Szczecin – Red Dragons 1:4 (koniec) | AZS UŚ – FC Toruń 1:4 (koniec) | AZS Gdańsk – Piast 0:6 (koniec)
Słomniki – Wieliczka 5:0 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
1:4 (0:2)
Red Dragons Pniewy
Sobota 30.09.2017, 15:00 • Hala przy Twardowskiego, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 1

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:11:36)

Komplet punktów jedzie do Pniewów. Zasłużona wygrana zespołu z Wielkopolski, choć tak jak wspominaliśmy w relacji, miała swoje słabsze chwile po początkowym kwadransie dominacji, a Pogoń potrafiła się odgryźć i nawet momentami przeważać. Stanęło na wyniku 4:1 po bramkach na początku spotkania i w ostatnich minutach. Trener Oktawian Solecki ocenił po końcowej syrenie, że najbardziej sprawiedliwym wynikiem byłaby jednobramkowa wygrana Red Dragons. Można się pod tym podpisać. Taniec radości odtańczyli w Szczecinie przyjezdni, a przed Pogonią jeszcze trudniejsze wyzwanie. Za tydzień granatowo-bordowi zagrają w hali Rekordu Bielsko-Biała.

40:00

39:01
    Kijak strzelał w tym meczu beznadziejnie i na potwierdzenie próba z przedłużonego rzutu karnego w Koszmidera.

38:57
    Przedłużony rzut karny. Przewinienie Maćkiewicza to już szóste w drugiej połowie. Choćby sędzia chciał być łaskawy, to nie może.

38:45
    Bramki na początku meczu i na jego końcu. W środku spotkania można było wyjść po bilet na trawiastą Pogoń, która zagra o godzinie 18.

38:01
    Gol dla Red Dragons!
    Strzelcem bramki PIOTR BŁASZYK.

Koszmider kopnął piłkę za swoje plecy. Komedia. Nieomal załadował sobie gola samobójczego, ale Błaszyk jeszcze dogonił piłkę i wpakował ją z bliska do siatki.

37:01
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki MATEUSZ JAKUBIAK.

Zmęczona, ale ambitna Pogoń strzeliła swojego gola. Jakubiak wymanewrował przeciwnika i płaskim uderzeniem trafił w sam narożnik bramki Budycha.

36:02
    Strzelcem bramki OSKAR STANKOWIAK.

Gdzieś tam otarła się piłka po wstrzeleniu z rzutu rożnego, ale największą pracę wykonał Oskar Stankowiak, który sprytnie oszukał bramkarza Pogoni.

35:05
    Zostało pięć minut do końca regulaminowego czasu. Albo Pogoń natychmiast strzeli gola kontaktowego, albo zabraknie emocji na finiszu.

34:15
    Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego Skrzypek uderzył zdecydowanie za mocno, na dodatek niecelnie i pniewianie wciąż nie potrafią trafić do bramki po raz trzeci.

32:40
    Crossowe podanie zatrzymane przez Jakubiaka. Kiedy sędziowie odwrócili wzrok, dogrywka między nim a Frajtagiem.

31:40
    Jakubiak przegrał pojedynek sam na sam z Budychem, a kilkanaście sekund później Frajtag strzelił sprytnie w spojenie słupka z poprzeczką! Zbliżają się ostateczne rozstrzygnięcia.

31:09
    Świetnie Koszmider. Najpierw przypilnował krótkiego słupka po wstrzeleniu z rzutu rożnego, a w drugim tempie zatrzymał uderzenie z bliska. Bramkarz utrzymał drużynę w tym meczu.

30:45
    Chrzczon bardzo ostro w nogi Stankowiaka. Za karę żółta kartka i wiązanka, nie do cytowania, od przeciwnika.

30:35
    Strzały Kijaka jakości wątpliwej. Mógłby rozejrzeć się chyba za lepiej ustawionymi zawodnikami z Pniewów.

29:45
    Wraca za moment czwarty Portowiec w pole. Artur Jurczak już prześlizgnął się na trybunę i spogląda na mecz z tej samej perspektywy jak kibice.

28:47
    Kijak zakończył pierwszą minutę Pogoni w osłabieniu niecelnym strzałem. Zanim druga, przerwa na żądanie trenera Oktawiana Soleckiego.

28:00
    Bronią w osłabieniu Koszmider, Solecki, Maćkiewicz i Jakubiak. Red Dragons stawiają czerwony zamek na połowie Pogoni.

Gole: 38. Jakubiak – 2. Błaszyk, 3. Kostecki, 37. Stankowiak, 39. Błaszyk

Kartki:   7. Jakubiak (SZC), 27. Jurczak (SZC), 31. Chrzczon (SZC) – 27. Skrzypek (PNI), 28. Hoły (PNI)   28. Jurczak (SZC)

Pogoń '04 Szczecin: Koszmider (Wilkosz) – Maćkiewicz, Jurczak, Solecki, Jakubiak – Czepielewski, Łozowski, Jurys, Chrzczon, Czajkowski.

Red Dragons Pniewy: Budych (Fleischer) – Piasek, Frajtag, Skrzypek, Błaszyk – Jankowski, Wachoński, Kostecki, Hoły, Stankowiak, Miałkas, Kijak, Urtnowski.

Sędziowie: Witkowski, Żurawski – Sobinek