Southampton – Chelsea 2:3 (koniec) | Burnley – Leicester 2:1 (koniec) | Crystal Palace – Brighton 3:2 (koniec)
Huddersfield Town – Watford 1:0 (koniec) | Swansea – Everton 1:1 (koniec) | Liverpool – Bournemouth 3:0 (koniec)
Tottenham – Man City 1:3 (koniec)
Tottenham Hotspur
1:3 (1:2)
Manchester City
Sobota 14.04.2018, 20:45 • Wembley Stadium, London • Angielska Premier League • Runda 34

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na lajfach. Dobrej nocy! (22:45:35)
    Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidywalnego to w kolejnej kolejce "The Citizens" będą mogli przywdziać koronę mistrzowską.

W hitowym starciu tej kolejki po zasłużone zwycięstwo wyjazdowe zwycięstwo sięga Manchester City. "Obywatele" po świetnym początku tego spotkania, a także udanej drugiej połowie zgarnia kolejne trzy punkty i robi kolejny krok w kierunku mistrzostwa Anglii. Podopieczni Pepa Guardioli byli dzisiaj nie do pokonania, ponieważ zaprezentowali się świetnie w defensywie, gdzie nie popełnili praktycznie żadnego błędu. Tottenham nie zaprezentował swojego stylu do jakiego nas przyzwyczaił i wyraźnie brakowało mu kreatywności w ofensywie, a także stabilności w obronie, która dała sobie wbić trzy gole. Mieli kilka dobrych momentów gospodarze, lecz wszystko pod kontrolą niemal wciąż trzymali przyjezdni i spokojnie dowieźli to prowadzenie do końca.

90+5

90+4
    Zupełnie nieudana centra Diera z prawej strony. Anglik fatalnie dośrodkował w poszukiwaniu Kane, który w tym meczu praktycznie nie istnieje.

90+3
    Lucas Moura zgarnął futbolówkę po rzucie rożnym na dwudziestym piątym metrze i potężnie huknął z prawej nogi! Czujnie w bramce Ederson!
    90+2. Radość kibiców gości:

90+2
    Głośno świętują na trybunach kibice "The Citizens". W ostatnich minutach słychać właściwie tylko ich chóralne śpiewy.

90+1
    Arbiter dolicza cztery dodatkowe minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

90
    Ostatnie przemeblowanie w zespole Pepa Guardioli. Za De Bruyne melduje się Yaya Toure.

89
    Lucas Moura popisał się efektownym dryblingiem na prawej stronie i przytomnie podał przed szesnastkę do Eriksena! Duńczyk uderzył po ziemi prosto w Edersona.

88
    Płaskie dośrodkowanie Sissoko do Kane zostało idealnie przeczytane przez Kompany'ego. Dobra interwencja belgijskiego obrońcy.

87
    Zagranie górą do osamotnionego Sterlinga. Ten ścigał się z Sanchezem i zdaniem arbitra przepisy przekroczył angielski skrzydłowy.

86
    Son znalazł sobie trochę miejsca przed polem karnym rywali i spróbował swoich sił z dystansu. Jego próba odbiła się od jednego z rywali, a po chwili przejął piłkę Walker.

85
    Trzecia zmiana u miejscowych. Swój występ kończy Alli, a pojawia się Sissoko.

84
    Rzut rożny dla Tottenhamu nie sprawił żadnego zagrożenia bramce Edersona, gdyż Brazylijczyk pewnie wyłapał szybującą futbolówkę.

83
    Błąd Kompany'ego wykorzystał Lucas Moura, który zagrał do Alliego. Ten przymierzył w kierunku okienka bramki, ale naprawił swój błąd kapitan City.

82
    Niewiele dzieje się już na placu gry. "Obywatelom" zupełnie się już nie spieszy i podają sobie futbolówkę na własnej połowie.

Mateusz Nyka

Gole: 42. Eriksen – 22. Jesus, 26. Gündoğan (kar.), 73. Sterling

Kartki:   25. Lloris (TOT), 28. Davies (TOT), 70. Dembélé (TOT) – 41. De Bruyne (MAC), 45+2. Jesus (MAC), 67. Kompany (MAC), 78. Delph (MAC)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 3:6. Strzały niecelne: 1:5. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 5:1. Foule: 11:12.