Arka – Górnik Z. 1:2 (koniec) | Zagłębie L. – Wisła K. 3:1 (koniec) | ŁKS – Raków 3:2 (koniec)
Wisła Pł. – Korona 3:1 (koniec)
Wisła Płock
3:1 (3:1)
Korona Kielce
Wtorek 14.07.2020, 20:30 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • Runda 36

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Złocisto-krwiści gościli już w rundzie wiosennej w Płocku i odnieśli zwycięstwo 4:1. Do bramki Wisły oddali uderzenia kolejno Adnan Kovacević, Marcin Cebula, Petteri Forsell oraz Jacek Kiełb. Później jednak podopiecznym Macieja Bartoszka nie szło równie dobrze w PKO Ekstraklasie.

Korona Kielce również poprzednie spotkanie rozegrała na wyjeździe. Żegnająca się z elitą drużyna prowadzona przez Macieja Bartoszka zremisowała 1:1 z Wisłą Kraków. Jej czołowym zawodnikiem był bramkarz Marek Kozioł, który poradził sobie ze strzałem z rzutu karnego.

W poprzednim meczu podopieczni Radosława Sobolewskiego wygrali 1:0 z KGHM Zagłębiem Lubin. Do bramki Miedziowych oddał uderzenie Mateusz Szwoch. W klasyfikacji strzelców ligi wyżej jest od niego tylko jeden płocczanin Dominik Furman.

Wisła Płock zagwarantowała sobie pozostanie w PKO Ekstraklasie, a Korona Kielce spadła do Fortuna I ligi. Nafciarze zdobyli dotychczas 16 punktów więcej niż najbliżsi rywale i znajdują się na 11. miejscu w tabeli.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu w Płocku. W ramach grupy spadkowej PKO Ekstraklasy dojdzie do pojedynku Wisły z Koroną Kielce. Sebastian Jarzębak rozpocznie go we wtorek o godzinie 20:30.

Wisła Płock: Kamiński – Stefańczyk, Marcjanik, Uryga, Garcia – Furman (C), Adamczyk – Gjertsen, Szwoch, Kocyła – Sheridan.

Rezerwowi: Żynel – Michalski, Witek, Sielewski, Merebaszwili, Kwietniewski, Angielski, Ambrosiewicz, Pawlak.

Korona Kielce: Kozioł (C) – Spychała, Pierzchała, Tzimopoulos, Szymusik – Radin, Gnjatić – Szelągowski, Kaczmarski, Lisowski – Papadopulos.

Rezerwowi: Osobiński – A. Kovacević, Kiełb, Gardawski, Żubrowski, Długosz, Sowiński, Forsell, Górski.

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

1

1
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki DANIEL SZELĄGOWSKI.

Na otwarcie wyniku w Płocku nie trzeba było czekać dłużej niż przez minutę. Daniel Szelągowski znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie i skierował do siatki piłkę odbitą przez Krzysztofa Kamińskiego po uderzeniu Michala Papadopulosa.
    1. Daniel SZELĄGOWSKI - 0:1

2
    Przyjezdni nie mogli sobie wyobrazić lepszego otwarcia spotkania.

3
    Przewinienie Milana Radina w centralnej części boiska, a poszkodowany w tej sytuacji był Dawid Kocyła.

4
    Przyspieszenie gospodarzy. Piłkarze wrzucili wyższy bieg i starali się zagrozić przeciwnikowi szybką wymianą podań w centrum boiska.

5
    Angel Garcia popracował we własnym polu karnym i nie pozwolił na oddanie uderzenia po dośrodkowaniu. Korona Kielce starała się podwoić swoje prowadzenie.

6
    Dobrze zapowiadająca się akcja Korony Kielce z wykorzystaniem prawego skrzydła. Po ciekawej wymianie podań przeciągnięte dośrodkowanie. Krzysztof Kamiński nie musiał interweniować w tej sytuacji.

8
    Kolejne ataki przeprowadzane przez podopiecznych Macieja Bartoszka, którzy są ewidentnie uskrzydleni swoim wcześnie zdobytym prowadzeniem.

9
    Wisła Płock nareszcie przejęła futbolówkę i ma możliwość wymienienia kilkunastu spokojniejszych podań.

11
    Dawid Kocyła wyraźnie przeciągnął swoje dośrodkowanie. Na zdecydowanie lepsze dogranie liczył ustawiony w polu karnym przeciwnika Cillian Sheridan.

12
    Tym razem skuteczne zachowanie Krzysztofa Kamińskiego na przedpolu. Bramkarz Wisły Płock, po wykonaniu interwencji, nakazał kojącym gestem opanowanie w swojej defensywie.

13
    Korona Kielce pilnuje ekspresowo zdobytego na terenie przeciwnika prowadzenia.

15
    Kwadrans rywalizacji za zawodnikami. Wisła Płock szuka sposobu na wykreowanie niebezpiecznej dla Marka Kozioła sytuacji podbramkowej.

16
    Torgil Gjertsen popędził ambitnie za Mateuszem Spychałą i nie pozwolił na kontynuowanie ataku na prawej stronie boiska.

18
    Wisła Płock próbuje na dobre przejąć inicjatywę, ale samo rozgrywanie futbolówki to na razie za mało, żeby zaskoczyć skoncentrowanych podopiecznych Macieja Bartoszka.

19
    Ogromna szansa na drugiego gola dla Korony Kielce! Stanął przed nią Grzegorz Szymusik, ale z dogodnej pozycji oddał niecelne uderzenie. Po błędzie Krzysztofa Kamińskiego bramka Nafciarzy była kompletnie odsłonięta.

20
    Piotr Pierzchała napomniany żółtą kartką za faul na Dawidzie Kocyle.

22
    Mateusz Szwoch starał się pokonać Marka Kozioła, ale jego ostatnie uderzenie nie było tak dokładne jak to oddane kilka dni temu w Lubinie.

23
    Wymiana podań w centrum boiska. Po niej nie udało się wyklarować dogodnej sytuacji podbramkowej i niebawem futbolówka zmieniła właściciela.

25
    Wisła Płock starannie wymienia podań i nakazuje przyjezdnym bieganie za futbolówką. Liczy na to, że rozerwie obronę Korony Kielce jeszcze w pierwszej połowie.

27
    Nafciarze tradycyjnie liczą na Dominika Furmana, który potrafi zaskoczyć nieszablonowym rozegraniem albo precyzyjnym strzałem.

30
    Gol dla Wisły Płock!
    Strzelcem bramki ANGEL GARCIA.

Na zakończenie drugiego kwadransa wyrównanie. Wisła Płock osiągnęła wyraźną przewagę pod względem posiadania piłki, a efektem jej naporu jest mocne uderzenie do bramki Angela Garcii z podania Mateusza Szwocha.
    30. Angel GARCIA - 1:1

32
    Wyraźnie poprawiło się samopoczucie gospodarzy. Po wyrównaniu zamierzają ruszyć po drugiego gola.

34
    Michal Papadopulos pierwszym zawodnikiem z Kielc, który został napomniany żółtą kartką.

35
    Michal Papadopulos nie spodziewał się niepewnej interwencji Krzysztofa Kamińskiego po strzale Grzegorza Szymusika i dlatego nie zorganizował się do wykonania dobitki.

37
    Szarża Wisły Płock na skrzydle. Po niej próba przetransportowania futbolówki do środka pola i przed pole karne Korony Kielce. Tam dobrze zareagowali defensywni pomocnicy z województwa świętokrzyskiego.

39
    Niezmiennie w natarciu drużyna z Płocka.

41
    Strzelcem bramki DAWID KOCYŁA.

Od początu meczu ten zawodnik szukał możliwości pokonania uderzeniem Marka Kozioła. Dzięki Dawidowi Kocyle gospodarze już są na prowadzeniu, choć to oni rozpoczęli spotkanie od straconego gola. Podawał Torgil Gjertsen.
    41. Dawid KOCYŁA - 2:1

42
    Torgil Gjertsen napomniany żółtą kartką za faul na Mateuszu Spychale.

44

Wisła Płock absolutnie nie zwalnia i bezlitośnie punktuje zdegradowanego już przeciwnika. Końcówka pierwszej połowy spotkania to popis Dawida Kocyły. Po raz drugi Marek Kozioł sięga do bramki po uderzeniu tego młodego zawodnika. 3:1!
    44. Dawid KOCYŁA - 3:1

45

Nie wypada narzekać na brak wrażeń w pierwszej połowie spotkania. Nie minęła minuta konfrontacji i Korona Kielce miała zaliczkę. Prowadzenie zapewnił przyjezdnym Daniel Szelągowski. Do czasu złocisto-krwiści pilnowali prowadzenia, ale w kwadransie poprzedzającym przewagę Wisła Płock przeprowadziła skuteczny pościg. Dzięki uderzeniu Angela Garcii oraz dwóm strzałom Dawida Kocyły gospodarze są na prowadzeniu 3:1 po 45 minutach.

Piłkarze kończą konsultacje w szatniach ze swoimi szkoleniowcami.

46

47
    Pierwszy gwizdek w drugiej połowie wybrzmiał na stadionie. Pierwsza odpowiedź, którą poznamy, będzie na pytanie, czy drużyny zdecydują się na frontalny atak czy rozpoczną rywalizację rozważnie.

48
    Tym razem bez wczesnego gola po rozpoczęciu rywalizacji. Może druga połowa będzie spokojniejsza.

49
    Żwawa akcja Nafciarzy, którzy po rozmowie z trenerem Radosławem Sobolewskim nie zamierzają najwyraźniej kurczowo bronić prowadzenia.

50
    Pierwsze uderzenie w drugiej połowie. Futbolówka kopnięta przez Michala Papadopulosa przeleciała nieznacznie ponad bramką strzeżoną przez Krzysztofa Kamińskiego.

51
    Michal Papadopulos nie zagra na zakończenie sezonu z powodu nadmiaru kartek.

51
    Potworne nieporozumienie w ataku pozycyjnym złocisto-krwistych. Futbolówka została wyrzucona praktycznie za darmo poza boisko.

53
    Mateusz Spychała nie przebiera w środkach i przed momentem potraktował ostrym faulem Dawida Kocyłę przed oczami sędziego Sebastiana Jarzębaka.

54
    Iwo Kaczmarski zawahał się w centrum boiska, co nie miało poważnych konsekwencji dla kielczan.

56
    Przewinienie Daniela Szelągowskiego na Dominiku Furmanie, więc od rzutu wolnego Wisła Płock. Nie była to dobra pozycja do uderzenia.

58
    Tym razem zespół z Kielc w akcji i próba uruchomienia ustawionego na desancie napastnika. Inna sprawa, że środkowi obrońcy byli przygotowani, a jeden z nich zagrał na wyprzedzenie.

59
    Więcej przesuwania się wszerz boiska, a nie w kierunku bramek strzeżonych przez doświadczonych Krzysztofa Kamińskiego oraz Marka Kozioła. Za moment zmiana.

60
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Dawid Lisowski, na boisku pojawia się Jakub Górski.

62
    Dawid Kocyła tym razem we własnym polu karnym i w nim unieszkodliwił zagranie z rzutu wolnego wykonane przez Milana Radina.

63
    Cillian Sheridan czeka w przodzie na dokładne podania. Na razie musi toczyć, czasami skazane na niepowodzenie, pojedynki z przeważającymi siłami przeciwnikami.

63
    Themistoklis Tzimopoulos napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

64

65
    Zapachniało golem kontaktowym, a po nim byłoby szalenie interesująco w Płocku. Daniel Szelągowski nie trafił w bramkę Krzysztofa Kamińskiego po precyzyjnym dośrodkowaniu Milana Radina.

66
    Sytuacja stykowa na linii bocznej boiska. Sędzia asystent znajdował się blisko i uznał, że piłka opuściła całym obwodem plac.

68
    Defensywa Wisły Płock ustawiona na swoich pozycjach i poradziła sobie z wstrzeleniem wykonanym przez Michala Papadopulosa.

71
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Marek Kozioł, na boisku pojawia się Jakub Osobiński.

72
    Maciej Bartoszek pozwala zapoznać się ze smakiem PKO Ekstraklasy młodemu bramkarzowi.

72
    Dominik Furman napomniany żółtą kartką za faul na Danielu Szelągowskim.

72
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Cezary Stefańczyk, na boisku pojawia się Aleksander Pawlak.

73
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Dominik Furman, na boisku pojawia się Maciej Ambrosiewicz.

74
    Milan Radin oddał uderzenie zza pola karnego ponad bramką klubu z województwa mazowieckiego.

74
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Milan Radin, na boisku pojawia się Mateusz Sowiński.

75
    Pojedynek szybkościowy blisko linii bocznej boiska. Piłkarze starli się ze sobą i ostatecznie razem z futbolówką wylądowali poza placem. Sędziowie przyznali wznowienie gospodarzom.

76
    Cillian Sheridan niedokładnie podawał w centrum pola karnego po wygraniu pojedynku z niedoświadczonym defensorem złocisto-krwistych.

77
    Mateusz Szwoch napomniany żółtą kartką za faul.

78
    Piłka przeleciała wyraźnie ponad bramką przyjezdnych po uderzeniu z dystansu. Golkiper gospodarzy nie musiał robić nic ponad odprowadzenie jej wzrokiem poza boisko. Wznowienie z pola bramkowego.

80
    Grzegorz Szymusik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie. Posypały się kartoniki.

81
    Grzegorz Szymusik poradził sobie z dośrodkowaniem wykonanym przez Huberta Adamczyka. Pomocnik Wisły Płock we wtorek przedłużył kontrakt z klubem, więc chciałby to uczcić jakimś wyrazistym akcentem.

83
    Ostra konfrontacja pod oczami sędziego. Ten natychmiast nabrał powietrza w płuca i gwizdnął. Obyło się tym razem bez kartki, ale następna taka konfrontacja może zakończyć się napomnieniem ostrzejszym niż słowne.

84
    Daniel Szelągowski wpadł na ciasno ustawionych płocczan, dla których priorytetem stało się utrzymanie prowadzenia.

85
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Torgil Gjertsen, na boisku pojawia się Giorgi Merebaszwili.

87
    Piłka powędrowała z jednej połowy boiska na drugą. Ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się oddać niebezpiecznego strzału, choć poruszali się stosunkowo blisko pola karnego przeciwnika.

88
    Ostatnie szanse na zdobycie jakiegokolwiek gola w drugiej połowie spotkania.

89
    Cillian Sheridan złożył się do akrobatycznego uderzenia przewrotką, jednak skierował futbolówkę prosto w rękawice odpowiednio ustawionego Jakuba Osobińskiego.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

90+1
    Giorgi Merebaszwili napomniany żółtą kartką za faul w pobliżu własnego pola karnego.

90+2
    Nieudana próba zamienienia rzutu wolnego w gola kontaktowego w doliczonym czasie.

90+3

Interesująca pierwsza połowa na stadionie w Płocku. Nie trzeba było czekać nawet przez minutę na premierowego gola i zdobyła go Korona Kielce dzięki uderzeniu Daniela Szelągowskiego. Później na boisku lepsze wrażenie sprawiała Wisła, która już w pierwszej połowie odpowiedziała trzema golami i ostatecznie zatriumfowała 3:1. Po przerwie działo się już mniej, a wynik nawet nie drgnął.

Korona Kielce wraca na tarczy.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:37:36)

Gole: 30. Garcia, 41. Kocyła, 44. Kocyła – 1. Szelągowski

Kartki:   42. Gjertsen (PLO), 72. Furman (PLO), 77. Szwoch (PLO), 90+1. Merebaszwili (PLO) – 20. Pierzchała (KRN), 34. Papadopulos (KRN), 63. Tzimopoulos (KRN), 80. Szymusik (KRN)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 2:3. Spalone: 2:0. Foule: 19:17.
    Wisła Płock: Kamiński – Stefańczyk (72. Pawlak), Marcjanik, Uryga, Garcia – Furman (C) (73. Ambrosiewicz), Adamczyk – Gjertsen (85. Merebaszwili), Szwoch, Kocyła – Sheridan.
    Zmiany: Żynel – Michalski, Witek, Sielewski, Merebaszwili, Kwietniewski, Angielski, Ambrosiewicz, Pawlak.

Korona Kielce: Kozioł (C) (71. Osobiński) – Spychała, Pierzchała, Tzimopoulos, Szymusik – Radin (74. Sowiński), Gnjatić – Szelągowski, Kaczmarski, Lisowski (60. Górski) – Papadopulos.
    Zmiany: Osobiński – A. Kovacević, Kiełb, Gardawski, Żubrowski, Długosz, Sowiński, Forsell, Górski.

Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom)