AS Roma – Chievo 4:1 (koniec) | Inter – Juventus 2:3 (koniec)
Inter Mediolan
2:3 (0:1)
Juventus FC
Sobota 28.04.2018, 20:45 • San Siro, Mediolan • Włoska Serie A • Runda 35

Za te emocje właśnie kochamy futbol! Ostatecznie Inter Mediolan przegrywa z Juventusem 2:3. W przerwie nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiej huśtawki nastrojów! Gospodarze w osłabieniu w ciągu trzynastu minut zdołali wyjść na prowadzenie 2:1 po golu niezawodnego Mauro Icardiego i samobójczym trafieniu Andrei Barzagliego. "Bianconeri" rzucili się do ataku, ale przez dłuższy czas nie wiele to przynosiło. Jednak w samej końcówce dwa ciosy wyprowadzili Juan Cuadrado i Gonzalo Higuain! Na Półwyspie Apenińskim niektórzy mają dość hegemonii Juventusu, ale ten w niewiarygodnym stylu "drwi" z tifosi Napoli i Interu. Wspaniałe wydanie włoskiego calcio. Wspaniałe Derby d'Italia, wspaniały futbol! Teraz możemy już odetchnąć, dziękujemy za uwagę i do usłyszenia! (23:02:49)

90+5

90+4
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Danilo D'Ambrosio, na boisku pojawia się Yann Karamoh.

90+3
    Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Teraz to gospodarze rzucają wszystko na jedną kartę.

90+2
    Prostopadłe podanie D'Ambrosio do Candrevy. Włoch ruszył do futbolówki, ale znajdował się na spalonym.

90
    Pięć minut doliczone do Derby d'Italia!
    89. Gonzalo Higuaín (JUV) - 2:3

89
    Gol dla Juventusu!
    CO ZA POWRÓT "STAREJ DAMY"! Dośrodkowanie Dybali z rzutu wolnego na dalszy słupek! Znakomicie w polu karnym znalazł się GONZALO HIGUAIN! Argentyńczyk wyskoczył do piłki i strzałem głową pokonał Handanovicia!

88
    Brozović fauluje Sandro w środku pola. Żółta kartka dla zawodnika Interu.
    87. Juan Guillermo Cuadrado (JUV) - 2:2

87
    Jak on to zmieścił! JUAN CUADRADO doprowadza do wyrównania! Kolumbijczyk otrzymał podanie od Dybali i praktycznie z zerowego kąta posłał futbolówkę przed Handanoviciem! Strzał odbił się od słupka i wpadł do bramki!

86
    D'Ambrosio faulowany przez Costę na skrzydle. Czas upływa na korzyść Interu i Napoil, które tylko czeka na potknięcie Juventusu.

84
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Mauro Icardi, na boisku pojawia się Davide Santon.

83
    Juventus od kilku minut nie schodzi z połowy rywali. Cuadrado zagrywał na szesnasty metr do Higuaina, ale ten uderzył wysoko nad poprzeczką.

82
    Costa zatrzymany przez Cancelo. Inter nie skupia się na wyprowadzaniu ataku, ale na wybijaniu futbolówki z dala od własnej połowy.

80
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Rafinha, na boisku pojawia się Borja Valero.

79
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Miralem Pjanić, na boisku pojawia się Rodrigo Bentancur.
    Icardi strzelił ósmą bramkę w jedenastu meczach przeciwko Juventusowi.

77
    Sandro nieprzepisowo zatrzymał rywala na skrzydle. Defensor Juventusu napomniany żółtą kartką.

77
    Icardi mógł zamknąć ten mecz! Zagranie Candrevy ze skrzydła w pole karne na piąty metr! Argentyńczyk minął się z futbolówką!

76
    Bernardeschi za płasko dośrodkował. Inter rusza z efektownym kontratakiem.

75
    Co za parada Handanovicia! Uderzenie Dybali na dalszy słupek wspaniale wybronione przez Słoweńca!

74
    Cuadrado faulowany na około dwudziestym metrze od bramki Handanovicia! Przy piłce stoją Dybala i Pjanić!

73
    Miranda zatrzymał Dybalę w polu karnym Handanovicia. Kolejny rzut rożny dla gości. Dośrodkowanie Cuadrado za płaskie.

71
    Goście konstruują atak na połowie rywali. Inter skupia się na nie straceniu bramki.

70
    Płaskie uderzenie Costy z ostrego kąta sparował Handanović. Rzut rożny dla Juventusu.

69
    Candreva faulowany na połowie Interu. Juventus rzuca się do ataku, ale równocześnie musi strzec się błędów w defensywie.

67
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Mario Mandžukić, na boisku pojawia się Federico Bernardeschi.
    65. Andrea Barzagli (INM) - 2:1

65
    Gol dla Interu!
    "Nerazzurri" wychodzą na prowadzenie! Perisić minął Cuadrado i wbiegł w pole karne Juventusu! Mocno zagrana futbolówka przed bramkę i niefortunna interwencja ANDREI BARZALIEGO! "Stara Dama" na chwilę obecną znacznie komplikuje sobie drogę do scudetto!

63
    Higuain mógł wyprowadzić Juventus na prowadzenie! Argentyńczyk wybiegł na wolne pole w tempo. Napastnik gości minął Handanovicia, ale nie trafił w bramkę z ostrego kąta!

61
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Sami Khedira, na boisku pojawia się Paulo Dybala.

59
    Rafinha zbiegł do środka i oddał strzał zza pola karnego. Próba byłego piłkarza Barcelony nie mogła zaskoczyć Buffona.

58
    Za to ukarany został D'Ambrosio za dyskusje z arbitrem.

58
    Pjanić ponownie fauluje Rafinhę, jednak tym razem Bośniak pozostanie jeszcze na boisku, nie otrzymał drugiej żółtej kartki.

56
    Centra D'Ambrosio niecelna. Juventus próbuje wyjść z atakiem, ale szybko traci futbolówkę.

54
    Gospodarze nie zamierzają odpuszczać i wciąż atakują. Remis nie satysfakcjonuje żadnego z zespołów.
    52. Mauro Icardi (INM) - 1:1

52
    Juventus znów traci gola po stałym fragmencie gry w tym sezonie! Bardzo dobra wrzutka Cancelo z rzutu wolnego na bliższy słupek! MAURO ICARDI był zupełnie osamotniony i świetnym strzałem głową pokonał Buffona!

52
    Skriniar faulowany przez Mandzukicia na połowie Juventusu. Chorwacki skrzydłowy gości ukarany żółtą kartką.

51
    Cuadrado efektownie minął Brozovicia, ale po kilu sekundach podaje futbolówkę pod nogi Rafinhi. Inter chce za wszelką cenę wyrównać stan rywalizacji.

49
    Candreva nie przyjął piłki w polu karnym Buffona. Chwilę później Juve rusza z kontratakiem.

47
    Cuadrado wybił futbolówkę po zatrzymaniu Perisicia. Inter jest zmuszony konstruować atak od linii defensywnej.

46
    D'Ambrosio uporał się z Khedirą na skrzydle. Mimo to, Juventus nadal rozgrywa piłkę na połowie rywali.
    46. Matuidi trafił do bramki Handanovicia, ale po weryfikacji VAR gol nie został uznany przez pozycję spaloną Francuza.

46

Do przerwy Inter Mediolan przegrywa z Juventusem 0:1. Goście od pierwszego gwizdka sędziego rzucili się do ataku. Efektem tego jest trafienie Douglasa Costy. "Stara Dama" wyraźnie przeważa na murawie, po wyjściu na prowadzenie często szanowała piłkę wymieniając podana na własnej połowie. Sytuacja Interu nie jest najlepsza, szczególnie na bardzo szybkiej czerwonej kartce dla Vecino. Ranga spotkania z najwyższej półki, więc nie ma miejsca na błędy. Widać to po decyzjach arbitra Daniele Orsato i doliczonym czasie do pierwszej części rywalizacji. System VAR jest ogromnym wsparciem dla arbitrów, a dzisiejszy mecz dobitnie to pokazuje. Za kilka minut wracamy do stolicy Lombardii.

45+7

45+5
    Ogromne zamieszanie pod bramką Handanovicia i mamy drugi gol dla przyjezdnych! Higuain wygrał pojedynek siłowy ze Skriniarem. Matuidi trafił do siatki, ale sędzia po interwencji systemu VAR nie uznaje tego trafienia! Reprezentant Francji był na spalonym!

45+3
    Inter przejął futbolówkę w środkowej strefie. Gospodarze chcą doprowadzić do remisu jeszcze przed przerwą. Uderzenie Candrevy poszybowało w trybuny.

45+2
    Centra Candrevy spod chorągiewki ostatecznie wybita przez zawodników Juventusu. Goście ruszają z atakiem pozycyjnym.

45+1
    Strzał Brozovicia z rzutu wolnego trafił w mur. Mamy jeszcze rzut rożny dla "Nerazzurrich".

45
    Aż sześć minut doliczone do pierwszej połowy. Sporo czasu zabrały analizy VAR.

45
    Barzagli spóźnił się ze wślizgiem i faulował Icardiego. Żółty kartonik dla defensora Juventusu i rzut wolny dla Interu na około dwudziestym piątym metrze.

44
    Tym razem na mocne uderzenie z daleka zdecydował się Cuadrado. Próba Kolumbijczyka bardzo niedokładna.

42
    Wrzutka Costy na dalszy słupek. Tam ponownie pokazał się Matuidi. Strzał Francuza poszybował obok bramki.

41
    Juve nadal w natarciu. Dośrodkowanie Sandro w pole karne. Miranda zdołał zatrzymać Matuidiego. Rzut rożny dla zawodników Massimiliano Allegriego.

39
    Zdaniem arbitra Cuadrado bez faulu zatrzymał Perisicia na skrzydle. Juventus ruszył z kontrą, jednak Mandzukić był trzymany przez Candrevę.

37
    Goście ponownie wygrali walkę w środkowej strefie boiska. Miranda zatrzymał Higuaina na dwudziestym piątym metrze.

35
    Higuain nie zdołał oddać strzału na bramkę Handanovicia. Chwilę później na uraz skarży się Candreva. Reprezentant Włoch jest opatrywany poza boiskiem.

34
    Obraz rywalizacji nie ulega zmianie. "Stara Dama" szanuje piłkę i rozważnie przesuwa się w kierunku połowy Interu.

32
    Juventus próbuje narzucić tempo gry poprzez wymianie podań na własnej połowie boiska.

30
    Centra w pole karne i strzał głową Skriniara. Jednak wcześniej sędzia odgwizdał faul Słowaka.

29
    Ależ strzał z daleka oddał Candreva! Buffon w ostatniej chwili sparował uderzenie na rzut rożny!

27
    Kibice gospodarzy domagają się rzutu wolnego dla Interu. Znów mamy starcie Pjanicia z Rafinhą. Tym razem gwizdek arbitra milczy.

25
    Kontratak w wykonaniu Interu. Gra rozciągnięta na lewe skrzydło do Perisicia. Strzał Chorwata na dalszy słupek zupełnie nieudany.

24
    Juventus wymienia podania na całej szerokości boiska. Costa zdecydował się na techniczne uderzenie z dystansu. Futbolówka poleciała nad bramką.

22
    Cuadrado chciał miękko zacentrować w pole karne Interu z powietrza. Zagranie Kolumbijczyka opuściło boisko. Handanović wznawia od bramki.

21
    Gra zdecydowanie się zaostrzyła. Rafinha faulowany przez Pjanicia. Żółta kartka dla bośniackiego pomocnika Juventusu.

20
    Rzut wolny na dwudziestym piątym metrze. Pjanić składał się do strzału, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.
    18. Vecino nadepnął na nogę Mandzukicia i za to wejście otrzymał czerwoną kartkę.

18
    Vecino wyprostowaną nogą zaatakował Mandzukicia w środku pola i sędzia wysyła Urugwajczyka do szatni!

16
    Ponownie czekamy na wznowienie gry. Na murawie opatrywany jest Mandzukić. Daniele Orsato korzysta z systemu VAR.

15
    Mieliśmy przerwę w grze. Sędzia konsultował się z asystentami. Inter zarzucał zagranie ręką Costy. Bramka jednak została uznana.
    14. Douglas Costa (JUV) - 0:1

14
    "Bianconeri" wychodzą na prowadzenie! Dośrodkowanie z prawego skrzydła dość nieoczekiwanie trafiło w pole karne na lewej stronie. Candreva zbiegł do środka i zostawił za plecami DOUGLASA COSTĘ! Brazylijczyk uderzył z półwoleja i pokonał Handanovicia!

13
    Mandzukić zgrywał futbolówkę głową do Matuidiego po centrze z prawej flanki. Francuz był zaskoczony tym zagraniem i nie zareagował. Rzut rożny dla Juve

11
    Candreva zdołał zatrzymać Mandzukicia na skrzydle. Teraz to goście starają się znaleźć miejsce na zagranie prostopadłej piłki.

10
    Khedira zwlekał z zagraniem futbolówki do środka i wykorzystali to rywale. Podopieczni Luciano Spallettiego wymieniają podania na własnej połowie.

9
    Trwa walkę o piłkę w środku pola. Inter wychodzi z atakiem, Brozović zablokowany przez Barzagliego.

7
    Prostopadłe podanie Khediry w kierunku Higuaina. Argentyńczyk ruszył w pole karne Handanovicia, ale został na pozycji spalonej.

6
    Sandro podawał na środek pola do Costy. Drugi z Brazylijczyków poślizgnął się na murawie, przez co w posiadaniu piłki jest Inter.

5
    Cuadrado szybko "złapał" żółtą kartkę za faul na Perisiciu. Kolumbijczyk musi teraz bardzo uważać, dzisiaj jest przesunięty na prawą obronę.

4
    Goście rzucają się do wysokiego ataku i wypracowali rzut rożny. Dośrodkowanie Pjanicia wybija D'Ambrosio.

3
    Skriniar zatrzymał Matuidiego na lewym skrzydle. Sędzia wskazał na aut bramkowy dla "Nerazzurrich".

2
    Costa nie opanował piłki po zagraniu od Pjanicia i D'Ambrosio konstruuje atak Interu.

1
    Juventus szybko przejął futbolówkę i wychodzi z atakiem pozycyjnym. Podanie do Costy przeciął Vecino.

1

Hit 34. kolejki Serie A rozpocznie zespół Interu.

Sędziowie wyprowadzają zawodników na boisko w Mediolanie! Zaraz rozpoczniemy Derby d'Italia!
    Na San Siro trwa już przedmeczowa rozgrzewka.

Inter Mediolan: Handanovič – Cancelo, Škriniar, Miranda, D'Ambrosio – Vecino, Brozović – Candreva, Rafinha, Perišić – Icardi (C).

Rezerwowi: D. Padelli, Berni – Ranocchia, Lopez, Karamoh, Valero, Éder, Santon, Dalbert, Pinamonti.

Juventus Turyn: Buffon (C) – Cuadrado, Rugani, Barzagli, Aléx Sandro – S. Khedira, Pjanić, Matuidi – Costa, Higuaín, Mandžukić.

Rezerwowi: Pinsoglio, Szczęsny – Chiellini, Benatia, Marchisio, Dybala, Höwedes, Asamoah, Lichtsteiner, Bentancur, Bernardeschi..

Derby d'Italia od wielu lat nie miały takiego wpływu na kształt tabeli ligowej praktycznie na finiszu rozgrywek. Inter od czterech miesięcy jest niepokonany u siebie. Natomiast Juventus od połowy listopada nie przegrywa na wyjazdach. "Nerazzurri" pragną dostać się do Ligi Mistrzów po sześcioletniej przerwie. "Stara Dama" chce odeprzeć atak Napoli i sięgnąć po siódme mistrzostwo Włoch. Zapowiada się wspaniały i emocjonujący spektakl na San Siro! Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:45. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo z Derbów Włoch!

Sobotni mecz naturalnie spotkał się z ogromnym zainteresowaniem kibiców. Na San Siro będzie komplet 78 328 widzów. Ze sprzedaży biletów do kasy Interu wpadnie ponad 5 milionów euro, co jest absolutnym rekordem w historii włoskiej piłki, jeśli chodzi o wejściówki na pojedynczy mecz.

Przewidywalne składy:

Handanović – Cancelo, Skriniar, Miranda, D'Ambrosio – Valero, Brozović – Karamoh, Rafinha, Perisić – Icardi

Buffon – Cuadrado, Rugani, Barzagli, Sandro – Pjanić, Matuidi, Khedira – Costa, Higuain, Mandzukić

(źródło: La Gazzetta Dello Sport)
    Gospodarze w sobotnim mecu liczą na Mauro Icardiego. Argentyńczyk na swoje trafienie potrzebuje 26 kontaktów z piłką. Pozostali piłkarze Serie A potrzebuja powyżej 150 dotknięć.

Historia Derby d'Italia jest bardzo długa. Sobotnie stracie będzie 236. spotkaniem między tymi zespołami. Inter wygrywał 72 razy, remis padł w 59 meczach. Juventus zwyciężał 104-krotnie. W rundzie jesiennej tego sezonu w Turynie nie zobaczyliśmy goli. Mamy nadzieję, że w Mediolanie będzie inaczej. Dodajmy, że Juventus czeka na triumf nad "Nerazzurri" na San Siro od trzech lat (wówczas "Stara Dama" wygrała 2:1 po trafieniach Mauro Icardiego, Claudio Marchisio i Alvaro Moraty).
    W szeregach gości przede wszystkim rzuca się w oczyk brak Giorgio Chielliniego, który doznał kontuzji w meczu z Napoli.

Juventus F.C:
    "Bianconeri" po porażce u siebie z Napoli 0:1 znacznie skomplikowali sobie drogę do siódmego scudetto z rzędu. Przewaga nad zespołem z Neapolu to zaledwie jeden punkt. Jednak Juventus ma wyraźnie groźniejszym rywali do pokonania w pozostałych czterech meczach tego sezonu. Drużyna z Turynu w decydujących momentach nie byli w stanie pokonać niżej notowanych ekip: remisy z Crotone 1:1 i ze Spal 0:0. "Stara Dama" po odpadnięciu z Ligi Mistrzów po dwumeczu z Realem Madryt chce za wszelką cenę podtrzymać swoją hegemonię na Półwyspie Apenińskim. Wciąż ma szansę na zdobycie podwójnej korony (finał Coppa Italia z Milanem). Juventus w spotkaniach wyjazdowych zwyciężał trzynastokrotnie, trzy razy padały remisy i raz przegrali z Sampdorią 2:3. Od tego momentu – 19. listopada – Juventus zdobywał jakąkolwiek zdobycz punktową w delegacjach.
    Kadra Interu na mecz z Juventusem. Wśród gospodarzy zabraknie jedynie Roberto Gagliardiniego.

Inter Mediolan:
    "Nerazzurri" na chwilę obecną zajmują piąte miejsce w tabeli. Do Juventusu tracą aż dziewiętnaście punktów, ale ich celem jest możliwość gry w Lidze Mistrzów. Umożliwia to zajęcie minimum czwartej lokaty, na której plasuje się Lazio. Strata piłkarzy Luciano Spallettiego do klubu z "Wiecznego Miasta" to zaledwie jeden punkt. Inter nie musiałby walczyć o czołowe lokaty, gdyby nie duża ilość remisów – aż dwanaście, co jest trzecim wynikiem w lidze po Spal i Torino. Na pochwałę zasługuje za to postawa mediolańczyków w meczach u siebie. Jedynej porażki na San Siro doznali w połowie grudnia 2017 roku ulegając Udinese 1:3. Oprócz tej przegranej bilans spotkań w stolicy Lombardii to jedenaście zwycięstw i pięć remisów. W dodatku przez cały sezon stracili przed własną publicznością tylko jedenaście goli, mniej bramek u siebie dał strzelić sobie Juventus.

Od dłuższego czasu Derby Włoch nie wpływały na mistrzostwo Włoch jak w tym przypadku! Inter Mediolan zmierzy się z Juventusem w 34. kolejce Serie A.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Radosław Łączkowski

Gole: 52. Icardi, 65. Barzagli (sam.) – 14. Costa, 87. Cuadrado, 89. Higuaín

Kartki:   58. D'Ambrosio (INM), 88. Brozović (INM) – 5. Cuadrado (JUV), 21. Pjanić (JUV), 45. Barzagli (JUV), 52. Mandžukić (JUV), 77. Aléx Sandro (JUV)   18. Vecino (INM)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 10:13. Strzały niecelne: 5:9. Rzuty rożne: 2:8. Spalone: 1:2. Foule: 7:15.
    Inter Mediolan: Handanovič – Cancelo, Škriniar, Miranda, D'Ambrosio (90+4. Karamoh) – Vecino, Brozović – Candreva, Rafinha (80. Valero), Perišić – Icardi (C) (84. Santon).
    Zmiany: D. Padelli, Berni – Ranocchia, Lopez, Karamoh, Valero, Éder, Santon, Dalbert, Pinamonti.

Juventus FC: Buffon (C) – Cuadrado, Rugani, Barzagli, Aléx Sandro – S. Khedira (61. Dybala), Pjanić (79. Bentancur), Matuidi – Costa, Higuaín, Mandžukić (67. Bernardeschi).
    Zmiany: Pinsoglio, Szczęsny – Chiellini, Benatia, Marchisio, Dybala, Höwedes, Asamoah, Lichtsteiner, Bentancur, Bernardeschi.

Sędziowie: Daniele Orsato – Riccardo Di Fiore, Lorenzo Manganelli – Paolo Tagliavento

Widownia: 78328