Błękitni – Skra 3:0 (koniec) | Pogoń Sdl. – Radomiak 1:1 (koniec) | Resovia – Olimpia G. 0:2 (koniec)
ROW Rybnik – Olimpia E. 1:2 (koniec) | Stal S. W. – Znicz 1:2 (koniec) | Widzew – Ruch 3:0 (koniec)
Błękitni Stargard
3:0 (0:0)
Skra Częstochowa
Sobota 04.05.2019, 14:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • Runda 32

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje. (15:59:19)

Błękitni Stargard, podobnie jak Skra Częstochowa, są praktycznie pewni utrzymania na szczeblu centralnym. Przeważali przez całe spotkanie i zasłużenie odnieśli przekonujące zwycięstwo. W pierwszej połowie beniaminek jeszcze odpowiadał atakami, ale po przerwie gospodarze rządzili na boisku niepodzielnie. Bilans stargardzian w trzech ostatnich kolejkach to komplet zwycięstw, siedem goli strzelonych, zero straconych.

90+4

90+3
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Adrian Kwiatkowski, na boisku pojawia się Sitkowski.

90+2
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Mateusz Kwiatkowski, na boisku pojawia się Ostrowski.

90+1
    Filip Karmański napomniany żółtą kartką za zdjęcie koszulki po zdobyciu bramki.

90
    Gol dla Błękitnych!
    Strzelcem bramki FILIP KARMAŃSKI.

Symbolicznie podsumowane spotkanie. Wychowanek Błękitnych przypieczętował utrzymanie zespołu. Filip Karmański huknął po ziemi zza pola karnego na 3:0. Mikołaj Biegański nie był w stanie zatrzymać piłki.

90
    Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

89
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Brzeziański, na boisku pojawia się Starzycki.

88
    Wymiana podań Skry Częstochowa daleko od bramki Mariusza Rzepeckiego.

86
    Strzelcem bramki ADRIAN KWIATKOWSKI.

Druga bramka, zasłużona, ponieważ Błękitni byli groźniejsi w ostatnich minutach. Adrian Kwiatkowski główkował z bliska do siatki po miękkiej wrzutce Michała Cywińskiego. Za dużo miejsca zostawili mu przyjezdni we własnym polu bramkowym, za co została wymierzona kara.

83
    Piękna bramka wisiała w powietrzu. Grzegorz Rogala trafił w poprzeczkę Skry Częstochowa. Kapitan Błękitnych Stargard huknął fałsza z 18. metra nieco za wysoko, przez co przewaga gospodarzy pozostaje skromna.

82
    Cały czas sprawdza Mariusz Rzepecki, czy jest w stanie normalnie interweniować. Bramkarz Błękitnych pozostaje na murawie.

80
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Skowron, na boisku pojawia się Niedbała.

79
    Szybki kontratak Błękitnych. Przemysław Brzeziański wpadł w pole karne Skry Częstochowa, znalazł miejsce do uderzenia, tyle że kopnął piłkę dokładnie tam, gdzie stał Mikołaj Biegański.

79
    Zmienił się odrobinę obraz spotkania. Skra Częstochowa wzięła piłkę w swoje posiadanie i praktycznie po raz pierwszy w tym spotkaniu atakuje pozycyjnie.

76
    Przerwa w grze jest spowodowana koniecznością udzielenia pomocy medycznej Mariuszowi Rzepeckiemu.

75
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Zalewski, na boisku pojawia się Siwek.

73
    Defensywny pomocnik za napastnika w Błękitnych. Priorytetem Adama Topolskiego jest zachowanie czystego konta.

72
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Kurbiel, na boisku pojawia się Karmański.

Gole: 49. Brzeziański, 86. Adrian Kwiatkowski, 90. Karmański

Kartki:   14. Shimmura (BSS), 90+1. Karmański (BSS) – 55. Marek (SKC)

Błękitni Stargard: Rzepecki – Szrek, Baranowski, Błyszko, Rogala – M. Kwiatkowski (90. Ostrowski), Shimmura, Cywiński, A. Kwiatkowski (90. Sitkowski) – Brzeziański (89. Starzycki), Kurbiel (72. Karmański).

Zmiany: Brzozowski – Jabłoński, Karmański, Gawron, Sitkowski, Starzycki, Ostrowski.

Skra Częstochowa: Biegański – Skowron (80. Niedbała), Poprawa, Błaszkiewicz, Obuchowski – Kieca (68. Napora), Olejnik, Zalewski (75. Siwek), Marek – Nocoń – Nowak.

Zmiany: Krzczuk – Gołębiewski, Tomczyk, Gerega, Napora, Niedbała, Siwek.

Sędziowie: Szymon Lizak (Poznań)