Liverpool – Man City 3:0 (koniec) | FC Barcelona – AS Roma 4:1 (koniec)
Manchester City
Środa 04.04.2018, 20:45 • Anfield, Liverpool • Liga Mistrzów UEFA • Ćwierćfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

O meczu:

Czas na kolejne emocje związane z Ligą Mistrzów! W jednej z ciekawiej zapowiadających się ćwierćfinałowych par Liverpool FC zmierzy się z Manchesterem City. Pierwszy pojedynek na Anfield, natomiast rewanż już za tydzień w Manchesterze.

Liverpool:

Gospodarze w 1/8 finału trafili na portugalskie FC Porto. Losy dwumeczu praktycznie rozstrzygnęły się już w pierwszym spotkaniu. W stolicy Portugalii podopieczni Jurgena Kloppa rozbili rywali aż 5:0. W rewanżu padł bezbramkowy remis.
    Tak do starcia w przeddzień meczu przygotowywali się gracze LFC:

Manchester City:

Przyjezdni losy awansu też rozstrzygnęli w pierwszej odsłonie dwumeczu. W Bazylei miejscowi ulegli angielskiej ekipie 0:4. W rewanżu zawodnicy Manchesteru nie grali już z takim zaangażowaniem i ulegli 1:2, co oczywiście nie odebrało im gry w ćwierćfinale.
    Gwiazdor City melduje gotowość:

Sytuacja w lidze:

Przyjezdni rozgrywają w lidze znakomite zawody. Manchester na siedem kolejek przed końcem ma 16 punktów przewagi. Ponadto w najbliższym spotkaniu City zmierzy się z United, a więc wiceliderem. Jeśli ekipa Pepa Guardioli zwycięży, już wtedy zapewni sobie mistrzostwo.

W trudniejszej sytuacji są gospodarze. Liverpool znajduje się w czołówce, ale nie może jeszcze być pewien gry w Champions League w przyszłym sezonie. Obecnie "The Reds" są na trzecim miejscu i do swojego środowego rywala tracą aż osiemnaście oczek, mając dodatkowo jeden mecz rozegrany awansem.

Start spotkania:

Początek meczu tradycyjnie o godzinie 20:45. Kilkadziesiąt minut wcześniej zaprezentujemy składy, w jakich wystąpią oba zespoły. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Liverpool F.C.: Karius – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Robertson – Milner, Henderson, Oxlade-Chamberlain – M. Salah, Firmino, Mané.

Rezerwowi: Mignolet – Clyne, Wijnaldum, Moreno, Ings, Solanke, Masterson.

Manchester City F.C.: Ederson – Walker, Otamendi, Kompany, Laporte – Gündoğan, Fernandinho, D. Silva – De Bruyne, Jesus, Sané.

Rezerwowi: Bravo – Danilo, Stones, Sterling, Delph, B. Silva, Zinčenko.

Sędzia główny: Felix Brych
    Asystenci: Mark Borsch, Stefan Lupp
    Sędzia techniczny: Markus Hacker.

Znakomita atmosfera na Anfield! Czas na hymn Champions League!

1

2
    Centra w pole karne City, ale radzą sobie z tym defensorzy Manchesteru. Aktywnie od początku gospodarze.

3
    Teraz do ofensywy przeszli podopieczni Pepa Guardiola, ale nie udało im się zakończyć akcję strzałem.

4
    Bardzo dobrze w defensywie zachowali się podopieczni Jurgena Kloppa. W dalszym ciągu jednak napierają przyjezdni.

5
    Sane przeprowadził świetny rajd lewą stroną, ale po wbiegnięciu w pole karne z ostrego kąta uderzył jedynie w boczną siatkę. Piłka zahaczyła po drodze o jednego z graczy LFC. Korner dla gości.

7
    Znacznie lepiej w pierwszych minutach prezentują się główni pretendenci do mistrzostwa Anglii. City dłużej utrzymuje się przy piłce i ma więcej pomysłów w ofensywie.

8
    Przerwana akcja Manchesteru, na pozycji spalonej złapany Sane.

9
    W tym momencie to Liverpool jest w posiadaniu futbolówki. Gospodarze mają jednak większy kłopot ze zbudowaniem jakiejś akcji.

10
    Dziesięć minut gry za nami. W miarę szybkie tempo gry na Anfield, ale póki co bez klarownych sytuacji strzeleckich.

11
    Zablokowana centra Silvy i za moment przyjezdni wznowią grę od rzutu rożnego.

12
    Gol dla Liverpoolu!

Perfekcyjna kontra wyprowadzona przez gospodarzy! Spory dystans przebiegł z piłką MOHAMED SALAH. Zagrał później do Firmino, którego strzał wybronił Ederson. Ostatecznie Firmino nie dobijał, a odegrał futbolówkę do Egipcjanina, który umieścił ją w bramce!

13
    Mane wyraźnie atakowany na połowie gości. Arbiter bez wahania odgwizduje rzut wolny dla miejscowych.

14
    Niezbyt udane dośrodkowanie Sahala i defensorzy City bez kłopotów wyekspediowali futbolówkę.

14
    Groźna kontra City! Pomknął na bramkę rywali Sane, a całą akcję zakończył mocnym, płaskim uderzeniem, które jednak okazało się niecelne!

16
    Proste błędy zaczynają popelniać przyjezdni. Liverpool rozpocznie od wrzutu z autu na własnej połowie boiska.

19
    Na ofsajdzie złapany Salah. Próbują pójść za ciosem miejscowi.

20
    Długo wymieniają się teraz podaniami przyjezdni w okolicach środka pola. Dokładnie to wymieniali, ponieważ po próbie przerzucenia piłki futbolówkę przejęli rywale.

21

Coś nieprawdopodobnego! Spore zamieszanie przed polem karnym Manchesteru. Futbolówkę przechwytuje ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN, który przepięknym strzałem z dystansu pokonuje Edersona!

23
    Dwa dośrodkowania w pole karne Liverpoolu, ale niewiele dobrego wynikło z tego dla gości. Mimo to utrzymują się przy piłce zawodnicy Manchesteru.
    Tak po zdobyciu bramki cieszył się autor drugiego gola:

24
    Zbyt mocna piłka za plecy obrońców do Salaha i futbolówkę poza polem karnym wybija golkiper przyjezdnych.

25
    Zupełnie bez pomysłu są teraz goście. Przed momentem niecelnie podawał Gundogan.

26
    Kompany w porę zatrzymał rozpędzonego Oxlade-Chamberlaina, ale Liverpool szybko z powrotem wchodzi w posiadanie futbolówki.

27
    Zablokowane dośrodkowanie Sane, ale ponownie Manchester nie jest w stanie dłużej utrzymać się przy piłce.

28
    Bardzo groźne dośrodkowanie na piąty metr, ale nie opanował futbolówki Mane!

29
    Ależ rozpędzili się gospodarze! Seria bardzo dobrych zagrań zawodników Liverpoolu. Tymczasem goście niemal całkowicie zepchnięci do defensywy.

31

Co tu się wyprawia?! Liverpool prowadzi już trzema bramkami! Salah najpierw uderzał, ale gdy został zablokowany zdecydował się na wrzutkę. Do jego precyzyjnego dośrodkowania doskoczył SADIO MANE, który głową wepchnął piłkę do siatki!
    Z przymrużeniem oka ;)

33
    Zablokowane dośrodkowanie De Bruyne i goście będą mieli rzut rożny.

34
    Nieco cofnęli się teraz gospodarze. Czy Manchester będzie w stanie w jakiś sposób odpowiedzieć na trzy gole rywali?

35
    Rozpędzony Robertson w ostatniej chwili powstrzymany przez Fernandinho! Tylko aut dla Liverpoolu.

37
    Faulowany na lewym skrzydle Robertson. Manchester nie był w stanie oddać strzału na bramkę LFC i teraz scenariusz gry się zmienił The Reds przy futbolówce.

39
    Nieco ponad pięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Sensacyjny wynik na Anfield. Czy w końcowych minutach pierwszej partii coś ulegnie zmianie?

40
    Mane znakomicie ograł Otamendiego, ale nie zdołał skutecznie dograć w pole karne do jednego z kolegów.

41
    Potężnie huknął z dystansu Firmino, ale piłka poszybowała obok słupka bramki Manchesteru.

43
    Van Dijk bardzo mądrze przyblokował ciałem futbolówkę i De Bruyne nie zdołał kontynuować akcji Manchesteru. Karius wznowi grę z piątego metra.

44
    Dośrodkowanie De Bruyne z rzutu wolnego. Najbliżej futbolówki był Kompany, ale nie zdołał on oddać strzału głową.

45
    Seria dośrodkowań w pole karne Liverpoolu, ale radzą sobie z tym defensorzy drużyny gospodarzy.

45+1
    Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa spotkania.

45+1
    Mocne uderzenie Otamendiego z dystansu, ale piłka w minimalnej odległości mija słupek bramki The Reds!

45+3
    Firmino w brzydki sposób atakowany przez Otamendiego. Arbiter sięga po żółtą kartkę, a Liverpool wykonywać będzie rzut wolny.

45+3
    Bardzo dobrze do strzału głową złożył się van Dijk, ale zabrakło precyzji.

45+3

Pierwsza część widowiska na Anfield za nami! Koncertowa gra gospodarze i kompletna bezradność po stronie gości. Przed obydwoma trenerami w przerwie ciężkie zadanie. Klopp musi zadbać, aby jego zawodnicy nie stracili koncentracji, zaś Guardiola odpowiednio będzie musiał zmobilizować sowich podopiecznych do odrabiania strat.
    Bolesne trzy kwadranse gości:

46

46
    Bez zmian w składach na drugą połowę wyszły obydwie ekipy.

47
    Przy piłce zawodnicy Manchesteru. Zobaczymy, czy poza wymianą podań będą coś więcej w stanie zaprezentować prawdopodobnie przyszli mistrzowie Anglii.

48
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Sane i żaden z jego kolegów nie był w stanie doskoczyć do futbolówki. Karius od bramki.

50
    Dośrodkowanie Silvy z rzutu rożnego, ale kolejna akcja Manchesteru kończy się niecelnym uderzeniem na bramkę gospodarzy.

51
    W równolegle rozgrywanym spotkaniu FC Barcelona prowadzi z AS Romą 2:0.

51
    Niepokojący obrazek dotycząca Salaha. Egipcjanin ma jakieś kłopoty miejscowe i tymczasowo opuścił plac gry.

52
    Rozpędza się City! Zagranie za plecy obrońców do Sane, który huknął z ostrego kąta, ale obok bramki!

52
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Mohamed Salah, na boisku pojawia się Georginio Wijnaldum.

53
    Bardzo zła informacja dla kibiców gospodarzy. Salah z powodu kontuzji zmuszony jest opuścić plac gry. Ogromne osłabienie Liverpoolu!

55
    Nie mogą wyjść z własnej połowy Liverpoolczycy. Ciężka gra się miejscowym po zmianie stron.

55
    Alexander-Arnold w ostatniej chwili uprzedził Silvę, który na dziesiątym metrze sposobił się do oddania strzału!

56
    Trochę za mocne zagranie do Sane i akcja Manchesteru zostaje zakończona. Za moment pierwsza roszada w ekipie gości.

57
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi İlkay Gündoğan, na boisku pojawia się Raheem Sterling.

58
    Zablokowane uderzenie De Bruyne i futbolówkę pewnie wyłapuje Karius.

60
    Milner prostopadle zagrał do Sane, ale ten umiejętnie został uprzedzony przez Kompany'ego.

61
    Coraz mocniej napierają przyjezdni. Widać, że Guardiola w szatni musiał dać mocną przemowę. Zupełnie odmieniona drużyna Manchesteru!

62
    Na pozycji spalonej złapany Sterling. Zawodnik ten przy każdym kontakcie z piłką częstowany jest przez kibiców Liverpoolu solidną porcją gwizdów.

63
    Znakomicie w defensywie spisali się teraz gospodarze. Groźne podanie Sane do De Bruyne w porę zostało przecięte.

65
    Kolejną udaną pułapkę ofsajdową zastawili podopieczni Jurgena Kloppa. Dwadzieścia minut gry po przerwie za nami. Wynik bez zmian, ale na pewno scenariusz gry jest inny, niż w pierwszej połowie.

67
    Nieco wolniejszy fragment gry na Anfield. Możliwe, że zawodnicy obu ekip zaczynają odczuwać zmęczenie.
    Ta statystyka sporo mówi o dzisiejszym występie Gabriela Jesusa:

68
    Jeszcze jeden korner dla Manchesteru, ale i tym razem nie udaje się dośrodkowania zakończyć celnym uderzeniem na bramkę Liverpoolu.

69
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez przyjezdnych od bramki wznowi grę Karius. Tymczasem do wejścia na murawę szykowany jest Solanke.

70
    Wijnaldum faulowany w środku pola przez De Bruyne. Rzut wolny dla Liverpoolu.

71
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Roberto Firmino, na boisku pojawia się Dominic Solanke.

72
    Pierwsza okazja Liverpoolu po przerwie! Solanke zagrał na szósty metr do Mane, który jednak był dobrze pilnowany przez Walkera i uderzył zbyt lekko!

74
    Wrzutka Sterlinga, ale niecelnie uderzał Gabriel Jesus. Kosmiczne problemy ze skutecznością mają zawodnicy prowadzeni przez Guardiolę.

75
    Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Manchester po przerwie gra lepiej, ale w dalszym ciągu przegrywa z Liverpoolem 0:3. Czy uda się choć trochę odrobić straty?

76
    Gabriel Jesus ukarany żółtym kartonikiem za ostre wejście w środkowej strefie boiska.

78
    Coraz mniej czasu mają przyjezdni. Póki co wszystko wskazuje na to, że Liverpoolowi uda się utrzymać ten niezwykle cenny wynik.

79
    Ależ zepsuli swój kontratak miejscowi. Dobrze w defensywie zachowali się z kolei zawodnicy Manchesteru i to oni zaczynają budowę kolejnego ataku.

80
    Prosta strata Hendersona nieopodal pola karnego. Kontynuują akcję przyjezdni.

80
    Kolejny zawodnik Manchesteru upomniany przez arbitra. Tym razem do kajetu sędziego trafia De Bruyne.

82
    Zamknięci niemal we własnym polu karnym są obecnie zawodnicy gospodarzy. Zobaczymy, czy Manchester będzie w stanie wykorzystać swoją przewagę.

83
    Ogromne zamieszanie w polu karnym The Reds, ale ostatecznie wyłapuje futbolówkę Karius.

84
    Pada bramka dla gości, ale gol nie zostaje uznany! Arbiter dopatrzył się pozycji spalonej Sane, choć sytuacja była stykowa!

85
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Alex Oxlade-Chamberlain, na boisku pojawia się Alberto Moreno.

86
    Milner faulem przerywa akcję rywali i on również zostaje upominany żółtym kartonikiem! To oznacza, że kapitan The Reds nie zagra w rewanżowym starciu.

88
    Przyjezdni rozpoczną grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

89
    Za moment ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Manchester walczy do upadłego, ale cały czas nie był w stanie oddać celnego strzału.

90
    Alexander-Arnold przechwytuje futbolówkę i daleko wybija ją w aut.

90+1
    O trzy minuty przedłużone zostają nadzieje kibiców The Citizens!

90+2
    Próbował przeprowadzić jeszcze jakąś akcję Mane, ale przyjezdni szybko ostudzili jego zapędy.

90+3
    Faul Sterlinga w środku pola i żółta kartka dla zawodnika Manchesteru City.

Faule: 6:10.
    Liverpool znacznie bliżej gry w półfinale!

Spotkanie na Anfield dobiegło końca! Gospodarze utrzymali niezwykle korzystny rezultat i ostatecznie pokonują Manchester City 3:0. Liverpool rozegrał dziś znakomite zawody nie tylko w ofensywie, ale i w defensywie. Za tydzień podopieczni Pepa Guardioli muszą wznieść się na wyżyny umiejętności, aby odrobić straty. Na dziś to wszystko, dziękuję za uwagę! (22:43:50)

Gole: 12. M. Salah, 21. Oxlade-Chamberlain, 31. Mané

Kartki:   86. Milner (LIV) – 45+3. Otamendi (MAC), 76. Jesus (MAC), 80. De Bruyne (MAC), 90+3. Sterling (MAC)

Strzały celne: 5:0. Strzały niecelne: 2:7. Rzuty rożne: 0:8. Spalone: 3:4. Foule: 6:10.
    Liverpool F.C.: Karius – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Robertson – Milner, Henderson, Oxlade-Chamberlain (85. Moreno) – M. Salah (52. Wijnaldum), Firmino (71. Solanke), Mané.
    Zmiany: Mignolet – Clyne, Wijnaldum, Moreno, Ings, Solanke, Masterson.

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Kompany, Laporte – Gündoğan (57. Sterling), Fernandinho, D. Silva – De Bruyne, Jesus, Sané.
    Zmiany: Bravo – Danilo, Stones, Sterling, Delph, B. Silva, Zinčenko.

Sędzia techniczny: Markus Hacker