Arka – Górnik Z. 1:2 (koniec) | Zagłębie L. – Wisła K. 3:1 (koniec) | ŁKS – Raków 3:2 (koniec)
Wisła Pł. – Korona 3:1 (koniec)
Wisła Płock
3:1 (3:1)
Korona Kielce
Wtorek 14.07.2020, 20:30 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • Runda 36
    44. Dawid KOCYŁA - 3:1

44
    Gol dla Wisły Płock!
    Strzelcem bramki DAWID KOCYŁA.

Wisła Płock absolutnie nie zwalnia i bezlitośnie punktuje zdegradowanego już przeciwnika. Końcówka pierwszej połowy spotkania to popis Dawida Kocyły. Po raz drugi Marek Kozioł sięga do bramki po uderzeniu tego młodego zawodnika. 3:1!
    41. Dawid KOCYŁA - 2:1

41

Od początu meczu ten zawodnik szukał możliwości pokonania uderzeniem Marka Kozioła. Dzięki Dawidowi Kocyle gospodarze już są na prowadzeniu, choć to oni rozpoczęli spotkanie od straconego gola. Podawał Torgil Gjertsen.
    30. Angel GARCIA - 1:1

30
    Strzelcem bramki ANGEL GARCIA.

Na zakończenie drugiego kwadransa wyrównanie. Wisła Płock osiągnęła wyraźną przewagę pod względem posiadania piłki, a efektem jej naporu jest mocne uderzenie do bramki Angela Garcii z podania Mateusza Szwocha.
    1. Daniel SZELĄGOWSKI - 0:1

1
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki DANIEL SZELĄGOWSKI.

Na otwarcie wyniku w Płocku nie trzeba było czekać dłużej niż przez minutę. Daniel Szelągowski znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie i skierował do siatki piłkę odbitą przez Krzysztofa Kamińskiego po uderzeniu Michala Papadopulosa.

Gole: 30. Garcia, 41. Kocyła, 44. Kocyła – 1. Szelągowski

Kartki:   42. Gjertsen (PLO), 72. Furman (PLO), 77. Szwoch (PLO), 90+1. Merebaszwili (PLO) – 20. Pierzchała (KRN), 34. Papadopulos (KRN), 63. Tzimopoulos (KRN), 80. Szymusik (KRN)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 2:3. Spalone: 2:0. Foule: 19:17.
    Wisła Płock: Kamiński – Stefańczyk (72. Pawlak), Marcjanik, Uryga, Garcia – Furman (C) (73. Ambrosiewicz), Adamczyk – Gjertsen (85. Merebaszwili), Szwoch, Kocyła – Sheridan.
    Zmiany: Żynel – Michalski, Witek, Sielewski, Merebaszwili, Kwietniewski, Angielski, Ambrosiewicz, Pawlak.

Korona Kielce: Kozioł (C) (71. Osobiński) – Spychała, Pierzchała, Tzimopoulos, Szymusik – Radin (74. Sowiński), Gnjatić – Szelągowski, Kaczmarski, Lisowski (60. Górski) – Papadopulos.
    Zmiany: Osobiński – A. Kovacević, Kiełb, Gardawski, Żubrowski, Długosz, Sowiński, Forsell, Górski.

Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom)