Arka – Cracovia 0:1 (koniec) | Śląsk – Lechia 2:2 (koniec)
Arka Gdynia
0:1 (0:1)
Cracovia
Piątek 07.02.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Gdynia • PKO Ekstraklasa • 21. kolejka
    Dziękujemy za wspólne emocje. Do usłyszenia!

Koniec meczu. Cracovia wywozi z Gdyni komplet punktów. To dwunasty triumf "Pasów" w tym sezonie, dzięki czemu ekipa ze stolicy Małopolski wskakuje na fotel lidera PKO Ekstraklasy! (19:54:51)

90+6

90+6
    Żółtą kartkę otrzymuje Adam Deja (Arka Gdynia).

90+5
    Powtórki wykazały, że pretensje zawodników Arki nie były uzasadnione.

90+5
    Arka doszukiwała się teraz bloku z użyciem ręki w polu karnym rywali, ale sędzia Złotek pozostał niewzruszony.

90+4
    Sędzia doliczył cztery minuty, więc za chwilę zakończy to spotkanie.

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Adam Marciniak (Arka Gdynia).

90+3
    Rzuty rożne: 5-10

90+1
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Luka Marić, na boisku pojawia się Adam Danch.

90+1
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Sergiu Hanca, na boisku pojawia się Tomas Vestenicky.

90
    Cracovia jest bliska, by ponownie pokonać Arkę na wyjeździe. Sporo wskazuje na to, że goście tego prowadzenia nie oddadzą do samego końca!

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Thiago Rodrigues de Souza (Cracovia).

87
    Walczą jeszcze o jednego gola zawodnicy Cracovii.

86
    Jest jeszcze szansa, że któraś z ekip pokusi się o mocne zakończenie tego meczu. Ostatnie minuty czasami przynoszą niespodzianki.

85
    Druga połowa bez wątpienia nie jest tak interesująca jak ta pierwsza. Nie dzieje się już tak dużo. Szkoda, bo apetyty mieliśmy rozbudzone.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Kamil Pestka (Cracovia).

82
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Michał Nalepa, na boisku pojawia się Marcus Vinicius.

81
    W tym momencie to goście są bliżsi zdobycia gola na 2:0. Cracovia gra całkiem nieźle.

80
    Przed nami ostatnie dziesięć minut rywalizacji w ramach tego spotkania. Arka wciąż szuka szans na wyrównanie, lecz bezskutecznie.

78
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 6 815 widzów.

77
    Żółtą kartkę otrzymuje Christian Maghoma (Arka Gdynia).

76
    Ostatni kwadrans regulaminowego czasu gry. Wierzymy, że jeszcze trochę emocji tutaj doświadczymy.

75
    Tylko korner dla Cracovii, która oczekiwała jedenastki.

74
    Żółta kartka dla trenera Probierza.

74
    Mamy interwencję VAR! Czy był faul stopera Arki Gdynia? Jak to się zakończy!?

73
    Żółtą kartkę otrzymuje Marko Vejinović (Arka Gdynia).

72
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Mateusz Wdowiak, na boisku pojawia się Ivan Fiolić.

71
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Nemanja Mihajlović, na boisku pojawia się Santi Samanes.
    70. Taki smaczek.

69
    Kolejny rzut rożny dla Cracovii. Dośrodkowywać będzie Hanca.

68
    Vejinović zagrał kapitalną piłkę w kierunku Serrarensa. Ten jednak nie zdołał nic sensownego z tą futbolówką zrobić. Zaprzepaścił niesamowitą szansę!

67
    Nieudane uderzenie zaaplikował teraz Thiago. Powinien był strzelić zdecydowanie lepiej. A tak popisał się próbą na miarę PKO Ekstraklasy.

66
    Wygląda na to, że Rapa jest zdolny do dalszej gry i wszystko z nim w porządku. Na szczęście skończyło się tylko na strachu.

65
    Nieprzyjemny upadek na murawę jednego z zawodników Cracovii.
    64. Są krytyczne oceny Złotka.

63
    Loshaj zagrał dziś, delikatnie mówiąc, bez rewelacji. Wydaje się, że stać go na zdecydowanie więcej. Mało pozytywów w tym występie.

62
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Florian Loshaj, na boisku pojawia się Thiago Rodrigues de Souza.

61
    I już mamy informację, że za kilka chwil na murawie pojawi się Rodrigues de Souza.

60
    Obie drużyny nadal grają bez zmian. Wydaje się, że wkrótce coś nowego zaserwują nam trenerzy obu ekip.

59
    Marciniak uderzył w światło bramki. Bez najmniejszego problemu interweniował golkiper Cracovii.

58
    Był rykoszet po uderzeniu Nalepy. I mamy korner!

57
    Tymczasem rzut wolny nie przyniósł gospodarzom żadnych korzyści. Inicjatywa wróciła na konto przeciwników.

56
    A Nalepa jeszcze dyskutuje z arbitrem. Chyba chce wylecieć z boiska.

56
    Niesportowe zachowania napomniane żółtymi kartonikami. Teraz czas na stały fragment gry.

56
    Żółtą kartkę otrzymuje Sergiu Hanca (Cracovia).

55
    Żółtą kartkę otrzymuje Michał Nalepa (Arka Gdynia).

55
    Nalepa wdał się w pyskówkę z Golem.

54
    I kolejny rzut wolny. Tym razem egzekwować go będą zawodnicy Arki Gdynia. Blisko pola karnego, może być ciekawie!

53
    Cracovia spokojnie cofa się w okolice pola karnego i tam czeka na przeciwnika. Ciekawa taktyka.

52
    Jankowski szukał szansy na zaskoczenie bramkarza Cracovii, ale nic z tego. Doskonale ustawiony był Pesković i pewnie interweniował.

50
    Pięć minut drugiej partii za nami. Obie ekipy zaczęły grać troszkę zbyt chaotycznie.

49
    Sympatycy ekipy ze stolicy Małopolski na pewno bardzo by chcieli, żeby ich zespół znów sięgnął po mistrzostwo Polski. Apetyty po rundzie wiosennej są rozbudzone.

48
    Jeżeli Cracovia wygra to spotkanie, zamelduje się na fotelu lidera PKO Ekstraklasy. Goście mają zatem o co walczyć!

47
    Warto odnotować, że obie ekipy powróciły do walki bez żadnych roszad personalnych.

46
    Najwyższa pora, by rozpocząć drugą odsłonę tego starcia. Niech to będzie równie ciekawa część, jak ta pierwsza!

46

Premierowa odsłona dzisiejszego meczu w Gdyni już za nami. Póki co mamy jednobramkowe prowadzenie drużyny ze stolicy Małopolski. Jedynego gola zdobył Hanca. Arka nie wypadała źle na tle Cracovii, jednak to goście byli skuteczniejsi i dlatego też mogą cieszyć się z przewagi.

45+1

45+1
    Jeszcze minutę dorzucił nam arbiter dzisiejszego spotkania.

45
    I rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry w ramach pierwszej partii.

43
    Teraz mieliśmy trochę gry w środku boiska, po czym znów z akcją ruszają krakowianie. Ciekawe, co nam zaserwują w końcówce tej pierwszej partii!

42
    Błyskawicznie mija czas w Gdyni. Trzeba przyznać, że wracamy do zmagań w PKO Ekstraklasie z mocnym przytupem!

41
    Gdynianie popełniają trochę za dużo prostych błędów. Jeżeli będą to robić dalej, to nie mają szans na zwycięstwo.

40
    Nieudana akcja Cracovii. Dobrze spisał się teraz Nalepa. Wręcz perfekcyjnie.

39
    Ostatnie minuty pierwszej połowy. Arka Gdynia wygląda na zespół, który jest mocno podrażniony.

38
    Rzuty rożne: 4-3.
    37. Sergiu HANCA - 0:1

37
    Gol dla Cracovii!
    Strzelcem bramki SERGIU HANCA. Ależ sprytnie zrobił to Hanca! Piłka otarła się o Mihajlovica, zmieniła tor lotu, a następnie zaparkowała w siatce. Przyjezdni wychodzą na prowadzenie!

36
    Rzut wolny dla Cracovii. Może być ciekawie.

35
    Sędzia odgwizdał rzut wolny dla Cracovii. Uznał, że Nalepa faulował w ataku.

34
    Teraz Cracovia klepie w okolicach środka boiska.

32
    Ten mecz nadal stoi na wysokim poziomie. Tempo jest zadowalające. Dzieje się naprawdę sporo!

31
    Arka szuka szans w kontratakach, lecz na niewiele się to zdaje. Dobrze organizuje się ekipa ze stolicy Małopolski. Trzeba to docenić.

30
    Przenosimy się w pole karne Arki. Niesamowity bilard i gospodarze wyjaśniają sytuację. Czas na ripostę gdynian!

29
    Teraz to Arka przeniosła się pod pole karne przeciwników. Znów na baczności musi się mieć Cracovia.

28
    Na trybunach znakomita atmosfera. Kibice bez chwili wytchnienia dopingują Arkę Gdynia. Są też sympatycy Cracovii.

27
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia).

26
    Ołeksij Dytiatjew dopiero co wrócił do rywalizacji na ekstraklasowym poziomie, a już znów będzie musiał odpocząć. To oczywiście z uwagi na kartki.

25
    Żółtą kartkę otrzymuje Ołeksij Dytiatjew (Cracovia).

24
    Posiadanie piłki: 43-57%

23
    Teraz to właśnie krakowianie znajdują się w ofensywie. Arka musi skupiać się na dobrej grze obronnej.

22
    I mamy rzut rożny dla Cracovii. Ciekawe, czy coś ciekawego z tego wyniknie. "Pasy" jakby odżyły w tych ostatnich minutach.

21
    Wawszczyk nie dał się zaskoczyć. Zatrzymany został teraz Hanca.

19
    Od bramki zacznie Steinbors, który przed chwilą nie musiał interweniować po ataku drużyny ze stolicy Małopolski.

17
    Jeden z zawodników Cracovii leży na murawie. Potrzebna jest mu pomoc.

16
    Na trybunach między innymi trener Czesław Michniewicz.

15
    Kwadrans za nami. Póki co mamy bezbramkowy remis, choć śmiało mogła paść bramka, a może i nawet dwa trafienia.

14
    I raz jeszcze kiepsko przymierzył Vejinović. Na nic zdało się to, że akcję dobrze napędził Jankowski.

13
    Vejinović postanowił oddać uderzenie, aczkolwiek absolutnie nic z tego nie wynikło. Jedynie obił dobrze ustawiony mur. Pomysł może i niezły, lecz wykonanie lepiej przemilczeć.

12
    Dwunasta minuta meczu i rzut wolny dla Arki Gdynia. Znów może być ciekawiej.

11
    Mają o czym myśleć zawodnicy broniący barw ekipy ze stolicy Małopolski. Stracili inicjatywę.
    10. Świetna szansa Arki!

10
    Ależ tam się teraz zadziało! Dytiatjew w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej. Co za natarcia Arki Gdynia. W ogromnych tarapatach goście!

9
    Oj zapachniało teraz trafieniem dla Arki Gdynia! Finalnie jednak Rapa uratował swój zespół przed utratą gola.

8
    Gdynianie zaczynają nacierać. Cracovia zepchnięta do defensywy. Robi się ekscytująco!

6
    Serrarens oberwał piłką. Niefortunna akcja gospodarzy. Źle przymierzył Deja.

5
    Pięć minut gry już za nami. Trzeba przyznać, że póki co mamy dobre tempo. Ani jedni, ani drudzy nie chcą odpuszczać. Dobry prognostyk!

4
    Cracovia próbowała konstruować atak prawym skrzydłem, lecz nic z tego nie wynikło. Dobrze zorganizowała się gdyńska defensywa.

3
    Cracovia ma rzut wolny. Za moment może być gorąco. Kotłuje się w polu karnym Arki Gdynia.

2
    Kibice od samego początku prowadzą bardzo głośny doping. Widać, że są spragnieni piłkarskich emocji. Nic w tym dziwnego, przerwa była dość długa.

1
    Pora rozpocząć tę rywalizację! Liczymy, że zawodnicy obu ekip zaserwują nam naprawdę ciekawe widowisko.

1
    Niebawem początek meczu!

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji. Do usłyszenia!
    W Arce pełna mobilizacja.

Z kolei Arka Gdynia znajduje się w trudnym położeniu. Gdynianie zainkasowali do tej pory tylko 21 „oczek” i muszą oglądać się na rywali, którzy za moment mogą ich strącić na zupełną końcówkę tabeli. Arka ma bez wątpienia sporo do poprawienia.

Cracovia jest obecnym wiceliderem rozgrywek PKO Ekstraklasy. „Pasy” z dorobkiem 36 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli. To bez wątpienia bardzo dobry wynik. Jest czego bronić w dalszej części sezonu. Jest też o co walczyć, bo do liderującej Legii krakowianie tracą tylko dwa „oczka”.

Pora na 21. kolejkę PKO Ekstraklasy! Podczas tej relacji gościć będziemy w Gdyni, gdzie tamtejsza Arka zagra z Cracovią. Początek spotkania o godzinie 18:00. Emocji na pewno nie zabraknie.

Mateusz

Gole: 37. Hanca

Kartki:   27. Wawszczyk (ARK), 55. Nalepa (ARK), 73. Vejinović (ARK), 77. Maghoma (ARK), 90+4. Marciniak (ARK), 90+6. Deja (ARK) – 25. Dytiatjew (CRA), 56. Hanca (CRA), 83. Pestka (CRA), 88. Rodrigues de Souza (CRA)

Arka Gdynia: Steinbors – Wawszczyk, Marić (90+1. Danch), Maghoma, Marciniak – Deja – Mihajlović (71. Samanes), Nalepa (82. Vinicius), Vejinović, Jankowski – Serrarens.
    Zmiany: Krzepisz – Helstrup, Olczyk, Danch, Antonik, Vinicius, Stępień, Samanes, Kopczyński.

Cracovia: Pesković – Pestka, Dytiatjew, Helik, Rapa – Gol – van Amersfoort, Loshaj (62. Rodrigues de Souza), Wdowiak (72. Fiolić), Hanca (90+1. Vestenicky) – R. Lopes.
    Zmiany: Hrosso – Lusiusz, Dimun, Rakoczy, Strózik, Ferraresso, Vestenicky, Rodrigues de Souza, Fiolić.

Sędziowie: Mariusz Złotek

Widownia: 6 815