Warta – Raków 0:2 (koniec) | Garbarnia – Chojniczanka 1:2 (koniec) | ŁKS – GKS T. 0:0 (koniec)
Bytovia – Wigry 1:1 (koniec) | Termalica – Chrobry 1:2 (koniec) | Stal M. – Jastrzębie 0:0 (koniec)
Stomil – Odra O. 2:1 (koniec)
MKS Bytovia Bytów
1:1 (0:1)
Wigry Suwałki
Sobota 22.09.2018, 16:00 • Stadion MOSiR, Bytów • Fortuna 1 Liga • 11. kolejka

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na lajfach. Dobrego wieczoru! (17:57:22)

Druga odsłona była już zdecydowanie lepsza w wykonaniu Bytovii i można powiedzieć, że to ona przeważała. Bardzo szybko doprowadzili do remisu gospodarze, dzięki czemu mogli skupić się na kolejnych atakach, a momentami byli naprawdę blisko by wyjść na prowadzenie. Przyjezdni z kolei chyba zlekceważyli rywala po ich słabej pierwszej części i liczyli, że po przerwie wszystko samo się ułoży. Tak naprawdę gdyby nie Damian Węglarz w bramce to Wigry wracałyby do domu z niczym.

90+3

90+2
    Karankiewicz w samej końcówce powala na murawę jednego z rywali. Zasłużona żółta kartka dla kapitana Wigier – Karankiewicza.

90
    Sędzia zdecydował się na doliczenie trzech dodatkowych minut do drugiej odsłony.

86
    Próba Dampca głową po rzucie rożnym! Jeszcze raz sprawdzony na linii bramkowej Węglarz i znów popisuje się on efektowną paradą!

84
    Świetna szansa dla Bytovii! Ciekawa wymiana Kuzdry z Wolskim kończy się wrzutką do Jakóbowskiego! Nie daje się pokonać Węglarz!

80
    Bardzo dużo szczęścia mieli teraz gospodarze, który chyba za pewnie się poczuli. Prosty błąd na własnej połowie mógł skończyć się golem dla gości.

75
    Trzecia roszada w Bytovii. Na ławkę siada Kuzimski, a podnosi się z niej Chodyna.

67
    Kuzdra postanowił spróbować swoich sił z dystansu! Bardzo dobra próba otarła się o jednego z rywali i tylko dlatego nie musiał interweniować Węglarz!

66
    Druga roszada u przyjezdnych. Swój występ kończy Bartosz Olszewski, a szansę otrzymuje Mackiewicz.

60
    Pierwsza zmiana w zespole Wigier. Za Stasiaka pojawia się Sabillo.

51
    Kapitalna szansa dla gospodarzy, a konkretnie dla Kuzimskiego! Fatalnie spudłował z prostej pozycji, jednak na jego szczęście był na spalonym.

47
    Gol dla Bytovii!

Kapitalne otwarcie w wykonaniu miejscowych! Z rzutu rożnego doskonale zacentrował Letniowski, gdyż piłka spadła idealnie na głowę nadbiegającego ŁUKASZA WRÓBLA! Zupełnie bez szans Węglarz i mamy remis 1:1!

46
    Po przerwie w zespole z Bytowa doszło do dwóch zmian. Na murawę wbiegli Jakub Kuzdra i Bartosz Wolski.

46

Do przerwy na minimalnym, choć zasłużonym prowadzeniu są suwałczanie. To oni wyglądają jak na razie znacznie lepiej zarówno w ofensywie jaki defensywie. Bytovia nie ma zbytnio pomysłu jak przedrzeć się na połowę Wigier, a ci z kolei stwarzają spore zagrożenie po stałych fragmentach gry. Niestety na murawie dominuje niedokładność i momentami chaos, więc liczymy na odmianę za piętnaście minut.

45

40
    Świetna, mierzona próba Adamca z tego rzutu wolnego! Futbolówka przelatuje tuż obok okienka bramki, a bez szans byłby Witan!

39
    Adamec kapitalnie urwał się pogubionemu Dampcowi! Wychodził on na czystą pozycję strzelecką, lecz został sfaulowany. Żółta kartka dla zawodnika Bytovii.

35
    Potężnie uderzył teraz z dystansu Adamec! Bardzo bliski zdobycia bramki był zawodnik przyjezdnych! Mogli oni szybko podwyższyć prowadzenie.

33
    Gol dla Wigier!

Doczekaliśmy się otwarcia wyniku jeszcze pierwszej odsłonie! Świetna akcja prawym skrzydłem kończy się płaskim dośrodkowaniem wzdłuż bramki! Tam nabiegający ARON STASIAK tylko dostawił nogę i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy! 0:1!

32
    W ostatnich minutach zaczęła zarysowywać się przewaga suwałczan. To oni coraz częściej goszczą pod polem karnym gospodarzy, gdzie mają sporo miejsca.

20
    Za nami dwadzieścia minut gry. Jak na razie nie byliśmy świadkami klarownych sytuacji bramkowych. Gra jest raczej wyrównana.

1

MKS Bytovia Bytów:
    Witan – Wilczyński, Wróbel, Dampc, Witkowski, Kuzimski, Duda, Letniowski, Hebel, Jakóbowski, Jaroch

Wigry Suwałki:
    Węglarz – P. Olszewski, Straus, Karbowy, B. Olszewski, Stasiak, Najemski, Bartczak, Adamec, Karankiewicz, Pawłowski

Główny: Konrad Kiełczewski (Białystok).

Na relację z zapowiadanej potyczki zapraszamy bardzo serdecznie w sobotę na godzinę 16:00. Starcie wicelidera z szóstą ekipą w tabeli musi przynieść nam sporo dobrego futbolu, dlatego nie możemy się już doczekać! Bądźcie Państwo z nami! Do usłyszenia na lajfach!

Natomiast drużyna z północnego-wschodu Polski może mówić o zupełnie odmiennej końcówce poprzedniego sezonu. Ci niemal do ostatniej kolejki mocno walczyli o to aby uzyskać drugie miejsce, które premiowane jest awansem do wymarzonej Ekstraklasy. Wszystko popsuły jednak dwie porażki pod rząd i ostatecznie Wigry uplasowały się na szóstym miejscu. Nie ma wątpliwości, że teraz apetyty są jeszcze bardziej pobudzone i realnie myśli się o podboju 1 ligi. Jak na razie suwałczanie wyglądają nie najgorzej, choć oczywiście mogło być zawsze lepiej. Cztery triumfy, tyle samo remisów i dwie porażki po dziesięciu potyczkach to aktualny dorobek podopiecznych Kamila Sochy. Wigry są ewidentnie w gazie, gdyż trwa ich seria pięciu spotkań z rzędu bez porażki. Zobaczymy jak długo wytrzymają i czy będzie ich stać na czołowe lokaty także na wiosnę.

Zespół prowadzony przez młodego trenera jakim jest Adrian Stawski w minionym sezonie mógł mówić o sporym szczęściu, bowiem widmo spadku niemal bez przerwy zaglądało w oczy. Ostatecznie udało się wyrywać kilka punktów w końcówce i uplasować się na pozycji dającej utrzymanie. W porównaniu do poprzednich rozgrywek te są dla bytowian wręcz fenomenalne. Po dziesięciu meczach mają oni na koncie aż dziewiętnaście punktów, które zgarnęli pięciokrotnie zwyciężając (Termalica, Garbarnia Kraków, Puszcza Niepołomice, ŁKS Łódź i GKS Tychy), a także cztery raz dzieląc się zdobyczą. Remisy padły w starciach ze Stomilem Olsztyn, Podbeskidziem Bielsko-Biała, Wartą Poznań i Sandecją Nowy Sącz). Jedyna porażka jaka przytrafiła się Bytovii miała miejsce w 4 kolejce, kiedy to na własnym stadionie ulegli Stali Mielec. Jeśli zespół z województwa pomorskiego dalej będzie tak grać to być może będzie można realnie pomyśleć o awansie.

Przed nami już 11 kolejka Fortuna 1 Ligi! W jednym z sobotnich meczów naprzeciw siebie staną MKS Bytovia Bytów i Wigry Suwałki. Z uwagi na dyspozycję obu ekip zapowiada się sporo emocji.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.