Olimpia G. – Sandecja 2:0 (koniec) | Chrobry – Stal M. 0:1 (koniec) | Wigry – GKS T. 1:0 (koniec)
GKS K. – Podbeskidzie 1:2 (koniec)
GKS Katowice
1:2 (0:0)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Piątek 31.03.2017, 20:45 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga • 24. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:42:37)

Podbeskidzie Bielsko-Biała zwyciężyło 2:1 w Katowicach. Bramki w tym spotkaniu padły dopiero po 70. minucie. Najpierw Gumny wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego, a następnie Lewicki umiejętnie zamknął akcję Sierpiny. GKS Katowice odpowiedział tylko trafieniem Goncerza, ale to za mało, by odnieść pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. W Katowicach robi się gorąco, ponieważ drużyna Jerzego Brzęczka zakończy kolejkę poza miejscami premiowanymi awansem. GKS przeważał optycznie, ale skuteczniejsza i bardziej konsekwentna była drużyna spod Klimczoka.
    Bramka Lewickiego dała zwycięstwo!

90+4

90+3
    Zmiana na zyskanie cennego czasu. Jan Kocian wprowadził Sladeka zamiast Sierpiny na ostatnie minuty meczu.

90+2
    Po stracie Dawid Abramowicz ratował się faulem, za który należała się żółta kartka.

90+1
    Seria uderzeń GKS Katowice. To ostatnie szanse gospodarzy, by wyrównać. Najpierw Prokić, a następnie Foszmańczyk chybili z niezłych pozycji!

90
    Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

89
    Płaskie uderzenie Prokicia odbiło się po drodze od nogi defensora i ominęło bramkę Podbeskidzia. Tylko i aż korner, po którym Kamiński minimalnie chybił!

87
    Podbeskidzie próbuje utrzymywać piłkę jak najdalej od własnego pola karnego. Każde udane podanie przyjezdnych to o jedno mniej GKS Katowice.

86
    Młodzieżowa i zarazem ostatnia w tym meczu zmiana u gospodarzy. Mandrysz wbiegł na boisko zamiast Jóźwiaka.

85
    Pomocnik za napastnika to reakcja Podbeskidzia na gola kontaktowego. Podgórski zastąpił w jedenastce Haskicia.

85
    Gol dla GKS-u Katowice!
    Strzelcem bramki GRZEGORZ GONCERZ.

Bramka kontaktowa gwarantuje emocje w ostatnich minutach spotkania! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Goncerz wyprzedził wszystkich obrońców Podbeskidzia i główkował za linię bramkową. Rozpaczliwa interwencja gości nie była skuteczna.
    Nie przynieśli szczęścia!

83
    Podbeskidzie wywalczyło korner, ponieważ piłka odbiła się rykoszetem od defensora po uderzeniu Haskicia.

82
    Foszmańczykowi zabrakło boiska na dośrodkowanie po podaniu od Lebedyńskiego. Po stracie GKS Katowice na pewno nie będzie się spieszyć Leszczyński.

80
    10 minut do końca regulaminowego czasu. Wściekają się kibice, a piłkarze z Katowic atakują chaotycznie.

79
    Gol dla Podbeskidzia!
    Strzelcem bramki SZYMON LEWICKI.

Wciąż panujący król strzelców Nice I ligi podwyższył prowadzenie Podbeskidzia. Lewicki główkował z bliska między nogami Mateusza Abramowicza do siatki po dośrodkowaniu Sierpiny z lewego skrzydła. Brawo dla trenerów za wprowadzenie Lewickiego z ławki rezerwowych!

77
    Goncerz twierdził, że GKS Katowice powinien egzekwować rzut karny, ale przed tym wpadł w pułapkę ofsajdową, co zauważył sędzia asystent.

Gole: 85. Goncerz – 71. Gumny, 79. Lewicki

Kartki:   25. Foszmańczyk (KAT), 29. Kalinkowski (KAT), 70. Zejdler (KAT), 90+2. D. Abramowicz (KAT)

GKS Katowice: M. Abramowicz – Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, D. Abramowicz – Zejdler (75. Lebedyński), Kalinkowski – Foszmańczyk, Cerimagić (75. Prokić), Jóźwiak (86. Mandrysz) – Goncerz.

Zmiany: Nowak – Mandrysz, Prokić, Pielorz, Frańczak, Sapała, Lebedyński.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński – Gumny, Piacek, Magiera, Moskwik – Deja, Hanzel – Jaroch, Janota (72. Lewicki), Sierpina (90. Sladek) – Haskić (85. Podgórski).

Zmiany: Busatto – Demjan, Lewicki, Malec, Podgórski, Szymański, Sladek.

Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk)