Arka – Cracovia 0:1 (koniec) | Śląsk – Lechia 2:2 (koniec)
Arka Gdynia
0:1 (0:1)
Cracovia
Piątek 07.02.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Gdynia • PKO Ekstraklasa • 21. kolejka

Pora na 21. kolejkę PKO Ekstraklasy! Podczas tej relacji gościć będziemy w Gdyni, gdzie tamtejsza Arka zagra z Cracovią. Początek spotkania o godzinie 18:00. Emocji na pewno nie zabraknie.

Cracovia jest obecnym wiceliderem rozgrywek PKO Ekstraklasy. „Pasy” z dorobkiem 36 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli. To bez wątpienia bardzo dobry wynik. Jest czego bronić w dalszej części sezonu. Jest też o co walczyć, bo do liderującej Legii krakowianie tracą tylko dwa „oczka”.

Z kolei Arka Gdynia znajduje się w trudnym położeniu. Gdynianie zainkasowali do tej pory tylko 21 „oczek” i muszą oglądać się na rywali, którzy za moment mogą ich strącić na zupełną końcówkę tabeli. Arka ma bez wątpienia sporo do poprawienia.
    W Arce pełna mobilizacja.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji. Do usłyszenia!
    Niebawem początek meczu!

1

1
    Pora rozpocząć tę rywalizację! Liczymy, że zawodnicy obu ekip zaserwują nam naprawdę ciekawe widowisko.

2
    Kibice od samego początku prowadzą bardzo głośny doping. Widać, że są spragnieni piłkarskich emocji. Nic w tym dziwnego, przerwa była dość długa.

3
    Cracovia ma rzut wolny. Za moment może być gorąco. Kotłuje się w polu karnym Arki Gdynia.

4
    Cracovia próbowała konstruować atak prawym skrzydłem, lecz nic z tego nie wynikło. Dobrze zorganizowała się gdyńska defensywa.

5
    Pięć minut gry już za nami. Trzeba przyznać, że póki co mamy dobre tempo. Ani jedni, ani drudzy nie chcą odpuszczać. Dobry prognostyk!

6
    Serrarens oberwał piłką. Niefortunna akcja gospodarzy. Źle przymierzył Deja.

8
    Gdynianie zaczynają nacierać. Cracovia zepchnięta do defensywy. Robi się ekscytująco!

9
    Oj zapachniało teraz trafieniem dla Arki Gdynia! Finalnie jednak Rapa uratował swój zespół przed utratą gola.

10
    Ależ tam się teraz zadziało! Dytiatjew w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej. Co za natarcia Arki Gdynia. W ogromnych tarapatach goście!
    10. Świetna szansa Arki!

11
    Mają o czym myśleć zawodnicy broniący barw ekipy ze stolicy Małopolski. Stracili inicjatywę.

12
    Dwunasta minuta meczu i rzut wolny dla Arki Gdynia. Znów może być ciekawiej.

13
    Vejinović postanowił oddać uderzenie, aczkolwiek absolutnie nic z tego nie wynikło. Jedynie obił dobrze ustawiony mur. Pomysł może i niezły, lecz wykonanie lepiej przemilczeć.

14
    I raz jeszcze kiepsko przymierzył Vejinović. Na nic zdało się to, że akcję dobrze napędził Jankowski.

15
    Kwadrans za nami. Póki co mamy bezbramkowy remis, choć śmiało mogła paść bramka, a może i nawet dwa trafienia.

16
    Na trybunach między innymi trener Czesław Michniewicz.

17
    Jeden z zawodników Cracovii leży na murawie. Potrzebna jest mu pomoc.

19
    Od bramki zacznie Steinbors, który przed chwilą nie musiał interweniować po ataku drużyny ze stolicy Małopolski.

21
    Wawszczyk nie dał się zaskoczyć. Zatrzymany został teraz Hanca.

22
    I mamy rzut rożny dla Cracovii. Ciekawe, czy coś ciekawego z tego wyniknie. "Pasy" jakby odżyły w tych ostatnich minutach.

23
    Teraz to właśnie krakowianie znajdują się w ofensywie. Arka musi skupiać się na dobrej grze obronnej.

24
    Posiadanie piłki: 43-57%

25
    Żółtą kartkę otrzymuje Ołeksij Dytiatjew (Cracovia).

26
    Ołeksij Dytiatjew dopiero co wrócił do rywalizacji na ekstraklasowym poziomie, a już znów będzie musiał odpocząć. To oczywiście z uwagi na kartki.

27
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia).

28
    Na trybunach znakomita atmosfera. Kibice bez chwili wytchnienia dopingują Arkę Gdynia. Są też sympatycy Cracovii.

29
    Teraz to Arka przeniosła się pod pole karne przeciwników. Znów na baczności musi się mieć Cracovia.

30
    Przenosimy się w pole karne Arki. Niesamowity bilard i gospodarze wyjaśniają sytuację. Czas na ripostę gdynian!

31
    Arka szuka szans w kontratakach, lecz na niewiele się to zdaje. Dobrze organizuje się ekipa ze stolicy Małopolski. Trzeba to docenić.

32
    Ten mecz nadal stoi na wysokim poziomie. Tempo jest zadowalające. Dzieje się naprawdę sporo!

34
    Teraz Cracovia klepie w okolicach środka boiska.

35
    Sędzia odgwizdał rzut wolny dla Cracovii. Uznał, że Nalepa faulował w ataku.

36
    Rzut wolny dla Cracovii. Może być ciekawie.

37
    Gol dla Cracovii!
    Strzelcem bramki SERGIU HANCA. Ależ sprytnie zrobił to Hanca! Piłka otarła się o Mihajlovica, zmieniła tor lotu, a następnie zaparkowała w siatce. Przyjezdni wychodzą na prowadzenie!
    37. Sergiu HANCA - 0:1

38
    Rzuty rożne: 4-3.

39
    Ostatnie minuty pierwszej połowy. Arka Gdynia wygląda na zespół, który jest mocno podrażniony.

40
    Nieudana akcja Cracovii. Dobrze spisał się teraz Nalepa. Wręcz perfekcyjnie.

41
    Gdynianie popełniają trochę za dużo prostych błędów. Jeżeli będą to robić dalej, to nie mają szans na zwycięstwo.

42
    Błyskawicznie mija czas w Gdyni. Trzeba przyznać, że wracamy do zmagań w PKO Ekstraklasie z mocnym przytupem!

43
    Teraz mieliśmy trochę gry w środku boiska, po czym znów z akcją ruszają krakowianie. Ciekawe, co nam zaserwują w końcówce tej pierwszej partii!

45
    I rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry w ramach pierwszej partii.

45+1
    Jeszcze minutę dorzucił nam arbiter dzisiejszego spotkania.

45+1

Premierowa odsłona dzisiejszego meczu w Gdyni już za nami. Póki co mamy jednobramkowe prowadzenie drużyny ze stolicy Małopolski. Jedynego gola zdobył Hanca. Arka nie wypadała źle na tle Cracovii, jednak to goście byli skuteczniejsi i dlatego też mogą cieszyć się z przewagi.

46

46
    Najwyższa pora, by rozpocząć drugą odsłonę tego starcia. Niech to będzie równie ciekawa część, jak ta pierwsza!

47
    Warto odnotować, że obie ekipy powróciły do walki bez żadnych roszad personalnych.

48
    Jeżeli Cracovia wygra to spotkanie, zamelduje się na fotelu lidera PKO Ekstraklasy. Goście mają zatem o co walczyć!

49
    Sympatycy ekipy ze stolicy Małopolski na pewno bardzo by chcieli, żeby ich zespół znów sięgnął po mistrzostwo Polski. Apetyty po rundzie wiosennej są rozbudzone.

50
    Pięć minut drugiej partii za nami. Obie ekipy zaczęły grać troszkę zbyt chaotycznie.

52
    Jankowski szukał szansy na zaskoczenie bramkarza Cracovii, ale nic z tego. Doskonale ustawiony był Pesković i pewnie interweniował.

53
    Cracovia spokojnie cofa się w okolice pola karnego i tam czeka na przeciwnika. Ciekawa taktyka.

54
    I kolejny rzut wolny. Tym razem egzekwować go będą zawodnicy Arki Gdynia. Blisko pola karnego, może być ciekawie!

55
    Nalepa wdał się w pyskówkę z Golem.

55
    Żółtą kartkę otrzymuje Michał Nalepa (Arka Gdynia).

56
    Żółtą kartkę otrzymuje Sergiu Hanca (Cracovia).

56
    Niesportowe zachowania napomniane żółtymi kartonikami. Teraz czas na stały fragment gry.

56
    A Nalepa jeszcze dyskutuje z arbitrem. Chyba chce wylecieć z boiska.

57
    Tymczasem rzut wolny nie przyniósł gospodarzom żadnych korzyści. Inicjatywa wróciła na konto przeciwników.

58
    Był rykoszet po uderzeniu Nalepy. I mamy korner!

59
    Marciniak uderzył w światło bramki. Bez najmniejszego problemu interweniował golkiper Cracovii.

60
    Obie drużyny nadal grają bez zmian. Wydaje się, że wkrótce coś nowego zaserwują nam trenerzy obu ekip.

61
    I już mamy informację, że za kilka chwil na murawie pojawi się Rodrigues de Souza.

62
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Florian Loshaj, na boisku pojawia się Thiago Rodrigues de Souza.

63
    Loshaj zagrał dziś, delikatnie mówiąc, bez rewelacji. Wydaje się, że stać go na zdecydowanie więcej. Mało pozytywów w tym występie.
    64. Są krytyczne oceny Złotka.

65
    Nieprzyjemny upadek na murawę jednego z zawodników Cracovii.

66
    Wygląda na to, że Rapa jest zdolny do dalszej gry i wszystko z nim w porządku. Na szczęście skończyło się tylko na strachu.

67
    Nieudane uderzenie zaaplikował teraz Thiago. Powinien był strzelić zdecydowanie lepiej. A tak popisał się próbą na miarę PKO Ekstraklasy.

68
    Vejinović zagrał kapitalną piłkę w kierunku Serrarensa. Ten jednak nie zdołał nic sensownego z tą futbolówką zrobić. Zaprzepaścił niesamowitą szansę!

69
    Kolejny rzut rożny dla Cracovii. Dośrodkowywać będzie Hanca.
    70. Taki smaczek.

71
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Nemanja Mihajlović, na boisku pojawia się Santi Samanes.

72
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Mateusz Wdowiak, na boisku pojawia się Ivan Fiolić.

73
    Żółtą kartkę otrzymuje Marko Vejinović (Arka Gdynia).

74
    Mamy interwencję VAR! Czy był faul stopera Arki Gdynia? Jak to się zakończy!?

74
    Żółta kartka dla trenera Probierza.

75
    Tylko korner dla Cracovii, która oczekiwała jedenastki.

76
    Ostatni kwadrans regulaminowego czasu gry. Wierzymy, że jeszcze trochę emocji tutaj doświadczymy.

77
    Żółtą kartkę otrzymuje Christian Maghoma (Arka Gdynia).

78
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 6 815 widzów.

80
    Przed nami ostatnie dziesięć minut rywalizacji w ramach tego spotkania. Arka wciąż szuka szans na wyrównanie, lecz bezskutecznie.

81
    W tym momencie to goście są bliżsi zdobycia gola na 2:0. Cracovia gra całkiem nieźle.

82
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Michał Nalepa, na boisku pojawia się Marcus Vinicius.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Kamil Pestka (Cracovia).

85
    Druga połowa bez wątpienia nie jest tak interesująca jak ta pierwsza. Nie dzieje się już tak dużo. Szkoda, bo apetyty mieliśmy rozbudzone.

86
    Jest jeszcze szansa, że któraś z ekip pokusi się o mocne zakończenie tego meczu. Ostatnie minuty czasami przynoszą niespodzianki.

87
    Walczą jeszcze o jednego gola zawodnicy Cracovii.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Thiago Rodrigues de Souza (Cracovia).

90
    Cracovia jest bliska, by ponownie pokonać Arkę na wyjeździe. Sporo wskazuje na to, że goście tego prowadzenia nie oddadzą do samego końca!

90+1
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Sergiu Hanca, na boisku pojawia się Tomas Vestenicky.

90+1
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Luka Marić, na boisku pojawia się Adam Danch.

90+3
    Rzuty rożne: 5-10

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Adam Marciniak (Arka Gdynia).

90+4
    Sędzia doliczył cztery minuty, więc za chwilę zakończy to spotkanie.

90+5
    Arka doszukiwała się teraz bloku z użyciem ręki w polu karnym rywali, ale sędzia Złotek pozostał niewzruszony.

90+5
    Powtórki wykazały, że pretensje zawodników Arki nie były uzasadnione.

90+6
    Żółtą kartkę otrzymuje Adam Deja (Arka Gdynia).

90+6

Koniec meczu. Cracovia wywozi z Gdyni komplet punktów. To dwunasty triumf "Pasów" w tym sezonie, dzięki czemu ekipa ze stolicy Małopolski wskakuje na fotel lidera PKO Ekstraklasy! (19:54:51)
    Dziękujemy za wspólne emocje. Do usłyszenia!

Mateusz

Gole: 37. Hanca

Kartki:   27. Wawszczyk (ARK), 55. Nalepa (ARK), 73. Vejinović (ARK), 77. Maghoma (ARK), 90+4. Marciniak (ARK), 90+6. Deja (ARK) – 25. Dytiatjew (CRA), 56. Hanca (CRA), 83. Pestka (CRA), 88. Rodrigues de Souza (CRA)

Arka Gdynia: Steinbors – Wawszczyk, Marić (90+1. Danch), Maghoma, Marciniak – Deja – Mihajlović (71. Samanes), Nalepa (82. Vinicius), Vejinović, Jankowski – Serrarens.
    Zmiany: Krzepisz – Helstrup, Olczyk, Danch, Antonik, Vinicius, Stępień, Samanes, Kopczyński.

Cracovia: Pesković – Pestka, Dytiatjew, Helik, Rapa – Gol – van Amersfoort, Loshaj (62. Rodrigues de Souza), Wdowiak (72. Fiolić), Hanca (90+1. Vestenicky) – R. Lopes.
    Zmiany: Hrosso – Lusiusz, Dimun, Rakoczy, Strózik, Ferraresso, Vestenicky, Rodrigues de Souza, Fiolić.

Sędziowie: Mariusz Złotek

Widownia: 6 815