Górnik Z. – Wisła Pł. 4:0 (koniec) | Śląsk – Cracovia 2:1 (koniec)
Śląsk Wrocław
2:1 (1:1)
Cracovia
Piątek 25.08.2017, 20:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 7. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Kończymy piątek z naszą rodzimą LOTTO Eksraklasą. Po spotkaniu w Zabrzu serdecznie zapraszamy na kolejne emocje, tym razem udajemy się do stolicy województwa Dolnośląskiego, a więc Wrocławia, gdzie miejscowy Śląsk Wrocław podejmie ekipę Cracovii Kraków.
    Tabela ligowa po sześciu spotkaniach.

Cracovia nie rozpoczęła tego sezonu tak jak wszyscy sobie zakładali, a już na pewno nie trener Michał Probierz. Wyniki delikatnie mówiąc nie rzucają na kolana, bowiem po 6. kolejkach "Pasy" mają zaledwie pięć "oczek", łatwo policzyć, że jest to mniej niż jeden punkt na spotkanie. Ostatnie zwycięstwo miało miejsce w drugim meczu ligowym z Lechem Poznań, 22. lipca...

W ostatniej kolejce po szalonym meczu w Krakowie podopieczni trenera Probierza zremisowali z Górnikiem Zabrze 3:3, choć wynik do 75. minuty był bardzo niekorzystny (1:3 dla Górnika). Bohaterem w ostatnich minutach okazał się niezawodny Krzysztof Piątek, który dwa razy wykorzystał rzuty karne.

Śląsk Wrocław również początku sezonu 2017/18 nie może uznać za zbytnio udany, po fali transferów i przebudowie zespołu ciągle brakuje polotu, zgrania i co najważniejsze postawienia kropki nad "i" w najodpowiedniejszych momentach meczu. Podopieczni Jana Urbana w ostatnich trzech kolejkach, aż trzy razy dzielili się punktami ze swoim rywalem, kolejno – Piast Gliwice, Termalica i Jagiellonia Białystok.

Tak jak już wyżej wspominałem, ekipa z Wrocławia w ubiegłym tygodniu wyjechała w daleką podróż do Białegostoku, gdzie czekała na nich drużyna wicelidera, a wówczas lidera LOTTO Ekstraklasy. Cóż więcej powiedzieć, spotkanie nie porwało, dwie bramki padły w drugiej połowie, najpierw to drużyna gospodarzy wyszła na prowadzenie, a kilka minut później stan wyrównał Michał Mak ustalając wynik spotkania na 1:1.

W następnej serii gier Cracovia przed własną publicznością podejmie Jagiellonię Białystok w sobotę o godzinie 20:30, natomiast Śląsk Wrocław ponownie we własnych murach przyjmie gości z Warszawy, a dokładnie Legię.

Będzie to ostatnia kolejka LOTTO Ekstraklasy przed przerwą na zgrupowanie reprezentacji.

Bądźcie z nami i oczywiście śledźcie nasze relacje, które najszybciej dla Państwa przekazują informacje z każdego boiska w Polsce. My spotkanie we Wrocławiu rozpoczniemy już najpóźniej dwa kwadranse przed pierwszym gwizdkiem uzupełniając składy obydwu ekip!
    Do spotkanie nieco ponad 30. minut, a my śpieszy z garścią ciekawostek.
    Składy, zaczynamy już za niespełna dwa kwadranse.

Dziesięć minut! Bądźcie z nami, bo już niebawem pierwszy gwizdek sędziego Szymona Marciniaka, który jest głównym rozjemcą tego pojedynku.
    Ostatnie kilka liczb, które mogą być ciekawostką dla Państwa.

Zawodnicy właśnie wychodzą na zieloną murawę stadionu we Wrocławiu. Frekwencja jak zwykle – nie powala. Za chwile pierwszy gwizdek arbitra.

Przypomnijmy, że to spotkanie będzie prowadzone w systemie VAR, a sędzią odpowiedzialnym w wozie jest Pan Daniel Stefański.

1

1
    Jedziemy! Od dalekiego podania od razu podopieczni Michała Probierza. Szybciutko Śląsk zyskuje wrzut z autu i przejmuje piłkę na swojej połowie.

2
    Śląsk bardzo długo i konsekwentnie prowadzili atak pozycyjny, w końcu Madej nie zdołał opanować dalekiej piłki zagranej z lewej strony.

3
    Śrnić bardzo niedokładnie w kierunku Maka, chwilę później dośrodkowanie tego drugiego spokojnie łapie Sandomierski.

3
    Čotra poszedł do akcji ofensywnej, na jego nieszczęście próba dośrodkowania odbiła się od Helika, a potem od niego i wyszła na aut bramkowy.

4
    Piątek dośrodkował z lewej flanki w kierunku uciekającego Mihalika, czujnie Wrąbel. Jedziemy na na drugą stronę boiska, Śląsk w ataku.

5
    Do końca naciskał Helika Chrapek i mało brakło, a ofensywny pomocnik Śląska przejąłby futbolówkę i wyszedł sam na sam z Sandomierskim.

6
    Pawelec kapitalnie wyłuskał piłkę rozpędzającemu się Zenjovowi. Ciągle jednak Cracovia przy piłce, a dokładnie od rzutu rożnego.

7
    Dośrodkowanie z narożnika trafiło na głowę defensora Śląska i bez większego problemu gospodarze będą grać od wrzutu z autu na własnej połowie.

8
    Zagranie Piecha zbyt krótkie, wyszli z kontrą zawodnicy Cracovii, strzał Krzysztofa Piątka minął słupek znacznie, a od bramki rozpoczynać będzie Wrąbel.

9
    Michał Mak świetnie do Chrapka, a ten niezbyt wiedział co zrobić dalej z całą akcją i dość nieporadnie oddał za darmo futbolówkę Cracovii.
    10. Migawka ze stadionu.

11
    Mają gospodarze aut na wysokości środka boiska, a chwilę później również podopieczni Jana Urbana grać będą od rzutu wolnego.

12
    Dośrodkowanie Cotry w pole karne, naprawdę fajnie rokowało, ale Helik był na miejscu i czujnie oddala zagrożenie głową.

13
    Ciągle bez jakiś większych starań się pod bramką Wrąbla, natomiast Sandomierski miał dużo więcej pracy w tych pierwszych minutach.

14
    Chrapek otrzymał świetne podanie od Madeja piętą, natychmiast ten pierwszy chciał uruchomić prostopadłym podaniem Piecha, ale czujnie po raz kolejny Helik.

15
    Celeban wypychał Piątka do boku, a napastnik Cracovii nie miał zbytnio co zrobić i posłał niecelne podanie wzdłuż bramki.

16
    Drewniak pociągany za koszulkę przez Tarasovsa, rzut wolny dla gości, szykuje się dośrodkowanie, które kończy strzałem Michał Helik, piłka prosto w ręce Wrąbla.

17
    Wyszli dość wysokim pressingiem goście, ale bardzo szybko zrezygnowali z tego pomysłu. Ciągle Śląsk w posiadaniu piłki, na swojej połowie.

19
    Cotra kapitalnie ruszył lewą flanką i świetnie wyłożył futbolówkę nabiegającemu Tarasovsowi, który przy strzale nie zachował zimnej krwi i posłał strzał wysoko nad bramką.
    19. Igors Tarasovs (SLA)

20
    Bardzo długo Śląsk zawiązywał swoją akcję, ale nic wielkiego z tego nie wyszło, od bramki Sandomierski.

21
    W odpowiedzi Cracovia! Popełnili fatalny błąd defensorzy Śląska i Zenjov doszedł po pozycji strzeleckiej na 18. metrze, piłka po jego strzale przelatuje minimalnie nad bramką Wrąbla.
    21. Sergei Zenjov (CRA)

22
    Rzut rożny dla Śląska, po strzale Maka i interwencji Sandomierskiego gospodarze będą mieli stały fragment gry.

23
    Nic wielkiego z tego nie wyszło, ciągle to jednak Śląsk goście na połowie Cracovii, która od pierwszych minut nastawiła się raczej na grę z kontry.

24
    Wdowiak faulował na tyle niebezpiecznie, że sędzia Marciniak wyciąga pierwszy żółty kartonik w tym meczu.

25
    Ubiegł w porę Krzysztofa Piątka Pawelec, który jest główną ostoją linii defensywy Śląska Wrocław w tym meczu, pewnie interweniuje stoper.

26
    Świetnie przesuwają się zawodnicy Cracovii, ciężko cokolwiek zdziałać jest podopiecznym trenera Urbana.

27
    Cotra poszedł świetnie na przebój, a w ostatnim momencie dogonił go Zejnov i oddalił na wrzut z autu.

28
    Podyskutował teraz Sandomierski z sędzią Marciniakiem, który wyraźnie miał kilka uwag do zachowania golkipera Cracovii.

29
    Zenjov dogrywał z prawej flanki zupełnie do nikogo. W odpowiedzi Śląsk, a dokładnie Piech, który został zablokowany przez Helika.

30
    Dwa kwadranse gry za nami. Mało klarownych sytuacji, można rzec – jak na lekarstwo. Śląsk ciągle wybijany z rytmu musi rozgrywać piłkę od swojej połowy.

31
    Cały stadion słyszał teraz upomnienie Jana Urbana w kierunku Piecha, który delikatnie mówią źle zagrał piłkę w kierunku Michała Maka.

32
    Wysoko pressingiem zaatakowali goście, Sowah świetnie ruszył z piłką po przejęciu, ale jego strzał daleki od ideału. Od bramki Wrąbel.

33
    Świetnie gospodarze przejęli futbolówkę na połowie Cracovii i prowadzą szybki atak, który błyskawicznie zmienił się w pozycyjny.

34
    Michał Mak Mocno potraktował Wójcickiego, nie było to zamierzone, ale przerwa w grze na kilka sekund musi niestety być.

35
    Zenjov faulował w polu karnym Śląska. Od rzutu wolnego od razu grają gospodarze.

36
    Gol dla Śląska!

Kapitalne dośrodkowanie Madeja w pole karne Cracovii, tam między dwoma obrońcami znalazł się ARKADIUSZ PIECH, który precyzyjnym strzałem głową pokonuje Sandomierskiego!
    36. Arkadiusz PIECH - 1:0

38
    Możliwe, że nam się rozkręci to spotkanie, oby! Cracovia od razu ma ochotę na odpowiedź.

39
    Zmierzamy powolutku do zakończenia pierwszej meczu we Wrocławiu. Śrnić tymczasem z fenomenalnym powrotem do defensywy.

40
    Piątek wywrócił się w polu karnym Śląska, gwizdek sędziego Marciniaka nie ma zamiaru się odezwać i słusznie.

41
    Strzał Madeja po dość chaotycznej akcji Śląska ląduje prosto w rękawicach Sandomierskiego.

42
    Widać, że Piech ma teraz ogrom chęci do gry, pokazuje się, jest ruchliwy i z wielką ochotą przystępuje do kolejnych akcji swojego zespołu.

42
    Wdowiak nie miał do kogo zagrać, osamotniony był pomocnik Cracovii, a co za tym idzie stracił piłkę na rzecz Jovića.

43
    Leży na murawie Drewniak, chyba jakiegoś urazu doznał były zawodnik m.in Górnika Łęczna.

44
    Raczej Szymon Drewniak już nie wróci na murawę, sam nie może zejść z boiska. Szybciutko rozgrzewa się jeden z zawodników.

45
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Szymon Drewniak, na boisku pojawia się Javi Hernandez.

45+1
    Minutę dłużej pogramy w tej odsłonie spotkania. Tak zdecydował sędzia Marciniak.

45+1
    Piech nie dał rady opanować piłki, który błyskawicznie zgarnia Sandomierski.

45+2
    Gol dla Cracovii!

No i mamy wyrównanie w ostatniej akcji pierwszej połowy! Zgubił krycie Cotra i to pozwoliło Mihalikowi kapitalnie dośrodkować na wbiegającego MATEUSZA WDOWIAKA, który głową pokonuje Wrąbla!
    45+2. Mateusz WDOWIAK - 1:1

45+2

Po trzech kwadransach mamy remis 1:1. Naprawdę przyzwoite spotkanie rozgrywane jest we Wrocławiu. Kibice nie mogą narzekać na brak dobrej gry. Śląsk jako pierwszy wyszedł na prowadzenie za sprawą Arkadiusza Piecha. Cracovia w ostatniej akcji pierwszej odsłony zdołała wyrwać remis i wpakowała bramkę do szatni. Wracamy niebawem!
    Garść statystyk po pierwszej połowie.

Już za chwilę wracamy do emocji we Wrocławiu. Kończy się powolutku przerwa na Stadionie Miejskim. Czekamy na dalsze emocje.

46

46
    No to zaczynamy drugą połowę! Bez zmian, oprócz tej z pierwszej odsłony, Drewniaka zastąpił Hernandez.

47
    Obraz zbytnio się nie zmienił w tych pierwszych sekundach. Śląsk próbuje rozegrać swoją akcję od tyłu, ale Cracovia czujnie się przesuwa.

48
    Rzut wolny dla gospodarzy z lewej strony boiska, dobra pozycja, stały fragment gry, czy coś z niego wyniknie?

49
    Przedłużał piłkę Mariusz Pawelec, ale żaden z jego kolegów nie dał rady dogonić tego odegrania, od bramki za moment rozpocznie Sandomierski.

50
    Madej katastrofalnie kierował swój strzał w kierunku bramki Cracovii, może najlepiej o nim zapomnijmy.

50
    Pewne wyjście Wrąbla na przedpolu, Śląsk od razu ruszył z kontratakiem. Ten jednak szybciutko został powstrzymany w zalążku.

51
    Rzut rożny dla podopiecznych Jana Urbana błyskawicznie oddalone zagrożenie dla bramki Sandomierskiego, który za chwilę będzie wznawiał z piątego metra.

52
    Od razu jedziemy na drugą połowę, tam poszło prostopadłe podanie w kierunku Krzysztofa Piątka, czujnie Celeban do spółki z Pawelcem.

53
    Cierpliwi jedni i drudzy, teraz gorą zawodnicy Probierza, rzut rożny dla gości, już za moment dośrodkowanie na pole karne Wrąbla.

54
    Bez historii to zagranie, a Celeban jeszcze leży na murawie, przerwał grę sędzia.

55
    Bardzo dobrze interweniował znowu na przedpolu Wrąbel, nacierał wysoko Krzysztof Piątek, górą golkiper gospodarzy.

56
    Pawelec popychał Piątka co skrzętnie wyłapał Szymon Marciniak. Rzut wolny blisko środka boiska dla gości z Krakowa.

57
    Bez pomysłu rozegrany ten stały fragment gry, chwilę później strzał z dystansu Mihalika, Wrąbel spokojnie je wyłapuje.

58
    Piech świetnie w kierunku Michała Maka, a ten źle, bardzo źle kierował futbolówkę w kierunku bramki Sandomierskiego, słaba próba.

59
    Madej faulował Sowah, nie wiedział co zrobić z piłką pod nogami zawodnik Śląska i właśnie to było decydującym czynnikiem podczas tej akcji.

60
    Kwadrans gry za nami w tej połowie, ciągle bez bramek z jednej i z drugiej strony. Nie może nam się rozkręcić ten pojedynek po przerwie.

61
    Rzut rożny dla Cracovii, wybija głową na korner piłkę Mariusz Pawelec.

62
    Mocne dośrodkowanie Covilo ląduje na pierwszej głowie defensora Śląska Wrocław, wychodzą z kontrą gospodarze.

63
    Mak ładnie zakręcił na lewej stronie, dobre dośrodkowanie nie znalazło odbiorcy, a chwilę później Mihalik faulowany był w obrębie środka boiska.

64
    Dalekie wybicie Wrąbla trafia pod nogi innego golkipera, a dokładnie Sandomierskiego, który od razu oddaje do swoich kolegów.

65
    Siplak gotowy jest już do wejścia na murawę, a więc szykuje się druga zmiana w szeregach Cracovii Kraków.

66
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Jakub Wójcicki, na boisku pojawia się Michal Siplak.

67
    Bardzo ładny strzał jednego z zawodników Śląska na bramkę Sandomierskiego, który broni to uderzenie z największym trudem.

68
    Świetna akcja Śląska! Cotra ruszył z indywidualną, kapitalne dośrodkowanie na głowę Chrapka, ale jeszcze lepsza obrona Sandomierskiego, który opłacił tę interwencję zdrowiem.

69
    Wracamy już do gry, Sandomierski może kontynuować grę po świetnej interwencji. Śląsk ma piłkę, kontynuujemy!

70
    Poszli z kontrą zawodnicy Śląska, Mak zszedł na swoją prawą nogę i uderzył wysoko nad bramką Cracovii.

71
    Powoli wchodzimy w decydujące minuty tego pojedynku. Teraz może się odwrócić o 180. stopni wynik tego meczu.

72
    Posiadanie piłki 63% – 37%

73
    Strzał Hernandeza blokował w ostatnim momencie Piotr Celeban, kolejny rzut rożny dla gości z Krakowa.

74
    Strzał z dystansu Helika mija bramkę Wrąbla. Za moment od bramki rozpocznie wyżej wspominany golkiper Cracovii Kraków.

75
    Piętnaście minut do zakończenia regulaminowego czasu gry. Czy, któraś z ekip da radę odwrócić losy tego meczu na swoją korzyść?

75
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Dragoljub Srnić, na boisku pojawia się Róbert Pich.

76
    Jović przekroczył przepisy na tyle, aby obejrzeć żółtą kartkę.

77
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 8967 widzów.

78
    Helik wysoko wyszedł za Piechem i powalił napastnika Śląska, żółta kartka.

79
    Tarasovs! Świetne dośrodkowanie na głowę pomocnika Śląska, a to przepięknie broni Grzegorz Sandomierski!
    79. Igors Tarasovs (SLA), Grzegorz Sandomierski (CRA)

80
    Śląsk zamknął Cracovię na jej polu karnym, ciężkie chwile przeżywają podopieczni Michała Probierza, którzy są bezradni w ostatnich minutach.

81
    Chrapek nie miał z czego uderzyć z linii 16. metra, pewnie piłkę wyłapuje w powietrzu Sandomierski!

82
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Mateusz Wdowiak, na boisku pojawia się Sylwester Lusiusz.

83
    Ależ pograli zawodnicy WKS'u! Chrapek piętką fenomenalnie wypuścił Jovića, a ten wystawiał na 11. metr, w ostatniej chwili Covila wybija wślizgiem!

84
    Dytiatjew ucierpiał w jednym z pojedynków, leży na murawie defensor Cracovii za co może usłyszeć kilkaset głośnych gwizdów.

85
    Śląsk jest naprawdę na dobrej drodze po bramkę, trzeba postawić jeszcze kropkę nad "i".

86
    Lusiusz od razu ogląda żółty kartonik, rzut wolny na 16. metrze do bramki Sandomierskiego, na moje oko cała akcja miała miejsce w polu karnym.

87
    VAR w użyciu. Czy będzie rzut karny?

87
    Rzut karny dla Śląska Wrocław, tak zdecydował sędzia Marciniak po analizie VAR'u!
    87. Powtórka z wozu VAR wyjaśniła - rzut karny dla Śląska!

88
    Siplak za dyskusje z sędzia ogląda żółty kartonik.

89

Bardzo pewne wykonanie rzutu karnego przed RÓBERTA PICHA! Całkowicie zmylony został Sandomierski, bez szans golkiper Cracovii!
    89. Róbert PICH - 2:1

90
    Śląsk się starał, starał i w końcu dopiął swego!

90+1
    Covilo jeszcze "nagrodzony" żółtym kartonikiem.

90+1
    Cztery minuty dłużej pogramy we Wrocławiu!

90+2
    Pich faulowany w środku boiska, bardzo sflustrowani są piłkarze Cracovii, którzy tak naprawdę w drugiej połowie nie istnieją na boisku.

90+3
    Śląsk ciągle w natarciu, Cracovia nie da rady zremisować tego meczu, po prostu nie pozwalają jej w tym cechy wolicjonalne.

90+4
    Ostatnia minuta przed nami. Cracovia rozpoczyna swój atak dalekim wykopem Grzegorza Sandomierskiego.

90+4

Ależ się cieszą teraz gospodarze! Odetchnęli z ulgą podopieczni Jana Urbana, którzy tych trzech punktów potrzebowali jak wody. Strasznie źli są teraz zawodnicy w czerwono-białych strojach. Cóż "Pasy" nie zasłużyły na nawet jeden punkt. Śląsk był dużo lepszą drużyną i po prostu zdobywają trzy punkty przed własną publicznością.
    2:1 dla Śląska!
    Statystyki po całym spotkaniu.

Dziękujemy za śledzenie relacji z tego spotkania. Wracamy już jutro do naszej rodzimej LOTTO Ekstraklasy. Bądźcie z nami! (22:30:05)

Mateusz Zając

Gole: 36. Piech, 89. Pich (kar.) – 45+2. Wdowiak

Kartki:   76. Jović (SLA) – 24. Wdowiak (CRA), 78. Helik (CRA), 86. Lusiusz (CRA), 88. Siplak (CRA), 90+1. Covilo (CRA)

Posiadanie piłki: 66 % : 34 %.
    Strzały celne: 17:11. Strzały niecelne: 5:6. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 1:0. Foule: 16:12.
    Śląsk Wrocław: Wrąbel – Jović, Celeban, Pawelec, Čotra – Michał Mak, Tarasovs, Srnić (75. Pich), Madej – Chrapek – Piech.
    Zmiany: Słowik – Łyszczarz, Pich, Augusto Pereira Loureiro, Łuczak, Pałaszewski, Poprawa.

Cracovia: Sandomierski – Wójcicki (66. Siplak), Helik, Dytiatjew, Sowah – Covilo, Drewniak (45. Hernandez) – Wdowiak (82. Lusiusz), Mihalik, Zenjov – K. Piątek.
    Zmiany: Pesković – Siplak, M. Szczepaniak, Dimun, Hernandez, Pestka, Lusiusz.

Sędziowie: Szymon Marciniak – Płock