Siarka T. – Skra 2:1 (koniec) | Pogoń Sdl. – Ruch 1:0 (koniec) | Błękitni – GKS Bełchatów 0:0 (koniec)
Toruń – Olimpia E. 1:2 (koniec) | Resovia – Rozwój 1:3 (koniec) | ROW Rybnik – Znicz 3:0 (koniec)
Gryf – Stal S. W. 1:3 (koniec)
Pogoń Siedlce
1:0 (1:0)
Ruch Chorzów
Niedziela 19.05.2019, 13:00 • Stadion ROSRRiT, Siedlce • 2. Liga • Runda 34

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Wszystko co dobre, szybko się kończy, Tak jest w tym roku z rozgrywkami 2 Ligi, której zmagania dobiegną końca w niedzielę 19 maja. W ramach ostatniej kolejki sezonu 2018/19 – Pogoń Siedlce podejmie na swoim obiekcie Ruch Chorzów.

Dla siedlczan rok 2019 był rewelacyjny. Bilans 7-4-1 sprawił, że w tegorocznych spotkaniach ligowych Pogoń okazała się gorsza tylko od Olimpii Grudziądz (która rozegrała już komplet spotkań). Mimo bardzo dobrej wiosny, słaba jesień sprawiła, że Pogoni nie udało się włączyć do walki o awans.

Podopieczni Marcina Prasoła przegrali w jesiennym pojedynku z Ruchem w Chorzowie 2:1. Należy przypuszczać, że w Siedlcach Pogoniści będą się starali zrewanżować rywalom.

W zupełnie innych nastrojach spotkanie w Siedlcach obserwować będą piłkarze i sympatycy Ruchu Chorzów. Drużyna z Górnego Śląska w poprzedniej kolejce przekreśliła swoje szanse na pozostanie w 2 Lidze.

Chorzowianie zaliczyli tym sposobem drugi spadek z rzędu, osuwając się z Ekstraklasy na trzecioligowy szczebel wojewódzki. Mecz w Siedlcach będzie dla Ruchu pożegnaniem z rozgrywkami na poziomie centralnym.

Relację ze stadionu w Siedlcach rozpoczynamy w niedzielę 19 maja, równo z pierwszym gwizdkiem sędziego. Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszych wpisów z tego wydarzenia!

1

4
    Nieudane podanie Walkowa do środka pola karnego.

6
    Faul w środkowej strefie boiska. Piłka dla Pogoni.

6
    Słupek po uderzeniu z dystansu Wiktoruka!

7
    Margol głową tuż obok słupka bramki Ruchu. Dośrodkowywał z rożnego Wiktoruk.

9
    Koronkowa akcja Ruchu przed polem karnym Pogoni. Wszystko wyjaśnił Mesjasz.

10
    Akacja Ruchu skrzydłem, ale zbyt silne dośrodkowanie Wiecha.

12
    Sam na sam z bramkarzem Pogoni stanął Idzik, ale jego uderzenie lobem w boczną siatkę bramki Misztala.

16
    Pierwszy dłuższy fragment gry bez groźniejszych ataków z obu stron.

17
    Drybling Podgórskiego i uderzenie z około 25 metrów – tuż obok bramki Pogoni.

19
    Margol czysto powstrzymuje Zielińskiego w polu karnym.

22
    Przesadził z siłą przy tym dośrodkowaniu Zieliński.

23
    Misztal spokojnie wyłapuje uderzenie Mokrzyckiego.

24
    Złe dośrodkowanie Krawczyka z prawego skrzydła.

27
    Od dłuższego czasu Pogoń na połowie Ruchu, ale nic z tego nie wynika dla siedlczan.

28
    Dośrodkowanie ze skrzydła Krawczyka do nabiegającego na długi słupek niekrytego Rybskiego. Pomocnik uderzeniem z powietrza prawą nogą daje Pogonie prowadzenie!

32
    Pogoń stara się iść za ciosem i strzelić kolejną bramkę.

32
    Żółtą kartkę otrzymuje Wiech (Ruch Chorzów).

33
    Mesjasz przestrzelił w idealnej sytuacji! Podawał do niego z głębi pola Rybski.

36
    Niezła sytuacja Walkowa, który strzelił głową obok bramki Smuga. Ponownie podawał Rybski.

38
    Żółtą kartkę otrzymuje Budek (Ruch Chorzów).

40
    Krawczyk dośrodkował do Bochnaka, który celnie, ale zbyt lekko uderzył głową na bramkę Ruchu.

Atak pozycyjny Ruchu kończy się zbyt mocnym dośrodkowaniem Miagkova z lewego skrzydła.

43
    Mesjasz ze skrzydła do Zająca, który znajdował się jednak na spalonym.

45
    Rajd Zielińskiego, który w decydującym momencie traci kontrolę nad piłką. Z piątki rozpocznie Misztal.

45
    Sędzia doliczył minutę.

45+1

W pierwszej połowie Pogoń była zdecydowanie lepiej wyglądającym zespołem. Najlepszy na boisku Andrzej Rybski strzelił bramkę i obdzielał kolegów bardzo dobrymi podaniami. Ruch grający bezbarwnie w ofensywie i nerwowo w defensywie. Wracamy za kilka minut!

46

46
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Zieliński, na boisku pojawia się Mandrysz.

48
    Smug interweniuje za polem karnym, zatrzymując tym samym rozpędzonego Walkowa.

49
    Daleko od bramki Misztala uderzył Budek.

50
    Foszmańczyk ogrywa Wiktoruka, ale uderza wysoko ponad bramką Pogoni.

51
    Rośnie przewaga Ruchu. Aktywny po wejściu na boisku Mandrysz dogrywał do Foszmańczyka, ale ten strzelił wysoko ponad bramką z około 20 metrów.

54
    Za mocne podanie Mokrzyckiego do Mandrysza. Piłka za linią końcową.

55
    Pogoń atakuje jak od niechcenia. Defensywa Ruchu w tej połowie praktycznie bezrobotna.

56
    Pierwszy strzał Pogoni w drugiej połowie. Niecelnie strzelał z dystansu Marciniec.

56
    Wiktoruk z wolnego na głowę Mesjasza, który uderzył ponad bramką Smuga.

57
    Walków sam na sam ze Smugiem, ale bramkarz Ruchu broni uderzenie napastnika Pogoni.

58
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Rybski, na boisku pojawia się Szymankiewicz.

62
    Idzik na jeden kontakt z Foszmańczykiem, który uderzył znajdując się w bardzo dobrej pozycji w polu karnym – ale wprost w dłonie Misztala.

64
    Kontratak który konstruowali Walków, Bochnak i Zając. Ten ostatni znalazł się w idealnej sytuacji sam na sam ze Smugiem na piątym metrze, jednak bramkarz Ruchu broni instynktownie strzał skrzydłowego Pogoni!

66
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Zając, na boisku pojawia się Brągiel.

68
    Dwie dobre interwencje w defensywie Miagkova.

71
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Podgórski, na boisku pojawia się Wdowik.

73
    Atak pozycyjny Ruchu zwieńczony niecelnym dośrodkowaniem w pole karne.

74
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Bochnak, na boisku pojawia się Pociecha.

74
    Sędzia nie widział faulu w akcji Pociechy. Zawodnik Pogoni leży na murawie.

76
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Duchnowski, na boisku pojawia się Sikora.

78
    Żółtą kartkę otrzymuje Pociecha (Pogoń Siedlce).

80
    Mandrysz ogrywa na skrzydle obrońców Pogoni i wykłada piłkę Idizkowi. Napastnik Ruchu strzela jednak w tej sytuacji niecelnie.

82
    Mandrysz mija Misztala, ale w porę interweniują obrońcy Pogoni i oddalają zagrożenie!

83
    W bardzo dobrej sytuacji znalazł się Brągiel, ale obronił jego strzał Smug!

86
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Krawczyk, na boisku pojawia się Łydkowski.

87
    Sikora odwrócił się i uderzył w okolice okienka bramki Pogoni, ale fantastyczną paradą popisuje się Misztal! Co za akcja!

90
    Widowiskowy rajd Mesjasza przez środek boiska. Obrońca Pogoni podaje jednak źle do Walkowa w decydującym momencie.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty.

90+1
    Sikora po raz kolejny zatrudnia Misztala.

90+2
    Wiktoruk czysto zatrzymuje Foszmańczyka.

90+3
    Niecelny strzał Łydkowskiego po podaniu Walkowa.

90+4

Pogoń zasłużenie pokonuje dziś Ruch Chorzów. Niebiescy zagrali jednak w drugiej połowie dużo lepsze spotkanie – między innymi za sprawą bardzo aktywnego na prawym skrzydle Mandrysza. Pogoniści przez większość spotkania groźnie kontrowali, tworząc sobie kilka bardzo groźnych sytuacji, po których spokojnie mogły paść kolejne bramki.

Dziękujemy za śledzenie naszych relacji ze stadionu w Siedlcach w sezonie 2018/19 i zapraszamy po przerwie letniej. Drugoligowych emocji i ciekawych spotkań z pewnością w kolejnym sezonie nie zabraknie! :) (14:58:40)