Polonia B. – Raków 1:4 (koniec) | Polonia W. – Olimpia Z. 2:1 (koniec)
Polonia Warszawa
2:1 (1:0)
Olimpia Zambrów
Niedziela 21.05.2017, 19:00 • Stadion im. generała Kazimierza Sosnkowskiego, Warszawa • 2. Liga • Runda 32

Gospodarze zdołali utrzymać swoją przewagę i zgarniają jakże cenne 3 punkty w ligowej tabeli! Tym samym wyprzedzają Olimpię Zambrów, która przed tym meczem miała jeden punkt przewagi nad warszawiakami!
    Zasłużone zwycięstwo Polonii, która dominowała przez większość spotkania, a w dodatku stwarzała sobie znacznie więcej sytuacji do podwyższenia wyniku. (21:05:41)
    Polonia bliższa utrzymania w 2. lidze!

90+5

90+5
    Arbiter nie pozwoli już rozegrać rzutu rożnego warszawiakom i Tomasz Marciniak używa gwizdka po raz ostatni!

90+4
    Tym razem dobrze zachował się Wierzbowski, który dobiegł z piłką do narożnika boiska, a następnie wywalczył jeszcze rzut rożny.

90+3
    Niesportowe zachowanie Wierzbowskiego, który wybija futbolówkę poza plac gry. Słuszna żółta kartka.

90+2
    Gol dla Olimpii Zambrów!

A jednak będziemy mieli gorącą końcówkę tego spotkania! MICHAŁ KUCZAŁEK na raty pokonuje Puska, który pierwsze świetnie zainterweniował, ale przy dobitce nie miał nic do powiedzenia!

90
    Zostały już ostatnie minuty w tym meczu, a piłkarze Olimpii są coraz bardziej zrezygnowani. 2 gole do odrobienia to praktycznie misja niemożliwa.

89
    4 minuty dolicza arbiter do regulaminowego czasu gry!

88
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa: z boiska schodzi Bartosz Wiśniewski, na boisku pojawia się Mariusz Wierzbowski.

87
    Rzut wolny dla Olimpii, która rozgrywa piłkę bardzo szybko. Uderzenie Zielińskiego z dystansu, ale problemów z wyłapaniem piłki nie miał Pusek!

86
    Zupełnie nieudana akcja Bochenka, który zagrał przez całe boisko w stronę Szabata. Zawodnik Polonii nie miał najmniejszych szans dobiec do tego zagrania.

85
    Olimpia szuka swoich okazji w tym spotkaniu, ale dzisiaj Polonia jest po prostu lepsza. Nic nie może wyjść przyjezdnym, którzy biją w mur.

83
    Pada kolejna bramka dla Polonii, ale gol Szabata nie zostaje uznany, gdyż spalili tę akcję gospodarze! Mają czego żałować, bo sytuacja była wyśmienita!

82
    Będzie kolejna kartka dzisiejszego spotkania! Daniel Michałowski został ośmieszony przez Szabata i nie pozostało mu nic innego, jak tylko sfaulować!

80
    Ostatnie 10 minut regulaminowego czasu gry przed nami! Czy Olimpia zdoła odrobić dwubramkową stratę? A może to Polonia postawi kropkę nad "i"? Czekamy!

79
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa: z boiska schodzi Daniel Gołębiewski, na boisku pojawia się Krystian Pieczara.

78
    Próba z dystansu w wykonaniu Szerszenia! Futbolówka szybuje nad bramkę warszawiaków, ale za samą próbę trzeba pochwalić zawodnika Olimpii Zambrów.

77
    Jeszcze jedna, niebezpieczna próba gości! Techniczne uderzenie spada obok bramki Puska, który nawet nie musiał interweniować.

76
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa: z boiska schodzi Mariusz Marczak, na boisku pojawia się Przemysław Szabat.

75
    Niebezpieczne wejście Wojdygi w nogi jednego z rywali. Będzie potrzebna pomoc lekarska dla Piaseckiego i mamy chwilę przerwy.

74
    Szybko przenosimy się na drugą stronę boiska! Główka w wykonaniu bodajże Wiśniewskiego i Czapliński interweniuje przy słupku – będzie korner dla Polonii!

73
    Powinien być gol kontaktowy dla Olimpii! Piasecki zgubił obrońców i wybiegł sam na sam z bramkarzem! Uderzenie w światło bramki, ale interwencją popisuje się Pusek!

72
    Mogła podobać się ta akcja Olimpii! Większość skonstruował tutaj Bach, który oddał piłkę do Przybylskiego – mocny strzał niewiele obok bramki Puska!

70
    Rzut rożny dla gospodarzy i kolejne dośrodkowanie w stronę Gołębiewskiego, który wygrał pojedynek główkowy z Kuczałkiem! Zabrakło wykończenia!

70
    Polonia nie zamierza czekać na ruchy rywala i sama przeprowadza kontratak! Świetny rajd Wojdygi, który dośrodkował w okolice 7. metra! Zabrakło dołożenia nogi przez któregoś z partnerów!

69
    Polonia ma wynik w swoich rękach i teraz to goście powinni wznieść się na wyżyny swoich umiejętności – tak się nie dzieje.

68
    Olimpia nie robi zbyt wiele, aby odrobić straty w tym spotkaniu. Nie zanosi się nawet na gola kontaktowego, a co dopiero doprowadzenie do wyrównania. Ale poczekajmy, jest jeszcze sporo minut.
    Same komplementy dla Marczaka:

66
    Kilka zmian już za nami i czas wrócić do spotkania! Polonia gra już znacznie pewniej po tym drugim golu. Olimpia chyba nie ma szans na odrobienie dwóch goli przy takiej postawie.

65
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa: z boiska schodzi Cezary Sauczek, na boisku pojawia się Marcin Kluska.

63
    Zmiana w drużynie Olimpia Zambrów: z boiska schodzi Patryk Brzeski, na boisku pojawia się Kacper Falon.

62
    Zrobiło się niezmiernie ciekawie w tym spotkaniu! Rezultat dla Olimpii Zambrów jest już bardzo ciężki, to może oznaczać spadek z drugiej ligi!

60
    Żółtą kartkę otrzymuje Bartosz Wiśniewski, który popełnił przewinienie w środkowej strefie boiska.

59
    Gol dla Polonii W.!

DANIEL GOŁĘBIEWSKI podwyższa wynik warszawiaków! Kapitalne uderzenie z rzutu karnego i w tej sytuacji nic do powiedzenia nie miał Czapliński! 2:0!

58
    Kapitalna akcja Polonii i w pole karne wpadł Wiśniewski! Z bramki wyszedł Czapliński, który podciął rozpędzonego Wiśniewskiego – jest wskazanie na wapno!

58
    Rzut karny dla Polonii Warszawa!!!

57
    Coraz groźniej pod bramką gości! Kolejna wrzutka, tym razem do Gołębiewskiego, który główkował z kilku metrów! Zabrakło dokładności w tym uderzeniu!

56
    Powinno być 2:0! Idealne dośrodkowanie prosto na głowę zupełnie niepilnowanego Marczaka! Mocna główka Marczaka, ale świetną interwencją popisuje się Czapliński, który ratuje Olimpię!

55
    Sauczek rozpędzał się z piłką na lewej stronie boiska, ale stracił nad nią kontrolę i w idealnym momencie włączył się tam obrońca, który zdołał odebrać futbolówkę.

54
    Stały fragment gry dla Olimpii Zambrów. Zieliński próbował dogrania za obrońców, ale zupełnie nie wyszła ta akcja przyjezdnym. Od bramki wznowi Pusek.

52
    Niemiłosiernie faulowany jest dzisiaj Marczak, który został przewrócony nie po raz pierwszy. Wszystko działo się jednak w środkowej strefie boiska.

51
    Kuczałek skutecznie interweniuje i pewnie wybija futbolówkę kilka metrów od własnej szesnastki! Druga połowa jest bardzo wyrównana, Polonii będzie ciężko utrzymać ten wynik.

49
    Dobra akcja Gołębiewskiego z Sauczkiem! Ten drugi oddał futbolówkę do Marczaka, a ten uderzył bez przyjęcia – prosto w obrońcę!

48
    Chyba padły mocne słowa w szatni Olimpii w czasie przerwy! Goście wyszli na drugą połowę bardzo zmobilizowani i teraz rzucili się do ataków!

47
    Dobry strzał z dystansu! Potężne uderzenie wpada prosto na ciało Zembrowskiego, który prawdopodobnie uratował Puska od trudnej interwencji!

46
    Na jedną zmianę zdecydowali się zambrowianie. Czy świeży Przybylski odmieni grę swojej ekipy? Przegrana będzie bardzo drogo kosztować!

46
    Zmiana w drużynie Olimpia Zambrów: z boiska schodzi Marcin Byszewski, na boisku pojawia się Marcin Przybylski.

46

Piłkarze obu drużyn wracają na murawę. Za moment rozpocznie się decydująca odsłona!
    Czy w drugich 45 minutach padną kolejne gole?

Bardzo ciekawe granie w 2. lidze! Polonia stwarza świetne widowisko w walce o utrzymanie! Miejscowi stworzyli sobie znacznie więcej sytuacji od Olimpii Zambrów, która przeprowadziła tylko pojedyncze ataki.
    Liczymy na jeszcze większe emocje po przerwie, zostańcie z nami!

45

45
    Arbiter nie dolicza ani sekundy do czasu pierwszej połowy i pan Tomasz Marciniak zaprasza piłkarzy do szatni!

44
    Idealna okazja Polonii do podwyższenia wyniku! Świetne podanie otrzymał Wiśniewski, który "urwał" się obrońcom! Próbował on technicznie pokonać Czaplińskiego, ale futbolówka mija się ze słupkiem o centymetry!
    Ciekawie w Warszawie, ale goli nie ma wiele.

42
    Świetna akcja Sauczka, który popędził lewą stroną boiska! Podanie w stronę Wiśniewskiego i wydawało się, że ten był podcinany przez Grzybowskiego! Rzutu karnego jednak nie będzie!

41
    Tym razem nic nie wyniknie ze stałego fragmentu gry Polonii. Olimpia spokojnie oddala grę od własnej szesnastki.

40
    Będzie jeszcze jeden rzut rożny dla warszawiaków. Do piłki już podbiegł Marczak, który czeka na gwizdek sędziego. Już nie raz pokazał, że ma dobrze ułożoną stopę przy dośrodkowaniach.

39
    Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej odsłony! Czy któraś z drużyn zdecyduje się na większe ryzyko i spróbuje odmienić rezultat jeszcze przed zejściem do szatni?

38
    Spotkanie znacząco się wyrównało. Polonia zdecydowanie dominowała do otwarcia wyniku, ale z każdą minutą jakby oddawała inicjatywę. Czy przyjezdni wyrównają?

37
    Szansa na kontrę warszawiaków! Oświęcimka stracił panowanie nad futbolówką i cała akcja gospodarzy zwolniła! Ostatecznie piłka wpada w ręce Czaplińskiego – bez zagrożenia.

35
    Pusek wychodzi z bramki i zdaniem sędziego zostaje sfaulowany. Będzie chwila oddechu dla defensywy z Warszawy, Pusek nie spieszy się z wybiciem piłki po przewinieniu.

34
    Świetna akcja Olimpii Zambrów! Odegranie piłki przez Bacha spod linii końcowej i wykazali się defensorzy Polonii, którzy nie dopuścili do strzału napastnika! Będzie rzut rożny dla gości!

33
    Znów mamy coraz lepsze tempo gry w tych ostatnich minutach spotkania. Obie ekipy prezentują nam całkiem emocjonujące widowisko, oby tak dalej!

31
    Rzut rożny dla Polonii! Sytuacyjna piłka spadła prosto na nogę Kokota, który zamknął akcję uderzeniem z woleja – nad bramką gości!

30
    Pół godziny gry już za nami, a znów powstało zamieszanie pod bramką Czaplińskiego! Jeden z obrońców próbował wybijać futbolówkę i mało co, a włożyłby ją "za kołnierz" swojemu bramkarzowi! Będzie tylko korner!

29
    Dośrodkowanie Zielińskiego z rzutu wolnego. Do bramki Polonii była spora odległość, ale taka wrzutka i tak mogła zagrozić! Tak się jednak nie stało.

28
    Zupełnie niepotrzebne przewinienie Mariusza Marczaka, który nastąpił na stopę rywala. Będzie pierwsza kartka podczas tych zawodów.

27
    Coraz lepiej wygląda gra Olimpii Zambrów, która na dobre zagościła na połowie Polonii. Czy coś z tego wyniknie? Na razie brakuje chociażby prób z dystansu.

25
    Dobre uderzenie przyjezdnych z rzutu wolnego! Futbolówka spada na górną siatkę, ale Pusek i tak asekurował tor lotu tej piłki!

24
    Trochę spokojniejsze te ostatnie minuty po pierwszej bramce. Jest także większa liczba przewinień, Olimpia będzie miała okazję ze stałego fragmentu gry.

22
    Przyjezdni znów próbują coś zdziałać na połowie rywali. Nie udaje się przedostać pod pole karne warszawiaków. Pewnie spisuje się defensywa Polonii, przynajmniej do tej pory.

21
    Przypominamy, że ten mecz określany jest mianem "o życie"! Dotyczy to dwóch zespołów, gdyż obie ekipy znajdują się w strefie spadkowej! Olimpia ma 1 punkt więcej od Polonii.

20
    Czy Olimpia zdoła otrząsnąć się po tych słabych pierwszych minutach? Na razie Pusek jest zupełnie bezrobotny między słupkami własnej bramki.
    Główna postać tego spotkania:

18
    Niebezpieczne zderzenie dwóch piłkarzy, który wymagają pomocy lekarskiej. Mamy chwilę przerwy.

17

Gospodarze dopinają swego i po ogromnym naporze doprowadzają do otwarcia wyniku! Marczak kapitalnie wypatrzył GRZEGORZA WOJDYGĘ, który wybiegł sam na sam z bramkarzem! Wojdyga minął golkipera i skierował piłkę do pustej bramki!

16
    Tym razem źle zachował się Grzybowski, który przepuścił dośrodkowanie Wiśniewskiego! Na całe szczęście gości przypilnował go jeden z partnerów.

15
    Kapitalna interwencja Grzybowskiego, który przerywa akcję gospodarzy! Będzie jednak kolejny korner dla Polonii, tutaj od kilku dobrych minut pachnie golem!

14
    Ładne dośrodkowanie Marczaka, ale jeden partner nie miał większych szans przeciwko dwójce rosłych obrońców. Stoperzy z Zambrowa oddalają zagrożenie!

13
    Wreszcie Olimpia przeszła do wymiany podań w środkowej strefie boiska. Kilka klepek na połowie Polonii, ale akcja szybko się kończy stratą.

12
    Polonia praktycznie non stop przebywa w okolicach szesnastki gości! Kolejna dwójkowa akcja Marczaka i Gołębiewskiego – zabrakło dokładności!

11
    Marczak wykonuje dzisiaj stałe fragmenty gry wręcz idealnie! Kolejna świetna wrzutka tego piłkarza, ale obrońcy Olimpii oddalają grę poza linię końcową boiska.

9
    Bardzo dobra postawa gospodarzy, którzy zdominowali te pierwsze minuty! Olimpia ma ogromny problem z opuszczeniem własnej połowy!

8
    Następne zagrożenie pod bramką Czaplińskiego! Ogromne zamieszanie na 5. metrze, ale uderzenie Kokota świetnie wybronił golkiper Olimpii, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę!

6
    Ależ zakotłowało się pod bramką Olimpii! Kapitalne dośrodkowanie przed bramkę Czaplińskiego i uderzał tam bodajże Kokot! Zabrakło bardzo niewiele, będzie tylko korner!

5
    Faulowany Sauczek i Polonia wznowi grę od rzutu wolnego! To może być pierwsza ciekawa okazja w tym spotkaniu!

4
    Zupełnie nieudana akcja ofensywna Marczaka, który przerzucił swoje dośrodkowanie do partnera. Obrońcy Olimpii zgarniają futbolówkę bez najmniejszych problemów.

3
    Dość spokojne te pierwsze fragmenty spotkania, chociaż to Polonia rozpoczyna znacznie odważniej, próbując utrzymywać się na połowie piłkarzy z Zambrowa.

1
    Zaczynamy walkę o pozostanie w 2. lidze! Polonia gra dzisiaj w czerwono-czarnych strojach, natomiast Olimpia w niebiesko-białych!

1

Polonia Warszawa: Pusek – Wojdyga, Zembrowski, Kokot, Bochenek – Oświęcimka, Nakrosius – Sauczek, Wiśniewski, Marczak – Gołębiewski

Olimpia Zambrów: Czapliński – Byszewski, Kuczałek, Grzybowski, Kotus, Michałowski, Bach, Szerszeń, Brzeski, Zieliński, Piasecki

Sędziowie: Tomasz Marciniak.
    Znamy ustawienie gospodarzy!

Która z tych drużyn zgarnie 3 punkty i przybliży się do utrzymania w 2. lidze? Przegrana praktycznie będzie oznaczała spadek, stratę kilku punktów będzie odrobić niezwykle ciężko.
    Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego meczu na naszym portalu!

Poprzednia kolejka

Przed tygodniem tylko Polonia cieszyła się z pełnej puli. Warszawiacy pokonali 2:0 Błękitnych Stargard. Olimpia Zambrów nie miała tyle szczęścia i przegrała u siebie 1:2 z Odrą Opole.
    Gospodarze liczą tylko na 3 punkty!

Miejscowi w bieżącym sezonie spisują się jeszcze gorzej, chociaż sąsiadują w tabeli z niedzielnym rywalem. Warszawiacy mają 31 punktów na swoim koncie, a więc o 1 mniej od Olimpii! Stawka tego meczu jest ogromna!

Obie drużyny są w bardzo trudnej sytuacji, gdyż znajdują się w strefie spadkowej. Olimpia na ten moment plasuje się na 16. lokacie, a żeby opuścić strefę spadkową potrzebne są 4 punkty!

W 32. kolejce drugoligowych zmagań zapraszamy do Warszawy, gdzie miejscowa Polonia podejmie Olimpię Zambrów. Emocji z pewnością nie zabraknie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.