero.

74
    Marcos Rojo otrzymał od Younga banana i w wolnej chwili zjada go doświadczony defensor. Widocznie Argentyńczykowi zabrakło witamin.
    Juan Mata wyprowadza Manchester United na prowadzenie:

76
    Herrera szukał podaniem na wolne pole wychodzącego na pozycję Juana Mate. Hiszpan był jednak na minimalnym ofsajdzie.

77
    Dević również jest już gotowy do wejścia na murawę. Goście mogą jeszcze przeprowadzić dwie zmiany.

78
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tej rywalizacji. Warto jeszcze zaznaczyć, że jeden gol dla przyjezdnych oznaczać może dogrywkę.

79
    Kolejny już raz w tym meczu idealny pomysł na zagranie miał Mata, ale nie zdołał sięgnąć futbolówki Mkhitaryan!

79
    Ależ okazję miał Bukharov! Po dośrodkowaniu w pole karne nieźle uderzał on głową w róg bramki i przepiękną robinsonadą wykazał się Romero!

79
    Zmiana w drużynie FK Rostow: z boiska schodzi Andrei Prepeliță, na boisku pojawia się Marko Děvič.

81
    Za moment szkoleniowiec gości przeprowadzi ostatnią zmianę. Do wejścia na murawę gotowy jest już Kirejev.

81
    Zmiana w drużynie FK Rostow: z boiska schodzi Choren Bajramjan, na boisku pojawia się Igor Kirejev.

82
    Czerwone Diabły starają się teraz przez jak najdłuższy czas utrzymać w posiadaniu piłki. Wymieniają kolejne podania w okolicy pola karnego rywali.

83
    Jones fatalnie podanie piłkę w okolicy pola karnego rywali i naraził swój team na kontrę. Szybko jednak wszystko naprawił Fellaini.

84
    Nie spieszy się teraz miejscowym zawodnikom do wznowienia gry od wrzutu z autu. Później w dość prosty sposób tracą gospodarze futbolówkę.

85
    Antonio Valencia za swoją kolejną udaną interwencję otrzymuje owacje od swoich kibiców. Ekwadorczyk sługuje dzisiaj na miano jednego z lepszych zawodników na boisku.

86
    Juan Mata zbyt szybko wychodził w tej sytuacji za linię obrony rywali i po zagraniu Marcosa Rojo był na ofsajdzie.

87
    Bukharov starał się jak najszybciej zatrzymać kontrę Czerwonych Diabłów i fauluje ostrym wślizgiem od tyłu Fellainiego. Zasłużył tym samym na żółtą kartkę.

88
    Również Fellaini zasługuje na słowa uznania. Zastąpił on na początku drugiej połowy kontuzjowanego Pogbe i spisuje się bardzo dobrze.

89
    Bailly niezwykle odważnym wślizgiem zdołał w tej sytuacji zagarnąć piłkę spod nóg rywala. Później zdaniem sędziego defensor był faulowany przez napastnika rywali Devicia.

90
    Jak jednak pokazały powtórki to Bailly w poprzedniej sytuacji faulował Devicia, a nie odwrotnie. Wyraźny błąd popełnił więc arbiter, a goście stracili szanse na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

90+1
    Sędzia tego spotkania zdecydował się doliczyć do drugiej odsłony tej rywalizacji aż cztery dodatkowe minuty.

90+2
    Jose Mourinho póki co może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Do końca pozostały jednak jeszcze dwie minuty.

90+3
    Świetnie w tej sytuacji zachował się Valencia i wycofał on futbolówkę na szesnasty metr do wbiegającego Zlatana. Potężny strzał Szweda został zablokowany.

90+4
    W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry będziemy mieli jeszcze rzut wolny dla FK Rostow na 30. metrze od bramki Romero.

90+5
    No i wykazał się w ostatniej sytuacji Sergio Romero! Stał się on tym samym MVP tego spotkania! Wybronił on w kapitalnym stylu uderzenie z rzutu wolnego wykonywanego przez kapitana gości!
    90+5. Sergio Romero ratuje skórę Czerwonym Diabłom:

90+5

Za nami już to emocjonujące spotkanie na Old Trafford! Miejscowy Manchester United nie bez problemów pokonał FK Rostow 1:0. W pierwszej połowie całkowicie dominowali podopieczni Jose Mourinho na murawie, ale nie potrafili pokonać golkipera gości. Po przerwie na listę strzelców wpisał się jeden z najjaśniejszych punktów ekipy Czerwonych Diabłów Juan Mata. Przyjezdni również mieli po przerwie swoje świetne okazje, jednak w decydujących momentach pięknymi robinsonadami wykazywał się Sergio Romero.
    Manchester United awansował do kolejnej fazy Europa League:

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (23:03:24)

Dawid Czempisz

Gole: 70. Mata

Kartki:   87. Bucharow (RTV)

Posiadanie piłki: 67 % : 33 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 7:1. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 4:0. Foule: 8:11.
    Manchester United: Romero – Bailly, Smalling (C), Rojo – A. Valencia, A. Herrera, P. Pogba (48. Fellaini), Blind (64. P. Jones) – Mata, Mchitarjan – Ibrahimović.
    Zmiany: de Gea – P. Jones, Lingard, Carrick, Young, Rashford, Fellaini.

FK Rostow: Medveděv – Bajramjan (81. Kirejev), M. Mevlja, Navas, Kudrjašov, Terentěv – Noboa (C), Prepeliță (79. Děvič), Jerochin – Azmoun (61. Bucharow), Poloz.
    Zmiany: Gošev – Kirejev, Bucharow, Děvič.

Bramkowi: Donatas Rumšas, Robertas Valikonis