Arka – Górnik Z. 1:2 (koniec) | Zagłębie L. – Wisła K. 3:1 (koniec) | ŁKS – Raków 3:2 (koniec)
Wisła Pł. – Korona 3:1 (koniec)
Wisła Płock
3:1 (3:1)
Korona Kielce
Wtorek 14.07.2020, 20:30 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • Runda 36

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:37:36)

Faule: 19:17.

Interesująca pierwsza połowa na stadionie w Płocku. Nie trzeba było czekać nawet przez minutę na premierowego gola i zdobyła go Korona Kielce dzięki uderzeniu Daniela Szelągowskiego. Później na boisku lepsze wrażenie sprawiała Wisła, która już w pierwszej połowie odpowiedziała trzema golami i ostatecznie zatriumfowała 3:1. Po przerwie działo się już mniej, a wynik nawet nie drgnął.

90+3

90+2
    Nieudana próba zamienienia rzutu wolnego w gola kontaktowego w doliczonym czasie.

90+1
    Giorgi Merebaszwili napomniany żółtą kartką za faul w pobliżu własnego pola karnego.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

89
    Cillian Sheridan złożył się do akrobatycznego uderzenia przewrotką, jednak skierował futbolówkę prosto w rękawice odpowiednio ustawionego Jakuba Osobińskiego.

88
    Ostatnie szanse na zdobycie jakiegokolwiek gola w drugiej połowie spotkania.

87
    Piłka powędrowała z jednej połowy boiska na drugą. Ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się oddać niebezpiecznego strzału, choć poruszali się stosunkowo blisko pola karnego przeciwnika.

85
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Torgil Gjertsen, na boisku pojawia się Giorgi Merebaszwili.

84
    Daniel Szelągowski wpadł na ciasno ustawionych płocczan, dla których priorytetem stało się utrzymanie prowadzenia.

83
    Ostra konfrontacja pod oczami sędziego. Ten natychmiast nabrał powietrza w płuca i gwizdnął. Obyło się tym razem bez kartki, ale następna taka konfrontacja może zakończyć się napomnieniem ostrzejszym niż słowne.

81
    Grzegorz Szymusik poradził sobie z dośrodkowaniem wykonanym przez Huberta Adamczyka. Pomocnik Wisły Płock we wtorek przedłużył kontrakt z klubem, więc chciałby to uczcić jakimś wyrazistym akcentem.

80
    Grzegorz Szymusik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie. Posypały się kartoniki.

78
    Piłka przeleciała wyraźnie ponad bramką przyjezdnych po uderzeniu z dystansu. Golkiper gospodarzy nie musiał robić nic ponad odprowadzenie jej wzrokiem poza boisko. Wznowienie z pola bramkowego.

Gole: 30. Garcia, 41. Kocyła, 44. Kocyła – 1. Szelągowski

Kartki:   42. Gjertsen (PLO), 72. Furman (PLO), 77. Szwoch (PLO), 90+1. Merebaszwili (PLO) – 20. Pierzchała (KRN), 34. Papadopulos (KRN), 63. Tzimopoulos (KRN), 80. Szymusik (KRN)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 2:3. Spalone: 2:0. Foule: 19:17.
    Wisła Płock: Kamiński – Stefańczyk (72. Pawlak), Marcjanik, Uryga, Garcia – Furman (C) (73. Ambrosiewicz), Adamczyk – Gjertsen (85. Merebaszwili), Szwoch, Kocyła – Sheridan.
    Zmiany: Żynel – Michalski, Witek, Sielewski, Merebaszwili, Kwietniewski, Angielski, Ambrosiewicz, Pawlak.

Korona Kielce: Kozioł (C) (71. Osobiński) – Spychała, Pierzchała, Tzimopoulos, Szymusik – Radin (74. Sowiński), Gnjatić – Szelągowski, Kaczmarski, Lisowski (60. Górski) – Papadopulos.
    Zmiany: Osobiński – A. Kovacević, Kiełb, Gardawski, Żubrowski, Długosz, Sowiński, Forsell, Górski.

Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom)