Śląsk – Korona 3:0 (koniec) | Wisła K. – Lech P. 0:0 (koniec)
finał
Wisła Kraków
0:0 (0:0)
Lech Poznań
Piątek 31.03.2017, 20:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa • 27. kolejka
Kursy przedmeczowe
    Statystyki końcowe:

    Kolejorz ponownie przyblokowany, gdy miał okazję na objęcie fotelu lidera:

     
    Hit kolejki nieco zawiódł. Liczyliśmy na emocjonujące widowisko, w którym padnie kilka goli. Tymczasem obie ekipy robiły co mogły, ale drogi do bramki przeciwników nie znalazły. W przypadku gospodarzy trudno, aby było inaczej, kiedy przez cały mecz nie zdołali oddać ani jednego celnego strzału. Drugi bezbramkowy remis Kolejorza z rzędu. Po serii zwycięstw przyszła lekka zadyszka. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do kolejnych na portalu Lajfy.com. (22:25:04)
     
    90+4
    Koniec meczu.
     
    90+3
    Brlek nieczysto trafia w futbolówkę i posyła ją daleko obok bramki. Ostatnie sekundy meczu i wydaje się, że Wisła nie zdąży już oddać celnego strzału.
     
    90+2
    Tetteh wsadził głowę i trącił futbolówkę po wrzutce kolegi z lewej flanki. Nie zrobił to jednak odpowiednio i po jego próbie piłka przeleciała w bezpiecznej odległości obok słupka.
     
    90+1
    Trzy minuty zostały doliczone do regulaminowych dziewięćdziesięciu.
     
    90
    Lech w natarciu. Ostatnie sekundy regulaminowego czasu gry. Za moment sędzia techniczny zasygnalizuje, o ile Raczkowski przedłuży spotkanie.
     
    88
    Okazja lechitów. Świetne prostopadłe podanie do Pawłowskiego, a ten wpada w pole karne rywali i... przewraca się. Skrzydłowy poślizgnął się i nic z tej kontry nie wyszło.
    86. Okazja Nielsena:
     
    86
    Doskonała centra Jevticia z lewej strony boiska. Przed piąty metr wybiegł Nicki Bille Nielsen i zdołał sięgnąć futbolówkę. Przeniósł ją jednak z bliskiej odległości wysoko nad bramkę.
     
    85
    Ostatnie minuty regulaminowego czasu gry. Wiślacy nadal czekają na pierwszy celny strzał, goście zaś wyczekują gola już od drugiego spotkania.
     
    84
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Rafał Boguski, na boisku pojawia się Jakub Bartosz.
     
    83
    Przy linii bocznej jest przygotowany rezerwowy gracz krakowskiej Wisły. Będzie to ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu.
     
    82
    Strzały: 9 – 10
    Strzały celne: 0 – 3
     
    81
    Ponowne starcie Nicki Bille Nielsena z Mączyńskim. Ponownie poszkodowany był pomocnik Wisły, zaś faulował rezerwowy napastnik Kolejorza.
     
    80
    Brlek przechwycił piłkę w środku pola i pognał z nią przed bramkę rywali. Zostawił w tyle obrońców, ale w decydującym momencie, czyli przy oddaniu strzału, mocno się pomylił. Futbolówka przeleciała nad poprzeczkę.
     
    79
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Maciej Makuszewski, na boisku pojawia się Szymon Pawłowski.
     
    78
    Przyblokowana centra Raduta przez Sadloka. Kolejorz będzie miał następną szansę z rzutu rożnego. W międzyczasie dojdzie do rotacji w składzie gości.
     
    77
    Do wejścia na boisko przygotowuje się Pawłowski. Tymczasem doszło do przepychanki po przewinieniu Nicki Bille Nielsena na Mączyńskim. Snajper Lecha wskoczył na plecy rywala.
     
    76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 30 128 widzów.
     
    75
    Kwadrans do zakończenia regulaminowego czasu gry. Okazję do wykazania się miał przed momentem Nicki Bille Nielsen. Przegrał jednak pojedynek z Głowackim.
     
    73
    Małecki minął Kędziorę, a następnie dorzucał wzdłuż linii końcowej. Przyjezdni zażegnują niebezpieczeństwo i przechwytują piłkę.
     
    72
    Posiadanie piłki: 51% – 49%
     
    71
    Sam poszkodowany próbował odpowiednio zacentrować. Zrobił to jednak zbyt głęboko i Załuska spokojnie wyłapał futbolówkę.
     
    71
    Radut ładnie ograł Mączyńskiego i dał się przewrócić tuż za polem karnym, blisko linii bocznej. Okazja Lecha na precyzyjne dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.
     
    70
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Semir Štilić, na boisku pojawia się Pol Llonch.
     
    70
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Marcin Robak, na boisku pojawia się Nicki Bille Nielsen.
    68. Uderzenie Małeckiego:
     
    68
    Efektowna próba aktywnego Maleckiego. Przyjął piłkę przed szesnastkę i natychmiast oddał mocny strzał z prostego podbicia. Futbolówka poszybowała jednak nad poprzeczkę. Wisła ciągle bez celnego uderzenia.
     
    67
    Dobra interwencja Małeckiego w obronie. Łatwo uporał się z przeciwnikiem w narożniku boiska. Dzięki temu jego drużyna odzyskała piłkę.
     
    66
    Faule: 9 – 8
     
    66
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Radosław Majewski, na boisku pojawia się Mihai Răduţ.
     
    64
    Koszmarna wrzutka Małeckiego zupełnie do nikogo. Posłał piłkę na pamięć. Nie popatrzył, że żaden z jego kolegów nie zamyka akcji.
     
    63
    Szarża Małeckiego na lewym skrzydle. Bednarek nie dopuścił, aby skrzydłowy Wisły zdołał dośrodkować. Od bramki wznowi grę Putnocky.
     
    62
    Strzały: 5 – 9
    Strzały celne: 0 – 3
     
    61
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Paweł Brożek, na boisku pojawia się Zdeněk Ondrášek.
     
    60
    Świetna indywidualna akcja Majewskiego. Wyprzedził rywala i pognał przed pole karne Wisły. Na koniec oddal mocny strzał po ziemi, ale skutecznie wybronił to Załuska.
     
    58
    Przerzut na prawą stronę do Cywki, a ten fantastycznie opanował futbolówkę i zdołał się jeszcze przy niej utrzymać, mimo ataku ze strony dwóch rywali.
     
    57
    Rzuty rożne: 6 – 6
     
    55
    Atak za atak. Teraz Jevtić centrował do Robaka, a ten nie zdołał oddać czystego strzału. Futbolówka poszybowała nad poprzeczkę.
     
    53
    Wiślacy mieli szansę na precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Zamiast jednak stworzyć zagrożenie w polu karnym rywali, to teraz muszą gonić za szybką kontrą przyjezdnych!
    51. Żółto Gajosa:
     
    51
    Brutalny atak Gajosa nakładką na nogę Mączyńskiego. Pomocnik Wisły mocno ucierpiał w tym starciu. Długo nie podnosi się z murawy. Żółtą kartką ukarany Gajos.
     
    51
    Nieporozumienie krakowian przy wyprowadzaniu kontrataku. Zgranie do Brożka, a ten nieudolnie oddawał do boku piętą. Łatwa strata.
     
    50
    Jevtić próbował sprytnym prostopadłym podaniem uruchomić Robaka. Za blisko był jednak Załuska, który wybiegł z bramki i rzucił się od razu na piłkę, uprzedzając nadciągającego napastnika Lecha.
     
    48
    Mocne, płaskie uderzenie Tetteha sprzed szesnastki rywali. Załuska wyłapał futbolówkę na raty. Niezły strzał, ale prosto w bramkarza gospodarzy.
     
    48
    Poznanianie lepiej weszli w drugą część gry. To oni na razie dyktują tempo i mają inicjatywę. Wiślacy sprawiają wrażenie, jakby myślami byli jeszcze w szatni.
     
    47
    Doskonała centra Lecha z lewej strony boiska. Piłka minęła obrońców Wisły, ale Gajos nie zdołał jej sięgnąć wślizgiem! Ma czego żałować.
     
    46
    Obie ekipy wyszły na drugą odsłonę w niezmienionych składach.
     
    46
    Druga połowa rozpoczęta.
     
    Piłkarze wrócili na murawę. Za moment wznowią grę.
    Statystyki pierwszej części gry:

     
    Po pierwszej odsłonie pojedynku Wisły Kraków z Lechem Poznań utrzymał się bezbramkowy remis. Obie strony miały kilka niezłych okazji do otworzenia wyniku. Zabrakło jednak celnych strzałów. Jedyną celną próbę w pierwszej połowie znakomicie wybronił Załuska. Liczymy na więcej po przerwie.
     
    45+1
    Pierwsza połowa skończona.
     
    44
    Emocjonująca końcówka pierwszej części gry. Przed momentem groźnie było w polu karnym Lecha, a już Kolejorz ma okazję na szybkiej odpowiedzi.
    42. Szansa Boguskiego:
     
    42
    Małecki położył przeciwnika, a następnie ładnie wyłożył piłkę Bogosukiemu. Ten drugi za bardzo odchylił się i w doskonałej sytuacji przerzucił futbolówkę nad poprzeczkę!
     
    41
    Ładny przerzut za plecy obrońcy do Małeckiego. Skrzydłowy Wisły wstrzelił futbolówkę wzdłuż linii końcowej, ale swobodnie przecięli to rywale.
     
    40
    Kostewycz próbował dośrodkować z lewej strony boiska. Piłkę trącił Cywka i umożliwił swoim kolegom skuteczną interwencję i wybicie jej z dala od własnej szesnastki.
     
    38
    Kiepskie wykonanie stałego fragmentu gry przez Jevticia. Zbyt głęboko posłał futbolówkę, prosto w ręce Załuski. Żaden z jego partnerów nawet nie był blisko, aby dojść do tej piłki.
     
    37
    Końcówka pierwszej odsłony. Trwa wymiana ciosów. O ile Wiślacy spędzają więcej czasu na połowie rywali, o tyle to przyjezdni stworzyli sobie groźniejsze sytuacje podbramkowe.
     
    36
    Stilić przewraca się w szesnastce Lecha, lecz powtórnie gwizdek Raczkowskiego milczy. Nielsen ekspresyjnie reaguje i ma pretensje do rywala o symulowanie. Ma rację, nie było tutaj opcji, aby sędzia podyktował rzut karny.
     
    34
    Ponownie w roli głównej Cywka. Próbował wyprzedzić Kostewycza i dojść do prostopadłego podania kolegi. Obrońca Kolejorza zastawił się, a arbiter nie dopatrzył się przewinienia.
     
    33
    Cywka zbiegł do środka, ale został wycięty przez Jevticia. Rzut wolny gospodarzy. Szybko wznawiają grę i ruszają przed pole karne gości.
     
    31
    Kapitalna interwencja Załuski! Bramkarz Wisły efektowną paradą przerzucił futbolówkę nad poprzeczkę po mocnym strzale głową jednego z przeciwników.
     
    30
    Głębokie dośrodkowanie gospodarzy z rzutu rożnego. Putnocky wychodzi z bramki i pewnie chwyta piłkę. Kwadrans do zakończenia pierwszej odsłony.
     
    29
    Brożek sprytnie przepuścił futbolówkę do Boguskiego, ale ten zamiast strzelać z czystej pozycji, próbował jeszcze centrować do innego z kolegów na siódmym metrze.
     
    27
    Kostewycz zaatakował nakładką Boguskiego. Brzydki atak obrońcy Lecha, ale bez konsekwencji. Raczkowski trzyma kartki na później.
     
    26
    Skuteczna interwencja Bednarka, który czystym wejściem zatrzymał na lewej flance Małeckiego. Nie było tam mowy o przewinieniu.
     
    25
    Po serii rzutów rożnych udało się krakowianom oddalić zagrożenie z dala od własnej bramki. Teraz to oni będą starali się przedrzeć przed pole karne rywali.
     
    24
    Następny rzut rożny dla przyjezdnych. Głowacki wybijał futbolówkę głową za boisko. Teraz Biała Gwiazda musi uważać.
     
    22
    Ostre wejście Makuszewskiego od tyłu w nogi Brleka. Agresywny atak, lecz Raczkowski oszczędził skrzydłowego Lecha i nie pokazał mu żółtej kartki.
     
    22
    Posiadanie piłki: 47% – 53%
     
    21
    Tetteh faulowany przez Stilicia w środkowej strefie boiska. Wisła próbowała zaatakować gości wysokim pressingiem, ale nic z tego tym razem nie wyszło.
     
    19
    Robak przyjmuje futbolówkę, ale natychmiast doskakuje do niego dwóch rywali i wybijają za linię boczną. Lech wycofuje się na własną połowę.
     
    18
    Daleki przerzut na prawe skrzydło do Cywki. Nie była to jednak dokładna piłka i prawy obrońca gospodarzy miał duży problem z jej opanowaniem.
     
    17
    Rzuty rożne: 3 – 2
     
    16
    Świetnie rozegrana akcja przez Lecha. Centra Jevticia z lewej strony boiska. Głowacki trącił piłkę, a następnie szczęśliwie odbił ją Załuska. Było bardzo gorąco!
     
    15
    Upływa pierwszy kwadrans tego pojedynku. Lekką przewagę mają ciągle gospodarze, ale poznanianie sprawiają wrażenie przyczajonych, próbują dać się wyszaleć przeciwnikom.
     
    13
    Brożek gnał przed bramkę przeciwników. W decydującym momencie rywale wygarnęli futbolówkę, ale powalczył do końca i dzięki temu krakowianie mają następny korner.
     
    11
    Niedokładne podanie na prawej flance do Robaka. Snajper Kolejorza nie zdołał dopaść do tak zagranej piłki. Od autu wznowią gospodarze.
     
    9
    Ponownie w natarciu krakowianie. Podanie na skraju szesnastki rywali otrzymał Małecki. Próbował technicznym uderzeniem po długim rogu zaskoczyć Putnocky'ego, lecz fatalnie przestrzelił.
     
    8
    Stilić świetnie zgrał w pole karne do Boguskiego, a ten znalazł się w doskonałej sytuacji. Źle przyjmował jednak piłkę i oddawał strzał rozpaczy. Został dodatkowo w ostatniej chwili przyblokowany.
     
    6
    Cywka doznał urazu w starciu przy linii bocznej. Krótka przerwa w grze, ale wydaje się, że piłkarz gospodarzy za moment będzie gotowy do kontynuowania udziału w tym spotkaniu.
     
    6
    Akcja za akcję. Futbolówka w błyskawicznym tempie przemieszcza się spod jednej pod drugą bramkę. Zapowiada się na mnóstwo emocji!
     
    5
    Natychmiast odpowiadają przyjezdni. Szybki atak prawą flanką. Makuszewski dorzucał miękko wzdłuż linii końcowej, a jeden z defensorów Wisły wybił na rzut rożny.
     
    4
    Ładne dośrodkowanie Stilicia z narożnika boiska. Piłkę głową trącił Głowacki, ale nie zdołał oddać celnego strzału. Futbolówka poszybowała wysoko nad bramkę.
     
    3
    Pierwsze odważne wejście Białej Gwiazdy. Podopieczni Kiko Ramireza wywalczyli premierowy korner.
     
    1
    Ruszyli! Obie drużyny w swoich tradycyjnych strojach, czyli lechici na niebiesko, zaś gospodarze w czerwono-białych kompletach.
     
    1
    Mecz się właśnie rozpoczął.
     
    Sędziowie wyprowadzają piłkarzy na murawę.
     
    Pełne zestawienie:

    Wisła Kraków: Załuska – Cywka, Głowacki, González, Sadlok – Boguski, Mączyński, Štilić, Brlek, Małecki – Paweł Brożek.
    Rezerwowi: Miśkiewicz – Llonch, Uryga, Ondrášek, Špičić, Bartosz, Vidémont.

    Lech Poznań: Putnocký – Kędziora, Nielsen, Bednarek, Kostewycz – Makuszewski, Majewski, Tetteh, Gajos, Jevtić – Robak.
    Rezerwowi: Burić – Wilusz, Pawłowski, Răduţ, Nielsen, Dudka, Wasielewski.
    Skład Kolejorza:

    Ustawienie gospodarzy:

     
    Serdecznie zachęcam do śledzenia relacji z tego spotkania na portalu Lajfy.com. Start w piątek o godz. 20:30, zaś odpowiednio wcześniej zostaną uzupełnione składy obu drużyn. Zapowiada się na arcyciekawe widowisko. Bądźcie z nami!
     
    Lech Poznań

    Rozpędzony Kolejorz w poprzedniej kolejce miał okazję na przejęcie fotelu lidera rozgrywek. Ich serię pięciu wygranych z rzędu przerwał jednak Górnik Łęczna, który ambitną grą wyrwał Pyrom punkt po zakończonym bezbramkowym remisem pojedynku. Poznanianie postarają się w Krakowie udowodnić, że wpadka z Łęczną była wyłącznie dziełem przypadku, a ich forma wciąż jest bardzo wysoka. Lechici nadal mają okazję, aby wskoczyć na pozycję lidera. Przynajmniej do soboty. Wyprzedzające Lecha Legia i Jagiellonia rozgrywają swoje mecze kolejno w sobotę i niedzielę.
     
    Wiślacy w ostatniej kolejce po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonali swoją imienniczkę z Płocka. Do 84. minuty krakowianie przegrywali 1-2 (Brlek – Kriwiec, Piątkowski). Kiedy wydawało się, że Nafciarze niespodziewanie wywiozą z trudnego terenu komplet punktów, sprawę w swoje ręce wzięli rezerwowi Białej Gwiazdy. Najpierw przypadkowym centrostrzałem Kiełpina pokonał Stilić, a dwie minuty później wynik ustalił Bartosz.
    Olbrzymia mobiliazcja wśród kibiców Wisły:

     
    Wisła Kraków

    Biała Gwiazda pod wodzą hiszpańskiego trenera Kiko Ramireza, ku zaskoczeniu wielu obserwatorów krytykujących jego zatrudnienie, spisuje się bardzo dobrze. Spora w tym zasługa m.in. nowego stopera Ivana Gonzaleza, czy przede wszystkim grającego sezon życia Patryka Małeckiego. Drużyna wspięła się już na szóste miejsce w tabeli i na radarze ma teraz będące lokatę wyżej Zagłębie Lubin. Głównym celem jest pozostanie w grupie mistrzowskiej po zakończeniu sezonu zasadniczego. Później, po podziale punktów, sytuacja krakowian byłaby jeszcze lepsza.
     
    W hicie 27. kolejki, czyli najlepiej zapowiadającym się spotkanie tej serii spotkań, Wisła Kraków podejmie na własnym terenie Lecha Poznań. Przeważnie na ten najciekawszy mecz musimy poczekać do niedzieli, a przynajmniej do soboty. Tym razem kibice Ekstraklasy nie mogą przegapić piątkowego starcia, ponieważ przez najbliższe dni mogliby tego żałować. Zapraszam do lektury krótkiej zapowiedzi.
     
    Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

    Krzysztof

    Gole:

    Kartki:   51. Gajos (LPO)


    Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 0:3. Strzały niecelne: 7:6. Rzuty rożne: 6:9. Spalone: 0:1. Foule: 15:13.
    Wisła Kraków: Załuska – Cywka, Głowacki (C), González, Sadlok – Boguski (84. Bartosz), Mączyński, Štilić (70. Llonch), Brlek, Małecki – Paweł Brożek (61. Ondrášek).
    Zmiany: Miśkiewicz – Llonch, Uryga, Ondrášek, Špičić, Bartosz, Vidémont.

    Lech Poznań: Putnocký – Kędziora (C), Nielsen, Bednarek, Kostewycz – Makuszewski (79. Pawłowski), Majewski (66. Răduţ), Tetteh, Gajos, Jevtić – Robak (70. Nielsen).
    Zmiany: Burić – Wilusz, Pawłowski, Răduţ, Nielsen, Dudka, Wasielewski.

    Sędziowie:
    Główny: Paweł Raczkowski

    Widownia: 30 128