Wisła K. – Zagłębie S. 2:2 (koniec)
Wisła Kraków
2:2 (1:0)
Zagłębie Sosnowiec
Poniedziałek 29.10.2018, 18:00 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa • 13. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:01:36)

Faule: 13:12.

Różne były fragmenty w tym spotkaniu. Czasem tempo było usypiające, a czasem szalone. Momentami zdecydowanie przeważała Wisła Kraków, ale Zagłębie Sosnowiec pokazywało pazury. Ostatecznie doszło do podziału punktów. Na trafienia Dawida Korta oraz Jesusa Imaza odpowiedział dwukrotnie Alexandre Cristovao i to głównie dzięki niemu beniaminek nie poległ w Krakowie. Stanęło na rezultacie 2:2.

90+4

90+3
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Adam Banasiak, na boisku pojawia się Dejan Vokić.

90
    Dodatkowe cztery minuty od sędziego Tomasza Kwiatkowskiego.

87
    Jeszcze kilka minut i być może jednocześnie szans dla obu jedenastek. Na razie uskrzydlone Zagłębie Sosnowiec na połowie przeciwnika.
    84. Alexandre CRISTOVAO - 2:2

84
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki ALEXANDRE CRISTOVAO.

Nie ma mowy o ucieczce podopiecznych Macieja Stolarczyka. Ponownie wyrównanie i ponownie do siatki Mateusza Lisa przymierzył Alexandre Cristovao! Po rajdzie i podaniu Michaela Heinlotha wystarczyło umiejętnie przystawić głowę do futbolówki.

84
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Zarko Udovicić, na boisku pojawia się Junior Torunarigha.

84
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Dawid Kort, na boisku pojawia się Zoran Arsenić.
    81. Jesus Imaz Balleste - 2:1

81
    Gol dla Wisły!

Jesus Imaz odzyskał prowadzenie dla zespołu z Krakowa. Po podaniu prostopadłym Rafała Boguskiego zmiennik był blisko bramki przeciwnika i potężnym uderzeniem z ostrego kąta pokonał Dawida Kudłę.

79
    Sprawnie krążyła piłka między krakowianami, ale wylądowała ostatecznie w rękawicach Dawida Kudły. Nie o to chodziło gospodarzom.

77
    Po nieudanym zagraniu Dawida Korta była szansa na kontratak Trójkolorowych. Zmarnował ją Szymon Pawłowski, którego podanie w kierunku Konrada Wrzesińskiego było lepsze dla Mateusza Lisa.

76
    Kilkanaście minut do końca regulaminowego czasu. W pierwszej połowie wynik zmienił się w doliczonym, więc trzeba uważać do ostatniego gwizdka.
    74. Mateusz Lis interweniował z problemami.

Gole: 45+4. Kort (kar.), 81. Balleste – 55. Cristovao, 84. Cristovao

Kartki:   45+3. Pawłowski (SOS)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 10:6. Strzały niecelne: 3:8. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 2:2. Foule: 13:12.
    Wisła Kraków: Lis – Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak – Kort (84. Arsenić), Wojtkowski (70. Balleste), Basha – Boguski, Paweł Brożek (63. Ondrášek), Košťál.
    Zmiany: Buchalik – Arsenić, Bartosz, Balleste, Ondrášek, Palčič, Plewka.

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Heinloth, Jędrych, Polczak, Mráz – Babiarz, Banasiak (90+3. Vokić) – Wrzesiński, Pawłowski, Udovicić (84. Torunarigha) – Cristovao.
    Zmiany: Perdijić – Cichocki, Kokoszka, Malheiro, Mello, Torunarigha, Vokić.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widownia: 11 243