Piast – Sandecja 2:2 (koniec) | Termalica – Arka 1:1 (koniec) | Śląsk – Wisła K. 0:2 (koniec)
Piast Gliwice
2:2 (1:1)
Sandecja Nowy Sącz
Sobota 14.10.2017, 15:30 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 12. kolejka
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Ten remis nie cieszy ani gospodarzy, ani gości. Nowosądeczanie trzy punkty mieli na wyciągnięcie ręki. Ostatecznie jednak plany zostały pokrzyżowane przez Mateusza Maka, który chyba zamknął oczy i huknął jak z procy. Czy ten wynik jest zasłużony? Trudno ocenić. Raczej tak. Żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie jakiejś znaczącej przewagi. (17:25:05)

90+6
    90+5. Mateusz MAK - 2:2

90+5
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki MATEUSZ MAK. Najpierw Valencia ostemplował słupek, a następnie soczyście huknął Mak. Futbolówka odbiła się od jednego z przeciwników i wpadła do siatki. Pewnie, gdyby nie rykoszet, to Gliwa sparowałby piłkę.
    90+3. Goście są na dobrej drodze, by przełamać kiepską passę.

90+1
    Niebawem już wszystko będzie jasne. Nowosądeczanie na pewno zrobią wszystko, by do ostatniego gwizdka utrzymać korzystny dla siebie rezultat.

90
    Spotkanie zostało przedłużone o sześć minut.

89
    Wspomnijmy, że w trakcie tej połowy mieliśmy dosyć sporo przerw wywołanych różnymi czynnikami – w głównej mierze chodziło o urazy.

88
    Piast nieustępliwie atakuje. Gospodarze będą mieli jeszcze sporo czasu, by chociażby wyrównać. Należy się spodziewać, że sędzia Przybył nie będzie szczędził dodatkowych minut.

86
    Jeszcze raz zaatakowali gliwiczanie, jednak nic z tego nie wynikło. Angielski próbował przechytrzyć rywali ruletą, lecz ci nie dali się na to nabrać. Inicjatywa w posiadaniu podopiecznych Mroczkowskiego.

85
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Patryk Dziczek, na boisku pojawia się Mateusz Mak.

82
    Podania: 255-313
    Celność podań: 74-77%

81
    Statystyki pokazują, że Piast ma problemy w ostatnich 15 minutach. Dziś ta historia znów się powtórzyła, bo gliwiczanie stracili gola. Kto wie, czy to nie będzie bramka, która zagwarantuje gościom trzy punkty.

80
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Aleksander Jagiełło, na boisku pojawia się Denis Gojko.
    79. Filip PISZCZEK - 1:2

79
    Gol dla Sandecji!
    Strzelcem bramki FILIP PISZCZEK. Przepiękna akcja przyjezdnych! Brzyski fenomenalnie dośrodkował do Piszczka, który precyzyjnym uderzeniem głową pokonał Rusova. Goście z Nowego Sącza wysforowali się na prowadzenie. Jak na to odpowiedzą gospodarze?