Siarka T. – Skra 2:1 (koniec) | Pogoń Sdl. – Ruch 1:0 (koniec) | Błękitni – GKS Bełchatów 0:0 (koniec)
Toruń – Olimpia E. 1:2 (koniec) | Resovia – Rozwój 1:3 (koniec) | ROW Rybnik – Znicz 3:0 (koniec)
Gryf – Stal S. W. 1:3 (koniec)
Pogoń Siedlce
1:0 (1:0)
Ruch Chorzów
Niedziela 19.05.2019, 13:00 • Stadion ROSRRiT, Siedlce • 2. Liga • Runda 34

Dziękujemy za śledzenie naszych relacji ze stadionu w Siedlcach w sezonie 2018/19 i zapraszamy po przerwie letniej. Drugoligowych emocji i ciekawych spotkań z pewnością w kolejnym sezonie nie zabraknie! :) (14:58:40)

Pogoń zasłużenie pokonuje dziś Ruch Chorzów. Niebiescy zagrali jednak w drugiej połowie dużo lepsze spotkanie – między innymi za sprawą bardzo aktywnego na prawym skrzydle Mandrysza. Pogoniści przez większość spotkania groźnie kontrowali, tworząc sobie kilka bardzo groźnych sytuacji, po których spokojnie mogły paść kolejne bramki.

90+4

90+3
    Niecelny strzał Łydkowskiego po podaniu Walkowa.

90+2
    Wiktoruk czysto zatrzymuje Foszmańczyka.

90+1
    Sikora po raz kolejny zatrudnia Misztala.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty.

90
    Widowiskowy rajd Mesjasza przez środek boiska. Obrońca Pogoni podaje jednak źle do Walkowa w decydującym momencie.

87
    Sikora odwrócił się i uderzył w okolice okienka bramki Pogoni, ale fantastyczną paradą popisuje się Misztal! Co za akcja!

86
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Krawczyk, na boisku pojawia się Łydkowski.

83
    W bardzo dobrej sytuacji znalazł się Brągiel, ale obronił jego strzał Smug!

82
    Mandrysz mija Misztala, ale w porę interweniują obrońcy Pogoni i oddalają zagrożenie!

80
    Mandrysz ogrywa na skrzydle obrońców Pogoni i wykłada piłkę Idizkowi. Napastnik Ruchu strzela jednak w tej sytuacji niecelnie.

78
    Żółtą kartkę otrzymuje Pociecha (Pogoń Siedlce).

76
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Duchnowski, na boisku pojawia się Sikora.

74
    Sędzia nie widział faulu w akcji Pociechy. Zawodnik Pogoni leży na murawie.

74
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Bochnak, na boisku pojawia się Pociecha.

73
    Atak pozycyjny Ruchu zwieńczony niecelnym dośrodkowaniem w pole karne.

71
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Podgórski, na boisku pojawia się Wdowik.

68
    Dwie dobre interwencje w defensywie Miagkova.

66
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Zając, na boisku pojawia się Brągiel.

64
    Kontratak który konstruowali Walków, Bochnak i Zając. Ten ostatni znalazł się w idealnej sytuacji sam na sam ze Smugiem na piątym metrze, jednak bramkarz Ruchu broni instynktownie strzał skrzydłowego Pogoni!

62
    Idzik na jeden kontakt z Foszmańczykiem, który uderzył znajdując się w bardzo dobrej pozycji w polu karnym – ale wprost w dłonie Misztala.

58
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Rybski, na boisku pojawia się Szymankiewicz.

57
    Walków sam na sam ze Smugiem, ale bramkarz Ruchu broni uderzenie napastnika Pogoni.

56
    Wiktoruk z wolnego na głowę Mesjasza, który uderzył ponad bramką Smuga.

56
    Pierwszy strzał Pogoni w drugiej połowie. Niecelnie strzelał z dystansu Marciniec.

55
    Pogoń atakuje jak od niechcenia. Defensywa Ruchu w tej połowie praktycznie bezrobotna.

54
    Za mocne podanie Mokrzyckiego do Mandrysza. Piłka za linią końcową.

51
    Rośnie przewaga Ruchu. Aktywny po wejściu na boisku Mandrysz dogrywał do Foszmańczyka, ale ten strzelił wysoko ponad bramką z około 20 metrów.

50
    Foszmańczyk ogrywa Wiktoruka, ale uderza wysoko ponad bramką Pogoni.

49
    Daleko od bramki Misztala uderzył Budek.

48
    Smug interweniuje za polem karnym, zatrzymując tym samym rozpędzonego Walkowa.

46
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Zieliński, na boisku pojawia się Mandrysz.

46

W pierwszej połowie Pogoń była zdecydowanie lepiej wyglądającym zespołem. Najlepszy na boisku Andrzej Rybski strzelił bramkę i obdzielał kolegów bardzo dobrymi podaniami. Ruch grający bezbarwnie w ofensywie i nerwowo w defensywie. Wracamy za kilka minut!

45+1

45
    Sędzia doliczył minutę.

45
    Rajd Zielińskiego, który w decydującym momencie traci kontrolę nad piłką. Z piątki rozpocznie Misztal.

43
    Mesjasz ze skrzydła do Zająca, który znajdował się jednak na spalonym.

Atak pozycyjny Ruchu kończy się zbyt mocnym dośrodkowaniem Miagkova z lewego skrzydła.

40
    Krawczyk dośrodkował do Bochnaka, który celnie, ale zbyt lekko uderzył głową na bramkę Ruchu.

38
    Żółtą kartkę otrzymuje Budek (Ruch Chorzów).

36
    Niezła sytuacja Walkowa, który strzelił głową obok bramki Smuga. Ponownie podawał Rybski.

33
    Mesjasz przestrzelił w idealnej sytuacji! Podawał do niego z głębi pola Rybski.

32
    Żółtą kartkę otrzymuje Wiech (Ruch Chorzów).

32
    Pogoń stara się iść za ciosem i strzelić kolejną bramkę.

28
    Dośrodkowanie ze skrzydła Krawczyka do nabiegającego na długi słupek niekrytego Rybskiego. Pomocnik uderzeniem z powietrza prawą nogą daje Pogonie prowadzenie!

27
    Od dłuższego czasu Pogoń na połowie Ruchu, ale nic z tego nie wynika dla siedlczan.

24
    Złe dośrodkowanie Krawczyka z prawego skrzydła.

23
    Misztal spokojnie wyłapuje uderzenie Mokrzyckiego.

22
    Przesadził z siłą przy tym dośrodkowaniu Zieliński.

19
    Margol czysto powstrzymuje Zielińskiego w polu karnym.

17
    Drybling Podgórskiego i uderzenie z około 25 metrów – tuż obok bramki Pogoni.

16
    Pierwszy dłuższy fragment gry bez groźniejszych ataków z obu stron.

12
    Sam na sam z bramkarzem Pogoni stanął Idzik, ale jego uderzenie lobem w boczną siatkę bramki Misztala.

10
    Akacja Ruchu skrzydłem, ale zbyt silne dośrodkowanie Wiecha.

9
    Koronkowa akcja Ruchu przed polem karnym Pogoni. Wszystko wyjaśnił Mesjasz.

7
    Margol głową tuż obok słupka bramki Ruchu. Dośrodkowywał z rożnego Wiktoruk.

6
    Słupek po uderzeniu z dystansu Wiktoruka!

6
    Faul w środkowej strefie boiska. Piłka dla Pogoni.

4
    Nieudane podanie Walkowa do środka pola karnego.

1

Relację ze stadionu w Siedlcach rozpoczynamy w niedzielę 19 maja, równo z pierwszym gwizdkiem sędziego. Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszych wpisów z tego wydarzenia!

W zupełnie innych nastrojach spotkanie w Siedlcach obserwować będą piłkarze i sympatycy Ruchu Chorzów. Drużyna z Górnego Śląska w poprzedniej kolejce przekreśliła swoje szanse na pozostanie w 2 Lidze.

Chorzowianie zaliczyli tym sposobem drugi spadek z rzędu, osuwając się z Ekstraklasy na trzecioligowy szczebel wojewódzki. Mecz w Siedlcach będzie dla Ruchu pożegnaniem z rozgrywkami na poziomie centralnym.

Dla siedlczan rok 2019 był rewelacyjny. Bilans 7-4-1 sprawił, że w tegorocznych spotkaniach ligowych Pogoń okazała się gorsza tylko od Olimpii Grudziądz (która rozegrała już komplet spotkań). Mimo bardzo dobrej wiosny, słaba jesień sprawiła, że Pogoni nie udało się włączyć do walki o awans.

Podopieczni Marcina Prasoła przegrali w jesiennym pojedynku z Ruchem w Chorzowie 2:1. Należy przypuszczać, że w Siedlcach Pogoniści będą się starali zrewanżować rywalom.

Wszystko co dobre, szybko się kończy, Tak jest w tym roku z rozgrywkami 2 Ligi, której zmagania dobiegną końca w niedzielę 19 maja. W ramach ostatniej kolejki sezonu 2018/19 – Pogoń Siedlce podejmie na swoim obiekcie Ruch Chorzów.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.