Zagłębie S. – GKS T. 1:2 (koniec) | Warta – Jastrzębie 1:1 (koniec) | Sandecja – GKS Bełchatów 2:1 (koniec)
Chojniczanka – Puszcza 0:1 (koniec) | Wigry – Termalica 1:0 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
1:2 (0:1)
GKS Tychy
Niedziela 25.08.2019, 14:45 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • 6. kolejka

Sporo emocji mieliśmy w drugiej połowie i można powiedzieć, że druga odsłona była lepszym widowiskiem aniżeli pierwsza część tego spotkania. Na początku drugiej połowy byliśmy świadkami pięknej bramki Pawłowskiego. Na trafienie kapitana Zagłębia szybko odpowiedział Piątkowski. Sosnowiczanie do końca walczyli o doprowadzenie do wyrównania jednak dobrze grający w destrukcji przyjezdni nie dali się zaskoczyć i do końca utrzymali korzystny dla siebie wynik. (16:44:28)

Strzały na bramkę: 3:6. Strzały niecelne: 5:6. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 6:0. Faule: 14:19.

90+5

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje K. Piątek (GKS Tychy).

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Kowalczyk (GKS Tychy).

90
    Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.

89
    To mogło być Pawłowski show. Kapitan Zagłębia wpadł w pole karne rywala i oddał mocny strzał na bramkę rywala. Jałocha może mówić o szczęściu, że piłka nie leciała w światło bramki.

88
    Spore zamieszanie po dośrodkowaniu Pawłowskiego z rzutu wolnego, ale ostatecznie wychodzą z opresji goście.

88
    Nawotka faulowany w pobliżu bramki Jałochy.

86
    Hołota sfaulował Grzeszczyka w pobliżu pola karnego Zagłębia.

85
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Steblecki, na boisku pojawia się J. Piątek.

84
    Seedorf próbował minąć rywala na lewym skrzydle, ale wywalczył tylko aut.

83
    Pawłowski zostawił piłkę Seedorfowi i młody Holender posłał piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Piłka pada łupem Jałochy.

80
    Perdijić staje na wysokości zadania i udanie interweniuje odbijając strzał Grzeszczyka.

79
    Bilenkyi ruszył lewym skrzydłem. Ukrainiec zdecydował się na indywidualną akcję i wpadł w pole karne rywala. Graczowi Zagłębia zabrakło jednak paru centymetrów, aby utrzymać piłkę w placu gry.

78
    Tarasiewicz napomniany żółtą kartką. Trzeba przyznać, że trener gości długo pracował na tą kartkę.

78
    Polczak zaryzykował i odebrał piłkę rywalowi będąc ostatnim obrońcą.

77
    Długie podanie w kierunku Piaseckiego. Napastnik Zagłębia nie zdołał opanować piłki.

75
    Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Sędzia tego meczu zarządził teraz krótką przerwę na uzupełnienie płynów.

Damian Apostolski

Gole: 55. Pawłowski – 35. Hołota, 58. Piątkowski

Kartki:   29. Małecki (SOS), 53. Hołota (SOS) – 45+2. Połap (GKT), 66. Steblecki (GKT), 90+2. Kowalczyk (GKT), 90+4. Piątek (GKT)

Strzały celne: 3:6. Strzały niecelne: 5:6. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 6:0. Foule: 14:19.
    Zagłębie Sosnowiec: Perdijić – Nawotka, Polczak, Hołota, Seedorf– Szwed (56. Bilenkyi), Karbowy (37. Sinior), Stewart (70. Radwanek), Pawłowski, Małecki – Piasecki.

Zmiany: Stępniowski – Bilenkyi, Mularczyk, Ryndak, Sinior, Kieca, Radwanek, Słomka.

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Biernat (13. Sołowiej), Kowalczyk, Szeliga – Połap (46. K. Piątek), Kristo, Grzeszczyk, Steblecki (85. J. Piątek), Szumilas – Piątkowski.

Zmiany: Odyjewski – Sołowiej, J. Piątek, Kasprzyk, Moneta, Kallaste, K. Piątek.

Sędziowie: Paweł Malec – Macej Majewski, Macin Ciepły