Bytovia – Odra O. 1:0 (koniec) | Stal M. – Wigry 3:0 (koniec) | GKS T. – Miedź 1:0 (koniec)
Stal Mielec
3:0 (0:0)
Wigry Suwałki
Piątek 04.05.2018, 20:00 • Stadion MOSiR, Mielec • Fortuna 1 Liga • 29. kolejka

Cóż to była za połowa! Stal Mielec gromi Wigry Suwałki i po dłuższej przerwie wygrywa w Nice I Lidze. Dużo się działo w drugiej odsłonie meczu. Najpierw gol Nowaka na 1-0, potem dwie czerwone kartki, a pod koniec spotkania Stal za sprawą Dejana Djermanovicia i Łukasza Wrońskiego wpakowała Wigrom dwie kolejne bramki. Na tę chwilę Stal zasiada na drugim miejscu w tabeli, wyprzedzając Wigry Suwałki o dwa punkty. (21:52:31)

90+4

90+3
    Krótko rozegrali to mielczanie. Przebili się przez defensywę gości, zabrakło tylko kluczowego podania i strzału.

90+2
    Stal Mielec będzie miała teraz rzut rożny.

90+1
    Wprowadzony Gużewski stara się szarpnąć grę swojego zespołu.

90
    Sędzia dolicza cztery minuty Tymczasem w ekipie Wigier pojawił się Jakub Świątek, który zmienił Mariusza Rybickiego.

90
    Myli się w sytuacji sam na sam Maksymilian Banaszewski! Mogło już być 4-0!

89
    Bartosz Gużewski zastępuje Roberta Obsta w drużynie z Suwałk.

88
    Gol dla Stali Mielec!
    Strzelcem bramki ŁUKASZ WROŃSKI. Skrzydłowy Stali dopełnia formalności! Strzał z najbliższej odległości trafia do bramki. Świetne podanie z prawej strony pola karnego, bodaj Banaszewskiego.

87
    Pewna interwencja Kiercza, Mariusz Rybicki postraszył mielczan w ich własnym polu karnym.

86
    Wigry na połowie Stali Interweniuje Gancarczyk.

85
    Strzelcem bramki DEJAN DJERMANOVIĆ. Podręcznikowa akcja Stali Mielec. Dwójkowa akcja Djermanovicia z Janotą. "Rozklepana" obrona gości przez pomocnika Stali, który podał piłkę Djermanoviciowi w taki sposób, że wystarczyło tylko wygrać pojedynek z bramkarzem.

84
    Stal znów stworzyła kontrę. Tym razem Banaszewski przecenił możliwości Wrońskiego i podał zbyt mocno.

83
    Piotr Marciniec za Tomasza Swędrowskiego. To ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy.

82
    Próba strzału Michała Janoty z dystansu zablokowana.

81
    Mateusz Żyro oddala zagrożenie po wrzutce Michała Janoty z narożnika boiska.

80
    Damian Węglarz paruje strzał Janoty z rzutu wolnego na rzut rożny. Było blisko drugiego gola dla Stali.

80
    Na ostatnie minuty na boisko melduje się Łukasz Wroński, który zajął miejsce Bartosza Nowaka.

79
    Maksymilian Banaszewski faulowany przez Laurentiu Iorgę. Druga żółta kartka dla niego!

Wiktor Strzelczyk

Gole: 59. Nowak, 85. Djermanović, 88. Wroński

Kartki:   18. Swędrowski (SMI), 44. Kiercz (SMI), 51. Dobrotka (SMI), 64. Nowak (SMI) – 21. Żyro (SUW), 44. Iorga (SUW), 47. Bogusz (SUW)   79. Iorga (SUW)   66. Grodzicki (SMI)

Stal Mielec: Majecki – Leandro, Kiercz, Grodzicki, Gancarczyk – Dobrotka, Swędrowski (83. Marciniec), Janota, Nowak (80. Wroński), Banaszewski – Arak (75. Djermanović)

Zmiany: Strączek, Lech, Sadłocha, Djermanović, Skoflek, Marciniec, Wroński

Wigry Suwałki: Węglarz – Remisz, Żyro, Sokołowski, Klimala, Bogusz, Jurkowski (70. Kwaśniewski), Rybicki, Iorga, Spychała, Obst (89. Gużewski)

Zmiany: Zoch, Olszewski, Świątek, Kwaśniewski, Gużewski

Sędziowie: Mateusz Złotnicki – Mikołaj Kostrzewa, Katarzyna Wójs – Mateusz Nowak