AC Milan – Hellas Verona 4:1 (koniec) | Juventus – Bologna 3:1 (koniec)
Bologna FC 1909
Sobota 05.05.2018, 20:45 • Juventus Stadium, Turyn • Włoska Serie A • Runda 36

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (22:41:49)
    Juve ostatecznie zgarnia trzy punkty:

To już koniec tego bardzo emocjonującego piłkarskiego spektaklu w Turynie. Miejscowy Juventus wygrywa ostatecznie 3:1 z ambitnie walczącą Bologną. W pierwszej połowie prowadzili goście po golu zdobytym przez Simone Verdiego. W drugiej części gry na boisku zameldował się Douglas Costa i cała ofensywna postawa Starej Damy uległa zdecydowanej poprawie. Kolejno na listę strzelców wpisywali się Sebastien De Maio (samobójcze trafienie), Sami Khedira oraz Paulo Dybala. Tym samym turyńczycy są już tylko o krok od wygrania całych rozgrywek Serie A.

90+4

90+4
    Costa w swoim stylu pociągnął akcję na lewym skrzydle i rozsądnie wycofał futbolówkę na jedenasty metr. Tam jednak nie przejął jej żaden z jego partnerów.

90+3
    Nie spieszy się już wyraźnie graczom Starej Damy. Wyczekują już powoli zbliżającego się wielkimi krokami tryumfu.

90+2
    Jeden z ostatnich zrywów gości. Wszystko zostało ostatecznie zakończone nieznacznie niecelnym uderzeniem Mbaye.

90+1
    Sędzia Irrati zdecydował się ostatecznie dorzucić do drugiej odsłony tego meczu aż cztery dodatkowe minuty.

90
    Żółtą kartkę otrzymuje Rodrigo Palacio (Bologna FC 1909). Zatrzymał on nieczystym wślizgiem szarżującego Dybale.

90
    Douglas Costa jeszcze w końcówce chciał bardzo efektownym zagraniem trafić do siatki, ale jego techniczna próba przeleciała centymetry obok słupka.

89
    Destro szukał prostopadłym podaniem wychodzącego na pozycję Palacio, ale zagrywał zdecydowanie zbyt mocno.

88
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tego meczu. Sędzia Irrato nie powinien przy tym doliczać zbyt wielu dodatkowych minut.

86
    Juve nastawiło się już w końcówce na grę z kontry. Ustawili się piłkarze Starej Damy bardzo rozsądnie w defensywie.

85
    Palacio był faulowany w środkowej strefie boiska. Gracze Donadoniego szukają jeszcze swoich okazji do zdobycia bramki kontaktowej.

84
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Aléx Sandro, na boisku pojawia się Federico Bernardeschi.

83
    Keita ładnie opanował piłkę na lewym skrzydle, ale nie zdecydował się na dośrodkowanie w pełnym biegu.

82
    Gotowy do wejścia na boisko jest już Bernardeschi. Skrzydłowy będzie mógł jeszcze się pokazać w ostatnich minutach.

81
    Bologna nie decyduje się na stosowanie wyższego pressingu. Bez większego trudu wymieniają gospodarze kolejne podania.

80
    Alex Sandro był faulowany podczas wyprowadzania piłki z własnej połowy boiska. Od rzutu wolnego grę wznowią miejscowi piłkarze.

Dawid Czempisz

Gole: 51. De Maio (sam.), 63. S. Khedira, 69. Dybala – 30. Verdi (kar.)

Kartki:   14. Cuadrado (JUV), 26. Rugani (JUV) – 18. A. Poli (BLG), 61. Crisetig (BLG), 90. Palacio (BLG)

Posiadanie piłki: 66 % : 34 %.
    Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 1:0. Foule: 12:13.
    Juventus FC: Buffon (C) – Cuadrado (72. Lichtsteiner), Rugani, Barzagli, Asamoah – S. Khedira, Marchisio, Matuidi (46. Costa) – Dybala, Higuaín, Aléx Sandro (84. Bernardeschi).
    Zmiany: Pinsoglio, Szczęsny – Costa, Chiellini, Benatia, Lichtsteiner, Bernardeschi, Bentancur.

Bologna FC 1909: Mirante (C) – M'Baye, Krafth (60. Torossídis), De Maio, S. Romagnoli – A. Poli, Crisetig, Á. Nagy – Verdi (73. Destro), Avenatti (66. Palacio), Ch. Keita.
    Zmiany: A. Da Costa – Destro, Orsolini, Krejčí, Di Francesco, Valencia, Falletti, Palacio, Masina, Torossídis.

Główny: M. Irrati
    Asystenci: D. Di Iorio, S. Liberti
    Techniczny: F. Paolo Saia