Lechia – Termalica 2:2 (koniec) | Wisła Pł. – Cracovia 0:1 (koniec) | Legia – Jagiellonia 0:2 (koniec)
Sandecja – Zagłębie L. 0:1 (koniec)
Lechia Gdańsk
2:2 (1:1)
Bruk-Bet Termalica
Wtorek 27.02.2018, 18:00 • Stadion Energa, Gdańsk • PKO Ekstraklasa • 25. kolejka
    Statystyki końcowe:

Termalica wyrównuje w ostatnich minutach w kontrowersyjnych okolicznościach:

Koniec emocjonującego spotkania w Gdańsku! Lechia dzieli się punktami z Termaliką! Kiedy wydawało się, że lechiści dowiozą zwycięstwo do końca, to w ostatnich minutach pojedynku bramkę na wagę punktu zdobył Toivio! Czarne chmury nad trenerem Owenem. (19:55:58)

90+5

90+4
    Arbiter przedłużył spotkanie o pięć dodatkowych minut. Pozostały jeszcze dwie.
    90+2. Joona TOIVIO - 2:2

90+2
    Gol dla Termaliki!
    Strzelcem bramki JOONA TOIVIO.

Toivio naprawił swój błąd z pierwszej połowy! Koszmarnie zachowali się gdańscy obrońcy na wysokości piątego metra przed bramką Kuciaka. Po olbrzymim zamieszaniu piłkę do siatki z najbliższej odległości wpakował stoper Bruk-Betu!

90+1
    Kuświk odkopnął futbolówkę po gwizdku sędziego, co nie spotkało się z aprobatą Muchy. Krótka wymiana zdań, groźnych spojrzeń i arbiter pokazał piłkarzom po żółtej kartce.
    90+1. Starcie Kuświka z Muchą:

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Grzegorz Kuświk (Lechia Gdańsk).
    Żółtą kartkę otrzymuje Jan Mucha (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).

89
    Piłkę w szesnastce Lechii trącił Kupczak, ale jego próba okazała się niecelna. Futbolówka przeleciała tuż obok słupka.

89
    Jovanović faulowany przez Flavio Paixao. Bruk-Bet będzie miał jeszcze okazję na precyzyjne dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego.

87
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Sławomir Peszko, na boisku pojawia się Filip Mladenović.

87
    Przyblokowana centra Łukasika. Za moment Lechia będzie miała korner. Wcześniej dojdzie do ostatniej rotacji personalnej w tym spotkaniu.

85
    Ostatnie minuty regulaminowego czasu gry. Piłkę przechwycili gdańszczanie. Mieli przed momentem znakomitą sytuację podbramkową, ale dobrze między słupkami zachował się Mucha.

84
    Słonie przez pośpiech popełniają coraz więcej niewymuszonych błędów, w tym głównie prostych strat. Próbują jak najszybciej przedostać się pod pole karne gospodarzy.
    82. Ofsajd Guby:

82
    Piłka w siatce po strzale Guby, ale gracz Termaliki w momencie oddawania strzału przez Jovanovicia znajdował się na pozycji spalonej.

81
    Młody obrońca Lechii musiał na moment opuścić boisko. Jest już gotowy, aby kontynuować udział w tym meczu. Zmiana nie będzie w tym przypadku niezbędna.

Krzysztof

Gole: 44. Paixao (kar.), 56. Chrzanowski – 26. Gergel, 90+2. Toivio

Kartki:   90+1. Kuświk (LGD) – 55. Grzelak (BRK), 90+1. Mucha (BRK)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 4:6. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 9:16. Foule: 4:2.
    Lechia Gdańsk: Kuciak (C) – Chrzanowski, Gérson, Nunes – Mato, Sławczew, Borysiuk, Łukasik, Peszko (87. Mladenović) – Krasić (62. Kuświk) – Paixao (77. Paixao).
    Zmiany: Zelenika – Kuświk, Haraslin, Vitoria, Paixao, Stolarski, Mladenović.

Bruk-Bet Termalica: Mucha (C) – Matei, Toivio, Putiwcew, Grzelak – Kupczak, Ł. Piątek (62. Jovanović) – Gergel, Stefanik, Miković (61. Pawłowski) – Śpiączka (70. Guba).
    Zmiany: Trela – Maksimenko, Jovanović, Szeliga, Guba, Pawłowski, Purece.

Główny: Tomasz Kwiatkowski

Widownia: 2 235