Sandecja – Śląsk 1:1 (koniec) | Arka – Cracovia 1:1 (koniec)
Sandecja Nowy Sącz
1:1 (1:1)
Śląsk Wrocław
Piątek 29.09.2017, 18:00 • Stadion Bruk-Bet Termalica, Nieciecza • PKO Ekstraklasa • 11. kolejka

Pora rozpocząć 11. kolejkę LOTTO Ekstraklasy! Podczas tej relacji gościć będziemy w Niecieczy, gdzie Sandecja Nowy Sącz zmierzy się z wrocławskim Śląskiem. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji zabraknąć nie powinno!
    Tak aktualnie prezentuje się ligowa tabela.

Sandecja Nowy Sącz całkiem nieźle sprawuje się w trwającym sezonie. Do tej pory beniaminek zainkasował na swoim koncie cztery zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki, co daje czternaście punktów. Aktualnie nowosądeczanie są dziewiątą ekipą ligowej rywalizacji. Ostatnimi czasy radzą sobie dość przeciętnie. W zeszłej kolejce przegrali z lubińskim Zagłębiem 0:1, natomiast kilka dni wcześniej odpadli ze zmagań w ramach Pucharu Polski.

Śląsk Wrocław może pochwalić się lepszymi wynikami aniżeli drużyna z Nowego Sącza. "Wojskowi" wywalczyli do tej pory szesnaście "oczek", inkasując cztery triumfy, cztery remisy oraz dwie porażki. Śląsk aktualnie plasuje się na piątym miejscu w zestawieniu LOTTO Ekstraklasy. W zeszły weekend wrocławianie zaprezentowali dobry futbol w starciu z ówczesnym liderem tabeli – Lechem Poznań. "Wojskowi" pokonali Kolejorza 2:0.
    Ekipa z Nowego Sącza pieczołowicie trenowała przed potyczką z wrocławianami.

Śląsk też nie próżnował.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkani Sandecja Nowy Sącz – Śląsk Wrocław. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!

Sandecja Nowy Sącz: Gliwa – Basta, Piter-Bučko, Kraczunow, Mráz – Kasprzak, Baran – Dudzic, Trochim, Brzyski – Kolev.
    Rezerwowi: Radliński – Kubáň, Gałecki, Danek, Cetnarski, F. Piszczek, Korzym.

Śląsk Wrocław: Wrąbel – Pawelec, Celeban, Tarasovs, Čotra – Kosecki, Vacek, S. Riera, Pich – Piech, Robak.
    Rezerwowi: Słowik – Poprawa, Augusto Pereira Loureiro, Srnić, Łyszczarz, Madej, Chrapek.

Sędziowie: Mariusz Złotek.
    Wyjściowe jedenastki w formie graficznej.

1

1
    Spotkanie rozpoczęli zawodnicy Sandecji Nowy Sącz, którzy zagrają dziś w białych strojach. Goście z Wrocławia prezentować się będą w zielonych kompletach.

1
    Już po kilkunastu sekundach wyborną szansę na objęcie prowadzenia mieli zawodnicy z Wrocławia! Na posterunku był jednak Gliwa, który przepiękną paradą powstrzymał Picha. Nic dodać, nic ująć!

2
    Pich znów próbował przechytrzyć defensywę Sandecji, lecz nic z tego nie wynikło. Dobrą interwencją w okolicach własnego pola karnego popisał się Basta.

3
    Trzy minuty dynamicznej rywalizacji już za nami. Początek pojedynku naprawdę może się podobać.
    4. Gospodarze szybko kontrowali, ale nie trafił Trochim.

7
    Obraz zmagań w ogóle się nie zmienia. Wciąż obie ekipy popisują się groźnymi natarciami. Oby tak dalej!

8
    Teraz mieliśmy trochę walki w środku pola, po czym wrocławianie chcieli ponownie zaatakować. Na to nie pozwoliła dobrze zgrana defensywa gospodarzy.

9
    Na trybunach panuje dość piknikowa atmosfera. Swoje na pewno robi data i godzina spotkania, ale też miejsce. Przypomnijmy, że pojedynek ten odbywa się w Niecieczy, a nie Nowym Sączu.

10
    Przerwane zostało natarcie zespołu z Wrocławia, bo na pozycji spalonej przyłapany został jeden z najlepszych strzelców LOTTO Ekstraklasy – Marcin Robak.

11
    Tempo nieco siadło. Aktualnie futbolówką operują nowosądeczanie. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Za kilka chwil gospodarze będą egzekwować rzut wolny.

12
    Nie spieszą się z atakowaniem zawodnicy Sandecji. Podopieczni Urbana natomiast podchodzą trochę wyżej, by wywrzeć na przeciwnikach presję. To się udaje.
    13. A to ciekawe...

14
    Kosecki ładnie odgrywał do Picha, ale w ostatniej chwili to podanie przeszył Piter-Bućko. Kapitalna interwencja. Za moment wrocławianie będą egzekwować rzut rożny. Może być arcyciekawie.

15
    Miał być jeden, a wyszły dwa kornery dla Śląska Wrocław. Ostatecznie ani jeden, ani drugi nie przyniósł gościom żadnych korzyści. Piłka w posiadaniu zawodników Sandecji.

16
    Tym razem "Wojskowi" wykonywali rzut wolny, ale również i w tym przypadku nie zdołali zagrozić bramce strzeżonej przez Gliwę.

17
    Wydaje się, że minimalnie lepsze wrażenie w tym pierwszym kwadransie stwarzali goście z Wrocławia. Doskonale jednak pamiętamy, że nowosądeczanie też zapisali na swoim koncie groźne ataki.

18
    Kosecki ładnie rozpędził się na prawym skrzydle. Później chciał oszukać Mraza, ale ten nie dał się nabrać. Kapitalna postawa zawodnika Sandecji. Momentalnie zażegnał niebezpieczeństwo.

19
    Kosecki ponownie chciał sprawdzić czujność przeciwników, ale tym razem trochę za mocno się podpalił. Były gracz Legii Warszawa został złapany w pułapkę ofsajdową.

20
    Zawodnicy Śląska próbują grac na 1-2 kontakty. I to jest całkiem dobre rozwiązanie. Pozwala im ono bez problemu przedzierać się w okolice pola karnego rywali, ale wówczas akcje dobiegają końca.

21
    Mogło być 0:1! Kosecki ładnie dośrodkował w pole karne, gdzie Pich zgrał futbolówkę do Mraza. Ten nie zdołał oddać celnego uderzenia. Gdyby tak się stało, to z pewnością mielibyśmy gola!
    21. Zapachniało trafieniem dla Śląska Wrocław!

22
    Mamy drobne przestoje, ale generalnie nie mamy na co narzekać. Zarówno gospodarze, jak i goście prezentują futbol na wysokim poziomie. Panowie, oby tak dalej!

23
    I znów gra przeniosła się w okolice środka boiska. Gospodarze próbują przejść na połowę przeciwnika, ale wrocławianie dyktują twarde warunki.

25
    Vacek idealnie odegrał do Pawelca. Ten bez większego namysłu posłał futbolówkę w pole karne, co nie przyniosło wrocławianom żadnych profitów. Kilka chwil później faulowany był jeden z graczy Sandecji.

26
    We wszystkich wrześniowych meczach Sandecji Nowy Sącz padała tylko jedna bramka. Miejmy nadzieję, że dziś będzie inaczej.

27
    Lepiej i dokładniej futbolówką operują przyjezdni. Gospodarze starają się dotrzymać im kroku, jednak widać, że popełniają więcej błędów. To nie oznacza, że nowosądeczanie grają źle. Jest wręcz przeciwnie.
    28. Czas na kolejną ciekawostkę.

29
    Pich otrzymał rewelacyjne podanie, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału. W to wszystko wmieszał się jeden z defensorów, w konsekwencji czego inicjatywa trafiła na konto gospodarzy.
    29. Niewykorzystana szansa Picha.

30
    Za około kwadrans pierwsza połowa zostanie zakończona. Na razie mamy bezbramkowy remis i niewiele wskazuje na to, by aktualny rezultat miał ulec zmianie.

31
    Początek spotkania był bardzo obiecujący. Aktualnie natomiast tempo nie jest porywające. Brakuje konkretów...

32
    Podania: 105-135
    Celność podań: 70-83%

32
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki MARCIN ROBAK. Mamy otwarcie wyniku! Kompletnie przysnęli defensorzy Sandecji, co bezlitośnie wykorzystał Robak. Napastnik Śląska otrzymał perfekcyjne podanie od Riery. Fatalna postawa nowosądeckich obrońców. Szczególnie rozczarował Kraczunow.
    32. Marcin ROBAK - 0:1

33
    Trzeba przyznać, że wrocławianie zasłużyli na tego gola. Do tej pory przyjezdni prezentowali lepszy futbol.

34
    Warto odnotować, że dzisiejsza bramka Marcina Robaka jest już jego ósmym trafieniem w bieżącym sezonie. Widać, że napastnik Śląska Wrocław jest na fali i nie spuszcza z tonu.
    35. Bardzo dobry wynik.

36
    Strzały: 3-5
    Strzały celne: 2-2

37
    Niezły pomysł miał teraz Wojciech Trochim. Sprytnie przerzucił futbolówkę nad obrońcami, ale później zabrakło mu szybkości, co poskutkowało brakiem uderzenia. Inicjatywa po stronie wrocławian.

38
    Widać, że biało-czarni są podrażnieni utratą gola. Nowosądeczanie szukają szansy na doprowadzenie do wyrównania, jednak rywale prezentują dobrą postawę w defensywie.

39
    Przypomnijmy, że nowosądeczanie muszą rozgrywać domowe spotkania na stadionie w Niecieczy, od której Nowy Sącz jest oddalony o około 80 kilometrów. Najprawdopodobniej taki scenariusz zawodnicy Sandecji będą musieli odgrywać do końca tego sezonu.

40
    Dobrą informacją dla fanów i wszystkich osób zainteresowanych futbolem w Nowym Sączu jest to, że niebawem ma tam powstać stadion na miarę ekstraklasowych wymagań.

41
    Zawodnicy Śląska popisują się dobrym kryciem w okolicach środka pola karnego. Nowosądeczanie nic sobie z tego nie robią i wciąż próbują tam atakować...

42
    Sporo błędów po obu stronach. Futbolówka często zmienia właściciela. Widać, że zarówno jedni, jak i drudzy mają niedociągnięcia techniczne.

44
    Gol dla Sandecji!
    Strzelcem bramki ALEXANDAR KOLEV. Tym razem zawodnicy Śląska popisali się fatalną niefrasobliwością. Vacek popełnił katastrofalny błąd, rywale zagarnęli futbolówkę, ruszyli do ataku, a później formalności dopełnił Kolev. Pewne trafienie Bułgara.
    44. Alexandar KOLEV - 1:1

45
    Śląsk wciąż ma problem z koncentracją po zdobywaniu goli. Trener powinien porozmawiać na ten temat ze swoimi podopiecznymi, bo to już nie pierwsza tego typu sytuacja.

45
    Pierwsza połowa została przedłużona o minutę.

45+1
    Nieładne zachowanie Riery. Brzydko potraktował przeciwnika, za co został ukarany żółtym kartonikiem. Słuszna decyzja sędziego Mariusza Złotka.

45+2
    Nieprzyjemne uderzenie oddał teraz Pich. Gliwa był jednak dobrze ustawiony, co pozwoliło mu odnotować skuteczną interwencję. Wrocławianie egzekwowali jeszcze korner, lecz nie przyniosło im to korzyści.

45+3

Premierowa odsłona dzisiejszej konfrontacji w Niecieczy już za nami. Na razie byliśmy świadkami całkiem niezłego pojedynku. Zdarzały się przestoje, ale generalnie nie mamy większych powodów do narzekań. Obejrzeliśmy dwa gole. Przypomnijmy, że w 32. minucie na listę strzelców wpisał się Robak, natomiast tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Kolev. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie jeszcze ciekawsza!

46

46
    Wracamy do rywalizacji! Mocno wierzymy, że ta druga połowa przyniesie nam jeszcze więcej emocji, niż premierowe 45 minut. Oby tak właśnie było!

47
    Brzydko przewinił teraz jeden z zawodników Śląska Wrocław. Za moment gospodarze będą egzekwować rzut wolny. Może być szalenie niebezpiecznie, bo piłkę ustawia sobie Wojciech Trochim.

48
    To była naprawdę fajna pozycja, ale Trochim nie zdołał tego wykorzystać. Widocznie żałuje kiepskiego uderzenia i posłania futbolówki ponad poprzeczką. Inicjatywa po stronie wrocławian.

49
    Nowosądeczanie bardzo ofensywnie rozpoczęli tę drugą połowę. Widać, że sprawiają przeciwników wiele trudności. Gospodarze chcą pójść za ciosem i walczą o kolejne trafienie. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

50
    Brzyski ładnie centrował w pole karne, lecz żaden z jego partnerów nie zdołał oddać celnego uderzenia. Gospodarze straszą wrocławian, oj straszą.

51
    Tymczasem na pozycji spalonej po raz kolejny w tym meczu znalazł się Jakub Kosecki. Chyba nie wyciąga wniosków z popełnianych błędów.

52
    W przerwę trenerzy obu ekip byli zgodni i nie przeprowadzili żadnych zmian. Wydaje się jednak, że jakieś powiewy świeżego powietrza byłyby wskazane – szczególnie po stronie ekipy z Wrocławia.

55
    Dziesięć minut gry w ramach drugiej połowy już za nami. Nowosądeczanie walczą o zdobycie drugiego gola, ale na razie ich starania nie przynoszą pożądanego efektu. W miarę dobrze bronią się goście.

56
    Walczyli w polu karnym zawodnicy Sandecji po niezłym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ostatecznie jednak nie przyniosło to żadnego rezultatu.

57
    Uderzał Kolev, ale futbolówka poszybowała obok bramki. Za kilka chwil grę wznowi Wrąbel. Tymczasem szykuje się pierwsza zmiana po stronie Śląska Wrocław. Do wejścia na murawę gotowy jest już Chrapek.

59
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Kamil Vacek, na boisku pojawia się Michał Chrapek.

60
    Posiadanie piłki: 47-53%.

61
    Za około pół godziny już wszystko będzie jasne. Aktualnie znacznie lepiej prezentują się zawodnicy Sandecji, którzy praktycznie nie opuszczają połowy rywala.

62
    Wrocławianie natomiast grają dość monotonnie. Nie mają pomysłu na wyprowadzenie składnego ataku. To jest zupełnie inny Śląsk niż w trakcie pierwszej połowy.

63
    I w końcu odpalili goście z Wrocławia! Najpierw Gliwa musiał interweniować po strzale Robaka, a kilka chwil później sparował niezwykle groźne uderzenie Picha. Zrobiło się szalenie niebezpiecznie!
    63. Zapachniało golem dla Śląska!

65
    Świetny rajd Trochima! Zdołał uderzyć, ale na posterunku był Wrąbel. Chwilę później kompletnie nieudaną dobitką popisał się Kolev.

67
    Nie poddają się wrocławianie. Goście znów wrzucili wyższy bieg i nacierają na bramkę strzeżoną przez Gliwę. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

68
    A tymczasem sztab szkoleniowy Śląska szykuje nam kolejną roszadę. Do wejścia na murawę przygotowany jest już Srnić. Zobaczymy, kto pożegna się z tym pojedynkiem.

69
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Sito Riera, na boisku pojawia się Dragoljub Srnić.

70
    Efektownym uderzeniem zza pola karnego popisał się teraz Brzyski. To mogło się podobać. Pomysł był niezły, lecz zabrakło celności.
    72. Wrocławianie są na fali.

73
    Nieźle zapowiadająca się akcja nowosądeczan spaliła na panewce. Kompletnie pogubił się teraz Trochim. Nie spodziewał się, że otrzyma podanie od Mraza.

74
    Strzały: 11-9
    Strzały celne: 4-5

76
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Bartłomiej Dudzic, na boisku pojawia się Adrian Danek.

78
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Jakub Kosecki, na boisku pojawia się Łukasz Madej.

79
    Obydwaj trenerzy dokonali roszad. Zmiany nikogo dziwić nie powinny. Szczególnie należy pochwalić szkoleniowca gości, który zdjął Koseckiego. W pierwszej połowie grał on bardzo dobrze, ale po przerwie wyraźnie osłabł.

80
    Mamy żółtą kartkę. Za brzydkie potraktowanie przeciwnika ukarany został Kasprzak. Jak najbardziej słuszna decyzja sędziego Mariusza Złotka.

81
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Alexandar Kolev, na boisku pojawia się Maciej Korzym.

82
    Kibice próbują dodać otuchy zawodnikom Sandecji. Ci kondycyjnie wyglądają całkiem dobrze, ale trochę brakuje im pomysłów. Wrocławianie z łatwością rozczytują zamiary przeciwników.

84
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 1 341 widzów.

85
    Za nieco ponad pięć minut wszystko będzie jasne. Jeszcze wiele może się zdarzyć. Obecnie żadna z ekip nie stwarza zagrożeń, ale wszystko może się zmienić.

86
    Podania: 315-377
    Celność podań: 73-82%

86
    Jeszcze jeden kartonik w tym spotkaniu. Przed momentem ukarany został Plamen Kraczunow. Słuszna decyzja sędziego – zasłużone żółtko.

88
    Tutaj już chyba nic się nie zmieni... Brakuje jakichkolwiek zrywów. Liczyliśmy, że w końcówce któraś z ekip wrzuci wyższy bieg, ale nic z tego.

90
    Nieźle zapowiadająca się akcja gospodarzy spaliła na panewce, bo na pozycji spalonej przyłapany został Korzym.

90+1
    Spotkanie zostało przedłużone o trzy minuty.

90+2
    Jeszcze mamy jakieś starania i pojedyncze ataki, lecz niewiele z tego wszystkiego wynika. W poczynaniach obu ekip widoczny jest niemały chaos.

90+3

Cóż tu wiele się rozwodzić – to było dość przeciętne widowisko. Pierwsza połowa napawała optymizmem, ale w drugiej brakowało emocji. Szczególnie końcówka rywalizacji pozostawiła wiele do życzenia. Zawodnicy obu ekip nie kwapili się do wyprowadzania kolejnych ataków. Zachowywali się tak, jakby ten remis był im na rękę. (19:52:14)
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!