Gryf – Resovia 1:0 (koniec) | Rozwój – Błękitni 3:1 (koniec)
3:1 (0:1)
Błękitni Stargard
Niedziela 25.11.2018, 13:00 • Stadion Rozwoju, Katowice • 2. Liga • 20. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:56:47)

Rozwój Katowice popisał się świetnym przyspieszeniem i w drugiej połowie odwrócił wynik 0:1 na 3:1. Gospodarze zaprezentowali się zdecydowanie lepiej po pobycie w szatni, a gra Błękitnych wyglądała już w tym fragmencie katastrofalnie. Komplet punktów zasłużenie pozostał na Górnym Śląsku.

90+3

90
    Rozpoczął się doliczony czas.

88
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Lazar, na boisku pojawia się Gembicki.

86
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Cywiński, na boisku pojawia się Starzycki.

85
    Katastrofalna gra Błękitnych Stargard w drugiej połowie. Mogli zostać rozgromieni w drugiej połowie przez przeciwnika.

82
    Michał Płonka strzelił szczupakiem w Mariusza Rzepeckiego po kolejnym świetnym dośrodkowaniu Oliwiera Lazara z rzutu wolnego.

80
    10 minut do końca regulaminowego czasu. Rozwój Katowice musi przypilnować wyniku, a jego przeciwnik już mocno zdemobilizowany.

78
    Gol dla Rozwoju!
    Strzelcem bramki MATEUSZ WRZESIEŃ.

Perfekcyjnie przeprowadzona akcja przez zawodników Rozwoju. Daniel Paszek obsłużył podaniem Mateusza Września, a napastnik gospodarzy trafił do opuszczonej już bramki. Katowiczanie bardzo blisko zwycięstwa.

77
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi A. Kwiatkowski, na boisku pojawia się Włóka.

74
    Zatańczyła futbolówka w polu karnym Rozwoju Katowice, ale stargardzianie nie skierowali jej do bramki Bartosza Solińskiego.

72
    Przemysławowi Brzeziańskiemu nie udało się wykorzystać dośrodkowania z prawego skrzydła i oddać strzału z bliska w kierunku bramki Rozwoju Katowice.

70
    Zdecydowana przewaga Rozwoju Katowice po przerwie. Wprowadzenie drugiego napastnika nie pomogło stargardzianom.

67
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Baranowski, na boisku pojawia się Brzeziański.

66
    Po podaniu Przemysława Mońki strzelił pod poprzeczkę bramki przyjezdnych Damian Niedojad. Gdyby nie interwencja Mariusza Rzepeckiego byłoby kolejne trafienie dla Rozwoju Katowice.

63
    Strzelcem bramki DAMIAN NIEDOJAD.

Świetne wejście z ławki rezerwowych na boisko. Damian Niedojad wykorzystał dośrodkowanie Oliwiera Lazara z rzutu wolnego i uderzył obok Mariusza Rzepeckiego w narożnik bramki stargardzian.

63
    Jakub Ostrowski napomniany żółtym kartonikiem za bezpardonowe zaatakowanie rozpędzonego Daniela Paszka.

60
    Nieznacznie niecelne uderzenie Piotra Kurbiela zza linii pola karnego. Nie pomylił się wyraźnie najbardziej wysunięty ze stargardzian.

59
    Ostre przewinienie i żółta kartka dla agresywnego Michała Płonki.

58
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Karmański, na boisku pojawia się Ostrowski.

57
    Drugi po przerwie pojedynek Mateusza Września z Mariuszem Rzepeckim. Z powodzeniem interweniował tym razem doświadczony bramkarz Błękitnych Stargard.

56
    Przewinienie na Damianie Lepiarzu. Piłka w posiadaniu Rozwoju Katowice i za moment wprowadzi ją ponownie do gry dalekim wykopem Bartosz Soliński.

53
    Przegrupowanie po wyrównaniu. Ofensywne zmiany trenera Rozwoju Katowice wpłynęły pozytywnie na jego podopiecznych.

51
    Strzelcem bramki DANIEL PASZEK.

W odpowiednim momencie w pole karne przeciwnika wbiegł Daniel Paszek i po uderzeniu Mateusza Września oraz interwencji Mariusza Rzepeckiego wpakował futbolówkę z bliska do siatki. Powinien wybić futbolówkę zawodnik Błękitnych, ale zachował się beznadziejnie.

51
    Przebojowa akcja Patryka Baranowskiego ustawionego w tym spotkaniu na boku bloku obronnego Błękitnych Stargard. Ponownie zatrudniony przez przyjezdnych został bramkarz Rozwoju Katowice.

49
    Interweniował Bartosz Soliński po dośrodkowaniu Michała Cywińskiego. W planie stargardzian najlepszą obroną jest atak.

46
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Kamiński, na boisku pojawia się Kuliński.

46
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Baranowicz, na boisku pojawia się Niedojad.

46

Krótko przez przerwą Błękitni Stargard wyszli na prowadzenie. Dzięki strzałowi Mateusza Kwiatkowskiego z rzutu karnego przyjezdni mają przewagę gola po generalnie wyrównanej pierwszej połowie.

45+1

45+1
    Gol dla Błękitnych!
    Strzelcem bramki z rzutu karnego MATEUSZ KWIATKOWSKI.

Pewne uderzenie pomocnika Błękitnych z rzutu karnego do bramki po uprzednim zmyleniu Bartosza Solińskiego. Klasyczne trafienie do szatni.

45
    Doliczona minuta.

45
    Mońka napomniany żółtym kartonikiem za protestowanie.

45
    Rzut karny za przewinienie Baranowicza na Mateuszu Kwiatkowskim. Szansa na gola do szatni dla zespołu z Pomorza Zachodniego.

43
    Poważne ostrzeżenie dostali Błękitni i ponownie starają się przenieść futbolówkę na połowę Rozwoju Katowice.

40
    Najlepsza szansa na gola w pierwszej połowie. Atakowali Mateusz Wrzesień z Oliwierem Lazarem. Najbardziej wysunięty zawodnik Rozwoju Katowice wyprzedził defensora i oddał uderzenie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Błękitnych uratowała interwencja Mariusza Rzepeckiego.

39
    Piłka odprowadzona poza boisko przez Mariusza Rzepeckiego. Kolejna nieudana centra gospodarzy.

38
    Coraz mniej minut do końca regulaminowego czasu w pierwszej połowie. Klarownych sytuacji podbramkowych już więcej po stronie katowiczan.

35
    Rykoszet po strzale Michała Cywińskiego. Zdaniem sędziego Bartosz Soliński nie zdążył uratować Rozwoju Katowice przed rzutem rożnym.

34
    Akcja indywidualna Daniela Paszka zakończona strzałem po ziemi obok bramki Mariusza Rzepeckiego. Piłkarz Rozwoju Katowice nie przestraszył się całej grupki stargardzian.

32
    Tym razem lepsze dośrodkowanie w pole karne Błękitnych. Po rzucie rożnym interweniował skutecznie na przedpolu Mariusz Rzepecki.

30
    Bezpańskie dośrodkowanie z prawego skrzydła prosto w rękawice Mariusza Rzepeckiego. Żaden z katowiczan nie mógł oddać w tej sytuacji uderzenia.

28
    Grzegorz Rogala nie przestraszył się przeciwnika i choć interweniował dość nerwowo, to utrzymać futbolówkę w posiadaniu przyjezdnych.

27
    Podania podopiecznych Adama Topolskiego w poprzek boiska. Z trudem zdobywają przestrzeń.

26
    Patryk Baranowski nie pozwolił na dośrodkowanie z lewego skrzydła Przemysławowi Mońce. Dobra interwencja ustawionego wyjątkowo na boku defensywy zawodnika.

24
    Drużyny lepiej bronią niż atakują na początku spotkania. Grę prowadzą stargardzianie, ale nie jest to rozegranie pozycyjne a la FC Barcelona.

21
    Płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydła do Mateusza Września. Były zawodnik Floty Świnoujście utrzymał się w posiadaniu piłki, ale nie oddał dobrego uderzenia w bramkę Błękitnych Stargard.

20
    Podanie w kierunku Michała Płonki w pole karne Błękitnych Stargard. Na przedpolu własnej bramki interweniował skutecznie Mariusz Rzepecki w porozumieniu z jednym z defensorów.

18
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Gałecki, na boisku pojawia się Olszewski.

18
    Szykuje się wymuszona zmiana w Rozwoju Katowice. Będzie ona spowodowana urazem Przemysława Gałeckiego.

15
    Kolejne beznadziejne uderzenie Błękitnych zza pola karnego. Mnóstwo tych prób, ale prawie wszystkie tej samej marnej jakości.

14
    Nieudane uderzenie Michała Cywińskiego z rzutu wolnego. Bramkarz Rozwoju Katowice nie musiał interweniować.

12
    Kombinacja na obrzeżach pola karnego Rozwoju Katowice nie zakończyła się strzałem. W roli głównej Michał Cywiński, ale otoczony przez defensorów gospodarzy nie zagroził Bartoszowi Solińskiemu.

10
    Skoncentrowany wcześniej na defensywie Rozwój Katowice przechodzi do ataku pozycyjnego.

8
    Uderzenie Grzegorza Rogali na zakończenie akcji indywidualnej. Na raty, ale skutecznie interweniował Bartosz Soliński i nie pozwolił na dobitkę Piotrowi Kurbielowi.

7
    Stroną przeważającą na początku spotkania są Błękitni Stargard. Ta optyczna dominacja nie jest przekuwana w niebezpieczne uderzenia.

5
    Junpei Shimmura miał sporo miejsca przed polem karnym Rozwoju Katowice i zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka uciekła Japończykowi w zdecydowanie niepożądanym kierunku.

3
    Pierwsze zablokowane uderzenie zespołu Adama Topolskiego. Dobrze ustawieni w obronie gospodarze wyręczyli Bartosza Solińskiego i ten nie musiał interweniować.

1

W niedzielę dojdzie do pojedynku klubów zainteresowanych skuteczną walką o utrzymanie. Rozwój Katowice podejmie Błękitnych Stargard. Pierwszy gwizdek Pawła Kukli w niedzielę o godzinie 13.

Rozwojowi Katowice pozostały dwie kolejki na ewakuowanie się ze strefy spadkowej przed przerwą zimową. Drużyna ze stolicy Górnego Śląska znajduje się na 15. miejscu w tabeli. Do bezpiecznej lokaty traci punkt.

Drużyna z Katowic zremisowała dwa poprzednie mecze z czołowymi drugoligowcami. Najpierw podzieliła się punktami z Widzewem Łódź, a następnie rozegrała zaległe, bezbramkowe spotkanie z Elaną Toruń. Poprzednio zwyciężyła 27 października w meczu z ROW 1964 Rybnik.

Błękitni Stargard są ponad strefą spadkową, ale ich przewaga nad będącym w niebezpiecznym miejscu tabeli Rozwojem Katowice to zaledwie trzy punkty. Przyjezdni postarają się wykorzystać fakt, że ich przeciwnik jest najgorszym klubem ligi pod kątem wyników na własnym stadionie.

Błękitni Stargard zremisowali poprzedni mecz 1:1 z Olimpią Elbląg mimo prowadzenia. Było to małe przełamanie zespołu Adama Topolskiego po trzech porażkach. Drużyna nie prezentuje się ostatnio dobrze, ale w Katowicach spróbuje powalczyć o dobry wynik.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Gole: 51. Paszek, 63. Niedojad, 78. Wrzesień – 45+1. M. Kwiatkowski (kar.)

Kartki:   45. Mońka (ROZ), 59. Płonka (ROZ) – 63. Ostrowski (BSS)

Rozwój Katowice: Soliński – Lepiarz, Gałecki (18. Olszewski), Baranowicz (46. Niedojad), Łączek, Płonka, Lazar (88. Gembicki), Mońka, Paszek, Kamiński (46. Kuliński), Wrzesień.

Zmiany: Neugebauer – Niedojad, Gembicki, Olszewski, Kaletka, Kuliński, Wroza.

Błękitni Stargard: Rzepecki – Baranowski (67. Brzeziański), Błyszko, Ogrodowski, Rogala, Karmański (58. Ostrowski), Shimmura, M. Kwiatkowski, Cywiński (86. Starzycki), A. Kwiatkowski (77. Włóka), Kurbiel.

Zmiany: Skwirut – Brzeziański, Napora, Starzycki, Włóka, Ostrowski.

Sędziowie: Paweł Kukla (Kraków)