ŁKS – Wisła K. 1:2 (koniec) | Korona – Arka 1:1 (koniec)
ŁKS Łódź
1:2 (1:1)
Wisła Kraków
Piątek 03.07.2020, 18:00 • Stadion MOSiR, Łódź • PKO Ekstraklasa • Runda 34

Wisła Kraków znajduje się na najniższym bezpiecznym 13. miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy. Jej przewaga nad otwierającą strefę spadkową Arką Gdynia jest bezpieczna i wynosi osiem punktów. Biała Gwiazda zdobyła aż o 20 "oczek" więcej niż najbliższy przeciwnik ŁKS Łódź.
    Wisła poszuka kolejnych punktów w Łodzi.

Zdecydowanie lepiej zaprezentowała się w poprzedniej kolejce Wisła Kraków. Biała Gwiazda zwyciężyła 1:0 na wyjeździe z Górnikiem Zabrze dzięki bramce Alona Turgemana w 47. minucie. Nie pozwoliła podopiecznym Marcina Brosza odpowiedzieć jakimkolwiek golem.

W poprzednim meczu ŁKS Łódź przegrał 0:2 z Wisłą Płock. Oba gole stracił w pierwszej połowie wskutek uderzeń Cilliana Sheridana oraz Piotra Tomasika. Jego przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się na większą liczbę sytuacji podbramkowych.
    ŁKS jeszcze planuje pokazać coś pozytywnego w tym sezonie.

ŁKS nie wygrał meczu w PKO Ekstraklasie od 4 marca. W ośmiu kolejnych spotkaniach poniósł siedem porażek i zremisował 1:1 na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Łodzianie już oficjalnie spadli z ligi.

Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku otwierającego 34. kolejkę PKO Ekstraklasy. ŁKS Łódź podejmie w niej Wisłę Kraków. Początek meczu w piątek o godzinie 18.

ŁKS Łódź: Malarz (C) – Grzesik, Moros, Sobociński, Wolski – Pirulo, Trąbka, Rozwandowicz, Srnić, Ratajczyk – Corral.

Rezerwowi: Arndt – Klimczak, M. Dąbrowski, A. Domínguez, Sekulski, Lorenc, Sajdak, Ł. Piątek, Vidmajer.

Wisła Kraków: Lis – Sadlok, Janicki, Klemenz, Niepsuj – Kuveljić, Basha – Hołownia, Chuca, Boguski (C) – Turgeman.

Rezerwowi: Buchalik – Drzazga, Silva, Wojtkowski, Wasilewski, Tupta, Szot, Buksa, Pawłowski.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
    Jedenastka trenera Wojciecha Stawowego.
    Zestawienie zespołu z Krakowa.

1

2
    Nie ma huraganowego ataku w początkowych minutach spotkania. Zawodnicy witają się z piłką i rozglądają, który z kompanów z zespołu może mieć w tym meczu najwięcej miejsca.

4
    Dwa uderzenia zza linii pola karnego. Pokonać Mateusza Lisa próbowali kolejno Dragoljub Srnić oraz Michał Trąbka, jednak każdemu z nich czegoś zabrakło do szczęścia.

6
    Biała Gwiazda odpowiedziała na uderzenia łodzian z dystansu. Za wykonanie rzutu wolnego wywalczonego na połowie przeciwnika zabrał się Maciej Sadlok. Jego wrzutka została wyekspediowana przez ŁKS.

7
    Tylko spokojnie i bez zbędnych szaleństw. Piłkarze starają się uniknąć błędu w początkowych minutach spotkania.

8
    Zabrakło dokładności w rozegraniu i obie drużyny muszą zorganizować się teraz do walki o panowanie w centrum boiska.

9
    Gol dla ŁKS-u!
    Strzelcem bramki PIRULO.

Beniaminek na prowadzeniu. Pirulo otworzył wynik w początkowym kwadransie. ŁKS ma czego bronić dzięki akcji pomocnika, który przedarł się w pole karne i technicznym uderzeniem pokonał Mateusza Lisa.
    9. PIRULO - 1:0

11
    Po zmianie rezultatu próba wyrównania i od razu celne uderzenie. Arkadiusz Malarz wykazał się po strzale Mateusza Hołowni z dośrodkowania.

13
    Jeszcze raz poderwał się Pirulo, który przejawia ofensywny apetyt od samego początku konfrontacji. Tym razem strzelenie kolejnego gola uniemożliwił Mateusz Lis.

15
    Biała Gwiazda ma stałe fragmenty gry na połowie beniaminka, ale na razie nie wykonuje ich niebezpiecznie dla Arkadiusza Malarza.

16
    Ponownie dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało poskromione przez skoncentrowanego na swoim posterunku Arkaiudza Malarza.

18
    Beniaminek podbudowany obiecującym otwarciem spotkania nie pozwala podopiecznym Artura Skowronka na szerokie rozłożenie skrzydeł.
    Dzięki Pirulo gospodarze są na prowadzeniu.

19
    Efektem przyspieszenia zespołu z centralnej części Polski jest korner. Naradzają się gospodarze, jak rozegrać ten stały fragment gry.

21
    Po rzucie rożnym – rzut wolny. Festiwal stałych fragmentów dla beniaminka, a jednocześnie spadkowicza, więc musi popracować w defensywie Biała Gwiazda.

22
    Maciej Sadlok zablokowany blisko linii pola karnego gospodarzy, a miał ochotę na pokonanie Arkadiusza Malarza uderzeniem z dystansu. Nie tym razem.

23
    Chuca i najlepsza dotąd szansa Wiślaków na doprowadzenie do remisu! Pomocnik dopadł do futbolówki po dośrodkowaniu Mateusza Hołowni i strzelił niebezpiecznie. Futbolówka zatrzymała się na słupku w bramce Arkadiusza Malarza!
    23. Chuca trafił strzałem głową w słupek!

24
    Przerwa w grze spowodowana urazem i to w zasadzie pierwszy taki moment od początku meczu, w którym ŁKS ma alarm do przeanalizowania.

26
    Gra wznowiona, wszyscy w komplecie przygotowani do dalszej rywalizacji, a futbolówkę przejęła Wisła Kraków i zamierza coś zaproponować w ataku pozycyjnym.
    Zapachniało wyrównaniem.

27
    Biała Gwiazda już poważnie ostrzegła przeciwnika jednym atakiem, a gdyby Chuca miał odrobinę więcej dokładności, ŁKS musiałby zapomnieć o swoim prowadzeniu. W budowie kolejny atak przyjezdnych.

28
    Rafał Janicki strzelił po dośrodkowaniu i tym razem sporo zabrakło, żeby futbolówka znalazła się w bramce. Pudło.

30
    Na zakończenie drugiego kwadransa dwa uderzenia z dystansu oddane przez Maksymiliana Rozwandowicza oraz ponownie Pirulo. Oba niecelne.

32
    Kolejna próba z dystansu, tym razem Michała Trąbki i już nie ma żadnych wątpliwości, że ŁKS Łódź stawia na taki sposób pokonania Mateusza Lisa, a przynajmniej rozerwania obrony przeciwnika.

32
    Lukas Klemenz upomniany żółtą kartką za faul.

36
    Na połowie gospodarzy pokazał się Alon Turgeman, po którego uderzeniu z ostrego kąta futbolówka zaliczyła lądowanie w bocznej siatce bramki Arkadiusza Malarza.

37
    Jan Grzesik z żółtą kartką za faul. Premierowe indywidualne napomnienie.

39
    Interwencja podopiecznych Wojciecha Stawowego po dośrodkowaniu w ich pole karne. Coraz więcej wskazuje na to, że nie stracą prowadzenia zanim Bartosz Frankowski zarządzi zejście do szatni na przerwę.

42
    Jan Sobociński strzelał brawurowo z rzutu wolnego ze znacznej odległości. Futbolówka trafiła w mur ustawiony przez Mateusza Lisa.

43
    Jan Grzesik znalazł się w polu karnym Wiślaków i miał szansę na oddanie uderzenia z kilku metrów do siatki. Obrońca nie wykazał się instynktem snajperskim i nie przymierzył.

44
    Gracze w niebieskich strojach wymienili podania na obrzeżach pola karnego. Maciej Sadlok wywalczył korner w konfrontacji na lewym skrzydle.

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

45+2
    Gol dla Wisły!
    Strzelcem bramki ALON TURGEMAN.

Beznadziejne zachowanie gospodarzy na własnej połowie boiska. Z prezentu skorzystał Alon Turgeman. W sytuacji sam na sam wymanewrował Arkadiusza Malarza i oddał uderzenie z ostrego kąta do odsłoniętej bramki. ŁKS oddał piłkę Chuce własnym wrzutem z autu, a ten od razu uruchomił swojego napastnika.
    45+2. Alon TURGEMAN - 1:1

45+2

Remis po nieco ponad 45 minutach w Łodzi. ŁKS radził sobie całkiem nieźle po golu Pirulo dającym prowadzenie, ale kompletnie pogubił się w ostatniej minucie doliczonej przez Bartosza Frankowskiego. Po uderzeniu Alona Turgemana jest 1:1. Wisła Kraków rzutem na taśmę dopadła spadkowicza i druga połowa rozpocznie się przy kompromisowym stanie.

Pozostało oczekiwać na drugą połowę spotkania i kolejne skuteczne ataki obu jedenastek.
    Remis po nieco ponad 45 minutach walki.

46

46
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Chuca, na boisku pojawia się Kamil Wojtkowski.

47
    Mateusz Lis krótko po przerwie zmierzył się już z jednym uderzeniem. Łodzianie w drugiej połowie starają się o odzyskanie prowadzenia.

50
    Rzut karny przyznany Wiślakom za przewinienie Jana Sobocińskiego na Alonie Turgemanie. Ogromna szansa na objęcie prowadzenia przed podopiecznymi Artura Skowronka.

52
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa ALON TURGEMAN.

Napastnik zespołu prowadzonego przez Artura Skowronka nie potrzebował dużo czasu na skompletowanie dubletu. Drugie uderzenie do bramki Alona Turgemana. Posłał piłkę w lewą stronę po zmyleniu Arkadiusza Malarza. Biała Gwiazda ma zaliczkę po odwróceniu rezultatu!.
    52. Alon TURGEMAN - 1:2

54
    Teraz to drużyna z województwa małopolskiego ma czego bronić na terenie przeciwnika. Dynamicznie zmieniła się sytuacja w meczu, w którym to ŁKS był stosunkowo długo na prowadzeniu.

56
    Nerwowo zrobiło się na murawie. Ani gospodarze, ani goście nie potrafią uporządkować sytuacji w centrum placu.

57
    ŁKS Łódź obiecująco wyprowadził piłkę w pobliże pola karnego krakowian, tyle że zabrakło na finiszu albo dokładnego dogrania albo decyzji o kolejnym strzale z dystansu.

58
    Sędzia Bartosz Frankowski podbiegł do ławki rezerwowych łodzian i pokazał żółtą kartkę krewkiemu na niej rezerwowemu bramkarzowi Arndtowi.

59
    Biała Gwiazda może pokazać teraz, jak jej wychodzi kontrolowanie spotkania i utrzymywanie przeciwnika w bezpiecznej dla Mateusza Lisa odległości od bramki.

60
    Arkadiusz Malarz poradził sobie na przedpolu i unieszkodliwił dośrodkowanie Macieja Sadloka z rzutu rożnego.

61
    Przedostatni kwadrans konfrontacji w Łodzi. Wisła Kraków nie zamierza dopuścić przeciwnika do głosu po fortunnym odwróceniu wyniku oraz zdobyciu prowadzenia.

63
    Kolejna ogromna szansa na gola dla Wiślaków. Kompletnie zdemolowana jest już defensywa gospodarzy. Rzut karny za faul Maksymiliana Rozwandowicza na Davidzie Niepsuju.

64
    Rafał Boguski (Wisła Kraków) nie wykorzystał rzutu karnego.

Nie ma gola! Arkadiusz Malarz jeszcze utrzymuje gospodarzy na powierzchni w tym meczu. Tym razem za wykonanie rzutu karnego zabrał się Rafał Boguski i nie pokonał swoim strzałem rutyniarza. Piękna interwencja!

65
    Samu Corral napomniany przez Bartosza Frankowskiego żółtą kartką za faul.

68
    Wisła Kraków ma czego żałować. Gdyby Rafał Boguski był skuteczniejszy, spotkanie byłoby praktycznie zamknięte, a tak ŁKS Łódź ma jeszcze szansę na zapunktowanie.

69
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Mateusz Hołownia, na boisku pojawia się Aleksander Buksa.

70
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Samuel Corral, na boisku pojawia się Łukasz Sekulski.

70
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Jan Sobociński, na boisku pojawia się Antonio Domínguez.

72
    ŁKS jeszcze poczuł, że może coś zdziałać przed końcem spotkania dzięki interwencji Arkadiusza Malarza po strzale z rzutu karnego. Przyjezdni z kolei stłoczyli się na własnej połowie boiska.

74
    Nikola Kuveljić napomniany przez sędziego żółtą kartką za przerwanie faulem ataku łodzian.

75
    Pozostał kwadrans do zakończenia podstawowego czasu i podstawowe pytanie brzmi, która z drużyn zdecyduje się jeszcze na przeprowadzenie huraganowego ataku w stronę bramki przeciwnika.

76
    Po dwie zmiany przeprowadzone przez szkoleniowców. Wojciech Stawowy wprowadził z ławki rezerwowych na boisko Alejandro Domingueza oraz Łukasza Sekulskiego. Ma to dodać rumieńców atakom jego zespołu.

77
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Alon Turgeman, na boisku pojawia się Ľubomír Tupta.

79
    Alon Turgeman, czyli najskuteczniejszy zawodnik spotkania, opuścił boisko. Wszedł z ławki rezerwowych Lubomir Tupta, więc nie dojdzie do spotkania na boisku dwóch czterdziestolatków Arkadiusza Malarza i Marcina Wasilewskiego.

80
    ŁKS na połowie przeciwnika, jednak w drugiej połowie naprawdę niewiele z tego wynika, a czas dostępny na doprowadzenie do remisu, kurczy się. Mateusz Lis głośno dyryguje swoimi obrońcami.

80
    Wojciech Stawowy ma jeszcze możliwość delegowania z ławki rezerwowych na boisko jednego zmiennika.

81
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Michał Trąbka, na boisku pojawia się Przemysław Sajdak.

83
    Limit zmian został wykorzystany przez obu szkoleniowców. Teraz do obecnych na boisku zawodników należy rozstrzygnięcie tego starcia.

85
    ŁKS z przewagą w posiadaniu piłki, natomiast jego przeciwnik próbuje przeprowadzać kontrataki i zamknąć mecz w ten sposób. W ostatnich minutach godne wyróżnienia uderzenie Jana Grzesika w Mateusza Lisa.

87
    David Niepsuj napomniany żółtą kartką za zbyt ostre, w ocenie Bartosza Frankowskiego, przewinienie.

89
    Ostre konfrontacje w centralnej części. Wkroczyć tam postanowił Bartosz Frankowski i przyznał wznowienie zawodnikom w niebieskich strojach po faulu.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90+1
    Trener Wojciech Stawowy bezradnie rozkłada ręce blisko ławki rezerwowych gospodarzy. Kolejna akcja łodzian zakończyła się kompletnym niepowodzeniem.

90+3
    Krótka przerwa spowodowana skurczami zawodnika z Łodzi. Piłka po wznowieniu w posiadaniu zespołu Artura Skowronka i pozostało oczekiwać na ostatni gwizdek.

90+4
    Maciej Sadlok napomniany żółtą kartką za nadmierne celebrowanie wznowienia gry.

90+5

Wisła Kraków zwyciężyła 2:1 na stadionie w Łodzi, choć jako pierwsza straciła gola. Najważniejszym zawodnikiem meczu został Alon Turgeman, który w pojedynkę odwrócił wynik. Najpierw wykorzystał sytuację sam na sam z Arkadiuszem Malarzem, a następnie pokonał rutyniarza uderzeniem z rzutu karnego. ŁKS ponownie nie potrafił udokumentować pozytywnym rezultatem niezłych fragmentów w grze. Dojrzalsza okazała się Biała Gwiazda.

Wisła lepsza na stadionie w Łodzi.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:59:24)

Gole: 9. Pirulo – 45+2. Turgeman, 52. Turgeman (kar.)

Kartki:   37. Grzesik (LKS), 65. Corral (LKS) – 32. Klemenz (WIS), 74. Kuveljić (WIS), 87. Niepsuj (WIS), 90+4. Sadlok (WIS)

Spudłowany karny!: 64. Boguski (WIS), bramkarz Malarz obronił

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 8:9. Rzuty rożne: 3:8. Spalone: 0:1. Foule: 15:23.
    ŁKS Łódź: Malarz (C) – Grzesik, Moros, Sobociński (70. A. Domínguez), Wolski – Pirulo, Trąbka (81. Sajdak), Rozwandowicz, Srnić, Ratajczyk – Corral (70. Sekulski).
    Zmiany: Arndt – Klimczak, M. Dąbrowski, A. Domínguez, Sekulski, Lorenc, Sajdak, Ł. Piątek, Vidmajer.

Wisła Kraków: Lis – Sadlok, Janicki, Klemenz, Niepsuj – Kuveljić, Basha – Hołownia (69. Buksa), Chuca (46. Wojtkowski), Boguski (C) – Turgeman (77. Tupta).
    Zmiany: Buchalik – Drzazga, Silva, Wojtkowski, Wasilewski, Tupta, Szot, Buksa, Pawłowski.

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)