Korona – Śląsk 2:1 (koniec)
Korona Kielce
2:1 (1:1)
Śląsk Wrocław
Poniedziałek 13.08.2018, 18:00 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa • Runda 4

Kończymy 4. kolejkę naszej rodzimej LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Kielcach, gdzie miejscowa Korona zmierzy się z wrocławskim Śląskiem. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.
    Tak obecnie wygląda tabela LOTTO Ekstraklasy.

Korona Kielce ma na swoim koncie cztery punkty. Do tej pory ekipa ta odnotowała po jednym zwycięstwie, remisie oraz porażce. "Scyzory" plasują się obecnie na dziesiątym miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Przypomnijmy, że w ramach trzeciej kolejki kielczanie pokonali na wyjeździe Wisłę Płock 2:1.

Natomiast Śląsk Wrocław jest dziewiątą siłą zmagań na najwyższym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju. Można zatem rzec, że dziś czeka nas pojedynek sąsiadów z ligowej tabeli. Wrocławianie mają taki sam bilans, jak ekipa z Kielc – zwycięstwo, remis i porażkę. W ramach zeszłej kolejki wrocławianie przegrali na własnym obiekcie z Lechem Poznań.
    Korona nie próżnowała przed tym spotkaniem.
    Jasny cel Śląska.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Korona Kielce – Śląsk Wrocław. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!

Korona Kielce: Hamrol – Rymaniak, Kovacević, Diaw, Kallaste – Gardawski, Petrak, Żubrowski, Jukić – Soriano, Janjić.
    Rezerwowi: Sokół – Malarczyk, Możdżeń, Górski, Firlej, Brown Forbes, Kosakiewicz.

Śląsk Wrocław: Słowik – Pawelec, Celeban, Golla, Cholewiak – Augusto, Radecki, Ahmadzadeh, Pałaszewski, Łuczak – Robak.
    Rezerwowi: Wrąbel – Dankowski, Łabojko, Chrapek, Gąska, Szczepan, Piech.

Sędziowie: K. Jakubik.

1

1
    Sędzia Krzysztof Jakubik zagwizdał po raz pierwszy w dniu dzisiejszym. Gospodarze zagrają dziś w charakterystycznych żółto-czerwonych strojach. Goście na zielono.

2
    Korona rozgrywa piłkę na własnej połowie. Ani gospodarze, ani goście z Wrocławia nie spieszą się z wyprowadzeniem premierowego ataku.

3
    Na trybunach rewelacyjna atmosfera. Bardzo dobrze słyszalni są sympatycy "Scyzorów". Oni wierzą, że dziś ich ulubieńcy zainkasują komplet punktów. Zobaczymy, czy nie przeszkodzą w tym wrocławianie.

4
    Kallaste ładnie walczył o piłkę. Ostatecznie jednak to Śląsk zatrzymał inicjatywę na swoim koncie. Będziemy mieli rzut rożny dla drużyny gości.

5
    Już zrobiło się niebezpiecznie i zapachniało trafieniem numer jeden. Celeban trącił futbolówkę, ale nie skierował jej w światło bramki. Mimo to trzeba przyznać, że dobrze został wykonany ten stały fragment gry.

6
    Kolejny rzut rożny dla wrocławian i ponownie mieliśmy zamieszanie w polu karnym Korony Kielce. Póki co lepiej spisują się przyjezdni.

7
    Teraz Janjić był bliski zainkasowania premierowego trafienia dla Korony Kielce! Na posterunku był jednak Słowik, który wybronił uderzenie z powietrza.
    7. Dobra interwencja Słowika po kąśliwym strzale.

8
    Osiem minut gry już za nami. Póki co jesteśmy świadkami dość dynamicznego i otwartego pojedynku. Zarówno jedni, jak i drudzy zaczęli podkręcać tempo.

9
    Wrocławianie cofnęli się na własną połowę i spokojnie wymieniają podania. Korona próbuje podejść nieco wyżej, lecz niewiele to daje.

10
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki MARCIN ROBAK. Katastrofalnie zachował się teraz golkiper Korony! Robak wykorzystał fatalne przyjęcie Hamrola, zagarnął futbolówkę, a następnie ze stoickim spokojem wpakował ją do siatki. Gigantyczny błąd bramkarza na początku tego spotkania!
    10. Marcin ROBAK - 0:1

12
    12 minut gry już za nami. Śląsk decyduje się na kolejne ataki. W nieciekawej sytuacji znaleźli się gospodarze.

13
    Gospodarze muszą czuć się źle, ale chyba nikt nie chciałby się teraz znaleźć w skórze Hamrola. To może być błąd, który będzie bardzo kosztowny dla drużyny kieleckiej Korony.

14
    Zawodnicy z pola będą musieli się teraz mocno gimnastykować, aby naprawić błąd swojego golkipera. Łatwo o wyrównanie nie będzie, bo Śląsk na razie jest skuteczny w obronie.

15
    Kwadrans gry przeszedł do historii.

16
    Trochę chaosu po jednej i drugiej stronie. Przed momentem z groźnym atakiem próbował ruszyć Robak. Gospodarze mieli sporo szczęścia, że napastnik Śląska znalazł się na pozycji spalonej.

18
    Wiele wskazuje na to, że będziemy mieli rzut karny dla Korony Kielce! Celeban odbijał piłkę ręką.

18
    Mamy jeszcze interwencję VAR. Pan Jakubik raz jeszcze ogląda tę sytuację, by podjąć właściwą decyzję.

19
    Sędzia wskazuje na wapno. Dodatkowo żółtą kartkę ogląda Celeban.

20
    Pojedynek Soriano ze Słowikiem!

20
    Gol dla Korony!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa ELIA SORIANO. Mocne uderzenie reprezentanta gospodarzy. Słowik wyczuł jego intencje, rzucił się w dobrą stronę, ale nie był w stanie odbić futbolówki. Niedługo cieszyli się goście z prowadzenia.
    20. Elia SORIANO - 1:1

21
    Można powiedzieć, że w kosztownych błędach mamy 1:1. Taki sam jest też rezultat. Mamy tutaj na myśli gafę Hamrola, jak i błąd Celebana.

22
    Dośrodkowywał Augusto, ale żaden z jego kolegów nie zdołał opanować futbolówki. Za moment grę wznowi Hamrol.

23
    Posiadanie piłki: 51-49%

24
    Ależ teraz ruszył Cholewiak! Doskonale wbiegł w pole karne, a później... za nisko dośrodkował w kierunku swoich partnerów. Piłka zostaje jednak w posiadaniu wrocławskiego Śląska.

25
    Kolejne duże zamieszanie w polu karnym Korony. Celeban składał się do strzału, ale w ostatniej chwili został uprzedzony przez jednego z przeciwników.

26
    Kolejny rzut rożny dla wrocławskiego Śląska. Tym razem piłkę w pole karne będzie bić Łuczak. Może być ciekawie.

26
    Łuczak dośrodkowywał dwukrotnie, lecz nic sensownego z tego nie wynikło. Inicjatywa wróciła w posiadanie przeciwników, którzy nie spieszą się z przejściem do ataku.

27
    Zarówno jedni, jak i drudzy prezentują szarpaną grę. Zdarzają się niedokładności i bezsensowne zagrania.

28
    Zgromadzeni kibice nie przerywają głośnego dopingu.

29
    Teraz trochę walki w środku pola. Niewiele z tego wynika. Mniej interesujący okres rywalizacji w ramach dzisiejszego spotkania. Z jednej i drugiej strony brakuje spokoju.

30
    Za około kwadrans pierwsza połowa zostanie zakończona. Niewiele wskazuje na to, by przed przerwą miała paść kolejna bramka. Wiemy jednak, że futbol bywa nieprzewidywalny.

31
    Kielczanie wywalczyli rzut wolny. Za moment w pole karne centrować będzie Żubrowski.

32
    Żubrowski popisał się całkiem dobrym dośrodkowaniem. Rymaniak był ustawiony tyłem do bramki i uderzył sytuacyjnie. Próba zasługuje na pochwałę, ale samo wykonanie nie należało do udanych.

33
    Jukić ładnie zaczął dryblować między rywalami. W końcu został zatrzymany przez ostro interweniującego Augusto. Ostro, ale zgodnie z przepisami.

34
    Już tylko około 10 minut dzieli nas od przerwy. Trener Korony wygląda na niezadowolonego z gry swoich podopiecznych. Faktycznie, ma ku temu powody.
    35.

36
    Strzały: 4-2.
    Celne strzały: 2-1.

37
    Strzałów praktycznie nie ma. Akcji też nie. Drużyny mają problem, by dłużej utrzymać się w posiadaniu futbolówki. Zdecydowanie za dużo chaosu. Nie tak to powinno wyglądać.

38
    Cztery ostatnie wyjazdy Śląska to albo remisy, albo zwycięstwa. Jak będzie tym razem? Póki co wrocławianie idą na podział punktów, ale do końca starcia jeszcze ogrom czasu.

39
    Statystyka podań ogółem i celnych podań bardzo podobna w przypadku obu ekip. To mówi wiele o przebiegu dzisiejszego spotkania. Zaczęło się obiecująco, ale obecnie...

40
    Obecnie jest co najwyżej średnio, by nie napisać słabo.

41
    Cały czas słyszymy głośnego trenera gospodarzy. Szkoleniowiec Śląska chyba oszczędza swoje struny głosowe i nie udziela swoim podopiecznym zbyt wielu wskazówek.

42
    "My chcemy gola, Korona my chcemy gola" – skandują teraz sympatycy miejscowej drużyny. Zobaczymy, czy zawodnicy spełnią tę prośbę.

43
    Ładnie przyspieszył Rymaniak, ale z Gollą wygrać mu się nie udało.

44
    Ależ efektowna próba uderzenia przewrotką Soriano! Piłka poleciała daleko obok bramki. Gdyby to się udało, to mielibyśmy trafienie z grona "stadiony świata"!

44
    Strzelcem bramki ELIA SORIANO. To jest mecz błędów. Niepotrzebnie na raz poszedł Pawelec, co bezlitośnie wykorzystał Soriano. Słowik nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Źle obliczył piłkę Pawelec. Korona na prowadzeniu, mamy gola do szatni!

A JEDNAK GOL NIE ZOSTAJE UZNANY! Sędzia, po analizie VAR, obwieścił spalonego!
    44. Nieuznane trafienie Soriano.

45
    Spotkanie przedłużone o dwie minuty.

45+2
    Na razie mamy remis. I wiele wskazuje na to, że takim wynikiem zakończy się ta partia dzisiejszego starcia w Kielcach.

45+3
    Jeszcze pan Jakubik pozwolił Koronie kontynuować akcję. Augusto nie wytrzymał ciśnienia i sfaulował przeciwnika. To zakończyło się żółtym kartonikiem.

45+4

Premierowa odsłona dzisiejszego starcia na Kolporter Arenie już za nami. Póki co mamy remis 1:1. Do tej pory na listę strzelców wpisywali się Soriano oraz Robak. Nie jest to zbyt piękne spotkanie. Zarówno jedni, jak i drudzy prezentują szarpany futbol. To nie może się zbytnio podobać.

46

46
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Daniel Łuczak, na boisku pojawia się Damian Gąska.

47
    Korona rozpoczęła tę drugą połowę bez zmian. Liczymy, że drugie 45 minut będzie znacznie ciekawsze od pierwszych. Wierzymy w interesujące akcje i płynne wymiany podań.

48
    Śląsk zaczyna rozwijać kolejną akcję. Zobaczymy, czy coś sensownego z tego wyniknie.

49
    Absolutnie nie. Totalnie bez sensu zachował się Cholewiak. Zamiast spróbować rozegrać spokojnie, to on posłał dalekie podanie. Było ono kompletnie niecelne.

50
    Kiepskie wejście w tę drugą połowę zalicza Cholewiak. Przed momentem słabe podanie, a teraz bardzo słabe uderzenie z 23. metra. Piłka poszybowała obok bramki.

51
    Gąska ładnie rozpędził się na prawej flance. Następnie poradził sobie z Kallaste, wbiegł w pole karne i oddał strzał. Na posterunku był jednak Hamrol, który zanotował perfekcyjną interwencję.

52
    Zablokowane uderzenie Żubrowskiego. Po chwili Gąska sprezentował piłkę Soriano. Ten jednak nie zdołał oddać strzału.

53
    Mało wrażeń, mało atrakcji, mało akcji... No nie tak miało wyglądać to spotkanie.

54
    Akcja kielczan została przerwana, bo jeden z gospodarzy został złapany w pułapkę ofsajdową. Jak najbardziej słuszna sygnalizacja arbitra liniowego.

55
    Dziesięć minut gry w ramach drugiej połowy już za nami. Na tablicy wyników w dalszym ciągu rezultat remisowy.

56
    Daleko od bramki czujną postawą popisał się Słowik. Nie pozostawił złudzeń i ze stoickim spokojem oddalił potencjalne niebezpieczeństwo. Nic dodać, nic ująć.

57
    Gąska centrował z rzutu rożnego, ale nie przyniosło to jego drużynie żadnych korzyści. Żaden z wrocławian nie był w stanie przechwycić futbolówki i oddać uderzenia.

58
    W drugiej części spotkania gra Śląska funkcjonuje lepiej, ale mimo to goście nie są w stanie zdobyć trafienia numer dwa.

59
    Tymczasem trener gospodarzy szykuje pierwszą zmianę.

60
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Michal Gardawski, na boisku pojawia się Felicio Brown Forbes.

61
    Żółtą kartkę otrzymuje Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław).

62
    Strzały: 6-5
    Strzały celne: 2-2.

63
    Trącił piłkę Radecki. Za moment gospodarze wznowią grę zza linii bocznej. Może być ciekawie.

65
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Mariusz Pawelec, na boisku pojawia się Kamil Dankowski.

66
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Elia Soriano, na boisku pojawia się Maciej Górski.

67
    Ładnie ruszali wrocławianie. Koniec końców we właściwym momencie interweniował Diaw.

68
    Faule: 9-13.

68
    Augusto kiepsko centrował w pole karne. Do tej pory jego dośrodkowania były niezłe, a tym razem kompletnie rozczarował. Na pewno nie tak to sobie zaplanował.

69
    Dużo nieprzemyślanych zagrań. Powtarzamy to praktycznie od połowy pierwszej połowy, ale niestety, za wiele się tutaj nie zmienia.

71
    Posiadanie piłki: 46-54%.

72
    Od razu uderzać próbował Radecki. Wiadomo, jak to się skończyło. Akcja Śląska była niezła, ale wykonanie pozostawiło już szalenie dużo do życzenia. Przedobrzył, oj przedobrzył.

73
    Na tablicy wyników nadal rezultat remisowy. Niewiele wskazuje na to, by wkrótce miało się tutaj coś zmienić. W dalszym ciągu oglądamy sporo szarpanej gry. Nie tak to powinno przebiegać.

74
    Zostało niewiele ponad 15 minut do zakończenia tej kolejki LOTTO Ekstraklasy. Niestety, zwieńczeniem 4. partii jest kiepskie widowisko.

75
    Żółtą kartkę otrzymuje Kamil Dankowski (Śląsk Wrocław).

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 7 243 widzów.

77
    Spore zamieszanie w polu karnym Korony. Oddał strzał Pałaszewski, ale piłka nie znalazła drogi do siatki. Mieli trochę szczęścia teraz gospodarze.

78
    Gra przerwana, bo na murawie leży Petrak.

79
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Oliver Petrak, na boisku pojawia się Łukasz Kosakiewicz.

80
    Ahmadzadeh wpadł w pole karne i... uderzył prosto w objęcia Hamrola.

81
    Strzelcem bramki MACIEJ GÓRSKI. Udana akcja gospodarzy! Kielczanie zaskoczyli przeciwników, dzięki czemu zdobyli bramkę i wysforowali się na prowadzenie. Górski popisał się precyzyjnym uderzeniem głową po dobrym dośrodkowaniu Rymaniaka. Śląsk musi gonić!
    81. Maciej GÓRSKI - 2:1

82
    Optycznie nieco lepiej w tej drugiej połowie wygląda Śląsk. Akcję bramkową przeprowadzili jednak gospodarze. Futbol bywa piękny, futbol bywa nieprzewidywalny!

83
    Strzały: 8-8.
    Strzały celne: 3-3.

84
    Za kilka chwil będziemy mieli ostatnią zmianę w tym spotkaniu. Oczywiście w zespole z Wrocławia.

85
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Mateusz Radecki, na boisku pojawia się Arkadiusz Piech.

86
    Szansa dla Śląska! Golla długo czekał z oddaniem strzału i nadział się na przeciwnika. Powinien był szybciej uderzyć w kierunku bramki strzeżonej przez Hamrola.

87
    Zaczynają spieszyć się goście z Wrocławia. Jeszcze wierzą, że uda im się zdobyć bramkę na remis. Czasu coraz mniej, sił pewnie także.

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Maciej Górski (Korona Kielce).

90
    Spotkanie zostało przedłużone o 4 minuty.

90+1
    Wątpliwe, by coś jeszcze się tutaj zmieniło. Z wyrokami jednak jeszcze poczekajmy. Doskonale bowiem wiemy, że w futbolu lubią decydować detale.

90+3
    Ależ fatalnie zachował się teraz Golla. Zdecydowanie za mocno wypuścił sobie futbolówkę i zagonił się pod linię końcową. Gdyby zrobił to lepiej, mogłoby skończyć się trafieniem.

90+4
    Hamrol z kolejnym prezentem dla Robaka. Tym razem jednak bez konsekwencji.

90+5

Spotkanie kończy się triumfem kieleckiej Korony. Gole na koncie miejscowego zespołu zapisywali Soriano i Górski. Honorowe trafienie po przeciwnej stronie barykady wywalczył Robak. (19:59:57)