Lechia – Sandecja | 2:3 (koniec) | | | Cracovia – Górnik Z. | 3:3 (koniec) |
Chojniczanka – Podbeskidzie | 4:0 (koniec) | | | Miedź – Zagłębie S. | 4:1 (koniec) | | | Ruch – Stomil | 3:1 (koniec) |
Górnik Ł. – Stal M. | 3:4 (koniec) |
Gwardia K. – Warta | 0:3 (koniec) | | | MKS Kluczbork – Olimpia E. | 1:1 (koniec) |
GKS Wikielec – Sokół | 0:4 (koniec) |
Leganés – Alaves | 1:0 (koniec) | | | Valencia – Las Palmas | 1:0 (koniec) |
Bayern – Bayer | 3:1 (koniec) |
Metz – Monaco | 0:1 (koniec) |
Sparta – Slovacko | 1:0 (koniec) |
Zeleziarne – Rużomberok | 1:3 (koniec) |
finał
Ruch Chorzów
3:1
(2:0)
Stomil Olsztyn
Kuba
Gole:
22. Posinkovic, 31. Przybecki, 89. Słoma – 84. Baranowski
Sędziowie: Opaliński – Mikołajewski, Sobiło
Widownia:
Kartki: 17. Zawal (RUC), 86. Setla (RUC), 89. Trojak (RUC) – 59. Abbott (OLS), 70. Zając (OLS), 89. Bucholc (OLS), 90. Tanchyk (OLS) 48. Zawal (RUC)
Spudłowany karny!: 61. Nowak (RUC), nietrafiony
Ruch Chorzów:
Hrdlicka – Komarnicki, Czajkowski, Trojak, Hołownia – Zawal, Urbańczyk, Nowak, Przybecki – Słoma, Posinkovic
Zmiany: Paszek – Kulejewski, Siedlik, Balicki, Pazio – Walski, Setla
Trener:
Stomil Olsztyn: Leszczyński – Ziemann, Baranowski, Sołowiej, Bucholc – Karankiewicz, Biedrzycki, Lech, Tanchyk – Głowacki, Siemaszko
Zmiany: Miszczuk – Mosakowski, Mikołajewski, Zagorski, Zając – Dzięcioł, Abbot
Trener:
Zmiany: Paszek – Kulejewski, Siedlik, Balicki, Pazio – Walski, Setla
Trener:
Stomil Olsztyn: Leszczyński – Ziemann, Baranowski, Sołowiej, Bucholc – Karankiewicz, Biedrzycki, Lech, Tanchyk – Głowacki, Siemaszko
Zmiany: Miszczuk – Mosakowski, Mikołajewski, Zagorski, Zając – Dzięcioł, Abbot
Trener:
Sędziowie: Opaliński – Mikołajewski, Sobiło
Widownia:
To już koniec naszej relacji zapraszam na kolejne, dobranoc! (22:39:40)
Strzelcem bramki KAMIL SŁOMA
Ale nawet w odwrocie kontrataki Ruchu są dzisiaj niesamowite, świetny rajd słomy i mamy 3:1 dla gospodarzy!
Strzelcem bramki PAWEŁ BARANOWSKI!
Świetna główka po rzucie rożnym Baranowskiego Stomil łapie kontakt!
Strzelcem bramki MIŁOSZ PRZYBECKI
Kontrataki Ruchu są dzisiaj zabójcze kolejna świetna prostopadła piłka penetrująca dociera do Przybeckiego, który z zimną krwią mocno uderza pod poprzeczkę, ruch podwyższa prowadzenie!
Strzelcem bramki VILIM POSINKOVIC
Fenomenalne podanie Słomy do chorwackiego napastnika, po którym wyszedł sam na sam i nie mógł zmarnować takiej sytuacji, Ruch na prowadzeniu!
Ruch Chorzów: Hrdlicka – Komarnicki, Czajkowski, Trojak, Hołownia – Zawal, Urbańczyk, Nowak, Przybecki – Słoma, Posinkovic
Rezerwowi: Paszek – Kulejewski, Siedlik, Balicki, Pazio – Walski, Setla
Stomil Olsztyn: Leszczyński – Ziemann, Baranowski, Sołowiej, Bucholc – Karankiewicz, Biedrzycki, Lech, Tanchyk – Głowacki, Siemaszko
Rezerwowi: Miszczuk – Mosakowski, Mikołajewski, Zagorski, Zając – Dzięcioł, Abbot
Sędziowie: Opaliński – Mikołajewski, Sobiło.
Nastroje w ekipie gości są niewiele lepsze aczkolwiek mają tendencję do poprawy, kibice trener i piłkarze maja nadzieje że ostatnie zwycięstwo nad Podbeskidziem da kopa piłkarzom co da im zwycięstwo w Chorzowie. Na trybunach w związku z karą nałożoną na Ruch nie będzie kibiców co odbierze trochę animuszu gospodarzom a atut własnego boiska zostanie zminimalizowany co pokazała ekipa chociażby Chrobrego Głogów pokonując gospodarzy tutaj najpierw w lidze, a później bez pardonu odprawiając Ruch z Pucharu Polski. To mogą być ważne trzy punkty dla olsztynian, które być może zapoczątkują ich marsz w górę tabeli.
Koszmar gospodarzy trwa, nie zwyciężyli w lidze od 152 dni, mają ujemny bilans punktowy, zagrają przy pustym stadionie i zajmują ostatnie miejsce w 1 lidze, paradoksalnie jednak gra ekipy z Chorzowa nie wygląda całkowicie źle i spotkania, które przegrali można określić mianem nieco pechowych jak np ostatnie z Bytovią. Jednak w całej tej sytuacji widać jakieś światełko w tunelu, na mecz ze Stomilem gospodarze mogą już zakontraktować kilku nowych piłkarzy co wskazywać może na spore wzmocnienia, które być może dadzą im pierwsze punkty i pierwszą wygraną, co by się jednak nie stało Ruch pozostanie na ostatnim miejscu w tabeli nawet przy zwycięstwie, nie może to jednak odcisnąć piętna na zawodnikach, którzy musza zrobić wszystko aby zacząć odrabiać straty bo na to już najwyższa pora.