Liverpool – Sheffield Utd 2:0 (koniec)
Liverpool F.C.
2:0 (1:0)
Sheffield United F.C.
Czwartek 02.01.2020, 21:00 • Anfield, Liverpool • Angielska Premier League • Runda 21

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:57:13)

Faule: 5:8.

Kolejne zwycięstwo Liverpool FC w Premier League. Podopieczni Juergena Kloppa pokonali 2:0 Sheffield United. Piłkarze z Anfield wcześnie objęli prowadzenie 1:0 dzięki dośrodkowaniu Andrewa Robertsona i strzałowi Mohameda Salaha. Po przerwie przewagę gospodarzy potwierdził drugim golem Sadio Mane. Duet liderów The Reds nie rozczarował, a publiczność na Anfield nie miała powodów do długiego denerwowania się o pozytywny rezultat. Beniaminek pewnie chciał zdziałać coś więcej w Liverpoolu, ale nie było go stać na wiele. Jedna klarowna szansa na zdobycie bramki w drugiej połowie została zmarnowana przez Olivera McBurniego.

90+2

90+2
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Mohamed Salah, na boisku pojawia się Harvey Elliott.

90+1
    Divock Origi jeszcze rozpędził się na lewej stronie, ale po jego stracie Georginio Wijnaldum musiał chronić skórę The Reds faulem taktycznym.

90
    Doliczone dwie minuty.

88
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Andrew Robertson, na boisku pojawia się Adam Lallana.
    87. Oliver McBurnie nie pokonał z bliska Alissona!

87
    Jeszcze spróbowali zawodnicy Sheffield United i byli blisko strzelenia gola kontaktowego! Niespodziewanie zrobiło się gorąco pod bramką Liverpool FC. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła strzelił przyczajony przy dalszym słupku Oliver McBurnie. Brazylijczyk miał szczęście, że zmiennik trafił dokładnie tam, gdzie stał.

86
    Starannie wymieniają podania podopieczni Juergena Kloppa. W czystym spotkaniu nie ma powodów do doliczenia więcej niż trzech minut.

86

84
    Beznadziejne podanie Andrewa Robertsona do Trenta Alexandra-Arnolda. Gdyby mecz był rozgrywany na innym stadionie niż Anfield, byłaby salwa śmiechu z trybun.

82
    Rzut rożny dla zespołu z Anfield. Po niechlujnym wybiciu przyjezdnych strzelił Jordan Henderson w rozpaczliwie interweniującego defensora Sheffield United.

80
    Powoli sunie piłka między zawodnikami w czerwonych strojach. Ich podstawowym zadaniem jest zatroszczenie się o czyste konto Alissona.

78
    Zmiana w drużynie Sheffield United F.C.: z boiska schodzi Oliver Norwood, na boisku pojawia się Muhamed Bešić.

78
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Sadio Mané, na boisku pojawia się Divock Origi.

76
    Do zejścia z boiska przygotowuje się Sadio Mane, czyli jedyny zawodnik, któremu dotychczas udało się przymierzyć do bramki przeciwnika w drugiej połowie spotkania.

74
    Przeciągnięte dośrodkowanie Trenta Alexandra-Arnolda i tylko szybkości Andrewa Robertsona zawdzięcza, że Liverpool FC mógł kontynuować atak.

72
    The Reds rządzą niepodzielnie pod względem posiadania piłki.
    69. Mohamed Salah dobijał strzał Roberto Firmino!

69
    Roberto Firmino dopadł do piłki po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła, ale mając obok siebie defensora oraz bramkarza, nie oddał skutecznego uderzenia. Jeszcze dobitka Mohameda Salaha i piłka otarła się o zewnętrzną część słupka.
    Sadio Mane podwoił przewagę The Reds!

66
    Zmiana w drużynie Sheffield United F.C.: z boiska schodzi Lys Mousset, na boisku pojawia się Oliver McBurnie.

66
    Zmiana w drużynie Sheffield United F.C.: z boiska schodzi David McGoldrick, na boisku pojawia się Billy Sharp.
    64. Sadio Mané (LIV) - 2:0

64
    Gol dla Liverpoolu!
    Strzelcem bramki SADIO MANÉ.

Drugi gol Liverpool FC! The Reds oraz ich kibice odetchnęli, ponieważ trudno sobie już wyobrazić stratę punktów gospodarzy. Sadio Mane co prawda na raty, ale pokonał Deana Hendersona w sytuacji sam na sam po podaniu Mohameda Salaha. Podopieczni Juergena Kloppa zaskoczyli gości błyskawiczną akcją zainicjowaną przez Alissona.

63
    Roberto Firmino z piłką w polu karnym przeciwnika. Byli też obrońcy z Sheffield i zablokowali płaskie uderzenie bohatera Klubowych Mistrzostw Świata.
    60. Mohamed Salah wrzucił piłkę, a ta trafiła w słupek!

60
    Słupek! Po wrzutce Mohameda Salaha co prawda nie udało się oddać strzału głową Virgilowi Van Dijkowi, ale i tak było szalenie niebezpiecznie. Goście byli niezdecydowani, obrońcy i bramkarz, a piłka nieomal wtoczyła się do siatki.

59
    Sadio Mane rozpędził się na lewej stronie boiska, jednak nie zakończył swojego rajdu precyzyjnym dośrodkowaniem.

58
    Przerwa w grze spowodowana urazem Endy Stevensa. Wahadłowy Sheffield United nie potrzebował bardzo dużo czasu na dojście do siebie.

57
    Jordan Henderson ominął w środkowej strefie boiska Johna Flecka i podał Roberto Firmino. Brazylijczyk strzelił potężnie z dystansu, a piłka przeleciała nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką!

55
    Zablokowane uderzenie z dystansu Trenta Alexandra-Arnolda, pod którego nogami znalazła się futbolówka po zbyt krótko wybitym zagraniu z rzutu wolnego.

54
    Po przerwie tylko raz zakotłowało się w pobliżu bramki Sheffield United. Nie jest to spotkanie obfitujące w sytuacje strzeleckie.

51
    Akcja The Reds powstrzymana na prawej stronie boiska. Podopieczni Juergena Kloppa nie pozwolili gościom na przetransportowanie futbolówki bliżej bramki Alissona.

50
    Piłkarze w czerwonych strojach wymienili podania na połowie przeciwnika. Podobnie jak w pierwszej połowie goście rozpoczęli w jedenastu na własnej części boiska.

48
    Virgilowi Van Dijkowi oraz Trentowi Alexandrowi-Arnoldowi nie udało się oddać uderzenia z bliska po głębokim zagraniu z rzutu wolnego.

47
    Chris Basham zachował się niefrasobliwie. Za jego zagranie ręką Paul Tierney przyznał gospodarzom rzut wolny blisko pola karnego Sheffield United.

46
    Sheffield United musi gonić przeciwnika.

Liverpool FC wcześnie wyszedł na prowadzenie 1:0 dzięki strzałowi Mohameda Salaha po podaniu Andrewa Robertsona. Od tego momentu The Reds generalnie kontrolowali wydarzenia na murawie. Alisson interweniował po dwóch strzałach celnych zawodników Sheffield United, ale nie były to skomplikowane obrony. Po przeciwnej stronie boiska trudniejsze wyzwania podjął Dean Henderson i dzięki niemu beniaminek pozostaje w kontakcie z triumfatorem Ligi Mistrzów.

45+1

45
    Doliczona minuta.

45
    Kapitalna interwencja Virgila Van Dijka. Holender wykonał wślizg w perfekcyjnym momencie i nie pozwolił na stoczenie konfrontacji sam na sam z Alissonem po podaniu Johna Flecka.

44
    Wymiana podań podopiecznych Juergena Kloppa, ale nie widać po nich ogromnej determinacji w poszukiwaniu drugiego gola.

43
    Sadio Mane wbiegł z lewego skrzydła w pole karne Sheffield United. Zabrakło boiska Senegalczykowi na wykonanie dośrodkowania albo oddanie uderzenia.

41
    Tym razem zawodnik w czerwonym stroju nie pozwolił na kontynuowanie ataku Sheffield United. Brakuje konkretnych ataków w ostatnich minutach.
    Takumi Minamino siedzi za ławką Liverpool FC.

38
    Enda Stevens rozpędził się na lewym skrzydle, ale wpadł na Joe Gomeza i stracił futbolówkę na rzecz defensora z Liverpoolu.

37
    Crossowe podanie w pole karne przechwycone przez broniącego zawodnika w białym stroju. Nie miał szansy na oddanie strzału Sadio Mane.

35
    Liverpool FC w posiadaniu piłki i ma jeszcze trochę czasu na wbicie przeciwnikom drugiego gola. Najaktywniejszy w atakach jest Mohamed Salah.

33
    Roberto Firmino najpierw oddał piłkę za darmo Johnowi Fleckowi, ale nie trzeba było czekać nawet trzech sekund na kolejny przechwyt.

31
    Rykoszet po strzale z dystansu Jordana Hendersona. Liverpool FC miał jeszcze szansę na zaskoczenie Deana Hendersona z rzutu rożnego.
    30. Mohamed Salah w kolejnym starciu z Deanem Hendersonem!

30
    Mohamed Salah jest najgroźniejszym piłkarzem na boisku. Egipcjanin wystartował w odpowiednim momencie do podania z drugiej linii przepuszczonego przez Sadio Mane. Przed oczami autora dotychczas jedynego gola był wyłącznie Dean Henderson i to on triumfował w pojedynku.

28
    The Reds w posiadaniu futbolówki na połowie przeciwnika. Dean Henderson przechwycił ją, kiedy została wrzucona z głębi pola w szesnastkę.

26
    Od czasu do czasu Sheffield United daje do zrozumienia gospodarzom, że jednobramkowa zaliczka nie jest w stu procentach bezpieczna.
    Liverpool FC objął wcześnie prowadzenie.

21
    Lys Mousset wymienił podania i wbiegł z piłką w pole karne Liverpool FC. Płaskie uderzenie napastnika Sheffield United zatrzymane przez odpowiednio ustawionego Alissona.

21
    Dośrodkowanie w kierunku Roberto Firmino, przed którego w ostatnim momencie wskoczył defensor i nie pozwolił na oddanie strzału.

19
    Podanie w pole karne gości do Georginio Wijnalduma, który nie zastanawiał się długo, a oddał uderzenie z kilkunastu metrów. Pomocnik Liverpool FC nie przymierzył w bramkę.

18
    Sheffield United pcha piłkę w kierunku bramki Alissona, ale to nie są składne ataki przyjezdnych. Brazylijczyk interweniował na razie raz po uderzeniu z dystansu.

16
    Piłka w centralnej części boiska, gdzie jest przebijana przez zawodników bez specjalnego ładu albo chociaż składu.

14
    Piłka w bramce Liverpool FC, ale nie ma mowy o uznaniu gola z powodu spalonego. Sędzia asystent wykazał się sokolim wzrokiem.

13
    Miękka wrzutka Trenta Alexandra-Arnolda zostało zneutralizowane przez dobrze ustawionego we własnym polu karnym Jacka O'Connella.
    11. Mohamed Salah nie pokonał strzałem Deana Hendersona!

11
    Ponownie szalejący Mohamed Salah. Podanie z głębi pola spadło w centrum pola karnego, skąd Egipcjanin oddał kolejne uderzenie w lustro bramki. Robinsonadą popisał się Dean Henderson i nie pozwolił na strzelenie kolejnego gola Salahowi.

9
    Mohamed Salah wystartował do podania prostopadłego z głębi pola. Egipcjanina wyprzedził tym razem odważnie interweniujący poza własnym polem karnym Dean Henderson.

7
    David McGoldrick miał pierwszą szansę na wyrównanie. Uderzenie z dystansu napastnika Sheffield United zostało sparowane przez Alissona. Brazylijczyk dostał małe ostrzeżenie od przyjezdnych.

6
    Sheffield United dopiero po stracie gola ma szansę na przywitanie się z futbolówką i wymienienie podań. Fatalnie wystartowali goście.
    4. Mohamed Salah (LIV) - 1:0

4
    Strzelcem bramki MOHAMED SALAH.

Liverpool FC na prowadzeniu! Nie trzeba było długo czekać na pierwszego gola gospodarzy. Na trybunach radość po trafieniu Mohameda Salaha, który strzelił celnie z bliska po płaskim dośrodkowaniu Andrewa Robertsona z lewego skrzydła. Poślizgnął się obrońca Sheffield United i kapitan reprezentacji Szkocji miał mnóstwo czasu.

3
    Spokojne rozegranie zawodników z Liverpoolu, a przyjezdni postarali się o odebranie im piłki dopiero na własnej połowie boiska.

2
    Liverpool FC w tradycyjnych czerwonych strojach z białymi akcentami. Z kolei Sheffield United na biało. Nie ma żadnego problemu z rozróżnieniem piłkarzy.

1
    Faworyci przed meczem.
    Rozgrzewka gości.

Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – Keïta, J. Henderson (C), Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané.

Rezerwowi: Adrián – Elliott, Jones, Lallana, Milner, Origi, Phillips.

Sheffield United F.C.: D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, Lundstram, Norwood (C), Fleck, Stevens – McGoldrick, Mousset.

Rezerwowi: Verrips – Bešić, Jagielka, McBurnie, Osborn, Robinson, Sharp.

Sędzia: Paul Tierney.

Na zakończenie 21. kolejki Premier League zmierzą się Liverpool FC z Sheffield United. Początek konfrontacji na Anfield w czwartek o godzinie 21.

Liverpool FC jest w drodze po mistrzostwo Anglii. Podopieczni Juergena Kloppa mają rewelacyjny bilans w Premier League, który podziwia cała piłkarska Europa. Przed pojedynkiem z Sheffield United odnieśli 18 zwycięstw i raz zremisowali.
    Tak The Reds strzelali gole Sheffield United.

Drużyna z Liverpoolu wygrała poprzedni mecz 1:0 z Wolverhampton Wanderers. Klubowy Mistrz Świata zamierza ponownie odpowiedzieć na zwycięstwa pozostałych klubów będących na podium w tabeli Premier League. 1 stycznia swoje spotkania wygrali piłkarze Leicester City oraz Manchester City.

Sheffield United próbuje w tym sezonie powrócić do europejskich pucharów. Przed wyjściem na boisko w Liverpoolu jest na ósmym miejscu w tabeli Premier League. W razie sensacyjnego zwycięstwa z Liverpool FC awansuje na piąte miejsce.
    Sheffield United powalczy na Anfield.

Piłkarze z Sheffield zdobyli tylko punkt z sześciu możliwych w poprzednich dwóch kolejkach. Po zremisowaniu 1:1 z Watfordem ponieśli porażkę 0:2 z Manchesterem City. Po konfrontacji z podopiecznymi Pepa Guardioli poprzeczka wcale nie pójdzie w dół. W 2007 roku Sheffield United przegrało na Anfield 0:4 i powraca tam po kilkunastu latach.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Gole: 4. M. Salah, 64. Mané

Posiadanie piłki: 75 % : 25 %.
    Strzały celne: 7:2. Strzały niecelne: 5:1. Rzuty rożne: 8:4. Spalone: 1:3. Foule: 5:8.
    Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson (88. Lallana) – Milner, J. Henderson (C), Wijnaldum – M. Salah (90+2. Elliott), Firmino, Mané (78. Origi).
    Zmiany: Adrián – Elliott, Jones, Lallana, N. Williams, Origi, Phillips.

Sheffield United F.C.: D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, Lundstram, Norwood (C) (78. Bešić), Fleck, Stevens – McGoldrick (66. Sharp), Mousset (66. McBurnie).
    Zmiany: Verrips – Bešić, Jagielka, McBurnie, Osborn, Robinson, Sharp.

Sędziowie: Paul Tierney