Olimpia G. – Sandecja 2:0 (koniec) | Chrobry – Stal M. 0:1 (koniec) | Wigry – GKS T. 1:0 (koniec)
GKS K. – Podbeskidzie 1:2 (koniec)
GKS Katowice
1:2 (0:0)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Piątek 31.03.2017, 20:45 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga • 24. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:42:37)

Podbeskidzie Bielsko-Biała zwyciężyło 2:1 w Katowicach. Bramki w tym spotkaniu padły dopiero po 70. minucie. Najpierw Gumny wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego, a następnie Lewicki umiejętnie zamknął akcję Sierpiny. GKS Katowice odpowiedział tylko trafieniem Goncerza, ale to za mało, by odnieść pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. W Katowicach robi się gorąco, ponieważ drużyna Jerzego Brzęczka zakończy kolejkę poza miejscami premiowanymi awansem. GKS przeważał optycznie, ale skuteczniejsza i bardziej konsekwentna była drużyna spod Klimczoka.
    Bramka Lewickiego dała zwycięstwo!

90+4

90+3
    Zmiana na zyskanie cennego czasu. Jan Kocian wprowadził Sladeka zamiast Sierpiny na ostatnie minuty meczu.

90+2
    Po stracie Dawid Abramowicz ratował się faulem, za który należała się żółta kartka.

90+1
    Seria uderzeń GKS Katowice. To ostatnie szanse gospodarzy, by wyrównać. Najpierw Prokić, a następnie Foszmańczyk chybili z niezłych pozycji!

90
    Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

89
    Płaskie uderzenie Prokicia odbiło się po drodze od nogi defensora i ominęło bramkę Podbeskidzia. Tylko i aż korner, po którym Kamiński minimalnie chybił!

87
    Podbeskidzie próbuje utrzymywać piłkę jak najdalej od własnego pola karnego. Każde udane podanie przyjezdnych to o jedno mniej GKS Katowice.

86
    Młodzieżowa i zarazem ostatnia w tym meczu zmiana u gospodarzy. Mandrysz wbiegł na boisko zamiast Jóźwiaka.

85
    Pomocnik za napastnika to reakcja Podbeskidzia na gola kontaktowego. Podgórski zastąpił w jedenastce Haskicia.

85
    Gol dla GKS-u Katowice!
    Strzelcem bramki GRZEGORZ GONCERZ.

Bramka kontaktowa gwarantuje emocje w ostatnich minutach spotkania! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Goncerz wyprzedził wszystkich obrońców Podbeskidzia i główkował za linię bramkową. Rozpaczliwa interwencja gości nie była skuteczna.
    Nie przynieśli szczęścia!

83
    Podbeskidzie wywalczyło korner, ponieważ piłka odbiła się rykoszetem od defensora po uderzeniu Haskicia.

82
    Foszmańczykowi zabrakło boiska na dośrodkowanie po podaniu od Lebedyńskiego. Po stracie GKS Katowice na pewno nie będzie się spieszyć Leszczyński.

80
    10 minut do końca regulaminowego czasu. Wściekają się kibice, a piłkarze z Katowic atakują chaotycznie.

79
    Gol dla Podbeskidzia!
    Strzelcem bramki SZYMON LEWICKI.

Wciąż panujący król strzelców Nice I ligi podwyższył prowadzenie Podbeskidzia. Lewicki główkował z bliska między nogami Mateusza Abramowicza do siatki po dośrodkowaniu Sierpiny z lewego skrzydła. Brawo dla trenerów za wprowadzenie Lewickiego z ławki rezerwowych!

77
    Goncerz twierdził, że GKS Katowice powinien egzekwować rzut karny, ale przed tym wpadł w pułapkę ofsajdową, co zauważył sędzia asystent.
    Radość autora gola!

76
    Prokić na skrzydle, natomiast Lebedyński dołączył w przodzie do Goncerza. GKS Katowice próbuje zorganizować się do ataku po zmianie wyniku.

75
    Wspomniana podwójna zmiana dokonana przez trenera Brzęczka. Prokić zamiast Cerimagicia, natomiast Lebedyński za Zejdlera.

74
    Za moment po stronie gospodarzy pojawią się na boisku zmiennicy Lebedyński oraz Prokić.

72
    Po kluczowym podaniu Janota może spokojnie zwolnić miejsce na boisku Lewickiemu.

71
    Strzelcem bramki ROBERT GUMNY.

Gumny wyprowadził bielszczan na prowadzenie! Po dośrodkowaniu Janoty z rzutu wolnego Kamiński nie kontrolował, gdzie spada piłki, a spadła pod nogi Roberta Gumnego. Techniczne uderzenie młodego piłkarza i Podbeskidzie cieszy się z gola!

70
    Żółtym kartonikiem napomniany Zejdler za przewinienie taktyczne na Janocie.

70
    Kwadrans po przerwie był szalony i dynamiczny, ale między 60. a 70. minutą niewiele emocji. Chyba czas na zmiany personalne.

68
    Daleki wrzut Dawida Abramowicza z autu na wysokości pola karnego. Bez problemu Leszczyński wygrał pojedynek na przedpolu i zażegnał niebezpieczeństwo.

67
    Był rzut wolny dla Podbeskidzia, a jest korner dla GKS Katowice, a raczej wrzut z autu, ponieważ sędziowie zmienili swoją decyzję.

65
    Wrzutka Janoty z rzutu wolnego była za krótka i kilku zawodników GKS Katowice mogło ją przeciąć. Powinien wyżej kopnąć piłkę były zawodnik Feyenoordu Rotterdam.

64
    Sierpina już na boisku, natomiast dla odmiany niebezpiecznie sfaulowany został Haskić.

62
    Tymczasem w 44. minucie Sierpina opuścił boisko z powodu urazu. Zamierza niebawem na nie powrócić, ale trenerzy Kocian oraz Fornalak i tak zastanawiają się nad zmianami.

60
    Godzina pojedynku za kibicami. Miejscowi fani wyczekują prowadzenia jak pierwszej gwiazdki. Podbeskidzie przyczajone i czeka na swoją szansę na sprawienie niespodzianki.

58
    Hanzel i Janota wzięli w kleszcze Kalinkowskiego, ale zbyt agresywnie próbowali zabrać mu piłkę.

56
    Za długo... Cerimagić miał przed oczami tylko Leszczyńskiego po świetnym podaniu, ale postanowił przełożyć sobie piłkę i pozwolił defensorowi na powrót przed linię futbolówki.

55
    Faul Praznovskiego i sędzia przyznał piłkę Podbeskidziu. Kilkanaście sekund oddechu po szalonym początku drugiej części.

54
    Potężne uderzenie Kalinkowskiego zza pola karnego. Futbolówka szybowała z wielką prędkością, ale szczęśliwie blisko Leszczyńskiego, dzięki czemu bramkarz interweniował!

54
    Nawołany przez Czerwińskiego Praznovsky wbiegł na połowę przeciwnika, ale nie uruchomił dokładnym podaniem Goncerza. Piłka dla Górali.

52
    Na połowie Podbeskidzia był Czerwiński i namawia partnerów z GKS Katowice do dalszego ataku oraz pressowania.

51
    Nie ma miejsca na nudę po przerwie. Po solowym rajdzie Cerimagić strzelił metr obok bramki Podbeskidzia.

50
    Aktywnie na początku drugiej połowy Kamil Jóźwiak. Zgarnął bezpańską piłkę w polu karnym przyjezdnych, przełożył ją sobie na lewą stopę i uderzył w idealnie ustawionego Rafała Leszczyńskiego!

48
    Zatańczyła piłka w polu karnym GKS Katowice. W końcu wypadła przed szesnastkę, skąd Deja oddał trzecie dziś uderzenie nad bramką.

47
    Krótko po przerwie podanie do rozpędzonego na lewym skrzydle Jóźwiaka. Jaroch był do końca obok piłkarza wypożyczonego z Lecha Poznań i skutecznie utrudnił oddanie strzału.

46

Po 45 minutach bezbramkowo i obie drużyny są równie blisko i daleko zwycięstwa. GKS Katowice miał dwie stuprocentowe sytuacje podbramkowe, a Podbeskidzie jedną. Czerwiński nie pokonał Leszczyńskiego, Goncerz trafił w słupek, a Haskić chybił. Po wyrównanym początku przewagę optyczną wypracował sobie kandydat do awansu, ale Górale potrafią groźnie odpowiadać i nie można ich zawczasu zlekceważyć.

45

43
    Piłka na obrzeżach pola karnego Podbeskidzia. Szuka sobie miejsca między obrońcami gości Grzegorz Goncerz.

41
    Podanie Zejdlera za linię obrońców Podbeskidzia Bielsko-Biała w kierunku Jóźwiaka. Odrobinę szybszy od młodzieżowca okazał się Leszczyński.

40
    Kto jeszcze zaatakuje w pierwszej połowie? Wydaje się, że rozwija żagle GKS Katowice i chce zmienić wynik przed zejściem do szatni.

39
    Krążyła futbolówka między zawodnikami Podbeskidzia, dzięki czemu Haskić miał pierwszą w tym meczu szansę na zdobycie gola. Po dośrodkowaniu Jarocha z prawego skrzydła strzelił z niewygodnej pozycji obok bramki!

37
    Spróbował Deja strzału z rzutu wolnego. Futbolówka poszybowała metr obok spojenia słupka z poprzeczką i katowiczanie odetchnęli.

37
    Faul blisko linii pola karnego GKS Katowice i będzie szansa Podbeskidzia na zdobycie gola z rzutu wolnego.

36
    10 minut do końca pierwszej połowy. GKS Katowice wypracował sobie przewagę w posiadaniu piłki i liczbie sytuacji podbramkowych, ale wciąż musi pracować na prowadzenie.

35
    Cerimagić już po drugiej stronie boiska i odebrał futbolówkę Sierpinie. Pomocnik próbował uruchomić podaniem Haskicia.

33
    Adam Deja nie strzelił dobrze po przeciwnej stronie boiska. Mateusz Abramowicz wyłącznie odprowadził futbolówkę wzrokiem poza boisko.

31
    Słupek po strzale Goncerza! Piłka szybowała tak szybko, że Leszczyński nawet nie wystartował i miał furę szczęścia po główce byłego króla strzelców Nice I ligi.

30
    Bezpańskie dośrodkowanie Jarocha z prawego skrzydła, a GieKSa odpowiedziała uderzeniem Zejdlera daleko od bramki przyjezdnych.

29
    Kalinkowski zgubił piłkę w centrum boiska i ratował się faulem. Żółta kartka.

28
    Janota zaangażowany co moment w próby odzyskania piłki. Szkoda z perspektywy Podbeskidzia, że sędzia ciągle gwiżdże faule.

26
    Krótka przerwa spowodowana urazem Kamińskiego. Podstawowy obrońca GKS Katowice zamierza kontynuować grę.

25
    Żółta kartka dla Foszmańczyka za próbę wymuszenia rzutu karnego.

24
    Podbeskidzie uporządkowało sytuację na własnej połowie. Przez kilka minut było gorąco w polu karnym bielszczan.

22
    Cała seria poprawek katowiczan i w cudowny sposób Górale zablokowali wszystkie uderzenia. Mierzyli Praznovsky oraz Dawid Abramowicz.

21
    Celne uderzenie i budzi się stadion! Kombinacyjna wymiana podań aż piłka dotarła do aktywnego na prawym skrzydle Czerwińskiego. Płaskie uderzenie defensora odbił na korner Leszczyński.

20
    Strata Górali i zapachniało bardzo niebezpiecznym kontratakiem gospodarzy. Po wymianie podań Jóźwiaka z Foszmańczykiem w ostatnim momencie interweniował Magiera!

18
    Przewinienie Janoty na Zejdlerze. Były piłkarz Korony i Pogoni wyczuł, że środkowy pomocnik GieKSy nie gra dziś pewnie.

17
    Cała akcja podopiecznych Kociana i Fornalaka zakończyła się bardzo niecelnym uderzeniem Sierpiny zza pola karnego. Bardzo źle ułożył ciało pomocnik Podbeskidzia.

16
    Na spalonym złapany Grzegorz Goncerz. Po stracie kapitana katowiczan Moskwik zaprezentował solowy atak i wywalczył wrzut z autu dla Podbeskidzia.

14
    Mocno na nogach utrzymał się Haskić i próbował zgrać klatką piersiową do któregoś z pomocników Podbeskidzia. Żaden nie poszedł jednak za akcją i piłka trafiła do Abramowicza.

13
    Walka na skrzydle. Podbeskidzie nie przedarło się na połowę gospodarzy i musiało bronić się przed atakiem Cerimagicia oraz Foszmańczyka.

11
    Płaskie dośrodkowanie Foszmańczyka w kierunku Goncerza. Zabrakło miejsca i opanowania, by oddać celne uderzenie.

10
    Początek meczu bez stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Leszczyński jeszcze wcale nie interweniował, natomiast Abramowicz wyłącznie na przedpolu.

9
    Strata Zejdlera mogła mieć poważne konsekwencje, ale na lewej stronie boiska Jaroch zadziałał jak jeździec bez głowy.

7
    Pierwsze dośrodkowanie w kierunku Haskicia. Dobrze zbudowany napastnik Podbeskidzia wdarł się przebojem do Nice I ligi i chce to potwierdzić na stadionie kandydata do awansu.

5
    Drużyna Jerzego Brzęczka poszła za ciosem i oddała strzał zza pola karnego. Prosto w defensora i Leszczyński nie musiał interweniować.

4
    Akcja Foszmańczyka! Były gracz Bruk-Betu Termaliki wpadł w pole karne przyjezdnych, ominął jednego przeciwnika, ale wpadł na stopera Podbeskidzia.

3
    Zawahanie Kamińskiego przed własnym polem karnym, ale i tak akcja Podbeskidzia została zatrzymana. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego i przyznał piłkę GKS Katowice.

2
    Dwa pojedynki z udziałem Grzegorza Goncerza. Zabrakło wsparcia kapitanowi katowiczan i poradzili sobie stoperzy Podbeskidzia z Goncerzem.

1

Piłkarze na boisku w Katowicach. GieKSa zagra w czarnych strojach z żółtymi oraz zielonymi akcentami. Podbeskidzie w białych koszulkach i niebieskich spodenkach.
    Rozgrzewka przyjezdnych przy Bukowej!

Zestawienie GKS Katowice!

GKS Katowice: M. Abramowicz – D. Abramowicz, Kamiński, Praznovsky, Czerwiński – Zejdler, Kalinkowski – Cerimagić, Foszmańczyk, Jóźwiak – Goncerz.

Rezerwowi: Nowak – Mandrysz, Prokić, Pielorz, Frańczak, Sapała, Lebedyński.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński – Deja, Piacek, Magiera, Gumny – Moskwik, Hanzel, Sierpina – Janota, Haskić, Jaroch.

Rezerwowi: Busatto – Demjan, Lewicki, Malec, Podgórski, Szymański, Sladek.

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).
    Górale w Katowicach!

Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku silnych marek Nice I ligi. Kandydat do awansu GKS Katowice podejmie spadkowicza z Lotto Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała. Pierwszy gwizdek w piątek o godzinie 20.45.

GKS Katowice stracił miejsce premiowane awansem wskutek porażki z Zagłębiem Sosnowiec. Drużyna Jerzego Brzęczka nie wybiegła od tego czasu na boisko i przez dwa tygodnie szykowała się do meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W 23. kolejce miała spotkać się ze Zniczem Pruszków, ale to starcie zostało przełożone.
    GieKSa wraca do walki o punkty!

Katowiczanie nie wygrali jeszcze w rundzie wiosennej i tym faktem są poirytowani. Przede wszystkim zarysował się regres w defensywie. Drużyna straciła pięć bramek w trzech kolejkach, a przecież Kamiński i Wisio mieli stworzyć najlepszy duet stoperów w lidze.

Podbeskidzie Bielsko-Biała jest na 11. lokacie w tabeli. Spadkowicz z Lotto Ekstraklasy ma podobną stratę do miejsca premiowanego awansem i przewagę nad barażowym. W piątek zamierza wrócić do górnej połowy tabeli.
    Podbeskidzie zremisowało poprzedni mecz!

Górale zagrali tydzień temu i zremisowali na własnym stadionie 2:2 ze Stomilem Olsztyn. Był to ich 10. mecz pod Klimczokiem, w którym stracili punkty. Lepsze statystyki Podbeskidzie ma na wyjeździe, więc GieKSa musi uważać.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Gole: 85. Goncerz – 71. Gumny, 79. Lewicki

Kartki:   25. Foszmańczyk (KAT), 29. Kalinkowski (KAT), 70. Zejdler (KAT), 90+2. D. Abramowicz (KAT)

GKS Katowice: M. Abramowicz – Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, D. Abramowicz – Zejdler (75. Lebedyński), Kalinkowski – Foszmańczyk, Cerimagić (75. Prokić), Jóźwiak (86. Mandrysz) – Goncerz.

Zmiany: Nowak – Mandrysz, Prokić, Pielorz, Frańczak, Sapała, Lebedyński.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński – Gumny, Piacek, Magiera, Moskwik – Deja, Hanzel – Jaroch, Janota (72. Lewicki), Sierpina (90. Sladek) – Haskić (85. Podgórski).

Zmiany: Busatto – Demjan, Lewicki, Malec, Podgórski, Szymański, Sladek.

Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk)