Stal S. W. – Górnik Ł. 2:1 (koniec) | Znicz – Gryf 1:4 (koniec) | Rozwój – ROW Rybnik 2:4 (koniec)
Olimpia E. – Resovia 0:1 (koniec) | Olimpia G. – Toruń 2:1 (koniec) | Ruch – Błękitni 1:1 (koniec)
Skra – Pogoń Sdl. 2:1 (koniec) | Radomiak – Siarka T. 5:0 (koniec)
Olimpia Grudziądz
2:1 (0:0)
Elana Toruń
Sobota 11.05.2019, 17:00 • Stadion Centralny, Grudziądz • 2. Liga • Runda 33

Derby Kujaw i Pomorza dla Olimpii Grudziądz! Oznacza to, że gospodarze po rocznej przerwie wracają na zaplecze Ekstraklasy. Dziękuję za uwagę! (18:51:08)

90+6

90+5
    Jeszcze nie kończy gry arbiter.

90+3
    Wyłapuje piłkę Muzyk i zyskuje niezwykle cenne sekundy dla swojego zespołu.

90+2
    Niemal wszystkie siły do przodu rzucają torunianie.

90+1
    O cztery minuty przedłużony zostaje ten pojedynek!

90
    Zaczynają puszczać nerwy zawodnikom obu drużyn! Rzut wolny dla Elany w środku pola.

88
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Kościelniak, na boisku pojawia się Buławski.

87
    Niedokładnie Kita do Ziętarskiego i wracają w posiadanie futbolówki goście.

86
    Rzut wolny dla grudziądzan w środkowym sektorze boiska.

85
    Pięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Jeśli Olimpia utrzyma prowadzenie, przypieczętuje awans do pierwszej ligi!

83
    Długo budują kolejny atak na połowie rywali torunianie. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

82
    Kolejny strzał Kryszaka, ale skutecznie blokują to defensorzy gospodarzy.

81
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Wołkowicz, na boisku pojawia się Lenkiewicz.

81
    Zbyt mocne podanie do Lenartowskiego i Olimpia rozpocznie od autu.

79
    Wyraźny faul Górki i arbiter sięga po kartkę.

78
    Od dłuższego czasu utrzymują się przy piłce torunianie, ale jak na razie ma to miejsce daleko od pola karnego rywali.

77
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Papikyan, na boisku pojawia się Sulkowski.

76
    Potężna bomba Kryszaka! Minimalnie niecelne uderzenie kapitana Elany!

76
    Elana od wrzutu z autu na wysokości pola karnego Olimpii.

75
    Torunianie od rzutu wolnego na własnej połowie boiska. Żółtą kartką upomniany Poręba.

74
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Kaczmarek, na boisku pojawia się Poręba.

73
    Gol dla Olimpii!
    Miejscowi wracają na prowadzenie! PRZEMYSŁAW KITA strzałem z piętnastego metra, dzięki rykoszetowi, zaskoczył Nowaka!

72
    Uderzał z dystansu Ciechanowski i niepewnie interweniował Nowak.

71
    Niespełna dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Szykuje się naprawdę emocjonująca końcówka!

70
    Huknął z dystansu Ziętarski i niewiele brakowało, aby piłka wylądowała w samym okienku bramki Elany!

68
    Faulowany jeden z zawodników Elany we własnym polu karnym i arbiter przerywa akcję Olimpii.

67
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Marzec, na boisku pojawia się Gawron.

66
    Przyjezdni wznawiają grę od wrzutu z autu na połowie swoich rywali.

65
    Zbyt lekkie uderzenie Lenartowskiego i łapie piłkę golkiper Olimpii.

64
    Przepiękne uderzenie Kryszaka z rzutu wolnego, ale fantastyczną interwencją popisał się Muzyk! Korner dla Elany.

63
    Stefanowicz faulowany nieopodal pola karnego rywali. Dobra okazja dla torunian.

62
    Rozkręca nam się to spotkanie! Ruszają lewym skrzydłem goście.

60
    Gol dla Elany!
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Olimpii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ostatecznie do piłki dopada MICHAŁ KOŁODZIEJSKI, który mocnym strzałem umieszcza ją w bramce!

58
    Podrażnieni straconym golem torunianie próbują odpowiedzieć, ale jak na razie nieskutecznie.

56
    Nieudane wyprowadzenie akcji przez gości i od bramki rozpocznie golkiper Olimpii.

54
    Brzydkie zachowanie kibiców Elany, którzy obrzucili butelkami cieszących się z gola zawodników Olimpii.

53
    Miejscowi obejmują prowadzenie! Długi wrzut z autu i AGHWAN PAPIKYAN głową pakuje piłkę bramki!

53
    Kołodziejski udanie przerywa akcję rywali, ale zawodnicy z Grudziądza w dalszym ciągu napierają.

52
    Defensorzy Olimpii wybijają piłkę po mocnej wrzutce Wołkowicza.

51
    Od rzutu wolnego przy linii bocznej grę wznowią torunianie.

50
    Niedokładnie w ofensywie Onsorge i futbolówka wychodzi poza linię końcową.

49
    Z ostrego kąta uderzał Papikyan, ale interweniuje Nowak!

48
    Miejscowi spokojnie wymieniają podania na własnej połowie boiska.

46
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Zagórski, na boisku pojawia się Lenartowski.

46

Do przerwy bez bramek w Grudziądzu. Obie ekipy grają rozważnie, starając się przede wszystkim nie popełniać głupich błędów. Na drugą połowę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45

45
    Rykoszet po uderzeniu Kozłowskiego i spokojnie wyłapał piłkę Muzyk.

43
    Zbliżamy się powoli do końca pierwszej połowy spotkania. Wielu wskazuje na to, że premierowa odsłona zakończy się bezbramkowym remisem.

42
    Ostatnie minuty lepszy w wykonaniu gospodarzy. Miejscowi częściej utrzymują się przy piłce i starają się atakować.

40
    Na poprzeczkę spadła piłka po uderzeniu głową jednego z zawodników Olimpii!

39
    Faulowany Papikyan na wysokości trzydziestego metra. Może być groźnie pod bramką Elany.

38
    Skiksował przy próbie uderzenia z dystansu Andrzejewski. Golkiper Olimpii od bramki.

37
    Żółtą kartkę otrzymuje Papikyan (Olimpia Grudziądz).

37
    Wybijają grudziądzanie piłkę po dośrodkowaniu Kozłowskiego, ale rywale dalej napierają.

35
    Torunianie od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska.

33
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z prawego skrzydła i futbolówka ląduje w objęciach Muzyka.

32
    Przyjezdni wymieniają się teraz podaniami na własnej połowie boiska.

30
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Olimpii, ale arbiter przerywa akcję, gdyż dopatrzył się przewinienia Kołodziejskiego.

28
    Tym razem na przejęcie piłki nie miał szans Kozłowski.

27
    Kolejne zbyt mocne zagranie z głębi pola w pole karne Elany. Od bramki rozpocznie Nowak.

24
    Huknął z dystansu Ziętarski, ale zabrakło precyzji.

23
    Faul Zagórskiego w środku pola i arbiter ponownie sięga po kartkę.

22
    Kita upomniany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.

20
    Ładna akcja Olimpii zakończona zablokowanym uderzeniem Kaczmarka.

18
    Dośrodkowanie Wołkowicza, ale Kościelniak został uprzedzony przez jednego z rywali.

17
    Przyjezdni od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

15
    Zbyt długie zagranie do Kaczmarka i piłka wyszła poza linię końcową. Od bramki rozpocznie Nowak.

14
    Dość ryzykownie pod własną bramką zagrał golkiper Olimpii, ale ostatecznie udanie przedryblował rywala.

12
    Zbyt niskie dośrodkowanie w pole karne Olimpii i wybijają piłkę defensorzy.

11
    Zablokowana wrzutka Kozłowskiego. Korner dla Elany.

9
    Kaczmarek czysto powstrzymywał na lewej stronie Andrzejewskiego.

7
    Gospodarze od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

5

4
    Bardzo groźna okazja Olimpii, ale uderzenie Marca głową nieco za wysokie!

4
    Nieudane wykończenie akcji przez drużynę gości. Od bramki rozpocznie Nowak.

2
    Elanowcy od autu na połowie rywali przy narożniku boiska.

1
    Strzał Kozłowskiego, ale czujnie broni Muzyk.

1

Protokół meczowy:

Olimpia Grudziądz:
    Muzyk – Kaczmarek, Papikyan, Ziętarski, Marzec, Pietrzyk, Kona, Ciechanowski, Kita, Ocenas, Witasik
    Rezerwowi:
    Brylewski – Gabor, Sulkowski, Mnatsakanyan, Skibicki, Poręba

Elana Toruń:
    Nowak – Górka, Onsorge, Kołodziejski, Andrzejewski – Kościelniak, Stefanowicz, Kryszak, Zagórski, Wołkowicz – Kozłowski
    Rezerwowi:
    Mrozek – Lenkiewicz, Stryjewski, Lenartowski, Jóźwicki, Errasti, Buławski

Damian Kos (Gdańsk).

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Pierwszy mecz tych ekip odbył się 28 października i przyniósł ogromne emocje. Do przerwy Elana prowadziła 1:0, ale po zmianie stron grudziądzanie odpowiedzieli. Gdy wydawało się, że Olimpia wróci do domu z trzema punktami, w doliczonym czasie Elana odpowiedziała i mecz zakończył się remisem 2:2.

Torunianie także przypieczętują promocję do pierwszej ligi, jeśli zwyciężą w tym derbowym spotkaniu. Ich sytuacja jest o tyle lepsza, że poza meczem z ekipą z Grudziądza zmierzą się jeszcze z Olimpią Elbląg.

Olimpia Grudziądz jest w nieco gorszej sytuacji od Elany. Obie ekipy mają tyle samo punktów, ale grudziądzanie mają jeden mecz mniej do rozegrania. Nie zmienia to faktu, że gospodarze wszystko mają w swoich rękach. Jeśli wygrają, zapewnią sobie awans.

Walka o awans za zaplecze Ekstraklasy jest w obecnym sezonie niezwykle emocjonująca. Cały czas o czołową trójkę bije się pięć drużyn. Dwie z nich spotkają się w bezpośrednim starciu w sobotę.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Gole: 53. Papikyan, 73. Kita – 60. Kołodziejski

Kartki:   22. Kita (OLG), 37. Papikyan (OLG), 75. Poręba (OLG) – 23. Zagórski (ELA), 79. Górka (ELA)

Muzyk – Kaczmarek (74. Poręba), Papikyan (77. Sulkowski), Ziętarski, Marzec (67. Gawron), Pietrzyk, Kona, Ciechanowski, Kita, Ocenas, Witasik