Stal M. – GKS K. 3:2 (koniec) | GKS T. – Olimpia G. 2:1 (koniec)
Stal Mielec
3:2 (3:0)
GKS Katowice
Niedziela 17.09.2017, 12:30 • Stadion MOSiR, Mielec • Fortuna 1 Liga • 9. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

Przed nami kolejny mecz w ramach Nice I Ligi w Mielcu! Rywalem tamtejszej Stali będzie zespół GKSu Katowice.

Stal Mielec:

Poprzedni mecz w lidze mielczanie zagrali w środę, kiedy to podejmowali u siebie zespół Puszczy Niepołomice. Spotkanie to Stal zakończyła szczęśliwym remisem. Szczęśliwym, bo cenny punkt trafieniem na 1-1 uratował dla Mielca Mateusz Cholewiak, zdobywając gola w doliczonym czasie gry. Podopieczni Zbigniewa Smółki od początku sezonu prezentują dobrą formę i po ostatniej kolejce zmagań zajmują piątą lokatę. Teraz czas na kolejnego rywala, GKS Katowice. Ostatni mecz między oboma drużynami był arcyciekawy i zakończył się rezultatem 3-3, mimo, że to Stal długo prowadziła. Jak będzie w niedzielę?

GKS Katowice:

Niewiele dobrych słów możemy za to powiedzieć o formie piłkarzy "Gieksy". Wliczając punkty za sobotnie mecze w Nice I Lidze, ekipa z Katowic zajmuje 15 miejsce, a więc czwarte od końca. Przed sezonem wróżono trenerowi Mandryszowi i jego zawodnikom walkę o awans, tymczasem początek sezonu nie napawa optymizmem. Cztery porażki przy dwóch remisach i dwóch zwycięstwach to tylko o sześć porażek mniej niż przez cały ubiegły sezon ligowy (34 mecze)! GKS jednak prędzej czy później pozbiera się po słabym początku. Ostatnim ich mecz jednak to kolejna przegrana, tym razem z Zagłębiem Sosnowiec na wyjeździe 0-3. Czy katowiczanie są w stanie zagrozić Stali Mielec?
    Mecz odbędzie się o godz. 12.30! Liczymy na dobrą pogodę!

Co słychać w drużynie z Katowic?

Historia poprzedniego sezonu I ligi pokazuje, że GKS Katowice ma swego rodzaju patent na graczy Biało-Niebieskich. Pierwszy mecz, na jesień to skromna wygrana GKSu 1-0 po golu Grzegorza Goncerza. Wspomniany wcześniej wynik 3-3 to z kolei mecz wiosenny. Stal Mielec mimo prowadzenia 2-0 do przerwy i gry w przewadze nie zdołali wywieźć z Katowic kompletu punktów. Jedną z bramek dla Gieksy zdobył były piłkarz Stali, Andreja Prokić.

Jak będzie tym razem? Relacje ze stadionu w Mielcu już od 12.30! Wcześniej wypatrujcie składów w naszej relacji. Zapraszamy.

Stal Mielec: Majecki – Leandro, Grodzicki, Kiercz, Sadzawicki – Górka, Getinger, Janota, Banaszewski, Wroński – Djermanović

Rezerwowi: Strączek, Przystalski, Bernhardt, Swędrowski, M. Gancarczyk, Lech, Marciniec

GKS Katowice: Abramowicz – Frańczak, Kamiński, Midzierski, Pleva – Skrzecz, Prokić, Goncerz, Kalinkowski, Zejdler – Kędziora

Rezerwowi: Nowak, Klemenz, Madrysz, Plizga, Cerimagić, Błąd, Yunis

Sędziowie: Sebastian Tarnowski – Marcin Hnatkiewicz, Adam Karasewicz – Damian Sylwestrzak.
    Za chwilę zaczynamy!

1

1
    Zaczął od ostrego akcentu Grzegorz Goncerz. Od faulu na Getingerze w walce górną piłkę.

2
    Stal zacznie od rzutu rożnego. Frańczak zablokował centrę Łukasza Wrońskiego.

2
    Gol dla Stali Mielec!
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF KIERCZ. Znakomicie Stal poprawiła rozegranie rzutu rożnego. Wrzutka z głębi pola, Kiercz został w polu karnym i najlepiej się w nim odnalazł. Abramowicz pokonany! Szybkie otwarcie wyniku w Mielcu.

3
    Mielczanie wyszli wysoko do pressingu.

4
    Niedokładne podanie Gorki i piłka dla gości z Katowic.

5
    Oktawian Skrzecz w walce o piłkę w powietrzu z Leandro. GKS atakuje prawym skrzydłem.

6
    Skutecznie naciskał Bartłomiej Kalinkowski. Stal znów szybko traci posiadanie,

7
    Z dobrej strony w ekipie gości pokazał się Andreja Prokić, były gracz Stali. Rozprowadził atak na lewo, do Frańczaka, ale jego dośrodkowanie zostało wybite z pola karnego.

8
    Wrzutka Zejdlera w mielecką szesnastkę i rzut rożny po wybiciu Krystiana Getingera.

8
    Kędziora główkował, ale czujny Majecki przenosi piłkę nad poprzeczką. Korner!

9
    Dalibor Pleva w asekuracji. Kontra Wrońskiego i Janoty zatrzymana.

10
    Faul Kalinkowskiego na Djermanoviciu, który nieźle się zastawił i zagrał "pod faul".

11
    Tymczasem na skrzydle dał o sobie znać Łukasz Wroński. Jego centro-strzał wylądował nad poprzeczką bramki Mateusza Abramowicza.

12
    Rafał Grodzicki wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Skrzecza. Popisowe rozegranie akcji przez Prokicia.

13
    Banaszewski nie zagrał do biegnącego sprintem lewym skrzydłem Leandro. Akcja Stali Mielec straciła na dynamice.

14
    Kiercz nabity przez Goncerza. Rzut rożny dla "Gieksy".

15
    Nieprawdopodobna obrona Radosława Majeckiego po wielkim zamieszaniu w polu karnym. Mielczanie ciałami zasłaniali dostępu do bramki. Bliski szczęścia był zdaje się Andreja Prokić.

16
    GKS Katowice nabrał wiatru w żagle. Dobry okres gry gości. Tymczasem Grodzicki fauluje w środku pola.

17
    Tomasz Midzierski w obronie! Blokuje wślizgiem próbę dośrodkowania Sadzawickiego. Stal ma rzut rożny.

18
    Odgwizdany faul na Kalinkowskim. Strzał zdołał jednak oddać Kiercz, ale nie zostanie on zapisany do statystyk.

19
    Przerwa w grze. W jednym ze starć ucierpiał Leandro ze Stali Mielec.

20
    Faul Wrońskiego i Gieksa zaczyna budować atak od tyłu.

21
    Bez błędu na tyłach Adrian Frańczak. Naciskał go Łukasz Wroński.

21
    Grzegorz Goncerz marnuje doskonała okazję dla GKSu! Szybka kontra gości i Prokić wypatrzył niepilnowanego w polu karnym napastnika swojej drużyny. Ten jednak nie trafił czysto w piłkę i spudłował.

22
    Majecki z najwyższym trudem na rzut rożny. Uderzał mocno z lewej nogi zza pola karnego Prokić!

23
    Główkował Mateusz Kamiński, ale piłkę po jego zgraniu wybił Arkadiusz Górka. Strzał próbował oddać Oktawian Skrzecz, ale futbolówka opuściła boisko.

24
    Naciskają goście! Sadzawicki blokuje strzał Andreji Prokicia w polu karnym Stali.

25
    Za wysoko podniesiona noga Michała Janoty. Krótko Stal Mielec operowała piłką w swojej akcji.

26
    Sędzia przerywa dość długą akcję GKSu Katowice i odgwizdał faul Maksymiliana Banaszewskiego na Plevie.

27
    Getinger "zbiera" piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Zejdlera z rzutu wolnego. Wciąż atakuje GKS Katowice.

28
    Nieudany strzał z dystansu Oktawiana Skrzecza.

29
    Dejan Djermanović celnie z 20 metrów! Abramowicz wyłapuje jego strzał. Pierwszy od dłuższego czasu strzał na bramkę "Gieksy".

30
    Odbiór Górki w środku pola i Stal Mielec przy piłce.

31
    Dobry pomysł podania do Banaszewskiego autorstwa Leandro. Nie zrozumieli się jednak zawodnicy operujący lewą flanką boiska.

32
    Banaszewski po raz trzeci w tym meczu nie podaje do nadbiegającego Leandro. Kibice wygwizdali swojego zawodnika. Faktycznie, szkoda zdrowia lewego obrońcy Stali.

33
    Strzelcem bramki MICHAŁ JANOTA. Piękny strzał zza pola karnego! Długo zabierał się do tego uderzenia Janota, ale jak już się zabrał to z jakim skutkiem! Nikt nie zablokował tego strzału. 2-0!

35
    Odpowiadają podopieczni trenera Mandrysza. Dalibor Pleva plasko centruje w mielecką szesnastkę, ale Arkadiusz Górka ekspediuje piłkę daleko od bramki Majeckiego.

36
    Pierwsza połowa wbrew wynikowi jest wyrównana. Jednak Stal w przeciwieństwie do rywala jest bardzo skuteczna.

37
    Za mocne podanie do Prokicia. Radosław Majecki przejmuje to zagranie.

38
    To musiało być 3-0! Łukasz Wroński przejmuje piłkę po błędzie Frańczaka, znakomicie mija Midzierskiego i wychodzi sam na sam z bramkarzem. Broni Abramowicz!

38
    Strzelcem bramki DEJAN DJERMANOVIĆ. Kolejne przejęcie na połowie Gieksy, Górka mija wychodzącego z bramki Abramowicza i z prawej strony pola karnego zagrywa w jego środek pod nogi Djermanovicia, który dopełnia formalności! Nokaut.

39
    Zabójcza jest dziś mielecka Stal. GKS miał swoje okazje, ale nie potrafił ich wykorzystać. Obrona gości dzisiaj się nie spisuje, mówiąc łagodnie.

40
    Aktywny w tym meczu Prokić próbuje przebić się sam w pole karne Stali. Rzut rożny po jego akcji.

41
    Strzał Adriana Frańczaka zablokowany. Wcześniej groźnie wrzucał Grzegorz Goncerz. Kolejny róg dla gości z Katowic.

42
    Kiks Majeckiego przy wybiciu. Aut dla GKSu.

43
    Bramkarz Stali teraz pokazał, że błąd sprzed minuty to wypadek przy pracy. 18-latek wyciągnął się jak struna i wyłapał dośrodkowanie Wojciecha Kędziory.

43
    Brawa za próbę strzału od kibiców zebrał teraz Arkadiusz Górka. Jego uderzenie minęło poprzeczkę bramki Mateusza Abramowicza.

44
    Leandro pada na murawę, ale bez faulu potraktował go Skrzecz.

45

Świetna pierwsza połowa za nami! Stal Mielec gromi GKS Katowice do przerwy 3-0. Do szybkiego trafienia Krzysztofa Kiercza, podopieczni Zbigniewa Smółki dodali także trafienia Michała Janoty i Dejana Djermanovicia. GKS miał swoje okazje na wyrównania wyniku przy stanie 1-1, ale w bramce Stali spisywał się Radosław Majecki. Zamiast 1-1 zrobiło się 3-0, a pod koniec połowy goście przestali istnieć na boisku. Czy po przerwie piłkarze Mandrysza podniosą się? Zostańcie z nami!

46

46
    Adrian Błąd i Paweł Mandrysz pojawiają się w ekipie GKSu Katowice na drugą połowę. Zastąpili kolejno Andreję Prokicia i Oktawiana Skrzecza. Zmieniony Prokic był dobrym duchem gości w pierwszej odsłonie meczu.

47
    Adrian Błąd w ostatniej chwili zablokowany. Tylko rożny dla GKSu.

48
    Faul Górki na Goncerzu w środku pola. GKS przeważa w pierwszych minutach.

49
    Kiercz zatrzymuje Wojciecha Kedziorę, który zszedł do skrzydła.

50
    Całkiem niezły strzał Sadzawickiego. "Spadający liść" spadł już za bramką Abramowicza.

50
    Gol dla GKS-u Katowice!
    Strzelcem bramki ŁUKASZ ZEJDLER. Kontaktowy gol dla gości! Łukasz Zejdler otrzymał podanie od Bartłomieja Kalinkowskiego i uderzył z około 18 metra. Bramkę należy zapisać na konto Arkadiusza Górki, który podał wprost pod nogi Kalinkowskiego.

51
    GKS zdaje się być na fali. Kędziora wyprowadza kolejny atak.

52
    Zejdler fauluje Janotę, który wyprowadzał szybki atak.

53
    Wrzutka Getingera w pole karne. Sędzia gwiżdże faul Górki w walce o piłkę. Piłka dla Katowic.

54
    Chwila przerwy grze. Ucierpiał stoper Stali Rafał Grodzicki.

55
    Indywidualna akcja Dominika Sadzawickiego i faul Łukasza Zejdlera na nim. Okazja na strzał z rzutu wolnego dla Getingera albo Janoty.

56
    Abramowicz wyłapuje strzał Krystiana Getingera z rzutu wolnego!

57
    Rajd Banaszewskiego lewym skrzydłem. Tomasz Midzierski wybija piłkę z własnej szesnastki po jego centrze.

58
    Spóźniony Leandro fauluje rywala w okolicach koła.

59
    Dużo walki na boisko. Maksymilian Banaszewski nabija Midzierskiego i wywalcza aut i posiadanie piłki dla Stali.

60
    Wroński faulowany i rzut wolny dla mielczan z szansą na dośrodkowanie.

60
    Uderzał głową piłkę Leandro. Ponad bramką!

61
    Pierwsza zmiana w Stali Mielec. Łukasz Wroński opuszcza boisko. Jego zastępcą jest Mateusz Gancarczyk.

62
    Nie najlepsze podanie Arkadiusza Górki. Na szczęście dla gospodarzy bez konsekwencji.

63
    Adrian Frańczak zastawiał piłkę przed atakującym Sadzawickim, ale to on jako ostatni dotknął piłkę przed opuszczeniem linii końcowej. Rzut rożny dla Stali Mielec.

64
    Kamiński zdejmuje piłkę w polu karnym. Niebezpieczeństwo dla gości zażegnane.

65
    Po atakach w pierwszych dziesięciu minutach teraz to mielczanie od jakiegoś czasu mają przewagę optyczną.

66
    Krzysztof Kiercz wybija piłkę spod własnej bramki! Groźnie podawał w stronę bramki Grzegorz Goncerz.

67
    Nie dał się ograć Frańczak Banaszewskiego, ale wreszcie zawodnik Stali sprokurował faul na sobie. Znów rzut wolny dla gospodarzy. Tum razem blisko linii boczne boiska.

68
    Odgwizdany faul zawodnika z Mielca po dośrodkowaniu Getingera.

69
    GKS Katowice z szansą! Dobre dośrodkowanie Błąda. Akcję zakończył strzałem Kalinkowski, ale chybił! A był na dobrej pozycji, bo wszystko działo się już w polu karnym Stali.

70
    Mateusz Gancarczyk popracował w obronie. GKS cały czas na połowie gospodarzy.

71
    Dośrodkowanie w mieleckie pole karne z rzutu wolnego, z głębi pola. Najlepiej ustawiony Grodzicki wybija piłkę. Potem Gancarczyk dał się sfaulować Zejdlerowi i uspokoił sytuację na boisku.

72
    Banaszewski pada w polu karym przeciwnika. Sędzia uznał, że starał się wymusić rzut karny i ukarał go żółtą kartką. Trudno powiedzieć coś więcej i skomentować tę sytuację. Przydałyby się powtórki.

73
    Piotr Marciniec w miejsce Dejana Djermanovicia, strzelc trzeciej bramki dla Stali. Pomocnik za napastnika, a więc trener Smółka stawia na większe panowanie w środku boiska.

74
    Żółta kartka dla Michała Janoty.

75
    Faul Kalinkowskiego i kartka dla zawodnika GKSu.

75
    Armin Cerimagić w miejsce utykającego Grzegorza Goncerza to ostatnia zmiana w ekipie gości.

76
    Leandro otrzymuje podanie w pole karne i jest bliski strzału. Brazylijczyk pada na murawę, ale nie ma mowy o jedenastce.

78
    Banaszewski wykłada Górce piłkę na 16. metrze, ale ten w dogodnej pozycji oddaje niecelny strzał! Nie trafił czysto w futbolówkę młodzieżowiec Stali.

79
    Marciniec blokuje strzał Adriana Frańczaka.

80
    Korner dla Gieksy. Dominik Sadzawicki przyjął na ciało strzał Adriana Błąda.

81
    Płaska piłka Mateusza Gancarczyka w pole karne i interwencja Kamińskiego. Rzut rożny dla Stali Mielec.

82
    Dośrodkowanie Krystiana Getingera ląduje w rękach Mateusza Abramowicza.

83
    Odbiór Getingera i natychmiastowa próba strzału z 30 metrów. Zauważył wysuniętego z bramki Abramowicza. Strzał niecelny, ale pomysł ciekawy.

84
    Sędzia odgwizduje faul Gancarczyka na bramkarzu. Midzierski podał zbyt lekko do swojego bramkarza, a Mateusz Gancarczyk dopadł do piłki jako pierwszy, ale zahaczył o nogi Abramowicza. Kibice i trener niezadowoleni z decyzji arbitra. Gdyby puścił grę, Stal miała by pustą bramkę.

85
    Próbuje GKS Katowice, ale ich próby ataków spalają na panewce.

86
    Strzelcem bramki ARMIM CERIMAGIC. Kiks Grodzickiego w polu karnym. Wychodzącego ratować sytuację Majeckiego przelobował główką Cerimagic. Zapowiada się nam ciekawa końcówka!

87
    Szarżował lewym skrzydłem w drużynie GKSu Adrian Frańczak.

88
    Sadzawicki nie spieszy się ze wznowieniem gry. Znów emocje w meczu między oboma klubami!

89
    Radosław Majecki paruje strzał Pawła Mandrysza do boku! Mógł być remis!

90
    Gorąco pod polem karnym Stali po dośrodkowaniu Cerimagicia. Leandro wybija!

90
    Przemysław Lech na ostatnie minuty w miejsce Maksymiliana Banaszewskiego.

90+1
    Chwila wytchnienia dla Stai. To gospodarze mają piłkę. 4 minuty dolicza sędzia główny.

90+2
    Stal ma rzut rożny po akcji Janoty i Mateusza Gancarczyka.

90+3
    Frańczak dośrodkowywał w światło bramki. Majecki wybija do boku.

90+3
    Majecki leźy na murawie.

90+4
    Getinger wychodził z kontrą, ale zwolnił grę, aby grać na czas.

90+5
    Majecki wychodzi z bramki i uprzedza Cerimagicia!

90+6
    Michał Janota na czas. Rzut rożny dla Stali.

90+6

Ależ mecz! GKS Katowice ambitnie walczyło o remis. Choć po słabej połowie zakończonej wynikiem 0-3 wydawało się, że Stal Mielec wygra pewnie. Po trafieniach Łekasza Zejdlera i Armina Cerimagicia zrobiło się nerwowo i do końca GKS miał szansę na remis. Trzy punkty zostają jednak w Mielcu. Stal pnie się w górę tabeli. Klub z Katowic trwa w złej passie. Dziękujemy za dzisiaj! (14:26:02)