Piątek 03.07.2020, 18:00 • Stadion MOSiR, Łódź • PKO Ekstraklasa • Runda 34

Strzały niecelne: 8:9.
    Rzuty rożne: 3:8.
    Spalone: 0:1.
    Faule: 15:23.

Wisła Kraków zwyciężyła 2:1 na stadionie w Łodzi, choć jako pierwsza straciła gola. Najważniejszym zawodnikiem meczu został Alon Turgeman, który w pojedynkę odwrócił wynik. Najpierw wykorzystał sytuację sam na sam z Arkadiuszem Malarzem, a następnie pokonał rutyniarza uderzeniem z rzutu karnego. ŁKS ponownie nie potrafił udokumentować pozytywnym rezultatem niezłych fragmentów w grze. Dojrzalsza okazała się Biała Gwiazda.

90+5

90+4
    Maciej Sadlok napomniany żółtą kartką za nadmierne celebrowanie wznowienia gry.

90+3
    Krótka przerwa spowodowana skurczami zawodnika z Łodzi. Piłka po wznowieniu w posiadaniu zespołu Artura Skowronka i pozostało oczekiwać na ostatni gwizdek.

90+1
    Trener Wojciech Stawowy bezradnie rozkłada ręce blisko ławki rezerwowych gospodarzy. Kolejna akcja łodzian zakończyła się kompletnym niepowodzeniem.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

89
    Ostre konfrontacje w centralnej części. Wkroczyć tam postanowił Bartosz Frankowski i przyznał wznowienie zawodnikom w niebieskich strojach po faulu.

87
    David Niepsuj napomniany żółtą kartką za zbyt ostre, w ocenie Bartosza Frankowskiego, przewinienie.

85
    ŁKS z przewagą w posiadaniu piłki, natomiast jego przeciwnik próbuje przeprowadzać kontrataki i zamknąć mecz w ten sposób. W ostatnich minutach godne wyróżnienia uderzenie Jana Grzesika w Mateusza Lisa.

83
    Limit zmian został wykorzystany przez obu szkoleniowców. Teraz do obecnych na boisku zawodników należy rozstrzygnięcie tego starcia.

81
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Michał Trąbka, na boisku pojawia się Przemysław Sajdak.

80
    Wojciech Stawowy ma jeszcze możliwość delegowania z ławki rezerwowych na boisko jednego zmiennika.

80
    ŁKS na połowie przeciwnika, jednak w drugiej połowie naprawdę niewiele z tego wynika, a czas dostępny na doprowadzenie do remisu, kurczy się. Mateusz Lis głośno dyryguje swoimi obrońcami.

79
    Alon Turgeman, czyli najskuteczniejszy zawodnik spotkania, opuścił boisko. Wszedł z ławki rezerwowych Lubomir Tupta, więc nie dojdzie do spotkania na boisku dwóch czterdziestolatków Arkadiusza Malarza i Marcina Wasilewskiego.

77
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Alon Turgeman, na boisku pojawia się Ľubomír Tupta.

76
    Po dwie zmiany przeprowadzone przez szkoleniowców. Wojciech Stawowy wprowadził z ławki rezerwowych na boisko Alejandro Domingueza oraz Łukasza Sekulskiego. Ma to dodać rumieńców atakom jego zespołu.

Gole: 9. Pirulo – 45+2. Turgeman, 52. Turgeman (kar.)

Kartki:   37. Grzesik (LKS), 65. Corral (LKS) – 32. Klemenz (WIS), 74. Kuveljić (WIS), 87. Niepsuj (WIS), 90+4. Sadlok (WIS)

Spudłowany karny!: 64. Boguski (WIS), bramkarz Malarz obronił

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 8:9. Rzuty rożne: 3:8. Spalone: 0:1. Foule: 15:23.
    ŁKS Łódź: Malarz (C) – Grzesik, Moros, Sobociński (70. A. Domínguez), Wolski – Pirulo, Trąbka (81. Sajdak), Rozwandowicz, Srnić, Ratajczyk – Corral (70. Sekulski).
    Zmiany: Arndt – Klimczak, M. Dąbrowski, A. Domínguez, Sekulski, Lorenc, Sajdak, Ł. Piątek, Vidmajer.

Wisła Kraków: Lis – Sadlok, Janicki, Klemenz, Niepsuj – Kuveljić, Basha – Hołownia (69. Buksa), Chuca (46. Wojtkowski), Boguski (C) – Turgeman (77. Tupta).
    Zmiany: Buchalik – Drzazga, Silva, Wojtkowski, Wasilewski, Tupta, Szot, Buksa, Pawłowski.

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)