Olimpia E. – Garbarnia 1:2 (koniec) | Znicz – Śląsk II 1:3 (koniec) | Błękitni – Skra 1:0 (koniec)
Pogoń Sdl. – Wigry 1:2 (koniec) | Polkowice – Motor 1:1 (koniec)
Błękitni Stargard
1:0 (0:0)
Skra Częstochowa
Sobota 05.12.2020, 13:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • 17. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:54:45)

Posiadanie piłki: 68% : 32%.
    Strzały na bramkę: 2:1.
    Strzały niecelne: 2:3.
    Rzuty rożne: 6:8.
    Spalone: 0:2.
    Faule: 17:14.

Ofiarna walka Błękitnych Stargard do ostatniego gwizdka opłaciła się. Gospodarze mieli dużą przewagę pod względem posiadania piłki i wreszcie znaleźli sposób na umieszczenie piłki w siatce przeciwnika. Konfrontacja z małą liczbą sytuacji podbramkowych została rozstrzygnięta w ostatniej minucie podstawowego czasu przez Huberta Krawczuna. Przełamanie podopiecznych Tomasza Grzegorczyka stało się faktem, a Skra Częstochowa przegrała drugi mecz z rzędu.

90+3

90+2
    Ostatnie próby przyjezdnych, ale nie wygląda to wszystko obiecująco dla Skry Częstochowa. Bronią się wszystkimi możliwymi sposobami gospodarze.

90
    Doliczone minuty.

90
    Gol dla Błękitnych!
    Strzelcem bramki HUBERT KRAWCZUN.

Ostatnia minuta podstawowego czasu i konsekwentnie grający od początku meczu Błękitni znaleźli sposób na zdobycie prowadzenia. Hubert Krawczun wyrasta na najważniejszego zawodnika dnia w Stargardzie. Gospodarze o krok od odniesienia niespodziewanego zwycięstwa.

87
    Przewinienie w centrum boiska i w tej sytuacji Skra Częstochowa od rzutu wolnego w pobliżu koła środkowego.

84
    Zgodnie z przypuszczeniami wybór szkoleniowca Błękitnych padł na ofensywnego pomocnika Dawida Polkowskiego oraz napastnika Przemysława Brzeziańskiego. Wynik jaki jest każdy widzi, więc specjalnego efektu roszad personalnych nie widać.

82
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Karmański, na boisku pojawia się Polkowski.

80
    Drugi zmiennik przygotowany do wejścia z ławki rezerwowych przez szkoleniowca Błękitnych Stargard. Ostrożnie rotuje zawodnikami Tomasz Grzegorczyk, ale jego drużyna funkcjonuje w miarę solidnie.

77
    Wymiana podań z udziałem wszystkich środkowych pomocników gospodarzy. Jeden z nich już szykował się do zatrudnienia swoim strzałem bramkarza, a najlepiej pokonanie go, ale interweniował defensor.

75
    Pozostał już tylko kwadrans zawodnikom obu drużyn na rozstrzygnięcie zamkniętego praktycznie od początku spotkania.

73
    Dobrze zapowiadała się akcja gości, ale została przerwana przez odpowiednio ustawionych przez ich bramkarza przeciwników.

70
    Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

67
    Niebezpieczne podejście stargardzian w pobliże bramki strzeżonej przez Mikołaja Biegańskiego. Musieli uwijać się jak w ukropie piłkarze odpowiedzialni za bronienie w Skrze Częstochowa.

65
    Gospodarze prezentują się solidnie w defensywie i w ostatnich minutach nie pozwalają na zagrażanie ich bramkarzowi. Przyjezdni mogą mieć w tym meczu problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych.

63
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Niedojad, na boisku pojawia się Brzeziański.

61
    Michał Cywiński napomniany żółtą kartką za przewinienie.

Gole: 90. Krawczun

Kartki:   52. Krawczun (BSS), 61. Cywiński (BSS) – 26. Holik (SKC), 52. Olejnik (SKC)

Posiadanie piłki: 68 % : 32 %.
    Strzały celne: 2:1. Strzały niecelne: 2:3. Rzuty rożne: 6:8. Spalone: 0:2. Foule: 17:14.
    Błękitni Stargard: Rzepecki – Theus, Klimek, Kujawa, Sitkowski, Krawczun, Karmański (82. Polkowski), Bochnak, Cywiński, Starzycki, Niedojad (63. Brzeziański).

Zmiany: Sasiak – Bednarski, Polkowski, Brzeziański, Rajch, Ostrowski.

Skra Częstochowa: Biegański – Warnecki (53' Pietraszkiewicz), Holik, Zieliński (53. Niedbała), Brusiło, Noiszewski, Olejnik, Napora, Nocoń, Kazimierowicz, Wojtyra.

Zmiany: Kowalczyk, Kos – Mesjasz, Bieniek, Gołębiowski, Rogala, Niedbała, Sinior, Pietraszkiewicz.

Sędziowie: Łukasz Karski (Słupsk)