Orlen Wisła – Gwardia 29:17 (koniec)
Orlen Wisła Płock
29:17 (13:5)
COROTOP Gwardia Opole
Czwartek 14.02.2019, 18:00 • Orlen Arena, Płock • Orlen Superliga mężczyzn • 18. kolejka

W meczu 18. serii gier PGNiG Superligi piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock podejmą we własnej hali drużynę Gwardii Opole. Zapraszamy na relację live prosto z Orlen Areny, tuż przed godziną 18:00!

Opolanie bardzo dobrze radzą sobie w bieżących rozgrywkach i nie ukrywają, że walczą o czwarta lokatę po rundzie zasadniczej. Aktualnie podopieczni Rafała Kuptela realizują przedstawiony przed sobą cel, bowiem z 34 punktami sklasyfikowani są na czwartej pozycji, jednak do fazy play-off pozostało kilka spotkań. Najskuteczniejszym zawodnikiem Gwardii Opole jest Patryk Mauer, który do tej pory zapisał na swoim koncie 88 trafień.

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock nadal nie wydają się być sobą. Pomimo dotychczasowych zwycięstw Nafciarzy ze Stalą Mielec oraz Wybrzeżem Gdańsk forma podopiecznych Xaviego Sabate pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza skuteczność w ataku i kreowanie pozycji rzutowych zdają się być największą bolączką płockich szczypiornistów. Na pewno priorytetem Nafciarzy w tym momencie jest zbliżający się dwumecz Ligi Mistrzów z duńskim Bjerringbro Silkeborg, który zadecyduje o dalszych losach Wiślaków w tych rozgrywkach. Niemniej jednak nie powinni oni jednak zapominać o krajowym podwórku, jeśli chcą zając drugie miejsce po rundzie zasadniczej.

Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wysokim zwycięstwem Orlen Wisły Płock 37:24. Czy w dzisiejszym meczu szczypiorniści obu drużyn zafundują nam więcej emocji? Na to pytanie poznamy odpowiedź z pierwszym gwizdkiem sędziego, równo o godzinie 18:00. Zapraszamy!

Witam prosto z Orlen Areny. Dokładnie za 10 minut zaczynamy mecz pomiędzy Orlen Wisłą Płock, a Gwardią Opole!

Składy Wisły i Gwardii na dzisiejsze spotkanie:

Orlen Wisła Płock: Wichary, Morawski, Borbely – Daszek, Krajewski, Racotea, Nacho Moya, Obradović, Góralski, Piechowski, Tarabochia, Mihić, Toledo, Sulić, T. Gębala, Mlakar.

KPR Gwardia Opole: Zembrzycki, Malcher – Lemaniak, Siwak, Zarzycki, Klimków, Tarcijonas, Zieniewicz, Jankowski, Zadura, Mauer, Milewski, Morawski.

Sędziowie: Filip Kahner, Łukasz Kubis.

W zespole gospodarzy brakuje dzisiaj Ondreja Zdrahali oraz Igora Żabicia. Gwardziści muszą sobie radzić bez Łangowskiego, Kawki oraz Kamila Mokrzkiego.

Rozpoczęła się prezentacja zespołów.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy w związku ze śmiercią byłego premiera Jana Olszewskiego.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Poprzeczka po rzucie Dana Racotea! (0:0)

1
    Skutecznie w bramce Adam Morawski. (0:0)

2
    Kolejna poprzeczka ratuje Malchera! (0:0)
    3
    Skutecznie kontratak wykończył Michał Daszek. (1:0)
    4
    Mauer skutecznie ze skrzydła. (1:1)

5
    Faul w ataku Dana Racotea i piłka dla przyjezdnych. (1:1)

6
    Po raz kolejny skutecznie w bramce Wisły Adam Morawski. (1:1)
    6
    Sulić dobrze się odnalazł na kole i zdobywa swoją pierwszą bramkę w dzisiejszym spotkaniu. (2:1)

7
    Żółta kartka dla KPR Gwardia Opole (Mateusz Morawski). (2:1)
    7
    Daszek skutecznie z karnego. (2:1)
    8
    Ponownie Daszek, tym razem z kontrataku! (4:1)

9
    Żółta kartka dla Orlen Wisła Płock (Renato Sulić). (4:1)

9
    Patryk Mauer zatrzymany przez Morawskiego! (4:1)

10
    Nieuznana bramka Piechowskiego. Przekroczona linia szóstego metra. (4:1)

10
    Żółta kartka dla Orlen Wisła Płock (Dan-Emil Racotea). (4:1)
    10
    Jak w masło wszedł teraz Morawski w defensywę Nafciarzy i zdobywa drugą bramkę dla swojego zespołu. (4:2)
    11
    Zadura z koła. (4:3)
    11
    Szybka odpowiedź Lovro Mihicia! (5:3)
    12
    Bomba z drugiej linii Dana Racotea. (6:3)

12
    Żółta kartka dla Orlen Wisła Płock (Nemanja Obradović). (6:3)

13
    Faul w ataku Zarzyckiego. Piłka dla Orlen Wisły Płock. (6:3)
    13
    Indywidualna akcja Jose De Toledo. (7:3)

13
    Żółta kartka dla KPR Gwardia Opole (Michał Milewski). (7:3)
    14
    Daszek dosłownie "przeczesał" Adama Malchera i zdobywa swoją kolejną bramkę w dzisiejszym meczu! (8:3)

14
    Czas dla trenerów gości. (8:3)

14
    Kara dla KPR Gwardia Opole (Jan Klimków). (8:3)

15
    Niecodzienna sytuacja. W ataku pozycyjnym swojej drużyny Klimków faulował na kole Obradovicia i wyleciał na dwie minuty z boiska. Piłka dla Nafciarzy. (8:3)
    15
    Z drugiej linii trafia Jose De Toledo. (9:3)

16
    Morawski broni rzut Zieniewicza. (9:3)

16
    Po drugiej stronie boiska Malcher zatrzymuje ze skrzydła Lovro Mihicia. (9:3)

17
    Koniec kary dla Klimkowa. (9:3)

17
    Przedzierał się przez środek Zarzycki, jednak bez szans w starciu z Piechowskim. (9:3)
    18
    Bomba z drugiej linii Zieniewicza. (9:4)

18
    Toledo nie trafia w bramkę. (9:4)

19
    Kara dla KPR Gwardia Opole (Jan Klimków). (9:4)

19
    Żółtą kartkę otrzymuje ławka KPR Gwardia Opole (9:4)
    19
    Tarabochia zdobywa swoją pierwszą bramkę w dzisiejszym meczu. (10:4)
    20
    Zadura zaskoczył Morawskiego z drugiej linii. (10:5)

21
    Daszek przegrywa rywalizację na siódmym metrze z Malcherem. (10:5)

22
    Kara dla Orlen Wisła Płock (Mateusz Piechowski). (10:5)

22
    Kara dla Orlen Wisła Płock (Renato Sulić). (10:5)

22
    Broni rzut z drugiej linii Morawski, a w tym samym momencie na kole faulował Sulić, który odpocznie dwie minuty na ławce kar. Piłka dla Wisły. (10:5)

24
    Wejście Zadury na szósty metr z rozegrania, ale przegrywa sytuację sam na sam z Morawskim! (10:5)
    24
    Racotea z drugiej linii, piłka odbija się od spojenia i wpada do bramki. Lepiej się nie dało rzucić! (11:5)
    25
    Mihić po zejściu na rozegranie. (12:5)

26
    Karny na gości. (12:5)

26
    Nie trafiony rzut z 7m przez KPR Gwardia Opole (Patryk Mauer).
    (12:5)
    27
    Tarabochia zmienił Daszka na siódmym metrze i trafił w samo okienko. Malcher bez szans. (12:5)

28
    Ponownie skutecznie w bramce Adam Morawski! (12:5)

29
    Gol z 7m zdobyty przez Orlen Wisła Płock (Marko Tarabochia). (13:5)

29
    Kara dla Orlen Wisła Płock (Tomasz Gębala). (13:5)

29
    Morawski zatrzymuje Lemaniaka z siódmego metra! (13:5)

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:5)

Co tu dużo pisać. Pięć bramek zdobytych przez Gwardię w pierwszej odsłonie spotkania mówi samo za siebie. Dobra gra w defensywie Nafciarzy staje się być ich znakiem rozpoznawczym. Dołożyć do tego jeszcze skuteczność w ataku, a Wisła będzie groźna dla każdego rywala z Europy. Zapraszam na kolejną część meczu za niespełna 10 minut!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (13:5)
    31
    Mocne wejście w drugą połowę Gwardii. Rozmontowana defensywa Nafciarzy i bramka Zieniewicza. (13:6)
    32
    Odrabiają starty goście. Kolejna bramka Zieniewicza. (13:7)

33
    Mlakar po bloku i broni rzut Malcher. (13:7)

33
    Goście wyrzucają piłkę w aut. (13:7)
    34
    Jankowski w kontrze i z ośmiu bramek przewagi zrobiło się pięć. (13:8)
    35
    Piąte trafienie Michała Daszka w dzisiejszym meczu. (14:8)
    35
    I ponownie Michał Daszek. Sytuacja z pierwszej połowy powoli wraca do normy. (15:8)

36
    Broni Morawski i piłka dla Nafciarzy. (15:8)
    37
    Indywidualna akcja Jose De Toledo. (16:8)

37
    Ponownie w bramce Wisły Adam Morawski! (16:8)
    39
    Zagapił się na skrzydle w obronie Milewski, co skrzętnie wykorzystał Michał Daszek. (17:8)
    40
    Dan Racotea z drugiej linii (18:8)
    41
    Milewski zaskoczył Morawskiego z drugiej linii. (18:9)
    42
    Patryk Mauer szczęśliwie z siódmego metra. (18:9)
    43
    Skutecznie Krajewski. (19:10)
    43
    Przedarł się przez defensywę Wisły Zieniewicz. (19:11)
    44
    Szczęśliwie Racotea trafia do bramki Zambrzyckiego, który zmienił Malchera. (20:11)

45
    I jeszcze jedna interwencja w bramce Morawskiego! (20:11)
    45
    Daszek ze skrzydła po wrzutce od Krajewskiego! (21:11)

46
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 1500 widzów. (21:11)
    47
    Pierwszą swoją bramkę w dzisiejszym meczu zdobywa Żiga Mlakar. (22:11)
    48
    Klimków wykorzystuje nieporozumienie w zespole Wisły. (22:12)

48
    Kara dla Orlen Wisła Płock (Dan-Emil Racotea). (22:12)
    49
    Najpierw świetna interwencja Morawskiego i kolejna kontra w wykonaniu Michała Daszka. (23:12)
    50
    Mnóstwo miejsca na skrzydle miał Patryk Mauer – nie mógł tego nie wykorzystać. (23:13)

51
    Zmiana w bramce Wisły. Morawskiego zastępuje Wichary. Owacja na stojąco dla Adama! (23:13)

51
    Czas dla gospodarzy. (23:13)
    51
    Mlakar z drugiej linii. Zembrzycki bez szans. (24:13)
    51
    Góralski zmienił na skrzydle Daszka i zdobywa swoją pierwszą bramkę w dzisiejszym meczu. (25:13)
    52
    Mauer ze skrzydła. (25:14)
    53
    Gębala zdobywa swoją pierwszą bramkę w Orlen Arenie w bieżącym sezonie! (26:14)

53
    Czas dla podopiecznych Rafała Kuptela. (26:14)
    54
    Piękne trafienie Zarzyckiego z biodra. (26:15)
    55
    Trzecia bramka Mlakara z drugiej linii. (27:15)

56
    Tarabochia przegrywa pojedynek z Zembrzyckim w kontrze! (27:15)

56
    Kara dla Orlen Wisła Płock (José Toledo). (27:15)
    58
    Zarzycki skutecznie z drugiej linii. (27:16)

59
    Seria pięknych interwencji Zembrzyckiego w bramce! Najpierw Krajewski, a teraz Mlakar w nie trafiają w czystych sytuacjach! (27:16)
    60
    Niemoc Wisły w ataku przełamuje Krajewski. (28:16)
    60
    Bramka dla KPR Gwardia Opole (Mindaugas Tarcijonas). (28:17)
    60
    Wynik meczu ustala Mlakar. (29:17)

Koniec meczu. (29:17)

Było to spotkanie drugiego zespołu z czwartym z ligowej tabeli, jednak zupełnie nie było widać tego dzisiaj na boisku. Nafciarze przeważali w każdym elemencie gry, a dużą cegiełkę do dzisiejszego zwycięstwa dołożył Adam Morawski, który bronił na poziomie około 50%. Opolanie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w drugiej połowie, jednak to było już za późno by odwrócić losy meczu. (19:34:39)