Piast – Lechia 1:2 (koniec)
Piast Gliwice
1:2 (1:1)
Lechia Gdańsk
Poniedziałek 11.09.2017, 18:00 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 8. kolejka

Dziękujemy za śledzenie relacji z tego meczu, kończymy 8. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Dobrej nocy i liczymy na to, że wrócą Państwo do nas po kolejne emocje! (20:03:10)
    Statystyki po całym spotkaniu.
    Świetne spotkanie w Gliwicach.

Znakomity mecz w Gliwicach. Cóż tu dużo mówić, determinacja, pochwała walki w osłabieniu i motywacja do końcowych minut przyniosły efekt w postaci bramki dającej trzy cenne punkty. Piast był drużyną dominującą w końcówce pierwszej połowie, po gwizdku na drug odsłonę nie widzieliśmy znacznej przewagi mimo tego, że Piast grał w przewadze jednego zawodnika.

90+5

90+5
    Faul Heberta w ofensywie, Lechii już nikt nie zabierze trzech punktów na terenie Piasta.

90+5
    Ostatni rzut wolny dla Piasta w tym meczu.

90+4
    Konczkowski przedarł się przez Wojtkowiaka, ale piłka opuściła plac gry, z piątego metra Kuciak. Ciągle Lechia ma trzy punkty.

90+3
    Kuciak wybije rzut sędziowski, tak właśnie się dzieje, golkiper Lechii kradnie jeszcze kilka cennych sekund.

90+2
    Hebert zderzył się z Krakowczykiem w polu karnym Lechii, niesamowicie zdenerwowany trener Wdowczyk.

90+2
    Łukasik faulował na połowie Piasta, pozostało około trzech punktów dla gospodarzy.

90+1
    Cztery minuty dolicza sędzia Raczkowski, jak odpowie Piast?

90
    Za moment dowiemy się o ile dłużej pogramy w Gliwicach.

89
    Balde jeszcze z żółtą kartką za ściągnięcie koszulki.
    87. Romário BALDÉ - 1:2

87
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki ROMÁRIO BALDÉ.
    No i co tutaj się stało?! Piast na własne życzenie przegrywa ten mecz w ostatnich minutach! Defensor Piasta wślizgiem wybija piłkę spod nóg Paixao na tyle niefortunnie, że ta wędruje do Romardio Balde, ten zwodzi bez problemów Konczkowskiego i pakuje piłkę kapitalnym strzałem do sieci Szmatuły.

86
    Nunes totalnie nie zrozumiał się z Paixao, przejmują szybciutko zawodnicy Piasta i kreują kolejną akcję na połowie Lechii.

86
    Hebert próbował swoich sił z dystansu, pozostawmy tę próbę bez większego komentarza, od bramki ponownie Kuciak, który nie spieszy się.

86
    Augustyn blokuje Krakowczyka, tyle aut na wysokości pola karnego Lechii.

Mateusz Zając

Gole: 30. Vranjes – 11. Paixao, 87. Baldé

Kartki:   67. Zivec (PIA) – 20. Wojtkowiak (LGD), 31. Sławczew (LGD), 45+1. Wolski (LGD), 45+1. Lipski (LGD), 89. Baldé (LGD)   40. Sławczew (LGD)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 10:7. Strzały niecelne: 3:1. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 3:3. Foule: 19:16.
    Piast Gliwice: Szmatuła – Konczkowski, Korun, Hebert, Rugašević – Vranjes (75. Krakowczyk), Pietrowski, Dziczek (46. Vassiljev) – Zivec, Papadopulos, Valencia (67. Jankowski).
    Zmiany: Rusov – Gojko, Jankowski, Krakowczyk, Sedlar, Vassiljev, Jagiełło.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Wojtkowiak, Augustyn, Wawrzyniak – Stolarski (46. Nunes), Krasić (70. Łukasik), Sławczew, Mato – Lipski (46. Baldé), Paixao, Wolski.
    Zmiany: Podleśny – Vitoria, Baldé, Paixao, Nunes, Łukasik, Oliveira.

Sędziowie: Paweł Raczkowski – Warszawa