MKS Perła – KPR G.K. 32:19 (koniec) | EKS Start – KPR Ruch 40:24 (koniec) | UKS PCM – Korona 27:23 (koniec)
Młyny Stoisław – Zagłębie 24:26 (koniec) | KPR J.G. – Piotrcovia 21:32 (koniec) | Arka – SPR Pogoń 23:22 (koniec)
Młyny Stoisław Koszalin
24:26 (12:13)
Metraco Zagłębie Lubin
Środa 13.09.2017, 18:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Koszalin • PGNiG Superliga kobiet • 2. runda

Witamy. Mecz rozpocznie się o 18:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Sach – Grobelska, Michałów, Mazurek, Smbatian, Budnicka, Tracz, Roszak, Domaros, Kaczanowska, Lalewicz, Urbaniak, Rycharska, Nowicka, Piwowarczyk

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb, Semeniuk, Trawczyńska, Buklarewicz, Wasiak, Rosińska, Górna, Piechnik, Ważna, Marić, Wojtas, Belmas, Pielesz, Milojević

Sędziowie: Dariusz i Jakub Mroczkowscy (obaj z Sierpca).

Mecz rozpocznie się z lekkim opóźnieniem z powodu problemów technicznych na hali w Koszalinie.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
    1
    Pierwsze trafienie zaliczają w tym meczu gospodynie. (1:0)
    2
    Wicemistrzynie Polski wyrównują stan meczu. (1:1)
    3
    Energa znów na prowadzeniu. (2:1)
    4
    Bardzo wyrównany początek rywalizacji w Koszalinie. (2:2)
    4
    Szybkie wyprowadzenie akcji ofensywnej ze strony gospodyń środowej rywalizacji. (3:2)
    6
    Podopieczne Anity Unijat podwyższają prowadzenie. (4:2)
    7
    Odpowiadają bramką lubinianki. Niezłe emocje w początkowej fazie rywalizacji. (4:3)
    8
    Znów o dwie bramki lepsze gospodynie. (5:3)
    10
    Trwa wymiana ciosów w hali przy ulicy Śniadeckich 4. (6:4)

12
    Oba zespoły dopadł impas rzutowy. Za to nieźle spisują się w defensywnej formacji. (6:4)
    13
    Rośnie nam przewaga Akademiczek w tym meczu. (7:4)
    15
    Od ponad 5 minut Miedziowe nie potrafią znaleźć recepty na przełamanie. Tymczasem znów punktują koszalinianki. (8:4)
    16
    Dwie bardzo szybkie akcje po obu stronach parkietu. Energa AZS utrzymuje jednak przewagę. (9:5)
    17
    Zagłębie nie pozwala rywalkom na zwiększenie dystansu. (9:6)
    19
    Znów skuteczne gospodynie. (10:6)
    22
    Wzięły sobie do serca uwagi trener Bożeny Karkut przyjezdne i odrobiły już dwa trafienia. (10:8)
    25
    Lubinianki dobrze spisują się w defensywie. Dwie kolejne akcje zakończyły trafieniem i mamy remis w Koszalinie. (10:10)

25
    Tym razem miejscowe mają problem w ofensywie. (10:10)
    25
    Świetna seria ekipy dowodzonej z ławki przez Karkut. Dołożyły aż 5 bramek z rzędu i po raz pierwszy prowadzą w tym spotkaniu. (10:11)

27
    Coś niedobrego dzieje w koszalińskim zespole. Przedłuża się ich niemoc rzutowa. (10:11)
    29
    Źle grają miejscowe. Rywal wykorzystuje ich kolejne błędy i to on odskakuje na lekko ponad minutę przed przerwą. (10:12)
    30
    Bardzo długo to trwało, ale w końcu Energa odpowiada trafieniem. Czekają nas jeszcze spore emocje w tym meczu. (11:12)
    30
    Błyskawiczny cios zadają jeszcze piłkarki ręczne z Lubina. (11:13)
    30
    Tuż przed końcem kontaktowa bramka dla koszalinianek. (12:13)

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:13)

Pierwsza połowa przyniosła nam nieco mieszane uczucia. Energetyczne zaczęły bardzo dobrze, zbudowały nawet czterobramkową przewagę. Dopadł je jednak impas rzutowy i teraz muszą odrabiać straty. Pochwalić można wicemistrza Polski, który z mozołem wziął się solidnie do pracy. Wynik wskazuje, że czeka nas zacięta walka o trzy punkty.

Jeszcze garść statystyk. Dla Energi w pierwszej połowie trafiały: Mazurek, Smbatian, Roszak, Urbaniak, Rycharska i Nowicka. Każda z nich dołożyła po dwie bramki.

A tak przedstawia się statystyka po stronie Metraco Zagłębia: Maric (3), Grzyb, Ważna i Wojtas (po 2), Semeniuk, Buklarewicz, Pielesz i Milojevic (po 1). W nawiasach podano bramki zawodniczek.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:13)
    32
    Bramkę na 14:12 dokładają lubinianki. (12:14)
    37
    Jak na razie i jedne i drugie dokładają trafienia. Przewaga wciąż po stronie przyjezdnych. (14:16)

38
    Oba zespoły popełniają błędy. Wynik bez zmian. (14:16)
    40
    Mamy kontaktowe trafienie w zespole z Koszalina. Jeszcze nic nie jest przesądzone w tych zawodach. (15:16)

41
    Ciągle jednak nie potrafią doprowadzić do remisu, choć miejscowe miały już taką szansę. (15:16)
    42
    Tymczasem Metraco Zagłębie znów odskakuje na bezpieczny dystans. (15:17)
    44
    Kibice w Koszalinie byli teraz świadkami prawdziwej wymiany ciosów. Rośnie przewaga ekipy Karkut. Na chwilę obecną to trzy oczka. (16:19)

46
    Akcje ofensywne z obu stron nie zakończyły się powodzeniem. (16:19)

46
    Sędziowie z Sierpca często sięgali w tym fragmencie meczu po gwizdki, wskazując na faule raz po jednej, raz po drugiej stronie parkietu. (16:19)
    48
    Nie potrafią doskoczyć na bliższy wynik niż trzy oczka gospodynie. (17:20)
    48
    Kontra Miedziowych i ważnym momencie powiększają dystans na akademiczkami z Koszalina. (17:21)
    49
    Odpowiadają podopieczne Anity Unijat. (18:21)
    50
    Niestety dla nich dość szybko tracą jednak kolejną bramkę (18:22)
    51
    Bramka za bramkę, ale taka gra nie przyniesie gospodyniom zwycięstwa w drugim występie w tym sezonie Superligi. (19:22)
    51
    Zwłaszcza, że dość łatwo goście radzą sobie z koszalińską defensywą. (19:23)
    52
    Czasu coraz mniej, a rywalki z Lubina mają już 5 bramek więcej na swoim koncie. Za chwilę możemy przyznać laur zwycięzcy. (19:24)
    53
    Bronią się jeszcze Energetyczne. (20:24)
    54
    Koszalinianki wciąż nie straciły nadziei. Może dojdzie do powtórki ich meczu ze Szczecina? Wtedy w końcówce odwróciły się role, ale trzy punkty zostały przy zawodniczkach Pogoni. (21:24)
    55
    Coraz trudniej to optymizm wśród koszalińskich fanów szczypiorniaka. Rywal już chyba nie pozwoli sobie na odebranie punktów. (21:25)
    56
    Wciąż trzy bramki tracą do ekipy z Dolnego Śląska miejscowe. Czy tutaj może coś się jeszcze zmienić? (22:25)
    56
    Bardzo szybka odpowiedź Metraco Zagłębia. (22:26)
    58
    Czasu coraz mniej, choć i przewaga także stopniała. Trafienie dla Energi AZS. (23:26)
    59
    Emocje w górę. Dwie minuty do końca zawodów i już tylko albo aż dwa gole mniej po stronie biało-zielonych. (24:26)

60
    Ostatnia minuta do końca spotkania. (24:26)

60
    Timeout dla gospodarzy. O przerwę na żądanie poprosiła Anita Unijat. (24:26)

60
    Przypomnijmy, że w pierwszym meczu zeszłego sezonu Metraco Zagłębie wygrało w Koszalinie 26:23. Teraz wynik zawodów różni się naprawdę niewiele. (24:26)

60
    Timeout dla gości. Przedłuża się nam ta ostatnia minuta. (24:26)

60
    Żadna z drużyn nie potrafiła zakończyć swojej akcji trafieniem. Trzy punkty jadą do Lubina. (24:26)

Koniec meczu. (24:26)

Metraco Zagłębie Lubin wygrało już piąty mecz z rzędu przeciwko Enerdze AZS Koszalin. W drugiej połowie goście utrzymały dystans i zrobiły swoje. My już dziękujemy za śledzenie relacji live na naszym portalu. Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia sportowe. (19:47:12)

Renata Rolnik

Młyny Stoisław Koszalin: Kowalczyk, Sach – Grobelska, Michałów 2, Mazurek 4, Smbatian 3, Budnicka, Tracz, Roszak 4, Domaros, Kaczanowska, Lalewicz 3, Urbaniak 2, Rycharska 4, Nowicka 2, Piwowarczyk
    Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 5, Semeniuk 4, Trawczyńska, Buklarewicz 2, Wasiak, Rosińska, Górna 1, Piechnik, Ważna 2, Marić 4, Wojtas 2, Belmas, Pielesz 5, Milojević 1

Sędziowie: Dariusz i Jakub Mroczkowscy (obaj z Sierpca)