Stal St.Wola – GKS Bełchatów 1:4 (kon.) | Ol. Elbląg – Gwardia K. 2:0 (kon.)
koniec
Olimpia Elbląg
2:0 (0:0)
Gwardia Koszalin
niedziela 13.08.2017, 17:00 • Stadion Miejski, Elbląg • 2 Liga • 3. Kolejka
   
  To już wszystko z wydarzeń w Elblągu. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za uwagę i wspólnie spędzony z nami czas. Zapraszamy na kolejne relacje na lajfach. Życzymy spokojnego wieczoru. (19:09:24)
   
  Ostatni gwizdek w tym spotkaniu. Za nami mało ciekawy pojedynek w Elblągu, w którym to ostatecznie triumfują piłkarze gospodarzy. Olimpia w drugiej części meczu była zespołem bardziej konkretnym, przyspieszając grę w odpowiednich fragmentach meczu. Beniaminkowi z Koszalina z pewnością brakowało nieco ogrania na tym poziomie rozgrywek. Podopieczni Żakieta konstruowali akcje ofensywne, lecz brak pomysłu na ich rozegranie sprawił, że Daniel nie miał dziś wiele do roboty.
   
  90+4
  Koniec meczu.
   
  90+3
  Desperackie uderzenie z ponad trzydziestu metrów na bramkę gospodarzy! Mocno pomylił się Stańczyk.
   
  90+2
  Wstrzymuje się z rozpoczęciem akcji Daniel. Ponaglają go niektórzy zawodnicy przyjezdnych. Większość z nich nie wierzy już jednak w odwrócenie losów meczu.
   
  90+1
  Mądra gra Olimpii w końcówce spotkania. Utrzymują się przy piłce elblążanie, nie pozwalając na wiele swoim rywalom.
   
  90
  Cztery minuty dorzuca arbiter.
   
  88
  Ruszają całą drużyną piłkarze z Koszalina. Nie ma jednak żadnego pomysłu na rozwiązanie akcji. Daleka piłka w pole karne pada łupem Daniela.
   
  87
  Wygląda na to, że nie zdołają odwrócić losów tego spotkania goście. Kontrolują przebieg wydarzeń piłkarze Borosa. Szybko przerywane są akcje Gwardii.
   
  86
  Zmienia trener Gwardii. Z boiska schodzi Kwiatkowski. Jego zastępcą będzie z kolei Majtyka.
   
  85
  Mocno napędzony jest Stępień. Mija dwóch rywali strzelec dwóch bramek, jest już w polu karnym. Tam piłkę spod nóg "wyłuskuje" mu wychodzący Hartleb.
   
  83
  Ruszają z kontrą gospodarze. Podanie od rozpędzonego Kurbiela, który wniósł sporo po wejściu na boisko. Nie zrozumiał jego intencji wychodzący na czystą pozycję Kiełtyka.
   
  82
  Przebiegł z futbolówką niemal całą szerokość boiska Kwiatkowski. Pożytku jednak dla jego zespołu nie ma żadnego.
   
  80
  Późno zabrali się za atakowanie bramki przyjezdni. Teraz siedmiu graczy zaangażowanych w akcję ofensywną. Na razie szczelna jednak defensywa Olimpii.
   
  79
  Uderza z woleja na skraju "szesnastki" Szabat! Piłka przechodzi tuż obok spojenia słupka z poprzeczką. Akcje gości zaczynają się zazębiać.
   
  77
  Rzut wolny dla Gwardii w pobliżu pola karnego rywala. Mocna centra, lecz piłka pada łupem wychodzącego z bramki Daniela.
   
  76
  Posyłają daleką piłkę w pole karne gospodarzy zawodnicy Gwardii. Tam jest trzech graczy w czerwonych koszulkach. Pewnie wybijają jednak stoperzy.
   
  75
  Natychmiast ruszają do ataku przyjezdni. Kilka podań na połowie przeciwnika, lecz nie wynika z tego nic groźnego.
   
  74
  Szybko reaguje trener przyjezdnych. Na ławce siada Zyska, którego zmiennikiem jest Łysiak.

  Mariusz Nyka

  Bramki: 57. Stępień, 73. Stępień


  Olimpia Elbląg:
  Daniel – Iwanowski, Wenger, Kolosov (67. Kurbiel), Szuprytowski (64. Lisiecki), Stępień, Ressel (C), Szmydt (46. Bojas), Kiełtyka, Danowski (72. Rozumowski), Kop-Ostrowski

  Rezerwowi: Tułowiecki – Kurbiel, Lisiecki, Bojas, Klepacki, Rozumowski, Filipczyk

  Gwardia Koszalin:
  Hartleb – Maciąg, Wojeciechowski (C), Karbowiak (68. Szabat), Brzeziański, Kwiatkowski (86. Majtyka), Shimmura, Stańczyk, Mikołajczak (66. Przyborowski), Januszkiewicz, Zyska (74. Łysiak)

  Rezerwowi: Dulewicz – Baranowski, Oleszczuk, Majtyka, Szabat, Łysiak, Przyborowski

  Sędziowie:
  Główny: Łukasz Kuźma
  Liniowi: Jakub Wójcik, Marcin Adamski
  Techniczny: Jakub Rutkowski