Lyon – Bayern 0:3 (koniec)
Olympique Lyon
0:3 (0:2)
Bayern Monachium
Środa 19.08.2020, 21:00 • Estádio José Alvalade, Lizbona • Liga Mistrzów UEFA • Półfinał

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:52:44)

Faule: 12:8.

Maszyna z Monachium jest wciąż nie do zatrzymania w Lidze Mistrzów. W półfinale zwyciężyła 3:0 z Olympique Lyon i w decydującym o trofeum pojedynku zmierzy się z Paris Saint-Germain. W pierwszej połowie Serge Gnabry zaprezentował się rewelacyjnie i zapewnił Bayernowi spokój swoim dubletem. W końcówce Robert Lewandowski dokończył dzieło zniszczenia przeciwnika i strzelił ostatniego gola. Kapitan reprezentacji Polski zmierza pewnie po koronę króla strzelców i już praktycznie trzyma na niej dłonie.
    Bayern drugim finalistą Ligi Mistrzów.

90+3

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.
    88. Robert Lewandowski (BAY) - 0:3

88
    Gol dla Bayernu!
    Strzelcem bramki ROBERT LEWANDOWSKI.

Bez tego nie ma meczu Ligi Mistrzów z udziałem Bayernu Monachium w tym sezonie. Polska bramka Roberta Lewandowskiego stała się faktem. Napastnik przymierzył już po raz 15. w tej edycji Champions League. Fantastyczna regularność. Tym razem wykończył strzałem wrzutkę Joshuy Kimmicha z rzutu wolnego. Brawo Robert!

87
    David Alaba zabrał się za wykonanie rzutu wolnego, a swoim strzałem trafił w przeciwnika ustawionego pieczołowicie w murze przez Anthony'ego Lopesa.

85
    Thiago Mendes napomniany żółtą kartką za faul na Joshui Kimmichu w pobliżu własnego pola karnego.

84
    Houssem Aouar trafił swoim uderzeniem w Manuela Neuera. Sporo strzałów celnych Olympique Lyon w półfinale, ale jednak ze skutecznością jest tego wieczoru na bakier.

83
    Anthony Lopes popracował na przedpolu i nie pozwolił piłce kopniętej przez Philippe Coutinho dojść do Roberta Lewandowskiego.

82
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Leon Goretzka, na boisku pojawia się Benjamin Pavard.

82
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Thiago Alcántara, na boisku pojawia się Corentin Tolisso.

81
    Leon Goretzka ma do porozmawiania z kompanami z zespołu. Przed przerwą jego uderzenie zablokował Robert Lewandowski, a przed momentem podobna historia z Thomasem Muellerem.
    80. Philippe Coutinho do bramki, ale nie ma gola z powodu spalonego!

80
    Piłka w bramce Olympique Lyon, ale nie ma gola z powodu spalonego. Za obrońcami znalazł się Philippe Coutinho w momencie podania Leona Goretzki. Niezmiennie 2:0 w Lizbonie.

79
    Skuteczna interwencja Marcelo w konfrontacji z Robertem Lewandowskim, którego seria meczów z minimum golem w Lidze Mistrzów może za kilkanaście minut zostać przerwana.

Gole: 18. Gnabry, 33. Gnabry, 88. Lewandowski

Kartki:   35. Marcelo (LYO), 42. Marçal (LYO), 85. Mendes (LYO)

Posiadanie piłki: 35 % : 65 %.
    Strzały celne: 3:9. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 4:6. Spalone: 1:3. Foule: 12:8.
    Olympique Lyon: A. Lopes – Denayer, Marcelo, Marçal (73. Cherki) – Dubois (67. Tete), Caqueret, Bruno (46. Mendes), Aouar, Cornet – Depay (C) (58. M. Dembélé), Toko Ekambi (67. Reine-Adélaïde).
    Zmiany: Tătăruşanu – J. Andersen, Rafael, M. Dembélé, B. Traoré, Mendes, Reine-Adélaïde, Jean Lucas, Tete, Cherki, Diomande, Bard.

Bayern Monachium: Neuer (C) – Kimmich, Boateng (46. Süle), Alaba, A. Davies – Alcántara (82. Tolisso), Goretzka (82. Pavard) – Perišić (63. Coman), Müller, Gnabry (75. Coutinho) – Lewandowski.
    Zmiany: Ulreich, Hoffmann – Odriozola Arzallus, Süle, Pavard, Javi Martínez, Coutinho, Cuisance, Lucas Hernández, Tolisso, Coman, Zirkzee.

Sędziowie: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania)