Chrobry – Raków 2:3 (koniec) | Zagłębie S. – Chojniczanka 1:3 (koniec) | Wigry – Odra O. 2:1 (koniec)
Bytovia – Puszcza 1:0 (koniec) | Podbeskidzie – Pogoń Sdl. 2:0 (koniec) | Stomil – Miedź 2:0 (koniec)
MKS Bytovia Bytów
1:0 (0:0)
Puszcza Niepołomice
Sobota 16.09.2017, 18:00 • Stadion MOSiR, Bytów • Fortuna 1 Liga • 9. kolejka

Puszcza powróciła na zaplecze ekstraklasy po kilku sezonach przerwy. Niepołomiczanie występowali w I lidze w sezonie 2013/14. Nie trwało to jednak zbyt długo na tym poziomie rozgrywkowym. Zaledwie jeden sezon. Zdobyli wówczas 33 punkty, co pozwoliło im zająć dopiero 16. miejsce w ligowej tabeli. Natomiast w minionym sezonie Puszcza zajęła 3. miejsce w II lidze, wyprzedzając o 6 oczek Radomiak Radom, co pozwoliło jej na bezpośredni awans na zaplecze ekstraklasy.

W bieżących rozgrywkach Puszcza zajmuje wysokie 8. miejsce w tabeli. Plasuje się zaraz za Drutex-Bytovią. Niepołomiczanie wygrali trzy spotkania, tyle samo przegrali i dwa zremisowali. Najlepszym strzelcem ekipy Tomasza Tułacza jest Marcin Domański, który czterokrotnie w tym sezonie trafiał do siatki rywala. Puszcza w sobotę będzie musiała poradzić sobie bez Marcina Orłowskiego. Napastnik, który zdobył w tym sezonie dwie bramki, będzie pauzował za cztery żółte kartki.

Podopieczni Adriana Stawskiego przed tygodniem przegrali z liderem Miedzią Legnica. Chociaż wydawało się, że Drutex-Bytovia jest na dobrej drodze, aby zdobyć komplet punktów, to dwie stracone bramki w ciągu dwóch minut zaważyły o porażce.

W sobotę czarno-biało-czerwoni będą musieli poradzić sobie bez Janusza Surdykowskiego, który podobnie jak Orłowski w Puszczy będzie pozował za kartki.

Sędzią sobotniego meczu będzie Paweł Pskit z Łodzi. Pierwszy gwizdek na stadionie przy Mickiewicza 13 zabrzmi o godz. 18:00.

Drutex-Bytovia Bytów: Oszmaniec – Kamiński, Bąk, Gonzalez, Wilczyński – Wolski, Poczobut, Duda, Wacławczyk, Jakóbowski – Orlande.
    Rezerwowi: Szromnik – Stasiak, Opałacz, Wilk, Kuzdra, Hebel, Biel.

Puszcza Niepołomice: Staniszewski – Bartków, Lepiarz, Stawarczyk, Mikołajczyk – Ryndak, Uwakwe, Stefanik, Domański, Żurek – Nowak.
    Rezerwowi: Sobieszczyk – Furtak, Mikulec, Zawadzki, Ziętarski, Kotwica, Szewczyk.

Sędziowie: Pskit, Śpiewak, Hering (Łódź).

Jesteśmy już na stadionie. Za pół godziny zaczynamy spotkanie.

Zawodnicy wychodzą już na boisko. Zaraz zaczynamy.

1

5
    Początkowe minuty to takie badanie się obu zespołów. Spokojne budowanie akcji, oba zespoły jednak nie zagrażały zbyt mocno bramce rywala.

10
    Przez kolejne minuty niewiele zmienia się na boisku w Bytowie. Dużo gry w środku pola, ale nie ma strzałów na bramkę.

16
    Niezłe rozegranie rzutu rożnego przez Drutex-Bytovię. Z narożnika dośrodkował Kamiński, piłkę zgrał jeszcze Kpassa, tam głową uderzył Bąk, ale piłka mija prawy słupek bramki Staniszewskiego.

21
    Kolejne minuty za nami, a na boisku w Bytowie niewiele się zmienia. Ciągle brakuje strzałów na bramkę.

27
    Idealna sytuacja do zdobycia bramki przez Orlando Kpassę, w sytuacji gdy miał niemal pustą bramkę strzelił nad bramką Staniszewskiego.

29
    Bardzo dobre uderzenie z dystansu Wolskiego niewiele mija prawy słupek bramki Puszczy.

33
    Bardzo dużo szczęścia Bytovii, że nie straciła bramki. Dobre zgranie w pole karne tam dobrze Oszmańca wyprzedził Nowak, ale strzela obok bramki.

38
    Nieco ożywiła się Puszcza w ostatnich minutach. Coraz bardziej naciskają na bramkę Bytovii.

42
    Dużo gry siłowej z obu stron. Piłka często rozgrywana jest przez środek pola.

45
    Sędzia dolicza co najmniej minutę.

45+1

W pierwszej połowie bardzo dużo walki z obu stron. Dobre okazje do zdobycia bramki miał Orlando Kpassa, ale uderzał daleko od celu. Puszcza atakuje, ale brakuje im celnego strzału na bramkę.

46

46
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Bąk, na boisku pojawia się Stasiak.

49
    Żółtą kartkę otrzymuje Żurek (Puszcza Niepołomice).

51
    Pierwsze minuty drugiej części spotkania bardzo spokojne i wyrównane w wykonaniu oku ekip.

56
    Puszcza coraz bardziej naciska Bytovię. Coraz częściej goszczą w polu karnym gości, ale brakuje im konkretu w postaci strzałów na bramkę.

61
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Orlande Kpassa, na boisku pojawia się Hebel.

63
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Żurek, na boisku pojawia się Furtak.

65
    Bardzo wyrównane spotkanie, Z obu stron brakuje jednak strzałów na bramkę.

67
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Poczobut, na boisku pojawia się Biel.

71
    Mało porywające widowisko w tej drugiej części spotkania w Bytowie. Mało strzałów, mało akcji, dużo strat i niedokładności.

75
    Gol dla Bytovii!
    Strzelcem bramki Maksymilian HEBEL.
    Fantastyczne wykończenie akcji przez Hebla, podcinką lobuje Staniszewskiego i piłka wpada do siatki.

81
    Bytovia kontroluje grę w Bytowie. Puszcza nie ma za bardzo pomysłu, aby zdobyć bramkę wyrównującą.

86
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Ryndak, na boisku pojawia się Mikulec.

86
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Stefanik, na boisku pojawia się Zawadzki.

89
    Ostatnie minuty spotkania. Puszcza nie ma pomysłu, aby pokonać Oszmańca. Bytovia kontroluje spotkanie. Coraz trudniejsza sytuacja Puszczy.

90
    Sędzia dolicza co najmniej 3 minuty.

90+3

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakóbowski (Drutex-Bytovia Bytów).

Spotkanie przez większość czasu było wyrównane. Bytovia miała jedank więcej szczęścia i fantastycznym trafieniem popisał się Hebel, który dał Bytovii zwycięstwo.

Dziękuję za uwagę! (19:55:54)