Jagiellonia – Warta 4:3 (koniec) | Śląsk – Raków 1:0 (koniec) | Legia – Lechia 2:0 (koniec)
Legia Warszawa
2:0 (0:0)
Lechia Gdańsk
Sobota 05.12.2020, 20:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • 12. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:59:37)

Posiadanie piłki: 54% : 46%.
    Strzały na bramkę: 6:2.
    Strzały niecelne: 9:8.
    Rzuty rożne: 3:3.
    Spalone: 2:0.
    Faule: 20:21.

Wynik odzwierciedla przebieg boiskowych wydarzeń. Legia Warszawa odniosła zwycięstwo 2:0 dzięki uderzeniom oddanym w drugiej połowie spotkania przez Tomasa Pekharta oraz Rafaela Lopesa. Ponownie znalazła się na prowadzeniu w tabeli PKO Ekstraklasy.

90+6
    90+6. Rafael LOPES - 2:0

90+6
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki RAFAEL LOPES.

Uderzenie Bartosza Slisza zostało dobite z bliska przez czujnego Rafaela Lopesa. Interwencja Dusana Kuciaka bez asekuracji i ostateczny cios został zadany przeciwnikom.

90+2
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Bartosz Kapustka, na boisku pojawia się Bartosz Slisz.

90+1
    Tomasz Makowski zobaczył czerwoną kartkę za przewinienie brutalne na Bartoszu Kapustce. Decyzja po obejrzeniu powtórek.

90
    Doliczone cztery minuty.

90
    Sędzia jeszcze sprawdza, czy Tomaszowi Makowskiemu nie należy się czerwona kartka.

88
    Piłka powędrowała z jednej połowy boiska na drugą. Ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się oddać niebezpiecznego strzału, choć poruszali się stosunkowo blisko pola karnego przeciwnika. Interweniował na przedpolu Artur Boruc.

88
    Andre Martins napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

87
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Jarosław Kubicki, na boisku pojawia się Jakub Arak.

85
    Łukasz Zwoliński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Michale Karbowniku.

83
    Jaroslav Mihalik wypatrzył w pobliżu bramki przeciwnika Łukasza Zwolińskiego. Napastnikowi Lechii Gdańsk nie udało się doszybować do futbolówki i oddać uderzenia "szczupakiem" po dośrodkowaniu.

82
    Przegrywająca drużyna stara się odpowiadać atakami. Dośrodkowanie zostało wybite przez czujnych obrońców przeciwnika.

80
    Na 10 minut przed końcem podstawowego czasu otworzyła się szansa po dośrodkowaniu. Artur Jędrzejczyk utrudnił do maksimum oddanie uderzenia Karolowi Fili.

78
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Tomas Pekhart, na boisku pojawia się Rafael Lopes.

Gole: 61. Pekhart, 90+6. R. Lopes

Kartki:   24. Lewczuk (LEG), 55. Jędrzejczyk (LEG), 88. Martins (LEG) – 31. Kubicki (LGD), 85. Zwoliński (LGD)   90+1. Makowski (LGD)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 6:2. Strzały niecelne: 9:8. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 2:0. Foule: 20:21.
    Legia Warszawa: Boruc – Juranović, Lewczuk, Jędrzejczyk (C), Mladenović – Karbownik, Martins, Kapustka (90+2. Slisz) – Wszołek (78. Cholewiak), Pekhart (78. R. Lopes), Luquinhas.
    Zmiany: Miszta – Wieteska, Antolić, Cholewiak, R. Lopes, Rosołek, Stolarski, Skibicki, Slisz.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Pietrzak, Tobers, Nalepa, Kopacz (69. Fila) – Kubicki (87. Arak), Makowski – Conrado (69. Haydary), Saief (69. Mihalik) – Zwoliński, F. Paixao (C) (76. Gajos).
    Zmiany: Alomerovic – Gajos, Haydary, Mihalik, Żukowski, Arak, Fila, Maloča, Kałuziński.

Sędziowie: Paweł Gil (Lublin)