Lechia – Raków 1:3 (koniec) | Wisła K. – Śląsk 1:3 (koniec) | Legia – Jagiellonia 1:2 (koniec)
Lechia Gdańsk
1:3 (1:0)
Raków Częstochowa
Sobota 29.08.2020, 15:00 • Stadion Energa, Gdańsk • PKO Ekstraklasa • 2. runda

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:07:38)

Posiadanie piłki: 40% : 60%.
    Strzały na bramkę: 2:7.
    Strzały niecelne: 4:9.
    Rzuty rożne: 2:5.
    Spalone: 1:0.
    Faule: 17:8.

Raków Częstochowa potwierdził, że czuje się znakomicie w meczach z Lechią Gdańsk. Podopieczni Marka Papszuna udokumentowali po przerwie przewagę liczebną dwoma golami Vladislavsa Gutkovskisa oraz jednym Marcina Cebuli. W ten sposób odwrócił wynik 0:1 na 3:1.

90+3

90+1
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi David Tijanić, na boisku pojawia się Ben Lederman.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

85
    Po dośrodkowaniu wykonanym przez Żarko Udovicicia uderzenie oddał Flavio Paixao. To była ostatnia szansa na powrót do meczu podopiecznych Piotra Stokowca, ale ich doświadczony napastnik spudłował.

85
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Marcin Cebula, na boisku pojawia się Piotr Malinowski.

84
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Petr Schwarz, na boisku pojawia się Giannis Papanikolaou.

82
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Vladislavs Gutkovskis, na boisku pojawia się Sebastian Musiolik.

81
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Tomasz Makowski, na boisku pojawia się Kacper Urbański.

78
    Zafrasowane oblicze trenera Piotra Stokowca, którego drużyna nie uszanowała prowadzenia zdobytego krótko przed przerwą. Druga połowa już zdecydowanie ze wskazaniem na Rakowa Częstochowa.
    76. Vladislavs GUTKOVSKIS - 1:3

76
    Gol dla Rakowa!
    Strzelcem bramki VLADISLAVS GUTKOVSKIS.

Dublet na koncie Łotysza i prawdopodobnie komplet punktów w kieszeniach podopiecznych Marka Papszuna. Po wrzutce Petra Schwarza i zgraniu w środek strzelił David Tijanić. W tej sytuacji interweniował jeszcze Dusan Kuciak, ale wszystkiego bramkarz Lechii Gdańsk nie zrobi. Do dobitki rzucił się Vladislavs Gutkovskis i wepchnął futbolówkę do odsłoniętej bramki.

75
    Ponownie dośrodkowanie z prawego skrzydła. Nie mają chwili spokoju centralnie ustawieni w obronie gospodarzy Bartosz Kopacz i Mario Maloca.

74
    Raków Częstochowa stara się grać na utrzymanie na połowie gospodarzy. Lechia Gdańsk coraz mniej agresywna w pressingu i rośnie posiadanie piłki po stronie niedawnego beniaminka.

73
    Karol Fila napomniany żółtą kartką za przewinienie na Patryku Kunie.

72
    Poskromione dośrodkowanie Daniela Bartla. Wprowadzony z ławki rezerwowych zawodnik nęka gospodarzy rajdami na prawym skrzydle.

Gole: 45+3. Haydary – 46. Cebula, 55. Gutkovskis, 76. Gutkovskis

Kartki:   19. Sopoćko (LGD), 37. Nalepa (LGD), 39. Kuciak (LGD), 73. Fila (LGD) – 58. Gutkovskis (RAK)   39. Nalepa (LGD)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 2:7. Strzały niecelne: 4:9. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 1:0. Foule: 17:8.
    Lechia Gdańsk: Kuciak – Fila, Nalepa (C), Kopacz, Pietrzak (71. Kałuziński) – Kubicki, Makowski (81. Urbański) – Sopoćko (41. Maloča), Gajos (46. Udovicić), Haydary (70. F. Paixao) – Zwoliński.
    Zmiany: Alomerovic – Urbański, Mihalik, Maloča, F. Paixao, Udovicić, Kobryń, Kryeziu, Kałuziński.

Raków Częstochowa: Szumski – Piątkowski, Petrasek (C), Wilusz – Tudor (46. Bartl), Sapała, Cebula (85. Malinowski), Tijanić (90+1. Lederman), Schwarz (84. Papanikolaou), Kun – Gutkovskis (82. Musiolik).
    Zmiany: Pindroch – Niewulis, Musiolik, Malinowski, Papanikolaou, Lederman, Poletanović, Bartl, Mikołajewski.

Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa)