Liverpool – Sheffield Utd 2:0 (koniec)
Liverpool F.C.
2:0 (1:0)
Sheffield United F.C.
Czwartek 02.01.2020, 21:00 • Anfield, Liverpool • Angielska Premier League • Runda 21

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:57:13)

Faule: 5:8.

Kolejne zwycięstwo Liverpool FC w Premier League. Podopieczni Juergena Kloppa pokonali 2:0 Sheffield United. Piłkarze z Anfield wcześnie objęli prowadzenie 1:0 dzięki dośrodkowaniu Andrewa Robertsona i strzałowi Mohameda Salaha. Po przerwie przewagę gospodarzy potwierdził drugim golem Sadio Mane. Duet liderów The Reds nie rozczarował, a publiczność na Anfield nie miała powodów do długiego denerwowania się o pozytywny rezultat. Beniaminek pewnie chciał zdziałać coś więcej w Liverpoolu, ale nie było go stać na wiele. Jedna klarowna szansa na zdobycie bramki w drugiej połowie została zmarnowana przez Olivera McBurniego.

90+2

90+2
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Mohamed Salah, na boisku pojawia się Harvey Elliott.

90+1
    Divock Origi jeszcze rozpędził się na lewej stronie, ale po jego stracie Georginio Wijnaldum musiał chronić skórę The Reds faulem taktycznym.

90
    Doliczone dwie minuty.

88
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Andrew Robertson, na boisku pojawia się Adam Lallana.
    87. Oliver McBurnie nie pokonał z bliska Alissona!

87
    Jeszcze spróbowali zawodnicy Sheffield United i byli blisko strzelenia gola kontaktowego! Niespodziewanie zrobiło się gorąco pod bramką Liverpool FC. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła strzelił przyczajony przy dalszym słupku Oliver McBurnie. Brazylijczyk miał szczęście, że zmiennik trafił dokładnie tam, gdzie stał.

86
    Starannie wymieniają podania podopieczni Juergena Kloppa. W czystym spotkaniu nie ma powodów do doliczenia więcej niż trzech minut.

86

84
    Beznadziejne podanie Andrewa Robertsona do Trenta Alexandra-Arnolda. Gdyby mecz był rozgrywany na innym stadionie niż Anfield, byłaby salwa śmiechu z trybun.

82
    Rzut rożny dla zespołu z Anfield. Po niechlujnym wybiciu przyjezdnych strzelił Jordan Henderson w rozpaczliwie interweniującego defensora Sheffield United.

80
    Powoli sunie piłka między zawodnikami w czerwonych strojach. Ich podstawowym zadaniem jest zatroszczenie się o czyste konto Alissona.

78
    Zmiana w drużynie Sheffield United F.C.: z boiska schodzi Oliver Norwood, na boisku pojawia się Muhamed Bešić.

78
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Sadio Mané, na boisku pojawia się Divock Origi.

76
    Do zejścia z boiska przygotowuje się Sadio Mane, czyli jedyny zawodnik, któremu dotychczas udało się przymierzyć do bramki przeciwnika w drugiej połowie spotkania.

Gole: 4. M. Salah, 64. Mané

Posiadanie piłki: 75 % : 25 %.
    Strzały celne: 7:2. Strzały niecelne: 5:1. Rzuty rożne: 8:4. Spalone: 1:3. Foule: 5:8.
    Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson (88. Lallana) – Milner, J. Henderson (C), Wijnaldum – M. Salah (90+2. Elliott), Firmino, Mané (78. Origi).
    Zmiany: Adrián – Elliott, Jones, Lallana, N. Williams, Origi, Phillips.

Sheffield United F.C.: D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, Lundstram, Norwood (C) (78. Bešić), Fleck, Stevens – McGoldrick (66. Sharp), Mousset (66. McBurnie).
    Zmiany: Verrips – Bešić, Jagielka, McBurnie, Osborn, Robinson, Sharp.

Sędziowie: Paul Tierney