Orlen Wisła – Gwardia 29:17 (koniec)
Orlen Wisła Płock
29:17 (13:5)
COROTOP Gwardia Opole
Czwartek 14.02.2019, 18:00 • Orlen Arena, Płock • Orlen Superliga mężczyzn • 18. kolejka

Było to spotkanie drugiego zespołu z czwartym z ligowej tabeli, jednak zupełnie nie było widać tego dzisiaj na boisku. Nafciarze przeważali w każdym elemencie gry, a dużą cegiełkę do dzisiejszego zwycięstwa dołożył Adam Morawski, który bronił na poziomie około 50%. Opolanie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w drugiej połowie, jednak to było już za późno by odwrócić losy meczu. (19:34:39)

Koniec meczu. (29:17)
    60
    Wynik meczu ustala Mlakar. (29:17)
    60
    Bramka dla KPR Gwardia Opole (Mindaugas Tarcijonas). (28:17)
    60
    Niemoc Wisły w ataku przełamuje Krajewski. (28:16)

59
    Seria pięknych interwencji Zembrzyckiego w bramce! Najpierw Krajewski, a teraz Mlakar w nie trafiają w czystych sytuacjach! (27:16)
    58
    Zarzycki skutecznie z drugiej linii. (27:16)

56
    Kara dla Orlen Wisła Płock (José Toledo). (27:15)

56
    Tarabochia przegrywa pojedynek z Zembrzyckim w kontrze! (27:15)
    55
    Trzecia bramka Mlakara z drugiej linii. (27:15)
    54
    Piękne trafienie Zarzyckiego z biodra. (26:15)

53
    Czas dla podopiecznych Rafała Kuptela. (26:14)
    53
    Gębala zdobywa swoją pierwszą bramkę w Orlen Arenie w bieżącym sezonie! (26:14)
    52
    Mauer ze skrzydła. (25:14)
    51
    Góralski zmienił na skrzydle Daszka i zdobywa swoją pierwszą bramkę w dzisiejszym meczu. (25:13)
    51
    Mlakar z drugiej linii. Zembrzycki bez szans. (24:13)

51
    Czas dla gospodarzy. (23:13)

51
    Zmiana w bramce Wisły. Morawskiego zastępuje Wichary. Owacja na stojąco dla Adama! (23:13)
    50
    Mnóstwo miejsca na skrzydle miał Patryk Mauer – nie mógł tego nie wykorzystać. (23:13)
    49
    Najpierw świetna interwencja Morawskiego i kolejna kontra w wykonaniu Michała Daszka. (23:12)

48
    Kara dla Orlen Wisła Płock (Dan-Emil Racotea). (22:12)
    48
    Klimków wykorzystuje nieporozumienie w zespole Wisły. (22:12)
    47
    Pierwszą swoją bramkę w dzisiejszym meczu zdobywa Żiga Mlakar. (22:11)

46
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 1500 widzów. (21:11)
    45
    Daszek ze skrzydła po wrzutce od Krajewskiego! (21:11)

45
    I jeszcze jedna interwencja w bramce Morawskiego! (20:11)
    44
    Szczęśliwie Racotea trafia do bramki Zambrzyckiego, który zmienił Malchera. (20:11)
    43
    Przedarł się przez defensywę Wisły Zieniewicz. (19:11)
    43
    Skutecznie Krajewski. (19:10)
    42
    Patryk Mauer szczęśliwie z siódmego metra. (18:9)
    41
    Milewski zaskoczył Morawskiego z drugiej linii. (18:9)
    40
    Dan Racotea z drugiej linii (18:8)
    39
    Zagapił się na skrzydle w obronie Milewski, co skrzętnie wykorzystał Michał Daszek. (17:8)

37
    Ponownie w bramce Wisły Adam Morawski! (16:8)
    37
    Indywidualna akcja Jose De Toledo. (16:8)

36
    Broni Morawski i piłka dla Nafciarzy. (15:8)
    35
    I ponownie Michał Daszek. Sytuacja z pierwszej połowy powoli wraca do normy. (15:8)
    35
    Piąte trafienie Michała Daszka w dzisiejszym meczu. (14:8)
    34
    Jankowski w kontrze i z ośmiu bramek przewagi zrobiło się pięć. (13:8)

33
    Goście wyrzucają piłkę w aut. (13:7)

33
    Mlakar po bloku i broni rzut Malcher. (13:7)
    32
    Odrabiają starty goście. Kolejna bramka Zieniewicza. (13:7)
    31
    Mocne wejście w drugą połowę Gwardii. Rozmontowana defensywa Nafciarzy i bramka Zieniewicza. (13:6)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (13:5)

Co tu dużo pisać. Pięć bramek zdobytych przez Gwardię w pierwszej odsłonie spotkania mówi samo za siebie. Dobra gra w defensywie Nafciarzy staje się być ich znakiem rozpoznawczym. Dołożyć do tego jeszcze skuteczność w ataku, a Wisła będzie groźna dla każdego rywala z Europy. Zapraszam na kolejną część meczu za niespełna 10 minut!

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:5)

29
    Morawski zatrzymuje Lemaniaka z siódmego metra! (13:5)

29
    Kara dla Orlen Wisła Płock (Tomasz Gębala). (13:5)

29
    Gol z 7m zdobyty przez Orlen Wisła Płock (Marko Tarabochia). (13:5)

28
    Ponownie skutecznie w bramce Adam Morawski! (12:5)
    27
    Tarabochia zmienił Daszka na siódmym metrze i trafił w samo okienko. Malcher bez szans. (12:5)

26
    Nie trafiony rzut z 7m przez KPR Gwardia Opole (Patryk Mauer).
    (12:5)

26
    Karny na gości. (12:5)
    25
    Mihić po zejściu na rozegranie. (12:5)
    24
    Racotea z drugiej linii, piłka odbija się od spojenia i wpada do bramki. Lepiej się nie dało rzucić! (11:5)

24
    Wejście Zadury na szósty metr z rozegrania, ale przegrywa sytuację sam na sam z Morawskim! (10:5)

22
    Broni rzut z drugiej linii Morawski, a w tym samym momencie na kole faulował Sulić, który odpocznie dwie minuty na ławce kar. Piłka dla Wisły. (10:5)

22
    Kara dla Orlen Wisła Płock (Renato Sulić). (10:5)

22
    Kara dla Orlen Wisła Płock (Mateusz Piechowski). (10:5)

21
    Daszek przegrywa rywalizację na siódmym metrze z Malcherem. (10:5)
    20
    Zadura zaskoczył Morawskiego z drugiej linii. (10:5)
    19
    Tarabochia zdobywa swoją pierwszą bramkę w dzisiejszym meczu. (10:4)

19
    Żółtą kartkę otrzymuje ławka KPR Gwardia Opole (9:4)

19
    Kara dla KPR Gwardia Opole (Jan Klimków). (9:4)

18
    Toledo nie trafia w bramkę. (9:4)
    18
    Bomba z drugiej linii Zieniewicza. (9:4)

17
    Przedzierał się przez środek Zarzycki, jednak bez szans w starciu z Piechowskim. (9:3)

17
    Koniec kary dla Klimkowa. (9:3)

16
    Po drugiej stronie boiska Malcher zatrzymuje ze skrzydła Lovro Mihicia. (9:3)

16
    Morawski broni rzut Zieniewicza. (9:3)
    15
    Z drugiej linii trafia Jose De Toledo. (9:3)

15
    Niecodzienna sytuacja. W ataku pozycyjnym swojej drużyny Klimków faulował na kole Obradovicia i wyleciał na dwie minuty z boiska. Piłka dla Nafciarzy. (8:3)

14
    Kara dla KPR Gwardia Opole (Jan Klimków). (8:3)

14
    Czas dla trenerów gości. (8:3)
    14
    Daszek dosłownie "przeczesał" Adama Malchera i zdobywa swoją kolejną bramkę w dzisiejszym meczu! (8:3)

13
    Żółta kartka dla KPR Gwardia Opole (Michał Milewski). (7:3)
    13
    Indywidualna akcja Jose De Toledo. (7:3)

13
    Faul w ataku Zarzyckiego. Piłka dla Orlen Wisły Płock. (6:3)

12
    Żółta kartka dla Orlen Wisła Płock (Nemanja Obradović). (6:3)
    12
    Bomba z drugiej linii Dana Racotea. (6:3)
    11
    Szybka odpowiedź Lovro Mihicia! (5:3)
    11
    Zadura z koła. (4:3)
    10
    Jak w masło wszedł teraz Morawski w defensywę Nafciarzy i zdobywa drugą bramkę dla swojego zespołu. (4:2)

10
    Żółta kartka dla Orlen Wisła Płock (Dan-Emil Racotea). (4:1)

10
    Nieuznana bramka Piechowskiego. Przekroczona linia szóstego metra. (4:1)

9
    Patryk Mauer zatrzymany przez Morawskiego! (4:1)

9
    Żółta kartka dla Orlen Wisła Płock (Renato Sulić). (4:1)
    8
    Ponownie Daszek, tym razem z kontrataku! (4:1)
    7
    Daszek skutecznie z karnego. (2:1)

7
    Żółta kartka dla KPR Gwardia Opole (Mateusz Morawski). (2:1)
    6
    Sulić dobrze się odnalazł na kole i zdobywa swoją pierwszą bramkę w dzisiejszym spotkaniu. (2:1)

6
    Po raz kolejny skutecznie w bramce Wisły Adam Morawski. (1:1)

5
    Faul w ataku Dana Racotea i piłka dla przyjezdnych. (1:1)
    4
    Mauer skutecznie ze skrzydła. (1:1)
    3
    Skutecznie kontratak wykończył Michał Daszek. (1:0)

2
    Kolejna poprzeczka ratuje Malchera! (0:0)

1
    Skutecznie w bramce Adam Morawski. (0:0)

1
    Poprzeczka po rzucie Dana Racotea! (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy w związku ze śmiercią byłego premiera Jana Olszewskiego.

Rozpoczęła się prezentacja zespołów.

W zespole gospodarzy brakuje dzisiaj Ondreja Zdrahali oraz Igora Żabicia. Gwardziści muszą sobie radzić bez Łangowskiego, Kawki oraz Kamila Mokrzkiego.

Składy Wisły i Gwardii na dzisiejsze spotkanie:

Orlen Wisła Płock: Wichary, Morawski, Borbely – Daszek, Krajewski, Racotea, Nacho Moya, Obradović, Góralski, Piechowski, Tarabochia, Mihić, Toledo, Sulić, T. Gębala, Mlakar.

KPR Gwardia Opole: Zembrzycki, Malcher – Lemaniak, Siwak, Zarzycki, Klimków, Tarcijonas, Zieniewicz, Jankowski, Zadura, Mauer, Milewski, Morawski.

Sędziowie: Filip Kahner, Łukasz Kubis.

Witam prosto z Orlen Areny. Dokładnie za 10 minut zaczynamy mecz pomiędzy Orlen Wisłą Płock, a Gwardią Opole!

Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wysokim zwycięstwem Orlen Wisły Płock 37:24. Czy w dzisiejszym meczu szczypiorniści obu drużyn zafundują nam więcej emocji? Na to pytanie poznamy odpowiedź z pierwszym gwizdkiem sędziego, równo o godzinie 18:00. Zapraszamy!

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock nadal nie wydają się być sobą. Pomimo dotychczasowych zwycięstw Nafciarzy ze Stalą Mielec oraz Wybrzeżem Gdańsk forma podopiecznych Xaviego Sabate pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza skuteczność w ataku i kreowanie pozycji rzutowych zdają się być największą bolączką płockich szczypiornistów. Na pewno priorytetem Nafciarzy w tym momencie jest zbliżający się dwumecz Ligi Mistrzów z duńskim Bjerringbro Silkeborg, który zadecyduje o dalszych losach Wiślaków w tych rozgrywkach. Niemniej jednak nie powinni oni jednak zapominać o krajowym podwórku, jeśli chcą zając drugie miejsce po rundzie zasadniczej.

Opolanie bardzo dobrze radzą sobie w bieżących rozgrywkach i nie ukrywają, że walczą o czwarta lokatę po rundzie zasadniczej. Aktualnie podopieczni Rafała Kuptela realizują przedstawiony przed sobą cel, bowiem z 34 punktami sklasyfikowani są na czwartej pozycji, jednak do fazy play-off pozostało kilka spotkań. Najskuteczniejszym zawodnikiem Gwardii Opole jest Patryk Mauer, który do tej pory zapisał na swoim koncie 88 trafień.

W meczu 18. serii gier PGNiG Superligi piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock podejmą we własnej hali drużynę Gwardii Opole. Zapraszamy na relację live prosto z Orlen Areny, tuż przed godziną 18:00!